Przewodnik A – Z, jak wyciszyć Zoom

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Przewodnik A – Z, jak wyciszyć Zoom

Ten przewodnik przeprowadzi Cię przez każdy krok wyciszenie Zoomu spotkania w roli gospodarza lub uczestnika. Dowiesz się, jak wyciszyć mikrofony lub głośniki za pomocą funkcji aplikacji lub opcji urządzenia.

Wyciszanie głosu jako uczestnika lub gospodarza

Istnieją dwa sposoby wyłączenia mikrofonu przy użyciu funkcji Zoom lub ustawień komputera. Oto jak działa każdy z nich.

Metoda nr 1: Korzystanie z opcji w aplikacji.

Aby wyciszyć Zoom mikrofonu, stuknij/kliknij ikonę mikrofonu w lewym dolnym rogu strony. (Twój głos jest wyciszony, gdy na ikonie mikrofonu jest linia).

Jako gospodarz lub współgospodarz otwórz panel Uczestnik, aby zobaczyć każdego uczestnika. Stamtąd najedź kursorem na ich imię i naciśnij „Wycisz” lub przewiń w dół, aby zobaczyć „Wycisz wszystko”. Ten ostatni odłącza mikrofon każdego uczestnika, podczas gdy ten pierwszy wpływa tylko na wybraną osobę.

Metoda nr 2: wyłączenie mikrofonu Windows/Mac.

Użytkownicy systemu Windows 10 powinni kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę głośnika na pasku zadań i wybrać „Otwórz ustawienia dźwięku”. Stamtąd możesz przewinąć w dół do sekcji „Wejście” i kliknąć „Właściwości urządzenia” w zakładce „wybierz urządzenie wejściowe”. Teraz możesz wybrać opcję „Wyłącz”, aby wyciszyć mikrofon.

Jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac, przejdź do „Preferencji systemowych” i wybierz „Dźwięk”. Wybierz kartę „Wprowadzanie” po prawej stronie paska nawigacyjnego. Teraz zmniejsz głośność wejściową do najmniejszej możliwej wartości. To powinno wyciszyć Cię w Zoomie bez zmiany ikony mikrofonu w aplikacji.

Notatka: Wyciszenie mikrofonu urządzenia oznacza, że ​​nie można go używać w innych aplikacjach lub oprogramowaniu.

Czy gospodarz lub nauczyciel mogą cię usłyszeć po wyciszeniu?

Nie. Host Zoom nie słyszy Cię, gdy jesteś wyciszony. Jedynym sposobem na usłyszenie głosu przy wyciszonym dźwięku jest zainstalowanie na urządzeniu oprogramowania innej firmy. Nie napotkasz żadnych problemów z prywatnością, jeśli nie masz zainstalowanych niezatwierdzonych aplikacji na telefonie lub laptopie.

Pojawiły się informacje o szkołach i organizacjach, które szpiegowały uczestników spotkania bez ich zgody. Jednak później okazało się, że wszyscy używali w tym celu dodatkowego oprogramowania szpiegowskiego.

🔥 Zalecana:  Jak zarabiać na Etsy, sprzedając ręcznie robioną biżuterię

Zachowaj większą ostrożność podczas korzystania z przycisku wyciszania, jeśli używasz urządzenia otrzymanego od szkoły lub organizacji.

Jak wyciszyć innych na Zoomie jako uczestnik

Chociaż nie możesz odłączyć mikrofonów innych członków, możesz wyciszyć aplikację Zoom. Aby to zrobić, musisz:

  1. otwórz „Mikser głośności” w systemie Windows lub Mac.
  2. Wybierz aplikację, którą chcesz wyciszyć
  3. Kliknij ikonę głośnika lub wycisz.

Dzięki temu będziesz słyszeć inne głosy w swoim urządzeniu, z wyłączeniem niechcianych odgłosów spotkań.

Jak wyciszyć uczestników podczas prowadzenia spotkania Zoom?

Jako gospodarz spotkania masz trzy opcje odłączania mikrofonów uczestników. Możesz wyciszyć je pojedynczo (indywidualnie) lub wyciszyć je przy wejściu, a nawet podczas spotkania.

Wycisz osoby

Najpierw otwórz kartę Uczestnik. Tutaj znajdź osobę, którą chcesz odłączyć od czatu głosowego i najedź kursorem myszy na jej imię. Pod nazwą użytkownika zobaczysz przycisk „Wycisz”. Dotknij go lub kliknij, aby usunąć dostęp do mikrofonu.

Wycisz wszystko

Otwórz kartę Uczestnik w kontrolkach spotkania. Przewiń w dół strony i wybierz „Wycisz wszystko”. Wybierając tę ​​​​opcję, nikt nie będzie miał pozwolenia na rozmowę. Możesz jednak „zezwolić uczestnikom na wyłączenie wyciszenia” według ich własnej woli. Aby to zrobić, przed naciśnięciem przycisku „Kontynuuj” zaznacz małe pole, które pojawia się na karcie wyciszenia wszystkich.

Żądanie wstępnego wyciszenia

Jednym ze sposobów wyciszenia Zoom jest wysłanie prośby o pozwolenie przed utworzeniem pokoju konferencyjnego. W ten sposób możesz kontrolować, kto powinien mówić i mieć dostęp do swojego mikrofonu i odwrotnie.

W tym celu przejdź do sekcji Spotkania w Ustawieniach. I przełącz „Poproś o pozwolenie na wyłączenie wyciszenia” pod paskiem „Na spotkaniu (zaawansowane)”.

Włączenie tej opcji spowoduje wysłanie prośby do uczestników, zanim dołączą do Twojego pokoju. Poprosi ich o „Pozwól gospodarzowi wyłączyć wyciszenie na każdym spotkaniu zaplanowanym przez [X]”. Użytkownicy mogą wybrać opcję „Zezwalaj”, aby umożliwić Ci późniejsze sterowanie mikrofonem.

Jak usunąć dostęp hosta, aby wyłączyć wyciszenie?

Zawsze możesz cofnąć zgodę udzieloną gospodarzowi. Można to zrobić na dwa sposoby. Jeśli jesteś na spotkaniu, naciśnij małą strzałkę „^” obok ikony mikrofonu. Na nowej karcie wybierz „Wyświetl osoby, które mogą wyłączyć wyciszenie”. Teraz zobaczysz listę osób, które mają uprawnienia do włączania i wyłączania mikrofonu. Możesz je stąd „Usunąć”, aby cofnąć zgodę.

🔥 Zalecana:  Jak cele cenowe są wykorzystywane do manipulowania zapasami

Jeśli nie uczestniczysz w spotkaniu, otwórz aplikację komputerową, przejdź do opcji Ustawienia > Dźwięk > Osoby, które mogą wyłączyć wyciszenie > Zarządzaj. Tutaj możesz usunąć niechciane hosty.

Poproś uczestników o wyłączenie wyciszenia Zoom

Otwórz kartę Uczestnicy i wybierz opcję „Więcej” w prawym dolnym rogu strony. Następnie wybierz opcję „Poproś wszystkich o wyłączenie wyciszenia”. Wyśle prośbę do wszystkich członków, prosząc ich o podłączenie mikrofonów i zabranie głosu.

Rzeczy, o których należy pamiętać o opcji wyciszania zoomu

Teraz, gdy znasz już wszystkie szczegóły, jak wyciszyć Zoom jak profesjonalista, dobrze jest mieć na uwadze te dodatkowe wskazówki.

Nie możesz wyciszyć innych osób, chyba że jesteś gospodarzem lub współgospodarzem.

Możesz chcieć odciąć uczestnikowi dostęp do jego mikrofonu. Jest to jednak opcja dostępna tylko wtedy, gdy jesteś właścicielem pokoju (nazywanym także gospodarzem). Jeśli chcesz mieć możliwość wyciszania innych, poproś gospodarza o awansowanie Cię na współgospodarza.

Wstępnie zatwierdzona zgoda pozostaje aktywna dla wszystkich spotkań tego gospodarza.

Pamiętaj, że gdy zezwolisz osobie na sterowanie mikrofonem, zgoda dotyczy wszystkich jej spotkań. Tak więc NIE jest to zezwolenie jednorazowe. Zawsze jednak możesz przejść do swoich ustawień, aby cofnąć swoją zgodę.

Dlaczego Zoom usunął opcję „Włącz wyciszenie wszystkich”?

Wyłączenie wyciszenia wszystkich uczestników spotkania bez zgody tych osób wzbudziło wiele obaw związanych z prywatnością. Dlatego Zoom zdecydował się zrezygnować z tej opcji i zamiast tego dodać wstępne zatwierdzenie.

Co zrobić, jeśli opcja wyciszenia w powiększeniu nie działa?

Zawsze możesz rozwiązać problemy z dźwiękiem i poprosić o wsparcie zespołu Zoom. Aby to zrobić, odwiedź stronę support.zoom.us i wypełnij „Prośbę techniczną” w sekcji „Prześlij prośbę”. Możesz udostępnić im zrzuty ekranu i inne dodatkowe pliki, aby szybciej rozwiązać problemy.

Oto kilka możliwych przyczyn takiego problemu:

1- Twój mikrofon nie jest podłączony.

🔥 Zalecana:  Ile wytycznych dla społeczności uderza w TikTok, aby zostać zbanowanym

Przejdź do elementów sterujących spotkaniem i sprawdź, czy widzisz ikonę „Dołącz do audio”. Jeśli tak, dotknij go i przejdź do opcji „Zadzwoń przez Internet”. Następnie aplikacja prosi o pozwolenie na dostęp do mikrofonu urządzenia. Przyznanie mu dostępu najprawdopodobniej rozwiąże problem i naprawi przycisk wyciszenia.

2- Nie masz uprawnień do wyłączenia wyciszenia.

Zezwoliłeś już gospodarzowi spotkania na kontrolowanie przycisku wyciszania/wyłączania wyciszenia. I dlatego przycisk wyciszania nie działa. Aby odwołać pozwolenie, przejdź do Ustawienia w aplikacji komputerowej > Dźwięk > Osoby, które mogą wyłączyć wyciszenie > Zarządzaj. Tutaj możesz usunąć niechciane hosty.

4- Inne aplikacje używają mikrofonu telefonu.

Najlepiej zamknąć wszystkie inne aplikacje podczas rozmowy przez Zoom. Zrób to, dwukrotnie dotknij przycisku Home na iPhonie i usuń wszystkie otwarte karty z wyjątkiem Zoom. Możesz zrobić to samo na urządzeniu z Androidem, dotykając przycisku wielozadaniowości.

Ostatnie słowo

jeśli chcesz poznać nowe wskazówki dotyczące mediów społecznościowych, możesz przeczytać nasze Blogi na Instagramie na przykład nie zapomnij podzielić się z nami swoim komentarzem na temat tego artykułu