Roblox opóźnia się na PC? Zobacz, jak możesz to naprawić

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Roblox opóźnia się na PC? Zobacz, jak możesz to naprawić

Roblox jest prawdopodobnie jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą platformą do gier, jaka obecnie istnieje. Kolejnym plusem, który odpowiada za jej masowe użycie, jest to, że jest to bezpłatna platforma.

Roblox jest dostępny do użytku na dowolnej platformie, ale większość użytkowników woli korzystać z komputera osobistego. Ci użytkownicy zgłaszali opóźnienia w działaniu usługi na swoich komputerach.

W tym artykule dowiesz się dlaczego Roblox opóźnia się na twoim komputerze z systemem Windows i jak to can być naprawiony.

Dlaczego Roblox opóźnia się na moim komputerze?

Jeśli doświadczasz lagów w Roblox na swoim komputerze, sprowadza się to do trzech czynników, graficznego połączenia internetowego i problemów systemowych.

Sterowniki graficzne

Twoje sterowniki graficzne i zasoby systemowe mogą działać nieprawidłowo podczas postępowania, co może powodować słabą wydajność procesora. Spowoduje to opóźnienie działania Roblox na komputerze.

Słabe połączenie internetowe

Chociaż Roblox jest darmowy, wymaga aktywnego połączenia internetowego, aby uzyskać dostęp do platformy.

Stan twojego połączenia internetowego określi, jak działa twój Roblox. Jeśli twój internet jest niestabilny, Roblox na pewno będzie lagował.

Zwiększ ustawienia grafiki

Być może zwiększyłeś ustawienia graficzne na swoim komputerze, ale powoduje to obciążenie komputera, ponieważ nie może on działać efektywnie.

Spowoduje to, że cały system będzie działał wolno i będzie się lagował, w tym Roblox.

Problem techniczny

Twój komputer może być dotknięty usterkami technicznymi i błędami, które powodują nieprawidłowe działanie procesu systemowego.

Niektóre z tych procesów systemowych obejmują uruchamianie aplikacji.

Wirus

Wirus lub złośliwe oprogramowanie mogło zagnieździć się w twoim urządzeniu i łączy złośliwe oprogramowanie z twoim oprogramowaniem i innymi aplikacjami na twoim komputerze. Być może dlatego Roblox pozostaje w tyle.

🔥 Zalecana:  DressX i Jason Wu wypuszczają sukienkę Michelle Obamy NFT

Jak naprawić opóźnienie Roblox na PC

Od wielu aplikacji zużywających dużo zasobów po wysokie ustawienia grafiki w grze, komputery z niższej półki i słabe połączenie internetowe — oto, co zrobić, aby to naprawić.

Poprawka 1: Zmień ustawienia grafiki

Zredukuj ustawienia graficzne, o ile to możliwe co powoduje opóźnienie Robloxa. Dzieje się tak, ponieważ uruchomienie Roblox może powodować obciążenie ustawień graficznych.

Gdy Roblox jest otwarty i działa, naciśnij klawisz ESC na klawiaturze > Na ekranie Menu kliknij opcję Ustawienia > Znajdź i wybierz Tryb graficzny > Przełącz na Ręczny > Obniż jakość grafiki.

Poprawka 2: Uruchom ponownie komputer

Ponowne uruchomienie komputera spowoduje odświeżenie i zresetowanie całego oprogramowania i elementów sprzętowych komputera. Spowoduje to płynne działanie jednostki centralnej.

Znajdź przycisk zasilania komputera i naciśnij go długo, aż ekran zgaśnie i kontrolka gaśnie.

Zdejmij na chwilę ręce i ponownie naciśnij długo, aż ekran ponownie się włączy. Uzyskaj dostęp do pulpitu i otwórz Roblox.

Poprawka 3: Wyczyść pamięć RAM

Wyczyść pamięć o dostępie swobodnym (RAM), zamykając wszystkie nieużywane aplikacje, a także czyszcząc pamięć podręczną.

Dzieje się tak, ponieważ otwarte aplikacje są uruchamiane przez pamięć RAM, a jeśli jest ich za dużo, obciąża to procesor i kartę graficzną.

Zamknij wszystkie otwarte aplikacje na pulpicie. Aby wyczyścić pamięć podręczną, na klawiaturze naciśnij jednocześnie klawisz Windows + klawisz R, aby otworzyć Uruchom polecenie > Wpisz ‘%temp% i naciśnij klawisz Enter > Usuń wszystkie pliki z folderu, który się pojawi.

Poprawka 4: Wysoka prędkość Internetu

Odwiedzać https://www.fast.com aby sprawdzić prędkość Internetu, przyczyną opóźnień Roblox może być niestabilne lub słabe połączenie sieciowe.

Zalecamy również przełączenie się na połączenie Ethernet zamiast połączenia bezprzewodowego, ponieważ jest ono znacznie bardziej stabilne.

Poprawka 5: Antywirus

Ponieważ atak wirusa lub złośliwego oprogramowania może być przyczyną opóźnień Robloxa, spróbuj zainstalować aplikację antywirusową, aby przeciwdziałać skutkom wirusa.

🔥 Zalecana:  Czy Twój kontroler PS4 ładuje się, ale nie łączy? Oto kilka poprawek do wypróbowania

Program antywirusowy zidentyfikuje i wyeliminuje wirusa oraz zapewni płynne działanie systemów.

Poprawka 6: Zaktualizuj swoje urządzenie

Zaktualizuj swój komputer do najnowszej wersji oprogramowania, ponieważ usunie to wszelkie ślady błędów i usterek technicznych, które mają wpływ na system komputerowy.

Okna: Wybierz Start > Kliknij Ustawienia > Wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia > Windows Update, a następnie wybierz Sprawdź aktualizacje > Poczekaj na pobranie i zainstalowanie aktualizacji

System operacyjny Mac: Otwórz menu Apple > Kliknij Ustawienia systemowe > Wybierz Ogólne > Kliknij Aktualizacja oprogramowania > Poczekaj na pobranie i zainstalowanie aktualizacji oprogramowania.

Poprawka 7: zaktualizuj swoje urządzenie

Jeśli zrobiłeś wszystko w tym przewodniku, zmniejszając grafikę komputera i wydaje się, że nic nie działa, a Roblox jest opóźniony. Być może będziesz musiał przejść do części ulepszeń.

Jeśli nie możesz zaktualizować swojego komputera do bardziej brutalnej mocy do gier, być może będziesz musiał kupić nowy komputer z większą mocą, aby grać w Roblox bez żadnych problemów.

Poprawka 8: Zamknij otwarte aplikacje

Upewnij się, że na urządzeniu nie są uruchomione inne aplikacje o dużej mocy. A jeśli masz otwartych wiele aplikacji, musisz je wszystkie zamknąć, aby grać w Roblox bez opóźnień.

Zamknij aplikację, aby udostępnić aplikacji Roblox zasoby potrzebne do uruchomienia gry bez opóźnień podczas gry.

Poprawka 9: Zainstaluj dopalacze gier

Wzmacniacze gier to aplikacje innych firm, które zmniejszają opóźnienia w grze, optymalizując wydajność komputera i usuwając niepotrzebne procesy w tle, które negatywnie wpływają na grę.

Wniosek

Roblox to bezpłatna platforma do gier, którą wszyscy kochają. Kiedy twój Roblox jest opóźniony, oznacza to, że istnieje problem, który musisz rozwiązać.

W tym artykule zbadaliśmy możliwe przyczyny opóźnień Roblox na twoim komputerze i jak możesz je rozwiązać na swoim komputerze osobistym.

Często zadawane pytania dotyczące naprawy „Opóźnienia Roblox na PC”

Dalsza lektura

Czy ten artykuł był pomocny?

🔥 Zalecana:  Jak usunąć konto Samsung z hasłem i bez hasła

Tak nie