Przemysłowe korzyści z rozwoju aplikacji mobilnych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Przemysłowe korzyści z rozwoju aplikacji mobilnych

Dość dużo wchodzi rozwój aplikacji mobilnej. Niektóre składniki doskonałego projektu rozwoju aplikacji mobilnej to nieprzespane noce, duże inwestycje, potrzeba narzędzi i protokołów bezpieczeństwa itp.

Ale czy będzie sens inwestowania w projekt, który nie przynosi zysków? Każda branża może być pewna zwrotu z inwestycji w rozwój aplikacji mobilnych.

Zanim jednak ograniczymy się do przemysłowych korzyści płynących z rozwoju aplikacji mobilnych w 2022 r., musimy przyjrzeć się dwóm kluczowym aspektom tego tematu.

Najpierw musimy ocenić obecny stan branży tworzenia aplikacji mobilnych i krótko przyjrzeć się niektórym firmom, które skorzystały na strategii rozwoju aplikacji mobilnych.

 • Popularność aplikacji mobilnych

Aplikacje mobilne nadal dominują na świecie, podobnie jak te mobilne statystyki eCommerce pokazywać. Używamy aplikacji mobilnych do robienia prawie wszystkiego – między innymi do robienia zakupów, czytania gazet, słuchania muzyki, oglądania filmów i zamawiania jedzenia.

Właśnie dlatego aplikacje mobilne nadal cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników telefonów komórkowych. W pierwszym kwartale 2022 roku było 36,8 miliarda pobrań aplikacji. Z dużymi pobraniami wiążą się wysokie przychody.

Statista przewidział generowanie aplikacji mobilnych 935 miliardów dolarów do 2023 roku. Zobacz więcej szczegółów na poniższym wykresie.

Dokładna ocena firm, które zintegrowały strategię aplikacji mobilnych w swojej działalności, ujawnia pozytywny wynik każdej firmy, która to zrobiła.

Aby zabezpieczyć aplikację mobilną po drugiej stronie, powinno istnieć silne zabezpieczenie zwane certyfikatem podpisywania kodu, które zapewnia użytkownikom, że kod aplikacji jest bezpieczny i niezmieniony od momentu podpisania.

Twórca oprogramowania może teraz wybrać standardowy certyfikat podpisywania kodu lub certyfikat podpisywania kodu z rozszerzoną walidacją. Jednak istnieje wiele urzędów certyfikacji, które oferują podpisywanie kodu po najniższej cenie, ale certyfikat podpisywania kodu Sectigo i Certyfikat DigiCert Code Signing to dwa dobrze znane certyfikaty, które poleca wielu programistów.

Przykłady firm, które odniosły sukces dzięki wdrożeniu aplikacji mobilnych

 1. Coca-Cola

Coca-Cola to jedna z najpopularniejszych i najbardziej znanych firm na świecie. Firma ugruntowała swoją pozycję wiodącej marki w produkcji napojów i napojów bezalkoholowych.

Dla firmy o takim charakterze może się wydawać mało prawdopodobne uzyskanie jakichkolwiek korzyści z tworzenia aplikacji mobilnej. Można by się zastanawiać, „po co byłaby potrzebna aplikacja mobilna, skoro jej główni klienci są bardziej zainteresowani wypiciem łyka napoju bezalkoholowego niż używaniem gadżetów do nie wiadomo czego?”

🔥 Zalecana:  Korzyści zdrowotne lodów

Mimo to Coca-Cola znacząco zainwestowała w nowoczesne technologie, takie jak sztuczna inteligencja i aplikacja mobilna. Dzięki aplikacji firma jest dobrze przygotowana do śledzenia wzorców zakupowych konsumentów i ich reakcji na oferty i kampanie marketingowe.

Klienci mogą korzystać z aplikacji, aby wymieniać punkty lojalnościowe i wykorzystywać punkty do zakupu napojów bezalkoholowych. Krótko mówiąc – chociaż jej sukces może nie być całkowicie przypisany ogromnej transformacji cyfrowej, Coca-Cola cieszy się kilkoma owocnymi latami, m.in. zyski nieustannie osiągają historyczne maksima w ostatnich latach.

Innym doskonałym przykładem firmy, która wykorzystała aplikacje mobilne do osiągnięcia sukcesu, jest Starbucks. Starbucks był jedną z pierwszych firm, które uruchomiły aplikacje mobilne wspierające biznes.

Już w 2009 roku Starbucks miał już aplikację mobilną, która pozwala użytkownikom zlokalizować pobliskie kawiarnie i dowiedzieć się więcej o rodzajach, rodzajach, naparach i wielu innych szczegółach.

Aplikacja dodała więcej funkcji, umożliwiając klientom zamawianie i płacenie za swoje produkty. Po wdrożeniu strategii aplikacji mobilnych Starbucks zanotował ok znaczący wzrost skonsolidowanych przychodów netto.

Nike, Ikea i McDonald’s to inne firmy, które odniosły znaczne korzyści z aplikacji mobilnych. Przyjrzyjmy się teraz branżowemu podejściu i przyjrzyjmy się korzyściom płynącym z rozwoju aplikacji mobilnych w 2022 roku.

 • Przemysłowe korzyści płynące z rozwoju aplikacji mobilnych w 2022 r

Rozwój aplikacji mobilnych wpłynął na prawie cały świat, a większość branż nie pozostaje w tyle. Branże odniosły korzyści z rozwoju aplikacji mobilnych w 2022 roku. Skupiliśmy się na kilku poniższych branżach

 1. Przemysł opieki zdrowotnej

Branża medyczna od lat rozwija się bardzo dynamicznie. Mówiąc dokładniej, branża opieki zdrowotnej czerpie ogromne korzyści z aplikacji mobilnych.

Aplikacje mobilne okazały się niezawodnymi rozwiązaniami wielu problemów napotykanych w branży medycznej, w tym gwałtownego wzrostu wskaźników śmiertelności i zachorowalności, opóźnień w świadczeniu usług, obciążenia personelu medycznego i słabej koordynacji między działami.

Aplikacje zostały stworzone, aby zajmować się statystykami zdrowotnymi w czasie rzeczywistym i śledzić dokumentację medyczną, mając jednocześnie na celu usprawnienie świadczenia usług opieki zdrowotnej poprzez szybką i skuteczną diagnostykę i leczenie.

Kilka aplikacji mobilnych jest związanych z branżą medyczną. Obejmują one następujące aplikacje: fitness, dieta i odżywianie, monitory stanu zdrowia, zarządzanie chorobami przewlekłymi, przewodniki pierwszej pomocy, nawigator objawów itp. Takie aplikacje pomagają pacjentom i lekarzom w następujących kwestiach;

 • Wypełnianie luki lekarz-klient poprzez oferowanie usług nawet w najbardziej odległych lokalizacjach.
 • Dostosowane aplikacje doskonale nadają się do oferowania spersonalizowanych usług
 • Pomoc lekarzom i pracownikom służby zdrowia w skutecznym świadczeniu usług
 • Zmniejszenie kosztów ogólnych i wydatków dla pacjentów
 • Branża eCommerce
🔥 Zalecana:  Top 11 najlepszych aplikacji do nagrywania ekranu na Androida z doskonałymi funkcjami

Branża eCommerce jest liderem we wdrażaniu aplikacji mobilnych dla firm. Aplikacje pomagają poprawić interakcję między klientami a ich markami. Handel elektroniczny jest teraz nową normą, ponieważ coraz więcej osób uważa go za wygodniejszy niż konwencjonalne zakupy fizyczne.

W rezultacie marki internetowe mogą wykorzystywać aplikacje eCommerce do zwiększania rozpoznawalności marki i zwiększania zaangażowania klientów.

Logika jest taka, że ​​wraz ze wzrostem liczby mobilnych aplikacji eCommerce zainstalowanych na ich urządzeniach klienci częściej uruchamiają aplikację i używają jej do przeglądania produktów sklepu eCommerce.

Oprócz aplikacji mobilnych przeznaczonych do sprzedaży i kupowania, sprzedawcy sklepów eCommerce mogą również korzystać z aplikacji mobilnych mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter i Instagram, aby wprowadzać na rynek i sprzedawać swoje produkty. Takie aplikacje pomagają markom łączyć się z klientami poprzez tworzenie obecności w mediach społecznościowych.

Technologia aplikacji mobilnych znacząco zrewolucjonizowała usługi edukacyjne za pośrednictwem platform e-learningowych. Takie platformy usprawniają efektywną komunikację między korepetytorami a studentami. Aplikacje są dostępne dla wszystkich poziomów edukacji – od najbardziej podstawowego do wyższego.

Dzięki aplikacjom mobilnym eLearning nauczyciele mogą tworzyć plany lekcji i inne interaktywne materiały do ​​nauki i udostępniać je uczniom. Dzięki takim platformom nauka staje się przyjemniejsza. Niektóre rozwiązania aplikacji eLearning obejmują;

 • Ułatwianie uczniom dostępu do materiałów edukacyjnych
 • Umożliwianie pobierania materiałów do nauki w formie audio i wideo, takich jak wykłady
 • Przesyłanie i zarządzanie pracami domowymi, zadaniami i testami oceniającymi

Większość szkół i instytucji edukacyjnych ciepło przyjęła ideę eLearningu w celu poprawy edukacji. Należy również zauważyć, że aplikacje przynoszą korzyści tylko nauczycielom i studentom oraz całej instytucji, usprawniając procesy uczenia się i zarządzania.

Branża nieruchomości to kolejna branża, która odniosła ogromne korzyści od czasu powstania aplikacji mobilnych. Aplikacje mobilne, takie jak Craiglist, Zillow i HotPads, zyskały ogromną popularność na rynku nieruchomości.

Takie aplikacje odgrywają bardzo istotną rolę w łączeniu właścicieli i ich najemców.

🔥 Zalecana:  Bunzz pozyskuje 4,5 miliona dolarów na rozbudowę centrum inteligentnych kontraktów dla rozwoju aplikacji DApp

Za pomocą aplikacji kupujący i sprzedający mogą oceniać zapytania dotyczące obliczeń kredytów hipotecznych i innych elementów analizy, które wymagają świadomych decyzji. Obie strony komunikują się i efektywnie współpracują.

Kupujący otrzymują rzetelny obraz obecnej i prawdopodobnej przyszłości, co pomoże im w podejmowaniu świadomych decyzji.

Aplikacje takie jak RentHop mogą również pomóc kupującym w szybszym znalezieniu wymarzonego domu za pośrednictwem aplikacji mobilnej, zamiast odwiedzania strony internetowej lub fizycznej lokalizacji brokera. Korzystając z takiej aplikacji, najemcy i pośrednicy zaoszczędzą czas i inne związane z tym wydatki.

Jak być może już wiesz, finanse to jedna z najbardziej wpływowych branż. Jest to również jedna z branż, które doświadczyły ogromnej transformacji z powodu zakłóceń cyfrowych.

Branża przyjęła technologię aplikacji mobilnych, aby nadążyć za zmieniającymi się czasami, a korzyści z tego przyjęcia są znaczące.

Aplikacje są wykorzystywane z wielu powodów, takich jak zarządzanie i przechowywanie wrażliwych danych klientów, przetwarzanie transakcji, ocena ryzyka i umożliwianie klientom przeprowadzania transakcji w ruchu.

Firmy finansowe, które wykorzystały technologię aplikacji mobilnych, mogą zaświadczyć o zwiększonej wydajności, obniżonych kosztach i doskonałych doświadczeniach klientów.

Technologia była częścią ogromnego sukcesu, którego świat jest świadkiem w przemyśle wytwórczym. Technologia, taka jak aplikacje mobilne, odegrała kluczową rolę w rozwiązywaniu problemów związanych z produkcją na dużą skalę, co czasami może być nieznośnie uciążliwe.

Na przykład aplikacja mobilna może być połączona z gadżetami IoT w celu zbierania informacji i danych w czasie rzeczywistym, mierzenia takich rzeczy, jak wydajność maszyn dostarczających surowce, oraz pomagania w rozwiązywaniu problemów, takich jak awarie i przegrzewanie się.

Aplikacje można również podłączyć do pulpitu administratora, aby pomóc śledzić stan produkcji, wykrywać błędy produkcyjne i ułatwiać podejmowanie decyzji opartych na danych, które mają na celu uczynienie procesów produkcyjnych tak bezbłędnymi, jak to tylko możliwe.

Ostatnie słowa

Jak widać, aplikacje mobilne odgrywają dużą rolę w niemal wszystkich branżach. Inne branże niewymienione w tym artykule to transport i logistyka, handel detaliczny, przemysł rozrywkowy i medialny, przemysł spożywczy i hotelarski, przemysł towarów konsumpcyjnych w opakowaniach i wiele innych.

Nie ma znaczenia branża, w której działasz. Zawsze możesz postawić na aplikację mobilną, która przyspieszy Twój biznes do wyżyn sukcesu, które tak bardzo pragniesz osiągnąć.