Procesor Throttlestop nie jest obsługiwany — poprawki robocze

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Procesor Throttlestop nie jest obsługiwany — poprawki robocze

Oryginalny program Kevina Glynna do zwalczania dławienia procesora Thermal, Power Limit i VRM, który można znaleźć w większości nowoczesnych komputerów. Throttlestop został stworzony, aby przeciwdziałać mechanizmom dławienia stosowanym w starszych modelach laptopów w celu kontrolowania temperatury i zmiany częstotliwości taktowania procesora.

W tej chwili Throttlestop jest tak potężny i pełen funkcji, że można go używać do tworzenia profili temperatury i szybkości zegara, do testów porównawczych, dostosowywania SST i monitorowania temperatury.

Używanie funkcji Throttlestop do podkręcania lub przepięcia procesora oraz wyłączania schematu dławienia producenta może spowodować uszkodzenie komputera. Dlatego zaleca się uważne monitorowanie zużycia energii przez komputer za pomocą watomierza na gnieździe zasilającym, aby upewnić się, że urządzenie nie pobiera więcej energii, niż może obsłużyć zasilacz.

Throttlestop CPU Not Supported to kolejny problem, z którym borykają się użytkownicy próbujący użyć tego narzędzia do zwiększania wydajności i modyfikacji na swoim komputerze. W tym artykule podzielimy się kilkoma możliwymi obejściami, które możesz wypróbować, jeśli kiedykolwiek będziesz w stanie sobie z tym poradzić.

Poprawka 1. Zaktualizuj Throttlestop, biorąc pod uwagę twój procesor

Jest to jedna z pierwszych rzeczy, które zalecamy, gdy użytkownicy wysyłają nam skargi, że otrzymują komunikat o błędzie Throttlestop CPU Not Supported. Jeden konkretny użytkownik korzystał z komputera z procesorem Intel Core i7 i zauważył ten problem, więc wiemy, że dotyczy to wszystkich. Sprawdź, czy używasz Najnowsza wersja Throttlestopa. Zbyt często widzieliśmy, jak ludzie zaczynają otrzymywać błąd, że procesor nie jest obsługiwany, gdy ich oprogramowanie jest nieaktualne.

Poprawka 2. Masz nieobsługiwany procesor (AMD i inne)

Ostatnim razem, gdy sprawdzałem, Throttlestop obsługuje tylko procesory Intel Core. Jeśli więc otrzymujesz komunikat o błędzie Throttlestop CPU Not Supported na procesorze innym niż Intel, prawdopodobnie nie będziesz mógł używać tego wzmacniacza wydajności na swoim komputerze. W przypadku użytkowników AMD i niektórych innych procesory te nie mają ścieżki sygnału BD Prochot, którą Throttlestop próbuje wyłączyć na komputerach Intela, dlatego nie działa.

🔥 Zalecana:  Jak naprawić błąd Snapchata „Nie udało się wysłać” (2022)

Przeczytaj także: Jak podkręcić procesor bez Biosu

Poprawka 3. Zmień zasilacz

Chociaż nie jest to bezpośrednia poprawka, z pewnością pomoże ci uniknąć błędu nieobsługiwanego procesora wiele razy. W niektórych przypadkach ograniczanie w urządzeniu jest wynikiem używania nieobsługiwanych adapterów lub adapterów, które się wykruszają i generalnie wysyła sygnały ograniczania do ścieżki sygnału BD PROCHOT.

Podczas gdy Throttlestop wyłącza tę ścieżkę sygnału, mając działający zasilacz, okazało się, że taki, który jest obsługiwany przez twój komputer, ogólnie rozwiązuje problemy z szybkością i przepustnicą na twoim komputerze. Więc jeśli masz przepustnice, być może twój zasilacz nie jest już w stanie obsłużyć wymagań twojej maszyny.

Przeczytaj także: Jak przetaktować procesor i pamięć RAM laptopa w systemie Windows 10

Napraw 4. Zmień swój komputer

Jedna z otrzymanych przez nas skarg pochodziła od użytkownika, który próbował użyć tego narzędzia na komputerze Dell Inspiron 3551 i zaczął doświadczać problemów. W niektórych przypadkach maszyny, takie jak Inspiron 3551, lata temu miały zbyt małą moc i każdego dnia nowsze oprogramowanie wymaga od komputerów większej mocy i zasobów. W takich przypadkach coś tak prostego, jak aktualizacja komputera, rozwiąże wszystkie problemy z szybkością, przynajmniej w dającej się przewidzieć przyszłości.

Ogólnie rzecz biorąc, zalecamy używanie Throttlestop tylko w ostateczności w celu poprawy prędkości komputera. Jak widzieliście, nie jest to narzędzie dla początkujących, jest przeznaczone głównie dla zaawansowanych użytkowników komputerów PC, więc nie zalecamy zabawy z nim.

Przeczytaj także: Co robi funkcja Game Boost firmy MSI? Czy to działa? Czy to jest bezpieczne?

I jedno z pierwszych pytań, które sobie zadaję, brzmi: dlaczego? Co chcesz osiągnąć? Jeśli chcesz zaoszczędzić dużo energii, zawsze upewnij się, że stany C działają poprawnie, upewniając się, że rdzenie spędzają co najmniej 99% czasu w stanach C7, gdy komputer jest bezczynny.

🔥 Zalecana:  Roku nie pojawia się w Screen Mirroring na iPhonie? Wskazówki do naprawy

Należy również zauważyć, że szybkość zegara nie jest jedyną rzeczą, która określa zużycie energii. W rzeczywistości, gdy masz wyższą częstotliwość taktowania, zadania mogą być wykonywane szybciej, a procesor spędza więcej czasu w niższych stanach C, w których zużywa mniej energii. Jeśli masz problemy z Throttlestop, natknęliśmy się na to długi wątek gdzie twórca narzędzia jest dość aktywny, więc możesz chcieć wpaść i zadać wszelkie pytania.

Przeczytaj także: Jak włączyć laptopa bez przycisku zasilania