Recenzja LG 27UP850

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Recenzja LG 27UP850

Witam w mojej recenzji LG 27UP850. Obecnie korzystam z najnowszej wersji jednego z najpopularniejszych monitorów LG 4K IPS, LG 27UP850-W, który został specjalnie zaprojektowany do codziennego użytku.

Panel IPS o szerokiej gamie kolorów doskonale sprawdza się w różnych zadaniach, w tym w grach, a włączenie USB-C czyni go silnym pretendentem do rozwiązań biznesowych. Ocenię, czy tzw LG 27UP850-W wyróżnia się jako ulepszenie w porównaniu do swoich najlepiej sprzedających się poprzedników.

Recenzja LG 27UP850-W

Uważam, że za uczciwą cenę LG 27UK850 dorównuje najlepszym wyświetlaczom Ultra HD, które testowałem, zapewniając imponującą wydajność w grach i precyzyjną kalibrację kolorów dla profesjonalistów.

Specyfikacja LG 27UP850-W

Oto podane przez Ciebie dane w bardziej zaawansowanym formacie tabeli ze szczegółowymi objaśnieniami:

Opis funkcjiWyjaśnienie
Rozmiar ekranu 27 cali Przekątna ekranu monitora wynosi 27 cali.
Rezolucja 3840 x 2160 4K Monitor ma rozdzielczość 4K Ultra HD 3840 x 2160 pikseli, co zapewnia ostry i wyraźny obraz.
Współczynnik proporcji 16:9 Monitor ma panoramiczny współczynnik proporcji 16:9, odpowiedni dla większości treści multimedialnych.
Technologia paneli Przełączanie w samolocie (IPS) Technologia paneli IPS zapewnia wierne odwzorowanie kolorów i szerokie kąty widzenia.
Częstotliwość odświeżania 60 Hz Monitor ma częstotliwość odświeżania 60 Hz, odpowiednią do ogólnego użytku i zwykłych gier.
Czas odpowiedzi 5 ms Monitor ma czas reakcji 5 ms, co zmniejsza rozmycie ruchu i smużenie w szybko poruszających się scenach.
Współczynnik kontrastu 1000:1 Monitor ma współczynnik kontrastu 1000:1, który zapewnia dobrą równowagę między jasnymi i ciemnymi obszarami.
Jasność 400 cd/m² Monitor ma poziom jasności 400 cd/m², co zapewnia wystarczającą jasność w większości środowisk.
Wbudowane głośniki Tak (2 x 5 W) Monitor zawiera wbudowane głośniki stereo o mocy 5 W każdy.
Stojak: wysokość Tak Stojak umożliwia regulację wysokości w celu dopasowania do preferencji użytkownika.
Stojak: pochylony Tak Stojak obsługuje przechylanie monitora w celu uzyskania optymalnych kątów widzenia.
Stojak: obrotowy NIE Podstawa nie obsługuje obracania monitora.
Stojak: obrotowy Tak Podstawka umożliwia obracanie monitora, co jest przydatne w trybie portretowym.
Zgodność z VESA Tak (100×100) Monitor jest zgodny ze standardem mocowania VESA o wymiarach 100 x 100 mm.
Łączność DisplayPort 1.4 x 1, HDMI 2.0 x 2, USB-C PD96W x1, USB 3.0 x 2, gniazdo audio 3,5 mm Monitor oferuje wiele opcji połączeń wideo, danych i audio.
Wymiary Z Podstawką 24,2″ x 22,4″ x 10,5″ Wymiary monitora z przymocowaną podstawą to 24,2 cala szerokości, 22,4 cala wysokości i 10,5 cala głębokości.
Waga 13 funtów Monitor waży 13 funtów, dzięki czemu można go stosunkowo łatwo przenosić i regulować.

Wydajność LG 27UP850-W

Na monitorze LG 27UK850 4K zaobserwowałem bardzo niewielkie zacieki podświetlenia i poświatę IPS. Dodatkowo opóźnienie wejściowe było wyjątkowe i wynosiło około 10 ms.

🔥 Zalecana:  Recenzja Vanilla Prepaid Card: 6 lepszych alternatyw na rok 2023

Moim zdaniem działanie monitora było bez zarzutu. Szerokie kąty widzenia 178° zapewniły, że wyświetlacz wizualny wyglądał oszałamiająco z każdej perspektywy.

Ponadto LG 27UK850 ma wyświetlacz bez migotania i jest wyposażony we wbudowany filtr chroniący przed szkodliwym światłem o niskim poziomie niebieskiego światła.

Podczas grania w gry wprowadziłem zmiany w opcji „Czas reakcji” w menu ekranowym (OSD), wybierając opcję „Szybciej”, aby osiągnąć obiecany czas reakcji 5 ms.

Ponadto nie zaobserwowałem żadnych zauważalnych zjaw lub rozmycia ruchu w szybko poruszających się grach wideo. Chociaż, jeśli jesteś przyzwyczajony do wyświetlaczy o wyższych częstotliwościach odświeżania, częstotliwość odświeżania 60 Hz może wydawać się niska. Niemniej jednak, jeśli cenisz lepszą grafikę niż wydajność, rozdzielczość 4K to nadrabia, a nawet więcej.

LG 27UP850-W Łączność i wzornictwo

Konstrukcja monitora jest elegancka i nowoczesna, a wąskie ramki umożliwiają płynne wtopienie się w dowolne otoczenie.

Ponadto oferuje elastyczną ergonomię, taką jak maksymalna regulacja wysokości 110 mm, pochylenie -5°/20°, obrót o 90° i kompatybilność z mocowaniem VESA 100 x 100 mm. Mimo to wyświetlacz nie ma możliwości obracania w lewo lub w prawo.

Monitor LG 27UK850 oferuje imponującą gamę opcji łączności, w tym dwa porty HDMI 2.0, DisplayPort 1.2, port USB-C, podwójny koncentrator USB 3.0, gniazdo słuchawkowe i wbudowane dwa wysokiej jakości głośniki MaxxAudio o mocy 5 W.

Dzięki portowi USB-C mogę przesyłać wideo 4K, dźwięk, dane i zasilanie do kompatybilnego urządzenia jednocześnie za pomocą jednego kabla. Ten port obsługuje tryb alternatywny DisplayPort i może dostarczyć do 60 W mocy.

Należy pamiętać, że jeśli port USB-C nie jest używany jako port przesyłania danych, przepustowość koncentratora USB będzie ograniczona do USB 2.0.

Jestem w stanie przesyłać strumieniowo treści 4K UHD z Netflix, Amazon Video i innych platform dzięki obsłudze HDCP 2.2 na wszystkich złączach wyświetlacza. FreeSync działa również z zakresem dynamicznym 40-60 Hz zarówno na HDMI, jak i DisplayPort.

🔥 Zalecana:  Tanie monitory do gier na PS5 [Best Options to Try]

LG 27UK850-W Jakość obrazu

Do profesjonalnych zadań związanych z edycją zdjęć monitor LG 27UK850-W to wyjątkowy wybór. Jego panel IPS zapewnia precyzyjne, jednolite i żywe kolory, gwarantując doskonałe rezultaty.

Ten monitor oferuje imponującą 10-bitową głębię kolorów, uzyskaną dzięki połączeniu 8-bitowej i 2-bitowej technologii FRC. Ponadto jest wstępnie skalibrowany, aby zapewnić niezwykle dokładne odwzorowanie kolorów w 99% przestrzeni kolorów sRGB.

Rozdzielczość 4K UHD zapewnia niesamowitą wyrazistość szczegółów dzięki ponad 8 milionom pikseli, co daje wysoką gęstość pikseli wynoszącą 163 piksele na cal na 27-calowym ekranie.

Ze względu na dużą gęstość pikseli muszę zwiększyć skalę interfejsu, dzięki czemu wszystko jest większe, wyraźniejsze i bardziej szczegółowe.

Co więcej, typowa szczytowa jasność wynosząca 350 nitów otrzymuje niewielki, ale zauważalny wzrost do 450 nitów podczas oglądania treści zgodnych z HDR.

Wygląda na to, że oglądanie HDR w LG 27UK850 jest niewystarczające pod względem gamy kolorów i współczynnika kontrastu. Spełnienie podstawowego certyfikatu VESA HDR400 wymaga co najmniej 90% gamy kolorów DCI-P3, której wydaje się brakować w tym konkretnym monitorze.

Chociaż LG 27UK850 wyświetla żywe treści HDR, może nie dorównywać najwyższej jakości bardziej zaawansowanym (i droższym) monitorom HDR.