Recenzja Greenlight: najlepsza karta debetowa dla dzieci

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Recenzja Greenlight: najlepsza karta debetowa dla dzieci

Ponieważ nadal zmierzamy w kierunku społeczeństwa bezgotówkowego, dzieci muszą być uczone o pieniądzach w sposób, który nie polega na tym, że faktycznie widzą te pieniądze przed sobą. Dlatego, jak zobaczysz z naszej recenzji Greenlight, posiadanie takiego produktu, który pokazuje im, jak odpowiedzialnie korzystać z karty debetowej, może być rozwiązaniem.

Greenlight oferuje kartę debetową przeznaczoną tylko dla dzieci, ale z pełnym nadzorem rodzicielskim. Oznacza to, że możesz zobaczyć, kiedy, gdzie i ile pieniędzy wydają Twoje dzieci, aby móc poprowadzić je we właściwym kierunku.

Ale Greenlight ma o wiele więcej funkcji, które naprawdę pomogą Twoim dzieciom zrozumieć, jak właściwie zarządzać swoimi pieniędzmi, a także ułatwią Ci ten proces.

A przy bardziej tradycyjnych metodach nauczania o pieniądzach, takich jak wrzucanie monet do słoików z dżemem, które nie są już realistycznym odzwierciedleniem tego, jak wydajemy nasze pieniądze, posiadanie produktu takiego jak Greenlight może być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby przygotować swoje dzieci do wydawania pieniędzy w cyfrowym świecie wiek.

Dlaczego warto wybrać Greenlight?

• Świetne do nauczania dzieci jak odpowiedzialnie korzystać z kart debetowych

• Masz dość pamiętania o zasiłkach na dzieci? Zielone światło może co tydzień automatycznie przekazują swoje kieszonkowe na swoje konta

• Rodzice mogą dodaj zainteresowanie, aby zachęcić do oszczędzania i nawet wprowadzić dzieci w inwestowanie

• The opłata miesięczna obejmuje maksymalnie pięcioro dzieci – dodatkowo otrzymujesz miesięczny bezpłatny okres próbny

Co to jest zielone światło?

Greenlight to firma, która stara się zaszczepić dzieciom pozytywne nawyki finansowe, oferując kartę debetową przeznaczoną wyłącznie dla dzieci, ale nadzorowaną przez ich rodziców. W ten sposób dzieci mogą zdobyć rzeczywiste doświadczenie w obserwowaniu rzeczywistego wpływu swoich decyzji finansowych.

W szczególności dzieci mogą wydawać pieniądze za pomocą karty Greenlight, podczas gdy ich rodzice monitorują ich zakupy w aplikacji Greenlight. Istnieje również wiele innych funkcji, które rodzice mogą dodać do konta swojego dziecka, aby jeszcze bardziej pomóc mu w nauce efektywnego zarządzania pieniędzmi.

Jak działa Greenlight?

Greenlight działa podobnie jak każda inna karta debetowa, z wyjątkiem tego, że jest skierowana do dzieci i że ich rodzice mogą monitorować ich wydatki. Oznacza to, że dzieci mogą dokonywać zakupów kartą do wysokości środków znajdujących się na koncie

Jednak rodzice mogą zrobić więcej niż tylko zobaczyć, kiedy, gdzie i ile pieniędzy wydały ich dzieci za pośrednictwem aplikacji Greenlight. Mogą również:

 • Natychmiast przelej pieniądze do karty Greenlight ich dzieci, włączając w to konfigurację regularne, automatyczne płatności za ich zasiłek
 • Otrzymać powiadomienie o każdym zakupie z kartą
 • Organizować coś płatności za wykonane prace
 • Ustaw limity w sklepach, w których nie można użyć kartya także limity wypłat z bankomatów
 • Płacić odsetki od oszczędności ich dzieci
 • Dezaktywuj kartę przez aplikację

Poniżej możesz zobaczyć przykład funkcji zarządzania obowiązkami w Greenlight:

Dzieci mogą również dodać inne funkcje do swojego konta Greenlight, w tym:

 • „Zapisz zmianę”umożliwiając zaokrąglanie zakupów w górę do najbliższego dolara z różnicą, a następnie dodawaniem do oszczędności (np żołędzie robi dla dorosłych)
 • Ustawić możliwe do śledzenia cele oszczędnościowe
 • Pozwól dzieciom śledzić własne konto w specjalna dziecięca wersja aplikacji Greenlight
 • Spersonalizowane karty debetowe (chociaż te mają dodatkową opłatę)

Innym wspaniałym aspektem jest fakt, że wszystkie konta mają w rzeczywistości trzy „wiaderka”: wiadra Wydaj, Zaoszczędź i Daj.

Dzieci mogą wydawać tylko pieniądze znajdujące się w zasobniku Wydatki i tylko ich rodzice mogą przenosić pieniądze z jednego zasobnika do drugiego. Ma to również inne implikacje, takie jak fakt, że tylko pieniądze w zasobniku Oszczędź będą generować odsetki.

🔥 Zalecana:  Porównanie FPGA i GPU dla sztucznej inteligencji (AI): Co to jest programowalna macierz bramek (FPGA)?

Połączone razem łatwo zauważyć, jak wszystkie te funkcje mogą mieć ogromny wpływ na zrozumienie przez dzieci niektórych kluczowych koncepcji finansowych.

Co to jest Greenlight Max?

Greenlight Max to ulepszony plan, który pomaga uczyć dzieci, jak inwestować. Otrzymają wszystkie informacje, których potrzebują, aby zdecydować, w jaki sposób chcą zainwestować swoje pieniądze, a rodzice otrzymają ostateczną zgodę na wszelkie transakcje.

Jak mówią sami Greenlight, ważne jest, aby dzieci najpierw nauczyły się oszczędzać i budżetować swoje pieniądze między trzema „wiadrami”. Ale kiedy już to osiągną, nauczenie ich, jak ważne jest inwestowanie – i cierpliwości, która się z tym wiąże – będzie nieocenioną lekcją, która ostatecznie zapewni im wolność finansową pewnego dnia.

Czy Greenlight pobiera miesięczną opłatę?

Po miesięcznym bezpłatnym okresie próbnym plany Greenlight zaczynają się od 4,99 USD miesięcznie dla całej rodziny, w tym maksymalnie pięciorga dzieci. Stamtąd ich plany są nadal aktualizowane, do 9,98 USD miesięcznie za Greenlight Max, i możesz anulować w dowolnym momencie.

W szczególności, jeśli chodzi o to, ile kosztuje Greenlight miesięcznie, różne opcje obejmują:

 • Standardowy plan Greenlight: 4,99 USD miesięcznie
 • Greenlight + Invest: 7,98 USD miesięcznie
 • Greenlight Max: 9,98 USD miesięcznie

Niektóre inne opłaty (i gratisy!), o których należy pamiętać, obejmują:

 • Wszystkie wypłaty z bankomatów są bezpłatne (chociaż operatorzy bankomatów mogą naliczać własne opłaty)
 • Pierwsza wymiana karty jest bezpłatna. Następnie kosztuje 3,50 USD za kartę
 • Nie ma opłat za transakcje zagraniczne, jeśli karta jest używana za granicą
 • Jeśli chcesz kartę niestandardową, obowiązuje jednorazowa opłata w wysokości 9,99 USD

Zalety zielonego światła

Niektóre z głównych atrakcji Greenlight to:

 • To świetny produkt do nauki dzieci odpowiedzialnego korzystania z karty debetowej. Bardziej tradycyjne sposoby nauczania dzieci o pieniądzach obejmują wkładanie gotówki do słoików lub podobne strategie. Ale ponieważ społeczeństwo staje się coraz bardziej bezgotówkowe, ważne jest, aby pokazać dzieciom, że przeciągnięcie karty ma również rzeczywiste konsekwencje finansowe, co Greenlight robi naprawdę dobrze.
 • Doskonałą funkcją są ograniczenia wydatków narzucone przez rodziców. Pocieszające jest to, że dzieci nie mogą tak po prostu odskoczyć w stronę zachodzącego słońca i wydawać pieniądze tak, jak chcą. Ograniczając, gdzie i ile pieniędzy mogą wydać (oprócz własnych ograniczeń Greenlight), pomagasz im uczyć się zarządzania finansami w sposób odpowiedni do wieku.
 • Fakt, że istnieje aplikacja Greenlight zarówno dla rodziców, jak i dzieci, pozwala dzieciom przeglądać własne zarządzanie pieniędzmi. Nie muszą widzieć wszystkiego, co widzisz po swojej stronie, na przykład różnych ograniczeń. Zamiast tego pokazuje się im tylko to, co pomaga im w ich finansowych podróżach.
 • Umożliwienie rodzicom ustalania stopy procentowej lepiej motywuje dzieci do oszczędzania. Jakiekolwiek odsetki oferowane na standardowych rachunkach bankowych są obecnie znikome. Pozwalając na ustawienie bardziej znaczących stóp procentowych, zmotywujesz ich do większego oszczędzania, pozwalając im zobaczyć rzeczywiste wyniki ich oszczędności.
 • Nastolatki z pracą mogą założyć bezpośrednią wpłatę, aby ich wypłaty były deponowane na ich koncie Greenlight. Pomaga to zapewnić, że wszystkie ich pieniądze znajdują się w jednym miejscu, co ułatwia im zarządzanie.

Wady zielonego światła

Niektóre punkty, o których należy pamiętać w przypadku Greenlight, to:

 • To naprawdę tylko dla dzieci na tyle dużych, aby korzystać z karty bankowej. Chociaż nie ma minimalnego wieku karty Greenlight, możesz woleć, aby Twoje młodsze dzieci na razie trzymały się gotówki – lub przynajmniej nie miały swobody, jaką oferuje ta karta. W takich przypadkach coś w stylu FamZoo może być bardziej odpowiedni.
 • Jedyne odsetki, jakie dzieci mogą zarobić, pochodzą od rodziców. Chociaż fakt, że rodzice mogą ustawić oprocentowanie (które, bądźmy szczerzy, prawdopodobnie będzie wyższe niż to, co oferuje obecnie jakikolwiek bank) jest świetną funkcją, byłoby miło, gdyby Greenlight lub jego partner był zainteresowany bank powiązany również z tym kontem.
 • Opłaty za korzystanie z funkcji inwestycyjnych są dość wysokie w porównaniu do zwrotów. Oznacza to, że twoje dzieci nie będą tu inwestować tysięcy dolarów, więc jeśli weźmiesz pod uwagę, że będziesz płacić od 2,99 do 4,99 dolarów więcej każdego miesiąca za możliwość inwestowania, to w zasadzie będzie to ich roczny zwrot zjedzony za miesiąc. Oznacza to, że lepszą opcją może być zainwestowanie ich pieniędzy na znacznie niższym koncie – chociaż wtedy tracisz względną autonomię, jaką mają (i lekcje, które się z tym wiążą) w uczeniu się, jak to zrobić samodzielnie.
🔥 Zalecana:  10 najlepszych miejsc do życia w Kanadzie dla imigrantów w 2023 r

Jak mogę dodać pieniądze do portfela rodzica w Greenlight?

Pieniądze na konto dziecka można wpłacić wyłącznie z Portfela Rodzica. Aby dodać do tego pieniądze, możesz ustawić „Autofinansowanie”, które automatycznie przelewa pieniądze z Twojego konta bankowego, gdy środki w Portfelu Twojego Rodzica osiągną określoną kwotę lub w określonych terminach. Możesz także „Dodaj pieniądze teraz”. Obie czynności są wykonywane z Pulpitu nadrzędnego.

Stamtąd możesz wysłać pieniądze z Portfela rodzica na kartę Greenlight dziecka. Obejmuje to wybór, czy chcesz wysłać pieniądze do ich zasobników Wydaj, Zaoszczędź lub Daj.

Do twojej wiadomości… jest to jedyny sposób na dodanie pieniędzy do konta dziecka, ponieważ nie może ono po prostu otrzymać pieniędzy z dowolnego miejsca. Jedynym wyjątkiem jest to, że jeśli Twoje dziecko ma pracę, możesz założyć bezpośrednią wpłatę u pracodawcy, aby Twoje dziecko otrzymało wypłatę.

Aby poznać inne sposoby na zdobycie gotówki dla nastolatków, sprawdź te kreatywne sposoby dawania pieniędzy nastolatkom.

Czy Greenlight jest legalny?

Greenlight jest zdecydowanie uzasadniony, z oceną 4,2 na 5 w sklepie Google Play na podstawie ponad 10 000 recenzji i 4,8 na 5 w sklepie Apple Store na podstawie ponad 143 000 recenzji. Posiada również ocenę B od Better Business Bureau.

Było 37 skarg Greenlight na BBB, chociaż zdecydowana większość została rozwiązana, a obsługa klienta Greenlight odpowiedziała na każdą z nich. Sugeruje to, że wszelkie skargi są rozpatrywane.

Patrząc na recenzje Greenlight na Reddit, są one w przeważającej mierze pozytywne. Większość z nich obejmuje dyskusję na temat alternatywnych rozwiązań Greenlight, w tym tego, czy sensowniejsze byłoby posiadanie przez ich dzieci zwykłego konta bankowego.

Wydaje się jednak, że te komentarze wynikają głównie z niższych opłat pobieranych za te konta oraz faktu, że ich dzieci są starsze, więc prawdopodobnie mogą obsługiwać konto z mniejszym nadzorem rodzicielskim niż Greenlight.

Czy firma Greenlight FDIC jest ubezpieczona?

Każde konto Greenlight jest ubezpieczone przez FDIC przez Community Federal Savings Bank (CFSB). Oznacza to, że jeśli CFSB zawiedzie i zostaną spełnione określone wymagania, Twoje fundusze są ubezpieczone do kwoty 250 000 USD.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, co się z tym wiąże, sprawdź witryna FDIC.

Dlaczego Greenlight potrzebuje mojego numeru ubezpieczenia społecznego?

Ze względu na amerykańską ustawę Patriot Act z 2001 r. wszystkie instytucje finansowe muszą weryfikować tożsamość wszystkich posiadaczy rachunków. Właśnie dlatego Greenlight prosi o informacje, takie jak numer ubezpieczenia społecznego, a także inne szczegóły, takie jak data urodzenia.

Warto zauważyć, że Polityka prywatności Greenlight wyraźnie stwierdza, że ​​Twoje dane będą przechowywane w pełnej zgodności z branżą kart płatniczych – Standardy bezpieczeństwa danych. Obejmuje to dane osobowe zebrane w celu zweryfikowania Twojej tożsamości.

🔥 Zalecana:  Balmain prezentuje metaverse rezydencję zaprojektowaną przez Alexandre Arrechea dla Art Basel Miami

Czy aplikacja Greenlight jest bezpieczna?

Aplikacja Greenlight jest bezpieczna, ponieważ istnieje szereg kontroli rodzicielskich, które mogą pomóc chronić Twoje dziecko, gdy uczy się zarządzać swoimi pieniędzmi. Twoje konto Greenlight jest również ubezpieczone przez FDIC, aby zapewnić ochronę Twoich pieniędzy.

Niektóre z głównych funkcji bezpieczeństwa obejmują:

 • Wszelkie dane, które przesyłasz Twoje konto Greenlightw tym zdjęcia Twojego dziecka (co możesz zrobić przydzielając mu konto), są szyfrowane.
 • Oprócz ograniczeń wydatków, które mogą nałożyć rodzice, karty Greenlight nie można używać w miejscach takich jak miejsca oferujące przelewy bankowe, rozrywkę dla dorosłych, gry hazardowe i inne.
 • Ponieważ jest to karta debetowa, dzieci nie mogą wydawać więcej pieniędzy niż to, co im dajesz.
 • Wszelkie bezpośrednie wpłaty mogą pochodzić wyłącznie od pracodawcy dziecka i na nazwisko dziecka, a wszelkie inne przelewy muszą pochodzić od rodziców.

Jak to wypada w porównaniu z innymi alternatywnymi kartami Greenlight?

Istnieje kilka innych firm oferujących produkty, których celem jest pomoc dzieciom w nauce efektywnego zarządzania pieniędzmi, w tym te, które oferują świetne alternatywy Greenlight.

Wkrótce opublikujemy artykuły na temat każdego z nich, więc gdy tylko będą dostępne, umieścimy do nich linki poniżej:

 • Greenlight vs BusyKid (w tym nadchodząca recenzja BusyKid)
 • Greenlight vs Current vs GoHenry (w tym, czy Greenlight jest lepszy niż Current!)

Ostateczne przemyślenia na podstawie naszej recenzji Greenlight

Nauczenie dzieci, jak odpowiedzialnie korzystać z karty debetowej, to z pewnością lekcja, która przyda się im niemal każdego dnia ich życia.

To, czy jest to najlepsza karta debetowa dla dzieci w Twojej opinii na podstawie tej recenzji Greenlight, będzie zależeć od tego, czego potrzebujesz – a także od tego, czego Twoim zdaniem potrzebują Twoje dzieci.

To powiedziawszy, dostępny poziom nadzoru rodzicielskiego jest naprawdę imponujący i jestem szczególnym fanem ograniczeń na poziomie sklepu, które możesz wprowadzić. Podczas gdy dzieci muszą popełniać własne błędy, aby się uczyć, pewne ograniczenia, takie jak te, świetnie nadają się do prowadzenia dzieci we właściwym kierunku.

Główną wadą dla większości ludzi będzie to, że szukasz czegoś, co pomoże dzieciom nauczyć się zarządzania pieniędzmi, ale nie wymaga od nich posiadania karty debetowej, zwłaszcza jeśli uważasz, że nie są na to wystarczająco duże już.

Jeśli to brzmi jak ty, jedna z alternatywnych kart Greenlight może być lepsza. W przeciwnym razie jest to naprawdę solidny produkt, który sprawi, że Twoje dzieci wyprzedzą nawet wielu dorosłych, jeśli chodzi o zarządzanie finansami.

GOTOWY NA WIĘCEJ?

Dołącz do tysięcy subskrybentów i otrzymuj regularne wskazówki na swoją skrzynkę odbiorczą jak przejąć kontrolę nad swoimi finansami i zaoszczędzić więcej pieniędzy – i przez ograniczony czas otrzymaj w prezencie nasz darmowy planer budżetu!

Rozumiem!

Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą, aby wykorzystać swój budżet!

Dołączysz również do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać aktualne informacje o tym, jak zarządzać swoimi pieniędzmi — anuluj subskrypcję w dowolnym momencie na końcu każdego e-maila.