Różnica między wysłaniem a dostarczeniem na Androida i iPhone’a

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Różnica między wysłaniem a dostarczeniem na Androida i iPhone’a

Wydaje się, że sporo osób uważa, że ​​tagi wiadomości „Wysłane” i „Dostarczone” są takie same. Jednak tak nie jest.

Jeśli nie znasz różnicy między powiadomieniami o wiadomościach wysłanych i dostarczonych, czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Różnica między wysłanym a dostarczonym? Główne

Przyjrzyjmy się głównej różnicy między wysłanymi i dostarczonymi powiadomieniami o wiadomościach.

Gdy tuż po wysłaniu wiadomości tekstowej zobaczysz etykietę „wysłano”, oznacza to, że wiadomość jest w drodze na numer telefonu odbiorcy. Tymczasem zobaczenie tagu „dostarczono” oznacza, że ​​odbiorca otrzymał Twoją wiadomość na swój telefon komórkowy.

Jeśli na telefonie wyświetla się tylko komunikat „wysłano”, a nie komunikat „dostarczono”, oznacza to, że odbiorca nie otrzymał jeszcze wiadomości tekstowej.

Dlaczego moja wiadomość przeszła z dostarczonej do wysłanej?

Prawdopodobne problemy związane z tym problemem są natury technicznej lub związane z człowiekiem. Szczegółowo wyjaśniliśmy przyczyny.

1. Operator sieci odbiorcy mógł oznaczyć Twoją wiadomość jako spam:

W ten sam sposób, w jaki dostawcy poczty e-mail zwykle przenoszą podejrzane wiadomości do folderu ze spamem, operatorzy sieciowi umożliwiają przesyłanie podejrzanych wiadomości do swoich subskrybentów.

W związku z tym, jeśli Twoja wiadomość zawiera treści, które operator odbiorcy uzna za nieodpowiednie, Twoja wiadomość może nie zostać dostarczona. Jest to jeszcze bardziej prawdopodobne, jeśli wysyłasz wiadomość do tej osoby po raz pierwszy.

2. Telefon odbiorcy jest wyłączony

Jeśli telefon odbiorcy jest wyłączony, odbiorca nie będzie mógł odebrać wiadomości, dopóki ponownie nie włączy telefonu. Po tym wszystkim, co musisz zrobić, to czekać, ponieważ Twoja sieć komórkowa będzie próbować ponownie wysłać wiadomość, przynajmniej tak długo, jak to możliwe.

3. Wysłałeś zbyt wiele wiadomości na ten numer w krótkim czasie:

Podobnie jak w przypadku powodów, które omówiliśmy powyżej, jeśli wyślesz do kogoś zbyt wiele wiadomości, Twoje wiadomości mogą trafić do filtra spamu.

Jeśli Twój numer telefonu działa w wyznaczonym ruchu P2P, zazwyczaj będziesz mógł wysłać 1 wiadomość na sekundę. Dlatego dystrybucja między wysyłanymi i odbieranymi wiadomościami powinna być również dość zrównoważona.

🔥 Zalecana:  Różnice między laptopami z systemem Windows a MacBookami [Some of The Pros and Cons of Each]

Na przykład, jeśli wysłanych wiadomości jest około 200, a otrzymałeś tylko 9, nadmierna nierównowaga zostanie oznaczona jako czerwona flaga. W związku z tym operator odbiorcy może zablokować Twoje wiadomości.

4. Numer odbiorcy jest w roamingu (SMS-y międzynarodowe)

Jeśli próbujesz wysłać wiadomość za granicę, istnieje prawdopodobieństwo, że Twój operator może nie być w stanie dostarczyć Twojej wiadomości.

Jeśli musisz wysłać wiadomość, użyj prawidłowego numeru kierunkowego kraju, aby zwiększyć szanse na dotarcie wiadomości do odbiorcy.

Powinieneś również upewnić się, że Twój operator zezwala na międzynarodowe wiadomości tekstowe, ponieważ jeśli tego nie zrobi, odbiorca nie będzie mógł odebrać Twojej wiadomości.

5. Odbiorca mógł przełączyć swój telefon w tryb „Nie przeszkadzać”.

Czasami ludzie włączają tryb Nie przeszkadzać na swoich smartfonach, aby uniknąć zakłóceń związanych z połączeniami i wiadomościami. Jeśli osoba, do której próbujesz wysłać wiadomość, ma telefon w trybie Nie przeszkadzać, wiadomość może nie zostać dostarczona.

Będziesz musiał poczekać, aż wyłączy tryb Nie przeszkadzać, zanim będzie mógł odebrać Twoją wiadomość.

Przeczytaj także: Co oznacza Aktywne blokowanie wiadomości na Androidzie i iPhonie

6. Odbiorca zablokował Twój numer telefonu:

Jeśli odbiorca zablokuje Twój numer, nie będziesz mógł się z nim skontaktować ani przez połączenia, ani przez wiadomości. W związku z tym Twoja wiadomość nie zostanie dostarczona za każdym razem, gdy ją wyślesz.

7. Odbiorca mógł wyłączyć opcję „odbieraj wiadomości SMS” w swoim telefonie

Choć może to zabrzmieć dziwnie, niektóre osoby prawdopodobnie dezaktywują wiadomości SMS w telefonie. Jest to najbardziej powszechne wśród osób, których wiele aplikacji koliduje z ich wiadomościami SMS.

Jeśli próbujesz wysłać wiadomość do kogoś, kto wyłączył wiadomości SMS, Twoja wiadomość nie zostanie dostarczona.

8. Być może wysyłasz SMS-a z telefonu stacjonarnego

Zdziwisz się, że niektórzy nadal korzystają z telefonów stacjonarnych. Więc jeśli wysyłasz wiadomość na numer telefonu stacjonarnego, wiadomość nie zostanie dostarczona, ponieważ telefon stacjonarny może odbierać tylko połączenia.

🔥 Zalecana:  Top 11 najlepszych aplikacji do nagrywania ekranu na Androida z doskonałymi funkcjami

9. Odbiorca ma problemy z siecią:

Chociaż nie jest to częsty problem, w sieci odbiorcy mogą występować problemy techniczne. W takim przypadku spowoduje to opóźnienie w dostarczeniu wiadomości.

10. Wysyłasz wiadomość pod zły numer:

Śmieszne prawo? Choć może to zabrzmieć zabawnie, nie jest wykluczone, że próbujesz wysłać wiadomość na numer, który nie działa. Aby tego uniknąć, potwierdź, że wysyłasz wiadomość pod właściwy numer.

Przeczytaj także: Dlaczego aplikacje potrzebują dostępu do połączeń telefonicznych?

Jak się dowiedzieć, czy wiadomość, która pokazała wysłanie, została jeszcze dostarczona

Najczęstszym sposobem sprawdzenia, czy wiadomość została dostarczona, jest skorzystanie z funkcji potwierdzenia przeczytania. Włączając funkcję potwierdzenia przeczytania, szybko dowiesz się, czy odbiorca otrzymał Twoją wiadomość.

Oto jak to włączyć.

Jeśli używasz iPhone’a:

  • KROK 1: Otwarty “Ustawienia”.
  • KROK 2: Stuknij w „Wiadomości” z opcji na liście.
  • KROK 3: Stuknij w “Wyślij potwierdzenia odczytu”, aby WŁĄCZYĆ potwierdzenia odczytu.
  • KROK 4: Jeśli odbiorca ma włączoną funkcję potwierdzeń przeczytania, może wiedzieć, kiedy otrzymujesz i czytasz jego wiadomości.

Jeśli używasz Androida:

  • KROK 1: Przejdź do aplikacji do obsługi wiadomości tekstowych i dotknij trzech pionowych kropek u góry ekranu, aby otworzyć „Ustawienia”.
  • KROK 2: Wybierać “Funkcje czatu” na stronie ustawień. W zależności od wersji Androida może być konieczne dotknięcie „Wiadomości SMS” Lub “Rozmowy” opcja.
  • KROK 3: Jeśli nie widzisz żadnej z powyższych opcji na ekranie ustawień, dotknij „Więcej Ustawienia”.
  • KROK 4: W zależności od używanego telefonu z Androidem możesz teraz dotknąć „Czytać Wpływy kasowe”, „Wyślij potwierdzenia odczytu,” Lub “Poproś o odbiór”przełączniki dwustabilne.
  • KROK 5: Na koniec włącz „Dostawa Wpływy kasowe”, aby wiedzieć, kiedy odbiorca otrzyma wiadomość.
🔥 Zalecana:  TFSA vs RRSP: Różnice między TFSA a RRSP w 2023 r

Jeśli powyższa procedura nie działa, spróbuj przejść do „Ustawienia“>> “Zaawansowany“>> “Otrzymuj raporty doręczenia SMS-ów”.

Różnica między wysłaniem a dostarczeniem na Grindr jest podobna do tego, czego nauczyłeś się do tej pory.
„Wysłane” oznacza, że ​​wiadomość została zapisana na serwerze Grindr i przesłana do sieci w celu dostarczenia.
Tymczasem „dostarczono” oznacza, że ​​odbiorca otrzymał Twoją wiadomość.

Przeczytaj także: Wiadomości Samsung kontra Wiadomości Google

Facebook Messenger Wysłane a dostarczone

Ponownie, różnica między „wysłanym” a „dostarczonym” na Facebooku jest podobna do tego, czego być może już się nauczyłeś.
Gdy wysyłasz wiadomość na Messengerze i wyświetla się ona jako „wysłana”, oznacza to, że wiadomość jest już zapisana na serwerze Facebooka i jest gotowa do wyświetlenia przez odbiorcę. Tymczasem znacznik wiadomości „dostarczono” oznacza, że ​​Facebook dostarczył Twoją wiadomość do odbiorcy.
Oznaczałoby to, że mogą teraz przeglądać Twoją wiadomość.

Wniosek

Mamy nadzieję, że teraz lepiej rozumiesz różnicę między wysłaniem a dostarczeniem. Jeśli tak, ale nie wiesz, co to oznacza dla niektórych innych aplikacji, możesz rzucić okiem na „różnicę między wysłaniem a dostarczeniem” w sekcjach Facebooka i Grindr.