Różnice między laptopami z systemem Windows a MacBookami [Some of The Pros and Cons of Each]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Różnice między laptopami z systemem Windows a MacBookami [Some of The Pros and Cons of Each]

Ta sama segregacja, która występuje między iPhone’ami a telefonami z Androidem, istnieje między MacBookami a laptopami z systemem Windows. Co sprawia, że ​​produkty Apple są tak różne? W szczególności, co sprawia, że ​​MacBooki są lepsze niż zwykłe laptopy z systemem Windows?

Różnice między laptopami z systemem Windows a MacBookami zawsze budziły kontrowersje. Niezależnie od tego, czy jesteś tutaj, aby dokonać świadomego zakupu, czy tylko po to, aby wiedzieć, wyjaśnimy różnice między nimi. Czy MacBooki są lepsze od laptopów z systemem Windows? A może jest odwrotnie?

Skupimy się na różnicach między laptopami z systemem Windows a MacBookami. Przyjrzymy się również zaletom i wadom każdego z nich.

Różnice między laptopami z systemem Windows a MacBookami

Chociaż ich polecenia i przyciski skrótów są różne, różnice między nimi to coś więcej. Najbardziej podstawowa różnica polega na tym, że laptop z systemem Windows i MacBook działają w różnych systemach operacyjnych. Ich oprogramowanie i wrażenia użytkownika są różne. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

System operacyjny

To największa różnica między laptopami a MacBookami. Laptopy działają w oparciu o własne systemy operacyjne, takie jak systemy operacyjne Windows, Linux i UNIX, podczas gdy MacBook działa w systemie operacyjnym Macintosh (macOS).

System operacyjny Windows to system operacyjny wbudowany w laptopy przez większość producentów. Z drugiej strony Apple buduje MacOS TYLKO w produktach Apple.

Kolejną interesującą różnicą jest to, że MacBooki mogą uruchamiać inne systemy operacyjne „legalnie i natywnie” i są jedynymi laptopami, które to potrafią.

Klawiatura

Zamiast klawiszy Windows, Menu, ALT i CTRL, które są obecne na klawiaturach laptopów z systemem Windows, MacBook ma klawisze Command, Option i Control. Klawisz poleceń na MacBookach czasami działa jak klawisz ALT i CTRL na laptopach z systemem Windows.

🔥 Zalecana:  Jak skonfigurować Apple iCloud Drive na komputerze z systemem Windows

Ponadto klawisze funkcyjne na laptopach Mac często mają dodatkowe funkcje. Większości osób, które nauczyły się korzystać z komputera w systemie operacyjnym Windows, łatwiej jest poruszać się po laptopach z systemem Windows niż na MacBookach.

Przeczytaj także: Jak przywrócić system Windows 10 do ustawień fabrycznych bez ustawień, z systemu BIOS i rozruchu

Projektuj i buduj

Konstrukcja MacBooka nie ma sobie równych dzięki smukłemu i eleganckiemu wyglądowi. Jest bardzo trwały, z imponującą jakością wykonania. Jedno słowo opisujące jego konstrukcję i wygląd to „fajny”. Inne marki laptopów z systemem Windows mogą mieć przyciągające wzrok i atrakcyjne projekty, ale MacBook jest niezaprzeczalnie niepokonany. Logo Apple z tyłu MacBooka świeci, co jest dość interesujące.

Co ciekawe, istnieją laptopy z systemem Windows, które są zoptymalizowane pod kątem obsługi dotykowej na obsługiwanych urządzeniach z ekranem dotykowym, a niektóre to konwertowalne laptopy z systemem Windows 2 w 1. Apple nie wdrożyło jeszcze żadnego z nich na swoich komputerach Mac.

Cena: Koszt i naprawy

MacBook jest bardzo drogi. Poza tym, że naprawdę zależy Ci na jego urodzie, długiej żywotności i jakości ekranu, inne laptopy z systemem Windows są świetną alternatywą.

Możesz znaleźć inne laptopy z systemem Windows z podobnym sprzętem systemowym i specyfikacjami za połowę ceny MacBooka. Chociaż zdarza się to rzadko, jeśli w MacBooku wystąpi usterka, koszt naprawy jest wysoki ze względu na wysokiej klasy konstrukcję i jakość sprzętu.

Inne marki laptopów z systemem Windows są stosunkowo tanie i niedrogie. Koszt ich utrzymania również nie jest wysoki.

Aplikacje

MacBook ma mniejszą bibliotekę aplikacji w porównaniu do laptopów z systemem Windows. Laptopy z systemem Windows mają szeroką gamę aplikacji, które można zainstalować, ale MacBook ma ograniczone aplikacje dostępne i akceptowalne w systemie, co sprawia, że ​​MacBook jest mniej przystosowany.

Porty

„Śmiałość” Apple polegająca na usunięciu każdego portu z wyjątkiem 3,5 mm i zastąpieniu ich USB-C pozostaje do dziś główną wadą marki. Laptopy z systemem Windows nie mają tak mało portów, jak utrzymuje większość marek, a nawet zwiększyły liczbę portów w laptopie.

🔥 Zalecana:  Poznaj Windows AI: nowy sposób korzystania z własnych modeli AI w Internecie – w tym lokalnych

Możliwość rozbudowy

MacBooków nie można aktualizować. Utknąłeś z tym, co dostajesz. Z drugiej strony laptopy z systemem Windows można aktualizować. Tak więc, jeśli jesteś entuzjastą technologii, który chce zadzierać z komputerem i cieszyć się dużo większą swobodą i dostosowaniami, MacBook nie jest dla Ciebie.

Profesjonaliści MacBooka

 • Długotrwała żywotność baterii
 • Umożliwia przełączanie między wieloma systemami operacyjnymi
 • Prawdopodobnie najbezpieczniejsza i najbardziej niezawodna marka laptopów z systemem Windows
 • Wytrzymały
 • Lekki
 • Imponująca jakość ekranu (widok Full HD)
 • Ma wysokiej jakości możliwość edycji wideo
 • Jakość dźwięku w słuchawkach pozwala na płynne odtwarzanie obrazu i dźwięku
 • Posiada duży gładzik, który sprawia, że ​​nawigacja jest łatwa i płynna

Wady MacBooka

 • Bez możliwości aktualizacji
 • Bardzo drogi i ma wysokie koszty utrzymania
 • Nie ma tylu portów, co laptopy z systemem Windows. Dostępne są tylko dwa porty USB-C, przez co urządzenie nie może obsługiwać więcej niż dwóch zewnętrznych urządzeń sprzętowych jednocześnie.
 • Ma niewielki wybór obsługiwanych aplikacji
 • Nie można używać do prawdziwych gier

Zalety laptopów z systemem Windows

 • Laptopy z systemem Windows są znacznie tańsze i mają niskie koszty utrzymania
 • Granie jest łatwiejsze i przyjemniejsze na laptopach z systemem Windows
 • Większość laptopów z systemem Windows ma wiele portów i można jednocześnie podłączyć wiele urządzeń zewnętrznych
 • Laptopy z systemem Windows można aktualizować. Możesz aktualizować pamięć systemu i inne aplikacje systemowe, w tym systemy operacyjne, do wyższych wersji w nieskończoność.
 • Laptopy z systemem Windows obsługują szeroką gamę systemów

Wady laptopów z systemem Windows

 • Niektóre laptopy z systemem Windows mają zbyt wiele niepotrzebnych aktualizacji
 • Edycja wideo i jakość dźwięku laptopów z systemem Windows nie są tak dobre jak MacBooka (chyba że dokonasz aktualizacji do lepszej pamięci RAM, pamięci i karty graficznej)
 • Większość laptopów z systemem Windows ma niższą moc obliczeniową i dłuższy czas przetwarzania w porównaniu do MacBooka
 • Problemy z wentylacją są powszechne w laptopach z systemem Windows
 • Baterie laptopów z systemem Windows nie wytrzymują tak długo, jak MacBooki
🔥 Zalecana:  Czy dysk SSD 128 GB wystarczy na laptopy i komputery stacjonarne z systemem Windows 10?

Często Zadawane Pytania

Czy są laptopy z systemem Windows, które są lepsze niż Macbooki?

W zależności od tego, czego szukasz, tak. To, co Twoim zdaniem zapewnia najlepszy stosunek jakości do ceny, można uznać za lepsze. Niektórzy uważają, że Dell XPS, Lenovo ThinkPad, HP ZBook, HP Elitebook, Razer Blades i Microsoft Surface Pro mogą konkurować z MacBookami. używam an Gra HP Pavilioni na pewno bije na głowę każdego Macbooka, jakiego kiedykolwiek używałem.

MacBooki to tak naprawdę laptopy. Tyle tylko, że MacBook to wyjątkowa nazwa nadana tej marce laptopów produkowanych przez firmę Apple.

Który jest lepszy laptop, Mac czy Windows? I dlaczego?

W tym przypadku określenie „lepszy” jest niejednoznaczne. Pod względem ceny system Windows jest lepszy, ponieważ jest bardziej przystępny cenowo. Jeśli chodzi o rozszerzalną pamięć i przestrzeń roboczą z możliwością rozbudowy, gry i działania związane z technologią, laptopy z systemem Windows są lepsze. Pod względem bezpieczeństwa i profesjonalizmu, konstrukcji i długowieczności, żywotności baterii i niezawodności Mac jest lepszy.
Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi dla wszystkich. Każda osoba zdecyduje, która jest najlepsza w zależności od osobistych preferencji.