Różne rodzaje planów hostingowych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Różne rodzaje planów hostingowych

Hosting działa jako miejsce przechowywania Twojej witryny, w którym przechowywane są wszystkie dane Twojej witryny. Jednak dostawcy usług hostingowych różnią się ceną, pamięcią masową, wydajnością i wymaganiami dotyczącymi wiedzy technicznej, aby skonfigurować podstawową witrynę WordPress.

Co to jest hosting?

Nie możesz posiadać domeny i chcesz dzielić się nią ze światem bez pomocy dostawcy usług hostingowych. Tutaj przechowywane są wszystkie dane i sposób na umieszczenie witryny online.

Hosty sieci Web zapewniają niezbędne elementy do uruchamiania witryn internetowych w Internecie. Stworzenie strony internetowej może wykonać każdy. Istnieją różne rodzaje usług hostingowych; Hosting współdzielony, VPS, dedykowany, w chmurze i dla sprzedawców.

Czego szukać u hosta internetowego

Rodzaj pakietu hostingowego, który wybierzesz podczas uruchamiania witryny, może nie być hostingiem, którego będziesz potrzebować na dłuższą metę. Potrzebujesz dobrego rodzaju planu hostingowego, który będzie odpowiedni dla Twojej witryny, jeśli zaczynasz, zalecamy skorzystanie z planu hostingu współdzielonego. Gdy Twoja witryna wygeneruje wystarczający ruch, możesz uaktualnić swój plan.

  • Koszt i cena
  • Prędkość
  • Wydajność
  • Bezpieczeństwo
  • Umiejętności techniczne
  • konserwacja

Rodzaje hostingu internetowego

Istnieje wiele nieporozumień dotyczących planów hostingowych dostępnych na rynku; od współdzielonego hosta, który kosztuje od 1 do 10 USD w usłudze hostingowej, do dedykowanego planu o wartości 50 USD lub więcej. Masz do wyboru różne rodzaje hostingu, które mogą odpowiadać Twoim potrzebom i zarządzać ruchem w witrynie oraz wydajnością.

Hosting współdzielony

Najtańszy ze wszystkich różnych rodzajów planów hostingowych, ten plan jest najlepszy dla początkujących, którzy dopiero zaczynają i nie mają dużego ruchu ze swojej witryny.

Co to jest hosting współdzielony?

Hosting współdzielony to najpopularniejszy rodzaj hostingu, który jest bardziej przystępny cenowo. Wszystkie witryny na współdzielonym serwerze hostingowym muszą współużytkować zasoby serwera, w tym przepustowość, pamięć i moc obliczeniową.

W zdrowym rozsądku, tak jak sugeruje nazwa, ważne jest, aby wiedzieć, że współdzieli zasoby hostingowe z inną witryną internetową na tym samym serwerze co Ty.

Kto powinien korzystać z hostingu współdzielonego?

Jeśli masz witrynę o dużym natężeniu ruchu, współdzielony rodzaj hostingu nie jest dla Ciebie, rozważ VPS, dedykowany lub zarządzany hosting WordPress, jeśli używasz WordPress.

Hosting współdzielony często kosztuje mniej niż inne rodzaje usług hostingowych, które pozwalają użytkownikom znaleźć online dom dla swojej witryny. Dlaczego współdzielony plan hostingowy doskonale sprawdza się w przypadku witryn o niskim natężeniu ruchu, których liczba wyświetleń strony jeszcze się nie zwiększyła. Gdy Twoja witryna zacznie generować duży ruch, będziesz musiał zmienić swój plan na bardziej odpowiedni.

Hosting współdzielony może kosztować od 1 do 30 USD miesięcznie. Jeśli szukasz firmy hostingowej do hostowania swojej witryny i na początek interesuje Cię hosting współdzielony, oto kilka firm hostingowych do wyboru.

Bluehost

Program hostingu współdzielonego Bluehost jest tani i łatwy w użyciu dzięki instalacji WordPress jednym kliknięciem, zaczynając od 2,95 USD miesięcznie.

Przejdź do Bluehost

Tanio

Plan hostingowy udostępniony przez Namecheap oferuje 100% gwarancję dostępności, ten plan zaczyna się od 1,44 USD miesięcznie.

Przejdź do Namecheap

DreamHost

Plany hostingu współdzielonego DreamHost zaczynają się od 2,59 USD miesięcznie i obejmują 95-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Przejdź do DreamHosta

Wirtualne serwery prywatne (VPS)

Hosting typu VPS różni się od hostingu współdzielonego, przypomina uaktualnienie. Hosting VPS łączy w sobie funkcje zarówno hostingu współdzielonego, jak i dedykowanego, przeznaczony dla tych, których witryny przerosły ograniczenia współdzielonego środowiska hostingowego.

🔥 Zalecana:  Najtańsi dostawcy usług telefonii komórkowej: 9 najlepszych ofert dla niedrogich planów

Co to jest wirtualny serwer prywatny

Dzięki VPS otrzymujesz dedykowany segment współdzielonych zasobów serwera, więc na Twój hosting nie mają wpływu inne witryny na Twoim serwerze. Dostajesz swój kawałek miejsca na serwerze i jest mniej innych witryn udostępniających zasoby.

W przypadku hostingu typu VPS otrzymasz miejsce na serwerze dla siebie, które izoluje inne witryny na tym samym serwerze. Nadal dzielisz trochę miejsca z niektórymi użytkownikami, jednak będziesz mieć większą kontrolę nad swoim serwerem niż w przypadku planu hostingu współdzielonego. Ponieważ Twoja wirtualna przestrzeń jest prywatna tylko dla Ciebie.

Kto powinien korzystać z hostingu VPS

Hosting VPS jest przeznaczony dla rozwijających się firm, które potrzebują więcej funkcji hostingowych niż hosting współdzielony. Hosting Virtual Private Server może zastąpić serwer dedykowany, jeśli firma nie jest na to gotowa.

Hosting VPS nie jest dla wszystkich, ale dla rozwijających się małych firm. Hosting zazwyczaj kosztuje od 10 do 150 USD miesięcznie. Jeśli interesuje Cię hosting wirtualnego serwera prywatnego (VPS), oto kilka dobrych firm hostingowych, które pomogą Ci zacząć.

Bluehost

Plan hostingowy typu Bluehost VPS zaczyna się od 18,99 USD miesięcznie.

Przejdź do Bluehost

Tanio

Plan hostingowy Namecheap VPS zaczyna się od 11,89 USD miesięcznie.

Przejdź do Namecheap

DreamHost

Podstawowy plan hostingu DreamHost VPS zaczyna się od 10,00 USD miesięcznie z nieograniczoną domeną hostowaną i nie tylko.

Przejdź do DreamHosta

Zarządzany hosting WordPress

Plan hostingowy typu zarządzanego WordPress oferuje wiele funkcji WordPress. Zarządzany hosting WordPress jest oparty na ulepszonej technologii.

Co to jest hosting WordPress

Ten rodzaj hostingu jest najlepszy dla użytkowników, którzy chcą wydać więcej pieniędzy na więcej funkcji, takich jak automatyczne aktualizacje, bezpieczeństwo, wsparcie ekspertów WordPress i tworzenie kopii zapasowych. Zarządzany hosting WordPress ma dobrą wydajność, która jest już zoptymalizowana dla WordPress, możesz tworzyć treści i nadal promować swoją witrynę.

Kto powinien korzystać z zarządzanego hostingu WordPress

Witryny WordPress są zwykle szybsze niż współdzielony rodzaj hostingu ze względu na ich natywne integracje i zespoły wsparcia ekspertów. Zarządzany plan hostingowy najlepiej nadaje się do witryn o większym natężeniu ruchu z większą liczbą dodanych funkcji i funkcji.

Hosting WordPress może kosztować od 5 do 100 USD miesięcznie. Jeśli podoba Ci się zarządzany hosting WordPress i jesteś zainteresowany hostingiem swojej witryny, oto niektóre oferty dotyczące zarządzanego hostingu WordPress.

Bluehost

Bluehost oferuje instalację WordPressa jednym kliknięciem już od 19,95 USD miesięcznie, ze specjalną ofertą wstępną i 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Przejdź do Bluehost

HostGator

Hostgator typu WordPress został stworzony z myślą o szybkiej, zaawansowanej migracji bez zabezpieczeń. Już od 5,95 USD miesięcznie.

Przejdź do Hostgatora

DreamHost

DreamHost zarządza hostingiem typu WordPress dla podstawowego planu zaczynającego się od 2,59 USD miesięcznie.

Przejdź do DreamHosta

Dedykowany hosting

Dedykowany rodzaj hostingu to dobry plan hostingowy, ale drogi, ten typ planu hostingowego jest najlepszy dla firm o dużym natężeniu ruchu, a wiesz, że im większy ruch, tym więcej potrzebujesz, aby ulepszyć swój plan. Twoja witryna wymaga dobrej wydajności dla ruchu o dużej wartości dzięki dedykowanemu hostingowi, który możesz umieścić na swojej stronie z całym serwerem.

Co to jest hosting dedykowany

W planie dedykowanym bierzesz cały serwer i samodzielnie zarządzasz całym swoim hostingiem. Jeśli masz znaczącą witrynę internetową dla dużej organizacji, ta droższa opcja zapewnia największą kontrolę nad hostingiem.

🔥 Zalecana:  Pepsi wypuszcza kolekcję NFT „Pepsi Black Zero Sugar” na platformie Polygon

Dzięki pełnej kontroli nad serwerem możesz instalować bardzo złożone programy, skrypty i aplikacje. Jedną wadą jest to, że jeśli nie masz wiedzy technicznej do zarządzania i obsługi serwera, możesz napotkać problemy. Dedykowany hosting serwerów kosztuje 100 USD miesięcznie lub więcej.

Kto powinien korzystać z hostingu serwerów dedykowanych

Dedykowany rodzaj hostingu oferuje skalowalną, wysoce konfigurowalną alternatywę, która omija ograniczenia i ryzyko związane z hostingiem współdzielonym.

Dedykowany hosting może być drogi i kosztować setki dolarów miesięcznie. W przypadku witryn, które mają lub spodziewają się znacznego ruchu, dedykowany hosting zapewnia zasoby potrzebne do obsługi milionów wizyt w witrynie.

Korzyści z dedykowanego rodzaju hostingu obejmują lepsze bezpieczeństwo, pełną kontrolę nad klientem oraz spektrum usług wsparcia ze strony dostawcy usług hostingowych. Jeśli szukasz właśnie takich funkcji, już dziś zacznij korzystać z dedykowanego typu hostingu. oto kilka najlepszych firm hostingowych serwerów dedykowanych.

Bluehost

Dedykowany rodzaj planu hostingowego Bluehost zaczyna się od 79,99 USD w cenie promocyjnej.

Przejdź do Bluehost

DreamHost

Prowadź swoją witrynę biznesową z dostępem administratora, już od 169 USD miesięcznie, z gwarancją 100% dostępności sieci i nie tylko.

Przejdź do DreamHosta

Hosting w chmurze

Plany hostingowe typu chmura pasujące do wszystkich rozmiarów, hosting w chmurze to inny rodzaj hostingu, w którym Twoja witryna jest hostowana w architekturze chmury.

Co to jest hosting w chmurze

Typy hostingu w chmurze są płatne zgodnie z rzeczywistym użyciem, ponieważ są wirtualne, gdy nie są używane, nie zajmują zasobów.

Jedną z zalet hostingu w chmurze jest to, że możesz dodać więcej zasobów serwera wirtualnego do swojej witryny w miarę wzrostu ruchu. Ta elastyczność pozwala na zwiększenie przepustowości w miarę stopniowego skalowania biznesu online.

Kto powinien korzystać z hostingu w chmurze

Hosting w chmurze to rodzaj hostingu, który wykorzystuje i przechowuje pliki w sieci serwerów, a nie w jednym. Ten rodzaj hostingu jest świetny pod względem wydajności i szybkości. Hosting w chmurze wymaga jednak wiedzy technicznej. Możesz dodać lub usunąć zasób.

Wszyscy właściciele witryn mogą hostować swoje witryny tutaj, ponieważ skalowanie zasobów jest łatwe. Hosting w chmurze może kosztować od 10 do 100 USD miesięcznie lub więcej. Jeśli interesuje Cię plan hostingowy typu Cloud, oto dobra firma hostingowa na początek.

chmury

Cloudways jest jednym z najlepszych dostawców hostingu zarządzanego w chmurze, oferującym dobrą cenę początkową 10 USD miesięcznie.

Idź do Cloudways

DreamHost

DreamHost oferuje fajną ofertę hostingu w chmurze, za hosting w chmurze nie zostaniesz obciążony opłatą przy rejestracji. Zacznij od 0,0075 USD za godzinę.

Przejdź do DreamHosta

HostGator

Plan hostingowy HostGator w chmurze jest do 2X szybszy 4X bardziej skalowalny intuicyjny pulpit nawigacyjny już od 4,95 USD miesięcznie.

Przejdź do HostGatora

Hosting e-commerce

Jeśli prowadzisz sklep internetowy, możesz wybrać dowolną liczbę platform e-commerce, np BigCommerce, ShopifyWordPressa itp.

Co to jest hosting e-commerce

Hosting typu e-commerce odnosi się do kupowania i sprzedawania towarów lub usług za pośrednictwem Internetu. Klienci mogą dokonywać zakupów produktów fizycznych lub cyfrowych online za pośrednictwem witryny handlu elektronicznego.

Hosting typu e-commerce to opcja oferowana przez dostawcę usług hostingowych, która umożliwia Twojej witrynie sprzedaż i marketing online. Dodatkowo, jeśli korzystasz z WordPressa, możesz zapłacić za oficjalny hosting internetowy typu e-commerce Bluehost a następnie dodaj wtyczkę e-commerce, taką jak Woocommerce dla WordPress.

🔥 Zalecana:  Treść witryny: co to jest i jakie są różne rodzaje?

Kto powinien korzystać z hostingu e-commerce

Handel elektroniczny jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce rozpocząć kupowanie i sprzedawanie online jako dochodowy biznes.

Możesz stworzyć swój produkt cyfrowy i nadal sprzedawać go za pomocą platformy e-commerce, takiej jak Shopify, Woocommerce, Magento i Bigcommerce.

Oto, na co zwrócić uwagę przy wyborze rodzaju hostingu e-commerce: oprogramowanie koszyka, serwery zgodne z PCI, certyfikat SSL lub SSL z symbolem wieloznacznym (dla subdomeny Unlimited) i bezpieczeństwo obsługi transakcji, Bazy danych klientów, Niski czas przestojów, ponieważ nigdy nie chcesz tracić przychodów, Szybki czas reakcji serwera.

Bluehost

Dedykowany plan hostingowy Bluehost dla handlu elektronicznego zaczyna się od 6,95 USD w cenie promocyjnej.

Przejdź do Bluehost

GreenGeeks

Plan hostingowy e-commerce GreenGeek zaczyna się od 2,95 USD miesięcznie.

Przejdź do GreenGeeks

Hostinger

Dedykowany hosting e-commerce Hostingera zaczyna się od 3,99 USD miesięcznie za PrestaShop, 7,45 USD miesięcznie za Woocommerce i 14 USD.

Przejdź do Hostingera

Hosting internetowy sprzedawcy

Hosting typu sprzedawca umożliwia programistom lub agencjom cyfrowym odsprzedaż hostingu z białą etykietą na posiadanych przez nich planach. Na przykład, jeśli masz dziesięciu klientów, możesz kupić pakiet hostingowy wysokiego poziomu, a następnie odsprzedać hosting swoim klientom po stałych miesięcznych kosztach.

Firmy takie jak HostGator, Bluehost i Namecheap oferują hosting dla sprzedawców, który zazwyczaj obejmuje panel zarządzania, oprogramowanie rozliczeniowe i automatyczne raporty. Cena hostingu dla sprzedawców wynosi około 20-75 USD w zależności od funkcji i przepustowości.

Bluehost

Plan hostingowy typu sprzedawcy Bluehost zaczyna się od 14,49 USD w cenie promocyjnej.

Przejdź do Bluehost

HostGator

Plan hostingowy typu reseller HostGator zaczyna się już od 19,95 USD miesięcznie.

Przejdź do HostGatora

Tanio

Plan hostingowy typu sprzedawcy Namecheap zaczyna się od 18,88 USD miesięcznie.

Przejdź do Namecheap

Jeśli dopiero zaczynasz, możesz wybrać wspólny typ hostingu, który zawsze możesz później zmienić na bardziej wydajny plan.

Wybór pakietu hostingowego może być dość trudny i wymaga wiele uwagi. Jednak pierwszym krokiem jest zrozumienie różnych dostępnych rodzajów hostingu. Mamy nadzieję, że ten artykuł dał ci wgląd w to.

Zalecam korzystanie z hostingu współdzielonego, dopóki nie upewnisz się, że Twoja witryna nie potrzebuje już współdzielonego hosta. Następnie możesz rozważyć uaktualnienie do jednej z ulepszonych opcji powyżej, aby Twoja witryna działała dobrze.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie