Problem z brakiem sygnału w monitorze Acer? Przyczyny, najlepsze rozwiązania

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Problem z brakiem sygnału w monitorze Acer? Przyczyny, najlepsze rozwiązania

Uruchomienie komputera Acer jest proste. Ale są chwile, kiedy nie jest to tak proste, jak naciśnięcie przycisku zasilania. Na przykład, gdy masz do czynienia z problemem „monitor Acer bez sygnału”, który może osłabiać nastrój.

Jeśli monitor ma wewnętrzne problemy z kartą graficzną lub ustawieniami wyświetlania, nic nie wyświetli. Przyjrzyjmy się innym możliwym przyczynom i rozwiązaniom problemów „Brak sygnału monitora Acer”.

Problem z brakiem sygnału w monitorze Acer? Najlepsze poprawki

Problem „Acer monitor no signal” może oznaczać, że źródło wejścia komputera jest nieprawidłowe. Może się to czasami zdarzyć, jeśli źródło wejścia monitora nie jest skonfigurowane dla właściwego urządzenia.

Większość monitorów obsługuje kilka wejść (HDMI, VGA i DVI), co umożliwia jednoczesne podłączenie kilku urządzeń. Chcesz sprawdzić, czy źródło wybrane w ustawieniach jest tym, z którego planujesz korzystać.

  • Aby rozwiązać problem braku sygnału, sprawdź, czy źródło wejściowe jest prawidłowe.
  • Aby rozpocząć, włącz monitor
  • Przejdź do menu na wyświetlaczu
  • Przejdź do opcji Źródło wejściowe i wybierz odpowiednie. (Więc jeśli jesteś podłączony do DVI, musisz zmienić źródło wejścia na DVI)

Sprawdź swój kabel

Jest to prosty sposób na rozwiązanie problemu z brakiem sygnału w monitorze Acer. Więc dokładnie obejrzyj swój monitor, sprawdź, czy kabel nie jest uszkodzony. Następnie prześledź przewód podłączony do monitora, aby upewnić się, że nie ma luźnych połączeń.

Na przykład postrzępiony kabel HDMI może zasłaniać obraz wyjściowy komputera albo uszkodzony lub stary kabel. Więc jeśli zauważysz jakiś, rozważ jego wymianę. To może rozwiązać problem braku sygnału.

Przeczytaj także: Czy monitory Dell, LG, AOC, Samsung mają głośniki?

Jaka jest rozdzielczość monitora?

Komputer PC ma do wyboru różne zestawy rozdzielczości wyświetlania. Jeśli karta graficzna jest skonfigurowana do wyświetlania w rozdzielczości wyższej niż obsługiwana przez monitor, najprawdopodobniej pojawi się pusty ekran lub ostrzeżenie o braku sygnału monitora Acer.

🔥 Zalecana:  Najlepsze narzędzia do automatyzacji Twittera na rok 2023 (porównanie)

Na szczęście rozwiązanie pustego ekranu monitora po zmianie ustawień wyświetlania jest prostym zadaniem. Teraz, jeśli sam zmieniłeś ustawienie, poczekaj około 15 sekund, a system Windows powróci do ustawień domyślnych.

Jeśli jednak ta zmiana nastąpiła automatycznie, nadal możesz ją cofnąć. Możesz obejść ten problem, uruchamiając ponownie system Windows w trybie awaryjnym.

Ogólnie rzecz biorąc, uruchamianie systemu Windows w trybie awaryjnym wymaga znacznie niższej rozdzielczości ekranu niż w trybie normalnym. To sprawia, że ​​dostosowanie rozdzielczości wyświetlacza monitora do niższej wartości jest zbyt łatwe.

Pamiętaj, że możesz zapoznać się z instrukcją obsługi, aby upewnić się, że rozdzielczość jest odpowiednia.

Przeczytaj także: Co to jest sygnał wejściowy poza zakresem?

Aktualizacja sterownika karty graficznej

Innym powodem, dla którego monitor Acer nie ma błędu sygnału na monitorze, może być nieprawidłowy lub niezgodny sterownik karty graficznej. Ponownie możesz rozwiązać ten problem, aktualizując sterownik.

Po prostu przejrzyj witrynę producenta i pobierz odpowiedni sterownik w oparciu o specyfikację komputera, a następnie zainstaluj wspomniany sterownik.

Sprawdź, czy karta graficzna jest bezpiecznie zainstalowana w gnieździe

Jeśli karta graficzna nie jest prawidłowo zainstalowana w swoim gnieździe, na monitorze Acer może pojawić się błąd braku sygnału. Dlatego otwórz obudowę komputera i przeprowadź kontrolę.

  • Wyłącz komputer Acer i odłącz wszystkie przewody
  • Zdejmij zatrzaski obudowy i zlokalizuj kartę graficzną
  • Odłącz kartę od płyty głównej i mocno włóż ją ponownie
  • Podłącz ponownie wszystkie odłączone przewody
  • Naciśnij przycisk ON przez ponad 30 sekund przed podłączeniem przewodu zasilającego i włączeniem go.

Czytaj także: Częstotliwość odświeżania Vs. Czas reakcji: co jest ważniejsze?

Problem z brakiem sygnału w monitorze Acer? Możliwe przyczyny

Przyczyn błędu „Brak sygnału monitora Acer” może być kilka. Monitor oczekuje na sygnał z wyszczególnieniem tego, co powinien wyświetlić, ale wyświetla komunikat o błędzie, gdy nie jest on dostępny.

🔥 Zalecana:  10 najlepszych sposobów sprzedaży kart podarunkowych Visa za gotówkę

Dzieje się tak często dlatego, że komputer próbuje wyświetlić rozdzielczość, której wyświetlacz nie jest w stanie obsłużyć, połączenie komputera z wyświetlaczem zostało zerwane, występuje problem z kablem łączącym komputer i wyświetlacz, wyświetlacz ma wiele wejść i wybrano niewłaściwy, wyświetlacz monitora nic nie pokazuje, ponieważ jest w trybie uśpienia lub komputer jest uszkodzony lub uległ awarii, co uniemożliwia wyświetlenie czegokolwiek.

W przypadku napotkania tego problemu upewnij się, że dokładnie sprawdziłeś, czy wszystko jest włączone i czy przewód jest prawidłowo podłączony, zanim przejdziesz do diagnozowania, co może być nie tak z komputerem.

Końcowa myśl

Nie panikuj, gdy zobaczysz, że monitor Acer nie ma błędu sygnału. Powyżej podkreśliliśmy kilka kroków, które mogą pomóc Ci dowiedzieć się, co jest nie tak z Twoim komputerem. Jednak nadal może być konieczne przeprowadzenie pełnego sprawdzenia, aby sprawdzić, czy konieczna jest naprawa lub wymiana.

Zakup odpowiedniego komputera i monitora pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Nie chcesz co roku naprawiać lub wymieniać monitora lub komputera.

Przeczytaj także: Jak sprawdzić, zmienić, zwiększyć i ustawić częstotliwość odświeżania monitora w systemie Windows 10