Rozwiązany: Czerwone światło telewizora Samsung miga 5 razy? Dlaczego tak się dzieje i naprawia

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Rozwiązany: Czerwone światło telewizora Samsung miga 5 razy? Dlaczego tak się dzieje i naprawia

Twój telewizor Samsung miga czerwonym światłem 5 razy, a następnie wydaje dźwięk kliknięcia lub po prostu gaśnie. Zdarzyło ci się to, czy dzieje się to teraz? Jeśli doświadczyłeś lub doświadczasz, że czerwona lampka telewizora Samsung miga 5 razy, ten artykuł jest dla Ciebie. Przyjrzymy się możliwym przyczynom i możliwym naprawom.

Telewizor Samsung to produkt wysokiej jakości, ale jak każda elektronika może ulec uszkodzeniu. Niektóre możesz naprawić samodzielnie metodami DIY, innych nie. Jeśli skorzystasz z sugestii tutaj, a one nie rozwiążą problemu, skontaktuj się z działem obsługi klienta firmy Samsung.

Telewizor Samsung czerwone światło miga 5 razy? Powoduje

W przeciwieństwie do niektórych innych marek telewizorów, które dostarczają pewnego rodzaju kod, który pomoże ci zidentyfikować problem, Samsung nie używa kodów migających. Nawet jeśli się pojawią, nie ma na to przewodnika. Możemy tylko zgadywać, o co może chodzić.

Może to być problem z płytą główną telewizora lub diodami LED. Może to być również problem z zasilaniem, ale nigdy nie możemy być pewni. Nawet jeśli wypróbujesz te poprawki i zadziałają, Twój telewizor może to od czasu do czasu powtarzać. Będzie to wyraźna wskazówka, że ​​naprawiłeś symptom, a nie podstawowy problem.

Jeśli jest to problem z płytą zasilającą, kondensatory telewizora mogą ulec uszkodzeniu, co wymaga zbadania przez eksperta. Kondensatory są odpowiedzialne za uwalnianie energii elektrycznej do telewizora. Jeśli są uszkodzone, telewizor nie chce się włączyć.

Przeczytaj także: Migająca lampka zasilania telewizora Samsung nie włącza się

Możliwe rozwiązania problemu z telewizorem Samsung, który miga 5 razy na czerwono

Telewizor Samsung czerwone światło miga 5 razy? Poprawka 1: Zresetuj telewizor

Możesz to zrobić, odłączając telewizor od źródła zasilania na około 15 minut. Przed ponownym podłączeniem przytrzymaj przycisk zasilania i jednocześnie podłącz telewizor do źródła zasilania. To może być wszystko, czego potrzebujesz, aby znów działało.

🔥 Zalecana:  Przedsprzedaż inwestycji Metacade przekracza 5 milionów dolarów, ponieważ inwestorzy GameFi spieszą się, by kupić pozostałe tokeny MCADE

Telewizor Samsung czerwone światło miga 5 razy? Poprawka 2: Wymień diody LED

Jeśli jesteś dość techniczny, możesz rozebrać ekran, aby odsłonić podświetlane diody LED. Przetestuj ciągłość każdego paska LED, aby sprawdzić, czy nie są przepalone lub zwarte. Jeśli kilka z nich przepaliło się, może to być przyczyną migania czerwonej kontrolki telewizora Samsung bez włączania się. Diody najlepiej wymienić.

Czytaj także: Discord Stream Brak dźwięku? Poprawki robocze

Telewizor Samsung czerwone światło miga 5 razy? Poprawka 3: Zdobądź nową moc

Jeśli jest to moc, uzyskanie nowej mocy spowoduje, że telewizor zacznie działać. Warto spróbować, zanim pomyślisz o wyrzuceniu całego telewizora na rzecz nowego. Możesz wyciągnąć listwę zasilającą i wymienić każdą nasadkę. Upewnij się, że pasujesz do pojemności i osiągasz równe lub większe napięcie. Upewnij się, że biegunowość jest prawidłowa i nie lutujesz żadnych mostków ani nie gubisz żadnych połączeń. Aby mieć pewność, że czapki się zepsuły, ponieważ nie zawsze zawodzą w widoczny sposób, być może trzeba będzie uzyskać Tester ESR aby uzyskać lepszy obraz stanu czapki.

Instrukcję serwisową można również uzyskać od firmy Samsung. Dokument może pomóc Ci rozszyfrować, co oznaczają kody migania, może wskazać coś, co musisz naprawić.

Czytaj także: Telewizor Samsunga czerwone światło miga 6 razy? Przyczyny i poprawki robocze

Jeśli wypróbujesz je i nadal nie możesz ich naprawić, najlepiej będzie skontaktuj się z obsługą klienta firmy Samsung. Możesz skontaktować się z nimi za pośrednictwem usługi pomocy online lub po prostu zostawić ją w punkcie odbioru.

Mogą polecić rozwiązania do samodzielnego wypróbowania. Jeśli masz podłączone urządzenia HDMI, wszystko, czego potrzeba, aby telewizor znów zaczął działać, to odłączenie ich. Jeśli nadal masz gwarancję, może być na twoją korzyść, aby Samsung sprawdził to i rozwiązał problem od samego początku.

🔥 Zalecana:  Jak skontaktować się z TikTokiem?

Przeczytaj także: Laptop nie wykrywa monitora — co zrobić, jeśli rozszerzony wyświetlacz nie działa