Przestań bać się negocjować swoje wynagrodzenie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Przestań bać się negocjować swoje wynagrodzenie

Możesz decydować, na co wydajesz pieniądze, mogę się nie zgodzić, ale zaakceptuję twoje nawyki wydawania pieniędzy. Jeśli chcesz wydawać większość swoich dochodów na podróże, jeśli kupujesz wszystkie nowe gadżety. Ok, twój wybór, dla mnie ok.

Ale jest jedna rzecz, którą powiem absolutnie każdej osobie: negocjuj swoje wynagrodzenie do maksimum w swojej pracy!

To pieniądze zarobione w prosty sposób. Nie musisz pracować ciężej, nie musisz zdawać żadnego testu i nie musisz poświęcać więcej niż 10 minut swojego czasu. Wszystko, co musisz zrobić, to zapytać.

To będzie miało tak duży wpływ na twoje życie, że to niewiarygodne. Jeśli chcesz skrócić sobie drogę do wolności finansowej, właśnie znalazłeś coś bardzo ważnego! Jeśli chcesz w krótkim czasie osiągnąć niezależność finansową, musiałbyś popracować nad:

Jeśli nie negocjujesz swojej pensji, tracisz. Jesteś winien sobie prosić o więcej!

To nie musi przyjść naturalnie

Rozumiem, jeśli myślisz: nie chcę tego robić. naprawdę. Ale jeśli ja mogę to zrobić, ty możesz!

Kiedy dorosłam, powiedzieli mi; nie pytaj o nic. Kiedy byłem młody, moja mama zawsze mi powtarzała: „Dzieci, które pytają, są pomijane” (to jest tłumaczenie holenderskiego przysłowia, mam nadzieję, że można używać go w ten sposób w języku angielskim). Oznacza to, że dzieci, które proszą o cokolwiek, są niegrzeczne, więc tak, nigdy o nic nie prosiłem.

Nie pytałem, kiedy czegoś nie rozumiałem w szkole (liceum i studia), nie pytałem, kiedy chciałem się czegoś napić, i nie pytałem, kiedy chciałem coś w ogóle.

Poza tym nigdy nie zabierałem głosu, gdy moi nauczyciele zadali pytanie w klasie, kiedy nauczyciel zapytał, kto chce dzisiaj zaprezentować, lub gdy sytuacja wymagała ode mnie zabrania głosu.

Co mnie obróciło

Następnie podczas studiów odbyłem staż w firmie z Wielkiej Czwórki. Zapłacili mi 450 euro na miesiącpodczas gdy wielu innych dostało około 750 € za tę samą pracę. Obrazili mnie, ale mimo to nie prosiłem o więcej.

🔥 Zalecana:  Nowe utwory AI „podobne do Drake'a” pojawiają się na YouTube po akcji usunięcia UMG na utworach rapera

Na szczęście mam bardziej szczerych przyjaciół, którzy powiedzieli mi, że zwariowałem, że nic nie mówię i że ogólnie bardziej sprzeciwiam się temu, co ludzie mi mówią. Więc od razu obiecałem sobie, że coś takiego już nigdy mi się nie przydarzy.

Od czasu sytuacji ze stażystą, zawsze proszę o więcej pieniędzy. Pomimo tego, jak ukształtowała się moja osobowość i jak nieśmiała byłam w przeszłości, wciąż proszę o więcej pieniędzy. Od tamtej pory negocjowałem swoją pensję.

Mówię wszystkim, aby prosili o więcej pieniędzy; moi przyjaciele, moi koledzy, wszyscy, którzy chcą to usłyszeć!

Powody, dla których warto to zrobić Przestraszony

Nie obchodzi mnie, czy boisz się jak cholera, ja też, kiedy zrobiłem to dwa razy: zrób to przestraszony!

Oto kilka powodów, aby odczuwać strach i mimo to zrobić to:

1. Możesz mieć taką samą pracę jak twój współpracownik, ale masz inne wynagrodzenie

Incydent ze stażystą uświadomił mi, że możesz wykonywać dokładnie taką samą pracę jak twoi współpracownicy, tylko zarabiasz mniej.

Czas na opowieść: Któregoś dnia rozmawiałem z moim kolegą o tym, jak wypadła jego ocena wyników. Powiedział mi, że został awansowany – bardzo podekscytowany, więc powiedział mi swoją dawną pensję. Dowiedziałem się, że zaczynaliśmy z bardzo różnymi zarobkami, zarabiałem wtedy około 200 euro miesięcznie więcej niż on.

Jesteśmy w tej samej firmie, oboje właśnie skończyliśmy studia i my wykonał dokładnie tę samą pracę. Mimo to zarabiałem 2,5 tys. więcej rocznie.

2. Wyznacza punkt odniesienia dla Twojej kariery

Kontynuując powyższy przykład, o mnie i moim koledze. Po jego – i moim – awansie. Ponownie poprosiłem o więcej, nie zrobił tego. Teraz moja pensja wynosi około 5 tys. więcej rocznie, wciąż na tym samym stanowisku iz tym samym tytułem zawodowym.

Dzieje się tak głównie dlatego, że już zaczynałem wyżej niż on. Kiedy więc awansowałem, zaczynałem już wyżej niż on, więc moje stopnie na kolejnej siatce płac są wyższe niż jego.

🔥 Zalecana:  Bogaty kontra bogaty: jaka jest różnica i jak możesz się tam dostać

3. Firmy nie będą o ciebie dbać

To, czego firmy chcą, to najlepsza osoba na dane stanowisko, z najniższą możliwą płacą. Będą próbowali cię zdobyć za minimalną kwotę.

Oto cytat z Bogatego ojca, biednego ojca: Firmy zapłacą swoim pracownikom tylko tyle, żeby nie odeszli. Pracownicy będą po prostu pracować wystarczająco ciężko, aby nie zostać zwolnieni.

Oznacza to, że powinieneś uważać na siebie, gdy zaczynasz (nową) pracę, nikt nie zrobi tego za Ciebie!

[Read the article about 6 Lessons You Need to Learn from Rich Dad Poor Dad here]

4. Likwidacja różnic w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

Każdy powinien negocjować swoją pensję, ale szczególnie kobiety i mniejszości powinny tego szukać. Kobiety zarabiają średnio 80 ct na każdego dolara zarobionego przez mężczyznę.

Dla mnie bardzo ważne jest rozwiązywanie takich problemów, jak prawdziwy problem z prawdziwym rozwiązaniem. Chcę Cię zmotywować do działania. Pomagaj innym pomagając sobie, negocjuj swoją pensję!!

5. Jaka jest najgorsza rzecz, jaka może się wydarzyć?

Zadaj sobie pytanie: co najgorszego może się wydarzyć?

Prawdopodobnie najgorszą rzeczą, jaka może się wydarzyć, jest to, że odmówią. Cóż, mam dla ciebie jakieś wieści; kiedy nie prosisz o wyższą pensję, już spełniasz swój najgorszy scenariusz. Jeśli nie pytasz, jesteś pewien jak nic, że odmówią.

Błędy, które popełniłem podczas negocjowania mojej pensji

Od razu mówię tak

Wiele osób mówi tak od razu, ponieważ boją się, że stracą szansę, jeśli spróbują negocjować. Ja też popełniłem te błędy.

Bardzo niepotrzebne, jeśli mnie o to poprosisz, ponieważ istnieje bardzo duża szansa na sukces, jeśli po prostu zapytasz. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, wróć do punktu powyżej i spróbuj przeczytać je jeszcze raz!

🔥 Zalecana:  Ponad 27 najlepiej sprzedających się aplikacji do łatwej sprzedaży online i lokalnie

Nie wiedząc, co chcesz zarobić

Kiedy poszłam na jedną z moich pierwszych prawdziwych rozmów kwalifikacyjnych, zapytali mnie, ile chcę zarabiać. Nie myślałem o tym, więc po prostu powiedziałem, że wynagrodzenie, które ktoś mi powiedział, było średnie dla niedawnych absolwentów.

W tamtym czasie brzmiało to dla mnie dobrze, ale później, kiedy sprawdziłem Glassdoor, mogłem prosić o znacznie więcej za to stanowisko.

Zapytaj dokładnie o to, czego chcesz

Chodzi o to, że musisz prosić o więcej, niż chcesz zarobić. Jeśli chcesz zarobić 50 tys., poproś o 55 tys. lub więcej. Przeważnie spotykają się w połowie drogi, więc jeśli poprosisz dokładnie o to, czego chcesz, twoja pensja wyjdzie znacznie niższa.

Jeśli poprosisz o trochę więcej, obie strony idą na kompromis i są zadowolone, jeśli wynik jest gdzieś pośrodku (dokładnie to, co miałeś na myśli!).

Mój przewodnik krok po kroku

To jest z artykułu, który napisałem w styczniu; Jak poprosić o podwyżkę (i dostać ją!)

Przedstawiłem tam dokładne kroki, jak negocjować wynagrodzenie w praktyczny sposób! Jeśli nadal szukasz bardziej praktycznego przewodnika po negocjowaniu wynagrodzenia, gorąco polecam przeczytanie artykułu!

Aktualizacja:

  • Otrzymałem 20% podwyżkę wynagrodzenia w marcu przy użyciu dokładnie tych technik. Wszelkie pytania proszę kierować poniżej!

Czy zamierzasz negocjować swoją następną pensję? Jakie są twoje główne dania na wynos?