Ring Doorbell Pro nie łączy się z Wi-Fi? Najlepsze poprawki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ring Doorbell Pro nie łączy się z Wi-Fi? Najlepsze poprawki

Bez względu na to, gdzie mieszkasz, duży dom, mieszkanie czy mieszkanie, każdy potrzebuje działającego dzwonka do drzwi Ring. Dzięki niesamowitemu projektowi, łatwej instalacji i połączeniu Wi-Fi możesz zapewnić sobie i swojej rodzinie bezpieczeństwo w obliczu rosnącego wskaźnika przestępczości.

Wielu klientów wyraziło opinię, że jego użycie nie zawsze może przebiegać bez zakłóceń z powodu problemów z połączeniem. Ponieważ wiemy, że Ty również mogłeś doświadczyć problemu z brakiem połączenia dzwonka do drzwi Ring Pro z Wi-Fi, omawiamy możliwe przyczyny i niektóre z najlepszych rozwiązań, które możesz wypróbować.

Dlaczego Ring Doorbell Pro nie łączy się z Wi-Fi?

Niektóre z najczęstszych przyczyn braku połączenia dzwonka do drzwi Ring Ori z Wi-Fi to: Nieprawidłowe dane logowania Wi-Fi i niski poziom naładowania baterii. Dzieje się tak dlatego, że wprowadziłeś nieprawidłowe hasło, wpisując alfabet małymi literami zamiast wielkimi lub pominąłeś znak specjalny. Jeśli bateria nie jest naładowana, połączenie nie powiedzie się lub może w ogóle nie zostać nawiązane

W obu przypadkach albo potwierdź, że hasło Wi-Fi zostało wprowadzone poprawnie, albo naładuj dzwonek do drzwi.

Przyjrzyjmy się innym możliwym przyczynom braku połączenia dzwonka Ring z Wi-Fi lub ciągłego przechodzenia w tryb offline. W każdym przypadku przyjrzymy się najlepszym rozwiązaniom, aby przywrócić i uruchomić dzwonek do drzwi Ring.

Słaby sygnał Wi-Fi

Słaby sygnał Wi-Fi to kolejna przyczyna problemu „Dzwonek do drzwi nie łączy się z Wi-Fi lub przechodzi w tryb offline”. Sygnały są reprezentowane przez paski na routerze. Jeśli paski nie są pełne (głównie dlatego, że router Wi-Fi znajduje się zbyt daleko od dzwonka do drzwi Ring), dźwięk dzwonka będzie czasami się wahał. Jeśli sygnał jest naprawdę słaby, system może w ogóle się nie połączyć.

Wadliwe połączenie elektryczne

Chociaż dzwonek do drzwi Ring jest urządzeniem inteligentnym, problemy z okablowaniem elektrycznym w domu mogą powodować problemy z Internetem lub Wi-Fi, które utrudniają płynne działanie dzwonka. Wynika to z faktu, że zwarcie lub uszkodzony bezpiecznik mogą mieć wpływ na router, co w efekcie będzie szkodliwe dla działania dzwonka do drzwi Ring.

Ukryta sieć Wi-Fi

Jedną ze strategii stosowanych przez ludzi do zarządzania routerem jest ukrywanie sieci przed innymi urządzeniami znajdującymi się w zasięgu. Ale bądź ostrożny, ponieważ może również pozostać ukryty przed dzwonkiem do drzwi Ring. Gdy tak się stanie, nie połączy się z Wi-Fi i pozostanie w trybie offline.

Niski poziom baterii lub problemy z zasilaniem

Jeśli Ring Doorbell jest zasilany bateryjnie, możesz chcieć sprawdzić procentowy poziom naładowania baterii, aby upewnić się, że masz wystarczającą ilość soku.

🔥 Zalecana:  Jak zobaczyć polubione posty na Instagramie

Ring Doorbell Pro nie łączy się z Wi-Fi? – Najlepsze poprawki

Gdy wykryjesz, dlaczego Ring Doorbell pro nie łączy się z Wi-Fi, możesz wykonać poniższe czynności, aby to naprawić.

Poprawka 1: Przenieś router bliżej dzwonka

Sprawdzenie odległości między routerem a dzwonkiem Ring to pierwsza poprawka, którą zalecamy w przypadku problemu „Dzwonek Ring nie łączy się z Wi-Fi”. Gdy sygnał Wi-Fi jest słaby, w większości przypadków można to naprawić, przesuwając router bliżej dzwonka do drzwi. Im dalej urządzenie znajduje się od routera, tym słabszy będzie sygnał.

Poprawka 2: Spraw, aby Twoja sieć Wi-Fi była widoczna

Jeśli ukryłeś swoją sieć Wi-Fi przed sąsiadami lub tylko w celu zachowania anonimowości, prawdopodobnie będzie to przyczyną problemu „Dzwonek do drzwi nie łączy się z Wi-Fi”. Aby rozwiązać ten problem, włącz widoczność sieci Wi-Fi i ponownie podłącz dzwonek Ring.

Poprawka 3: Zresetuj dzwonek do drzwi

Jeśli po wypróbowaniu innych opcji nadal masz ten sam problem z Wi-Fi, po prostu zresetuj dzwonek do drzwi. W tym celu należy przytrzymać przez kilka sekund przycisk z tyłu dzwonka. Spowoduje to zresetowanie całego procesu konfiguracji.

Poprawka 4: Kup wzmacniacz routera

Bez względu na to, ile sztuczek zainicjujesz, aby rozwiązać problem, niektóre routery będą nadal emitować słaby sygnał Wi-Fi. Zamiast wyrzucać router, rozważ zakup routera Wzmacniacz? Działa w celu zwiększenia zasięgu Wi-Fi dla większości routerów. W ten sposób możesz nie musieć fizycznie przenosić routera bliżej dzwonka do drzwi Ring.

Poprawka 5: Zmień hasło do Wi-Fi

Jeśli podczas instalacji urządzenia Ring użyłeś znaków specjalnych w haśle Wi-Fi, zalecamy zmianę hasła na proste i ponowną próbę.

Poprawka 6: Wprowadź poprawne hasło Wi-Fi

Sprawdź dwukrotnie, czy nie wprowadzasz nieprawidłowego hasła; możesz zalogować się do konta Wi-Fi, aby upewnić się, że hasło jest poprawne.

Poprawka 7: Napraw problemy z połączeniem elektrycznym

Przyczyną problemu może być wadliwe okablowanie zewnętrzne. Aby rozpocząć, wyłącz zasilanie i przetestuj obwód. Następnie sprawdź, czy okablowanie jest prawidłowe, a jeśli nie, popraw je.

Poprawka 8: Użyj odpowiedniej baterii

Najlepiej byłoby mieć co najmniej baterię 16 V do zasilania gadżetu Ring; cokolwiek niższej lub gorszej jakości prawdopodobnie uszkodzi Ring Doorbell.

Przeczytaj także: Wi-Fi nie działa na telefonie, ale działa na innych urządzeniach? Poprawki robocze

Jak podłączyć Ring Doorbell Pro do Wi-Fi

Przed rozpoczęciem tego procesu należy naładować akumulator i zainstalować urządzenie. Następnie podłączenie Ring Doorbell do Wi-Fi jest prostym procesem.

 • Zainstaluj aplikację Ring na urządzeniu z systemem iOS lub Android.
 • Utwórz konto Ring (lub zaloguj się, jeśli już je masz), a następnie wybierz „Skonfiguruj urządzenie.
 • Wybierz model dzwonka, z którym chcesz się połączyć.
 • Zeskanuj Identyfikator MAC kod kreskowy lub kod QR z tyłu urządzenia lub opakowania produktu.
 • Wprowadź swój adres domowy i nadaj urządzeniu nazwę.
 • Aby przejść do trybu konfiguracji, naciśnij przycisk konfiguracji urządzenia. Jeśli test zakończy się pomyślnie, z przodu urządzenia pojawi się wirujące białe światło.
 • Uzyskiwać “Dołączyć”, a następnie wybierz Dzwonek do drzwi.
 • Wprowadź hasło do preferowanej sieci Wi-Fi.
🔥 Zalecana:  Instagram nie pozwala mi się zalogować (napraw to natychmiast za pomocą tych metod)

Jak zresetować Ring Doorbell WiFi

Są chwile, kiedy Ring Doorbell pro nie łączy się z Wi-Fi i może być konieczne zresetowanie go. Wykonaj poniższe kroki.

 • Zdejmij dzwonek z uchwytu montażowego.
 • Zaloguj się do aplikacji Ring i wybierz opcję menu.
 • Wybierz dzwonek do drzwi, a następnie „Stan urządzenia” I “Zmień sieć Wi-Fi”.
 • Naciśnij pomarańczowy przycisk z tyłu pierścienia.
 • Następnie połącz się z pierścieniem za pomocą telefonu.
 • Możesz teraz podłączyć urządzenie Ring do domowej sieci Wi-Fi.

Jak zmienić Ring Doorbell WiFi bez usuwania

Wiedza o tym, jak łatwo zmienić sieć Wi-Fi w urządzeniach Ring bez odkręcania paneli przednich lub wyjmowania z uchwytu, gdy urządzenie jest niepewnie przygotowane, może zaoszczędzić czas.

# 1. Użyj tego kodu kreskowego lub kodu QR

Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto zapisać pudełko, jest to, że zawiera ono dodatkowe kody, których można użyć podczas konfiguracji. Każdy gadżet Ring jest dostarczany z kodem QR lub kodem kreskowym.

Jeśli nie masz tych kodów QR, musisz mieć fizyczny dostęp do swojego urządzenia, aby kontynuować proces konfiguracji.

#2. Użyj tej samej nazwy Wi-Fi i hasła

Możesz także użyć sprytnego obejścia, aby oszukać urządzenie Ring, aby połączyło się z tą samą siecią Wi-Fi.

Musisz nazwać swoją nową sieć Wi-Fi tak samo jak starą sieć Wi-Fi i nadać jej to samo hasło. Powoduje to, że urządzenie Ring myśli, że nadal jest połączone z tą samą siecią Wi-Fi, z którą było początkowo połączone.

Takie podejście jest najskuteczniejsze, jeśli zmieniasz urządzenia Wi-Fi, na przykład kupujesz nowy router lub przeprowadzasz się i musisz zarejestrować się u nowego dostawcy usług internetowych.

#3. Naciśnij przycisk resetowania/konfiguracji pierścienia

Przycisk resetowania w urządzeniach Ring Doorbell Pro znajduje się z boku, a przycisk resetowania/konfiguracji w większości kamer zewnętrznych Ring znajduje się na górze.

🔥 Zalecana:  10 powodów, aby zainwestować w Carvana: Bo kto nie kocha samochodów w automatach?

Zdejmij panel przedni i naciśnij pomarańczowy przycisk, aby zresetować połączenie Wi-Fi w Ring Doorbell Pro 1 i 2. Dostęp do przycisku resetowania można uzyskać, odkręcając śrubę zabezpieczającą na dole.

Jak usunąć Ring Doorbell, aby zresetować Wi-Fi

Czasami Ring Doorbell Pro nie łączy się z Wi-Fi, ponieważ musisz usunąć urządzenie ze swojego konta. Poniższe kroki pokażą, jak to rozwiązać.

 • Otwórz aplikację Ring na swoim telefonie i wybierz Ring Doorbell, który chcesz rozłączyć.
 • Iść do “Ustawienia urządzenia”.
 • Następnie z menu kliknij „Ustawienia ogólne”.
 • Na koniec kliknij „Usuń to urządzenie”.

Dlaczego dzwonek Ring Doorbell nie łączy się podczas konfiguracji?

Gadżet Ring nie może wykryć połączenia sieciowego, ponieważ działa w paśmie 5 GHz. Niestety Ring Doorbell jest kompatybilny tylko z sieciami 2,4 GHz.

W większości przypadków klienci mogą zmienić swoje połączenie internetowe z 5 GHz na 2,4 GHz za pomocą instrukcji.

Jeśli chcesz pozostać przy połączeniu 5 GHz, musisz mieć zaawansowane produkty Ring, takie jak Ring Video Doorbell 3, Ring Video Doorbell Pro i inne urządzenia, które możesz eksplorować za pomocą aplikacji Ring.

Wniosek

Ring Doorbell to proste, ale wartościowe rozwiązanie oparte na technologii stosowane w praktycznie każdym domu.

Jednak Ring Doorbells nie zawsze jest przyjemnym doświadczeniem. Mogą wystąpić trudności techniczne. Z pomocą tego posta powinieneś być w stanie rozwiązać problem Ring Doorbell Pro, który nie łączy się z Wi-Fi w mgnieniu oka.