Prawa lub lewa słuchawka nie działa? Co zrobić, gdy jedna strona słuchawek bezprzewodowych nie działa

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Prawa lub lewa słuchawka nie działa? Co zrobić, gdy jedna strona słuchawek bezprzewodowych nie działa

Czy kiedykolwiek miałeś problemy z wkładką douszną lub bezprzewodowymi słuchawkami i AirPodsami, które przestały działać? Wielu z nas ma. Kiedy prawa lub lewa słuchawka nagle przestaje działać, co może być tego przyczyną? Jakie są Twoje szanse na naprawienie problemu z niedziałającą prawą lub lewą wkładką douszną w produktach takich jak Samsung Galaxy Buds, JBL, Apple, Skullcandy, Jabra, Bose, Sony i Jlab?

Problemy, które powodują, że jedno ucho Twoich wkładek dousznych przestaje działać, są dość powszechne wśród wielu różnych produktów i marek wkładek dousznych, dlatego jedna poprawka może działać dla wielu marek wkładek dousznych. Oto możliwe przyczyny i rozwiązania, gdy jedno ucho wkładki dousznej przestaje działać.

Prawa lub lewa słuchawka nie działa? Poprawki robocze wadliwych słuchawek Samsung Galaxy Buds

  • Naładuj i podłącz ponownie
  • Zaktualizuj oprogramowanie Galaxy Buds
  • Rozwiąż problemy tylko z wadliwą wkładką douszną Samsung

Napraw 1. Naładuj i podłącz ponownie

Pierwszą rzeczą do sprawdzenia, czy prawa lub lewa wkładka douszna przestaje działać, jest bateria martwej wkładki dousznej. W większości przypadków niski poziom naładowania baterii w jednej wkładce dousznej powoduje, że przestają one działać.

Umieść obie wkładki douszne w etui ładującym i upewnij się, że są dobrze osadzone >> naładuj słuchawki przez co najmniej 4 godziny >> ponownie uruchom wkładki douszne i inteligentne urządzenie >> wyłącz urządzenie inteligentne na około 30 sekund a następnie włącz je ponownie (jeśli połączyłeś się z telefonem, usuń wkładki douszne z listy sparowanych urządzeń) >> spróbuj ponownie sparować SAMSUNG galaxy pąki do urządzenia inteligentnego lub smartfona.

Poprawka 2. Zaktualizuj oprogramowanie Galaxy Buds

Jeśli pierwsza poprawka nie zadziała, może być konieczna aktualizacja Galaxy Buds. Idź do Aplikacja Galaxy Wearable >> wybierz Informacje o słuchawkach dousznych >> wybierz Zaktualizuj oprogramowanie słuchawek >> wybierz Ściągnij i zainstaluj >> teraz iść do Aplikacja Samsung Wearable >> wybierz Informacje o słuchawkach dousznych >> wybierz Resetowanie.

🔥 Zalecana:  Nie możesz zalogować się na Facebooku? (Oto poprawka)

Napraw 3. Rozwiąż problemy tylko z wadliwą wkładką douszną Samsung

Podczas gdy nasze pierwsze dwie poprawki koncentrowały się na rozwiązywaniu problemów z obiema wkładkami dousznymi, ta konkretna skupia się tylko na jednej wkładce dousznej, wadliwym prawym lub lewym pączku Samsung Galaxy.

Naładuj etui ładujące do maks pojemność >> odłącz obie słuchawki douszne od Bluetooth I zresetuj aplikację >> umieść uszkodzoną wkładkę douszną w etui ładującym >> potwierdź, że czerwona lampka etui ładującego jest teraz WŁĄCZONA i pozostaje WŁĄCZONA (jeśli po kilku sekundach zmieni kolor na zielony, zmień położenie wkładki dousznej) >> pozostaw wkładkę douszną podłączoną i zapaloną czerwoną lampkę na około 30 minut (pozostaw etui ładujące otwarte), w takim przypadku słuchawka powinna być naładowana do około 40 lub 50 procent >> następnie spróbuj parowanie z aplikacją Galaxy Wearable gdy jest jeszcze podłączony.

Prawa lub lewa słuchawka nie działa na Apple Airpods? Poprawki robocze

  • Dostosuj aparaty słuchowe
  • Zapomnij, zresetuj i ponownie podłącz airpod
  • Dostosuj głośność AirPods

Poprawka 1. Popraw aparaty słuchowe

Jedna z pierwszych i najczęściej używanych poprawek, gdy AirPods tracą dźwięk w prawym lub lewym uchu:

Iść do Ustawienia >> wybierz Ogólny >> wybierz Dostępność >> przewiń w dół do Przesłuchanie >> wybierz Aparaty słuchowe MFi.

Napraw 2. Zapomnij, zresetuj i ponownie podłącz Airpods

Umieść obie słuchawki AirPods w etui ładującym i upewnij się, że się ładują (jeśli oba lub wadliwe ucho nie ładuje się, istnieje prawdopodobieństwo, że masz problem ze sprzętem) >> na urządzeniu z systemem iOS przejdź do Ustawienia >> wybierz Bluetooth >> obok nazwy Airpoda, stuknij ikonę „i”. >> wybierz Zapomnij o tym urządzeniu >> wybierz Potwierdzać >> zwrócić oba AirPods do etui ładującego i zamknij pokrywę na około 30 sekund >> naciśnij i przytrzymaj przycisk konfiguracji na słuchawkach AirPods, aż lampka stanu zacznie migać na biało >> otwórz pokrywę etui ładującego, umieść AirPods blisko urządzenia i spróbuj ponownie się połączyć.

🔥 Zalecana:  Zastosuj aktualizację z ADB – co to jest i jak działa

Napraw 3. Dostosuj głośność AirPods

Innym rozwiązaniem jest próba dostosowania głośności jednego lub obu AirPods. Znaleźliśmy kilka przypadków, w których jeden Airpod nie działa, ponieważ głośność jest bliska zeru. Aby wiedzieć, czy głośność jednego lub obu AirPodsy jest problemem, spróbuj podłączyć inny zestaw słuchawek AirPods i sprawdź, czy działa.

Jeśli to działa, może to nie być problem, ale jeśli pozostanie bez zmian, prawdopodobnie musisz się udać Ustawienia >> wybierz Ogólny >> wybierz Dostępność >> przewiń w dół do Przesłuchanie i upewnij się, że równowaga znajduje się pośrodku, a nie po obu stronach.

Przeczytaj także: Wystąpił problem podczas resetowania komputera

Jabra Elite 75t i 65t Prawa lub lewa słuchawka przestała działać? Najlepsze poprawki

  • Ręcznie zresetuj wkładkę douszną Jabra Elite 75t i 65t
  • Zresetuj etui ładujące

Rozwiązanie 1. Ręcznie zresetuj wkładkę douszną Jabra Elite 75t i 65t

Jeśli używasz Jabra Elite 75t lub Jabra Elite 65t, a Twoja wkładka douszna jest martwa i nie włącza się lub po prostu nie działa, jest to jedna poprawka, która zadziałała dla wielu.

W prawym lub lewym pniu blisko punktów styku zobaczysz bardzo mały otwór >> weź cienką szpilkę lub wykałaczkę i użyj tego, aby DELIKATNIE sondować otwór.

Napraw 2. Zresetuj etui ładujące

Jeśli prawa lub lewa słuchawka Jabra Elite 75t lub 65t nadal nie działa, zalecamy zresetowanie etui ładującego.

Aby to zrobić, otwórz etui ładujące i umieść w nim wkładki douszne >> pozostaw pokrywę otwartą i podłącz ją do źródła zasilania >> gdy po około 5-10 sekundach zaświeci się kontrolka poziomu naładowania baterii, zamknij pokrywę >> pozostaw wkładki douszne w etui na około 2 godziny, aż do pełnego naładowania >> na Twoich urządzeniach, rozparuj i zapomnij o słuchawkach >> wyjmij wkładki douszne i spróbuj ponownie sparować je z urządzeniami.

🔥 Zalecana:  Jak przywrócić usunięte aplikacje na iPhonie lub iPadzie

Przeczytaj także: Blokowanie wiadomości jest aktywne na Androidzie, iPhonie, Lycamobile i MetroPCS? – Co to znaczy

Prawa lub lewa słuchawka nie działa na Skullcandy Push i Skullcandy INDY? Oto działające poprawki

Rozwiązanie 1. Podłącz ponownie obie wkładki douszne

W przypadku Skullcandy Push i Skullcandy INDY niedziałająca prawa lub lewa wkładka douszna może być spowodowana rozłączeniem między dwiema wkładkami dousznymi. Dlatego może być konieczne podłączenie obu wkładek dousznych i sprawdzenie, czy to działa.

WYŁĄCZ Bluetooth na Twoim urządzeniu >> włącz wkładki douszne INDY lub Push >> dotknij środka obu pąków 4 razy aby automatycznie zresetować wkładki douszne (zrób to, gdy nie są podłączone do żadnego urządzenia >> włóż je do etui I wyjmij je z powrotem, aby były WŁĄCZONE i rozpoczęły parowanie z drugim >> usłyszysz monit, gdy rozpoczną parowanie i sygnał dźwiękowy, gdy pąki zakończą parowanie >> wprowadź ustawienia Bluetooth swojego urządzenia I zapomnij o słuchawkach INDY / PUSH I spróbuj ponownie sparować je z urządzeniami.

Przeczytaj także: Jak podać numer telefonu telemarketerom