Recenzja Crowdestora 2023 – Moje doświadczenie [& 15.36% Return]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Recenzja Crowdestora 2023 – Moje doświadczenie [& 15.36% Return]

Czy chcesz zacząć zarabiać pasywny dochód dzięki pożyczkom peer-to-peer? W tej recenzji Crowdestor omówimy dokładnie, w jaki sposób możesz zbudować pasywny dochód dzięki tej wspaniałej platformie.

Jednym z moich ulubionych rodzajów aktywów są pożyczki peer-to-peer. Chodzi o pożyczanie pieniędzy osobom fizycznym lub firmom za pośrednictwem internetowych platform P2P, gdzie otrzymujesz rekompensatę za pożyczanie pieniędzy według odsetek.

Inwestycje Peer-to-Peer przynoszą wysoki zwrot, mogą być w pełni zautomatyzowane (raj!!), a przy odpowiednim zarządzaniu można zminimalizować ryzyko.

Inwestuję w wiele różnych portali społecznościowych typu peer-to-peer i (nieruchomości), ponieważ nieustannie dążę do dywersyfikacji mojego portfela i zmniejszenia ryzyka moich inwestycji.

W tym Recenzja Crowdestora, przyjrzymy się szczegółowo platformie. Crowdestor to biznesowa platforma crowdfundingowa z siedzibą na Łotwie. Słyszałem o nich świetne rzeczy, więc chciałem wypróbować platformę.

Co to jest Crowdestor?

Pierwszą rzeczą, o której będziemy rozmawiać w Recenzja Crowdestora jest: co to jest Crowdestor?

Crowdestor to biznesowa platforma Peer-to-Peer z siedzibą na Łotwie. Koncentruje się głównie na projektach biznesowych i nieruchomościowych. Oferują świetne zwroty, od 12% aż do 36%!

Jako inwestor nie są pobierane żadne opłaty inwestycyjne. Opłaty inwestycyjne są ponoszone przez pożyczkobiorców, ponieważ czerpią korzyści z możliwości uzyskania finansowania dla swojego projektu. Oznacza to, że dla Ciebie jako inwestora wszystkie Twoje pieniądze są w 100% inwestowane w wybrany przez Ciebie projekt.

Jaka jest średnia stopa zwrotu?

Crowdestor oferuje świetne zwroty, od 12 do 36%. Stopa zwrotu jest inna dla każdego projektu, w który chcesz zainwestować. Oznacza to, że stopa zwrotu może się znacznie różnić w zależności od projektu, w który zdecydujesz się zainwestować.

Kto może inwestować w Crowdestor?

Musisz mieć co najmniej 18 lat, a także musisz mieć konto bankowe w banku europejskim lub EOG.

Jeśli nie masz konta bankowego w żadnym z tych krajów, nie możesz inwestować. Możliwe jest otwarcie konta bankowego, jeśli nie jesteś z regionu, w zależności od tego, z jakiego dokładnie kraju pochodzisz. Twój dobry przyjaciel Google z pewnością doradzi Ci, czy możesz otworzyć konto bankowe w UE.

Jak działa Crowdestor?

Crowdestor umożliwia bezpośrednie inwestowanie w projekty pożyczkowe Peer-to-Peer zamiast mniejszych pożyczek. Oznacza to, że Crowdestor ma na ogół niewiele, ale dużych projektów, w które można zainwestować.

Ponieważ mają większe i mniej projektów, właściwa dywersyfikacja portfela może być trudniejsza. Dobrym pomysłem może być dywersyfikacja portfela i inwestowanie w inne podobne platformy. Zanim się na to zdecydujesz, zapoznaj się z tym przeglądem platform P2P i bonusów za rejestrację!

Jak inwestować w Crowdestora?

Przyjrzyjmy się teraz, jak właściwie możemy inwestować.

Pierwszym krokiem jest wpłata pieniędzy na Crowdestor. To naprawdę proste, wystarczy wykonać przelew na podany numer IBAN i to wszystko.

🔥 Zalecana:  Zarabiaj, aby uczyć online (gdy w klasie jest po prostu za dużo)

Jeśli nie masz konta EUR, możesz skorzystać z innych usług, takich jak TransferWise, aby przelać pieniądze na konto Crowdestor.

Przetestowałem również oferowany przez nich proces wypłaty, otrzymałem zwrot pieniędzy w ciągu dwóch dni roboczych.

Po udostępnieniu pieniędzy na platformie możesz przeglądać dostępne oferty. Po prostu kliknij „Zainwestuj”, a przejdziesz do przeglądu wszystkich dostępnych ofert. W chwili pisania tego tekstu właśnie zainwestowałem w wysokodochodowy projekt, który został w pełni sfinansowany już po 2 dniach.

Ich pożyczki cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że są finansowane bardzo szybko, zwłaszcza pożyczki o wysokich zwrotach. Wkrótce zostaną otwarte dwa kolejne projekty:

Możesz przejrzeć aktywne projekty, klikając je, co prowadzi do strony, na której możesz przeczytać więcej szczegółów na temat projektu:

Na tej stronie znajdziesz wiele informacji o projektach. Podobnie jak podsumowanie projektu, szczegóły pożyczki i dane finansowe.

To wszystko, czego potrzebujesz, aby zdecydować, czy chcesz zainwestować w ten konkretny projekt.

Aby faktycznie dokonać inwestycji po wybraniu projektu, możesz przejść do: przycisku „Zainwestuj w projekt”. Zatwierdzasz swoją inwestycję i gotowe!

Minimalna inwestycja dla każdego projektu to 50 EUR.

Recenzja Crowdestora – Moje wyniki z Crowdestorem

Mój pierwszy powrót z Crowdestor są teraz wymienione. Zainwestowałem w kilka projektów, w których można zobaczyć, że dotyczy to zarówno nieruchomości, jak i projektów biznesowych, które oferują:

Oto aktualny przegląd mojego konta:

Jak widać, odkąd zainwestowałem w projekt, spotkałem się już z pewnym zainteresowaniem i było to idealnie na czas. Oczekuję zwrotu z inwestycji w wysokości 15,36% za pieniądze, które teraz zainwestowałem – co jest absolutnie świetne jak na platformę inwestycyjną Peer-to-Peer!

Oczywiście będę regularnie wracać do tej sekcji i aktualizować ją, gdy uzyskam więcej zwrotów i zainwestuję więcej kapitału w Crowdestor.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w Crowdestor?

Podobnie jak w przypadku wszystkich platform pożyczek peer-to-peer i finansowania społecznościowego nieruchomości, istnieje ryzyko związane z inwestowaniem. Główne ryzyko polega na tym, że masz projekt, który przechodzi w stan domyślny, gdy pożyczkodawca nie może już spłacić pożyczki. Istnieje wiele sposobów na znaczne ograniczenie tego ryzyka.

Wskazówka numer 1 dotycząca dywersyfikacji to rozłożenie inwestycji na wiele projektów. Nawet jeśli jeden projekt zakończy się niepowodzeniem, nie zauważysz tego aż tak znacząco w swoim plonie.

Oprócz tego Crowdestor koncentruje się na swoim bezpieczeństwie, dostarczając kilka aktywów jako zabezpieczenie pożyczki. Na przykład nieruchomości lub pieniądze od pożyczkobiorcy. Zmniejsza to ryzyko, że nie odzyskasz pieniędzy.

Aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko podczas inwestowania w różne platformy finansowania społecznościowego, sugeruję dywersyfikację inwestycji między wieloma platformami. Kiedy jedna platforma zbankrutuje, nadal masz inwestycje w różne platformy. Wymieniłem dla Ciebie najlepsze platformy finansowania społecznościowego nieruchomości!

Czy Crowdestor ma skórkę w grze?

Koncepcja, którą mają w sobie Crowdestor to coś, co w grze nazywa się skórką. Oznacza to, że działają również jak finansiści w projekcie, ponosząc ryzyko wraz z inwestorami na swojej platformie.

🔥 Zalecana:  Recenzja Ibotta 2023 – Czy aplikacja Ibotta jest tego warta? [2023 Guide]

Dzięki swojej skórze w koncepcji gry, ich priorytetem jest pomyślny okres wypożyczenia.

Co jeśli inwestor ponosi całe ryzyko, a platforma pożyczkowa P2P otrzymuje tylko swoje opłaty? Ich motywacją byłoby pożyczenie jak największej ilości pieniędzy, aby zmaksymalizować swój zysk.

Mając tę ​​skórkę w procesie gry, skupiają się na perspektywie długoterminowej. Poza tym dbają o to, aby interesy platformy i interesy były w pełni zgodne – tworząc szczęśliwą platformę i szczęśliwych inwestorów.

Powiedziałbym, że jest to scenariusz, w którym wszyscy wygrywają.

Czy Crowdestor oferuje gwarancję odkupu?

Poza tym, Crowdestor ma Fundusz BuyBack. Jest to procent wszystkich inwestycji, które otrzymał Crowdestor.

Fundusz wykupu działa jako rezerwa, dzięki której będą mogli spłacić kapitał w przypadku niespłacenia pożyczki. Maksymalna kwota, jaką będą w stanie zwrócić inwestorom, to kwota w funduszu odkupu, reszta środków nie jest na ten cel wykorzystywana.

Moim zdaniem fundusz odkupu jest znacznie korzystniejszy niż gwarancja odkupu. Co się stanie, jeśli kilka projektów zostanie niewypłacalnych w tym samym czasie, a platforma będzie prawnie zobowiązana do odkupienia projektów?

Poszczególne projekty powodują, że platforma jako całość działa mniej. Robi jedno pęknięcie w oknie, a fundusz wykupu powoduje pęknięcie całego okna. Najgorszym scenariuszem jest to, że platforma jest domyślna. Poszczególne projekty mają duży wpływ na platformę jako całość z tą strukturą, że pęknięcia pojawiające się w szkle spowodują pęknięcie całego okna.

Fundusz wykupu to świetny sposób na zarządzanie ryzykiem związanym z platformą, ponieważ tworzy inną pulę pieniędzy na niespłacane pożyczki. Te pieniądze są całkowicie oddzielone od pieniędzy używanych do zarządzania codziennymi operacjami.

Kolejną wspaniałą rzeczą jest to, że możesz zobaczyć kwotę funduszu wykupu, co oznacza, że ​​inwestorzy mają znacznie większą przejrzystość. Jest to przejrzysty sposób pokazania inwestorom, w jaki sposób zostaną pokryte niewypłacalności.

Status funduszu wykupu jest bardzo przejrzyście publikowany na jego platformie:

Fundusz ten jest tworzony wyłącznie dla pożyczkobiorców lub osób niespłacających kredytów. Kiedy dodatkowe zabezpieczenia, takie jak nieruchomości i gotówka, które kredytobiorcy muszą zapewnić dla każdej pożyczki, nie wystarczą, aby pokryć spłatę inwestorów, skorzystają z tego funduszu wykupu.

W jaki sposób Crowdestor zabezpiecza swoje projekty?

Oprócz swojej skóry w grze i funduszu wykupu, projekty Crowdestors zwykle mają zabezpieczenia. Zabezpieczenie ma zwykle postać budynku, własności w akcjach lub gotówce.

Zabezpieczenie pożyczki znacznie zmniejsza ryzyko inwestycji.

Czy Crowdestor ma funkcję automatycznego inwestowania?

Nie, w tym momencie Crowdestor nie oferuje funkcji automatycznego inwestowania. Zakładam, że dzieje się tak dlatego, że mają mniej i większe pożyczki, co sprawia, że ​​tworzenie funkcji automatycznego inwestowania jest mniej konieczne.

🔥 Zalecana:  Czy ankiety w ruchu są legalne? (Uczciwa recenzja z 2023 r.!)

W Crowdestor niektóre pożyczki są zawsze dostępne w tej chwili lub wkrótce potem, nigdy nie musisz długo czekać. Poza tym masz wystarczająco dużo czasu, aby przyjrzeć się projektowi i przeczytać o nim, zanim włożysz w to wszystkie swoje pieniądze.

W tej chwili podoba mi się fakt, że nie ma automatycznego inwestowania, to dobry sposób na zapytanie inwestorów o opinie. Kiedy pożyczki są otwarte przez długi czas, wiedzą, że ten rodzaj pożyczki jest mniej pożądany w porównaniu do pożyczek, które są finansowane w ciągu kilku godzin.

Kiedy zostanie uruchomiona funkcja automatycznego inwestowania, dynamika rynku na platformie ulegnie zmianie – ponieważ wiele osób inwestuje za pomocą narzędzia do automatycznego inwestowania, często zachęca się do korzystania z tego narzędzia.

Poinformowali mnie, że tej jesieni funkcja automatycznego inwestowania stanie się dostępna dla inwestorów. Zobaczmy, czy będzie pasować do platformy, kiedy się pojawi!

Czy Crowdestor ma rynek wtórny?

W tej chwili Crowdestor nie oferuje odsprzedaży Twojej inwestycji na rynku wtórnym. Inwestorzy nie mogą sprzedawać swoich inwestycji innym inwestorom ani z powrotem do Crowdestor.

Dobrą rzeczą jest to, że pożyczki z Crowdestor są w większości od 6 do 12 miesięcy, co oznacza, że ​​nigdy nie trwa zbyt długo, zanim otrzymasz spłatę kapitału.

Poinformowali mnie, że tej jesieni na Crowdestor zostanie uruchomiony rynek wtórny, na którym inwestorzy będą mogli odsprzedać swoje inwestycje, gdy przestaną być nimi zainteresowani.

Podsumowanie Recenzja Crowdestor – czy warto inwestować w Crowdestor?

Byłem pozytywnie zaskoczony, gdy wypróbowałem Crowdestor, jak być może zauważyłeś w tym Recenzja Crowdestora. Platforma jest świetna, zapewnia oferty bardzo wysokiej jakości i zapewnia wysoki zwrot.

Ich fundusz wykupu to świetny sposób na zminimalizowanie ryzyka, podobnie jak posiadanie skóry w grze. Kiedy platforma inwestuje również własne pieniądze, jest to dla mnie oznaką zaufania. Dostosowują wszystkie interesy, aby odnieść długoterminowy sukces dla swojej platformy.

Jeśli zaczynasz od inwestowania Peer-to-Peer i szukasz świetnych okazji, Crowdestor może być dla Ciebie. Jeśli chcesz zminimalizować ryzyko poprzez dywersyfikację platform, polecam przejść bezpośrednio na stronę Crowdestor i zarejestrować się!

Przeczytaj tutaj więcej o konkurentach Crowdestor: