Portfel mobilny: Jak dokonywać płatności za pomocą smartfona

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Portfel mobilny: Jak dokonywać płatności za pomocą smartfona

Portfel mobilny to teraz wielka rzecz, ze wszystkimi aplikacjami do płatności finansowych, które zostały stworzone, dokonywanie płatności powinno być łatwe. Dzięki aplikacjom portfela mobilnego, takim jak Google i Apple Pay, możesz łatwo płacić smartfonem. Branża fintech ma inny system płatności i sposoby otrzymywania pieniędzy. Dzięki temu systemowi nie musisz martwić się o pozostawienie portfela w domu.

Istnieją różne aplikacje portfela mobilnego, których można używać do płatności online i offline, w tym PayPal, Square, Google Pay, Samsung Pay, Apple Pay, Paga, Quickteller itp. Dzięki aplikacjom portfela mobilnego możesz zostawić swoją torebkę za sobą i płać rachunki smartfonem. Chociaż obecnie nie każdy sklep akceptuje płatności portfelem mobilnym.

Co to jest portfel mobilny

Portfel mobilny to aplikacja finansowa, która umożliwia dokonywanie zakupów za pomocą smartfona. Twój smartfon pozwoli ci zainstalować aplikacje, które umożliwią ci sklepy i zabezpieczą informacje o karcie kredytowej lub debetowej, aby łatwo dokonywać płatności. Portfel taki jak PayPal, Apple, Samsung i Google Pay jest dostępny na urządzenia mobilne i można go pobrać ze sklepu Google Play lub Apple App Store.

Bez portfela, płać smartfonem

Wiele sklepów (zarówno online, jak i offline) akceptuje płatności portfelem mobilnym, technologię, która umożliwia dokonywanie płatności za pomocą smartfona. Możesz użyć swojej karty kredytowej lub debetowej, aby zapłacić za usługi i towary. Istnieją różne aplikacje portfela mobilnego, które działają w różnych krajach. A także aplikacje portfela mobilnego, które działają w określonych sklepach. Ten portfel jest pobierany ze strony sprzedawcy lub sklepu z aplikacjami.

Aplikacje portfela mobilnego

Jest ich dużo i nie możesz ich wszystkich użyć, po prostu musisz wybrać najlepsze lub te, które są najczęściej używane w twoim środowisku. Dzięki różnym wyborom i funkcjom mamy jedne z najlepszych aplikacji portfela mobilnego z każdego kontynentu.

🔥 Zalecana:  Główni gracze Blockchain i firmy typu venture łączą siły, aby uzyskać 50-milionowy fundusz ekosystemów międzyłańcuchowych

Aplikację portfela mobilnego mogą również posiadać sprzedawcy, którzy mogą stworzyć aplikację płatniczą, której można używać tylko w ich sklepie. Możesz łatwo pobrać go z ich strony internetowej lub App Store. I znowu, twoje banki nadal mają aplikację portfela mobilnego, możesz jej używać do robienia zakupów w sklepach, które akceptują ten system płatności. Korzystanie z portfela sprzedawcy może przynieść Ci premie i punkty.

Na świecie dostępnych jest ponad 300 aplikacji portfeli mobilnych, a niektóre z nich są bardzo popularne. Nie wszystkie aplikacje mobilnego portfela działają w określonych miejscach. A niektóre są powiązane z określonym krajem lub kontynentem, z bardzo nielicznymi, oto niektóre aplikacje mobilnego portfela, które są dostępne do użytku; Google Pay, PayPal, Apple Pay, Mobilepay, Swish, Quickteller, Paga, M-Pesa, Samsung Pay, AliPay, PayTM, PhonePe, Fawry, OPay itp.

Portfel mobilny w Afryce

W Afryce jest wiele aplikacji portfeli mobilnych, z dynamicznie rozwijającą się aplikacją technologii finansowej, która była w ciągu ostatnich pięciu lat, założę się, że jest ich wiele do wyboru. Zapłata w Afryce było jednym z głównych wyzwań na kontynencie i różne osoby zebrały się, aby rozwiązać te problemy, aw ciągu 10 lat zaobserwowaliśmy ogromny wzrost, a niektóre stały się nawet firmami jednorożca w ciągu 5 lat od uruchomienia.

Aplikacje do płatności mobilnych na kontynencie chcą przełamać bariery płacenia za zakupy online oraz wysyłania i odbierania pieniędzy za granicą. Afryka jest odpowiedzialna za 64,5% transakcji mobilnego pieniądza na świecie, łączna wartość transakcji wyniosła 27,5 mld USD (wzrost o 15%). Od 2020 r. Istniało 310 mobilnych usług pieniężnych na żywo, z czego 55,2% znajdowało się w Afryce. Afryka ma 171 aktywnych mobilnych serwisów pieniężnych.

Afryka jest odpowiedzialna za 64,5% transakcji mobilnego pieniądza na świecie. Z wartością transakcji 495 milionów dolarów.

Jak korzystać z portfela mobilnego

Jak działa portfel mobilny, jak przebiega płatność? Przed procesem płatności musisz powiązać informacje o swojej karcie kredytowej lub debetowej z preferowaną aplikacją portfela mobilnego. Kiedy chcesz się wymeldować i dokonać płatności, możesz użyć swojego urządzenia w kolejce do kasy. Jeśli jesteś w sklepie handlowym, np Walmart możesz łatwo zapłacić, umieszczając urządzenie w pobliżu terminala i skanując kod kreskowy, aby dokonać zakupu.

🔥 Zalecana:  Jak publikować wiele zdjęć na Instagramie – przewodnik po karuzeli IG

Jeśli sprzedawca nie ma swojej aplikacji, możesz użyć innych cyfrowych portfeli na pieniądze mobilne, aby opłacić rachunki w sklepie. Możesz używać aplikacji portfela mobilnego do płacenia za usługi i towary. Korzystając z tych aplikacji do portfela mobilnego, otrzymujesz również zwrot gotówki i zwrotu, a także zdobywasz punkty, jeśli robisz więcej zakupów.

Tam, gdzie działa najlepiej

Portfel mobilny najlepiej sprawdza się w sklepach internetowych i stacjonarnych, które akceptują płatności mobilne. Nie chcą, abyś nosił przy sobie kartę kredytową lub debetową, zamiast tego oferują sposób płacenia za zakupy za pośrednictwem smartfona, a także otrzymywania zwrotu gotówki. Posiadanie mobilnego portfela pozwala na skorzystanie z programu nagród bonusowych, który może łatwo śledzić program nagród i uzyskać kredyt na wykorzystanie bonusu.

Bezpieczeństwo portfela mobilnego

Czy portfele mobilne są bezpieczne? pytanie jest przepyszne. Gotówkę można ukraść, kartę kredytową i debetową można zhakować, portfel mobilny jest taki sam, ale możesz chronić swoje informacje za pomocą szyfrowania. Aby to zrobić, musisz przez cały czas blokować urządzenie, używać silnego hasła z małymi i dużymi literami wymieszanymi ze znakiem specjalnym oraz włączyć odcisk palca do odblokowania portfela podczas procesu płatności.

Problem z portfelem mobilnym polega na tym, że nie możesz dokonać płatności, gdy bateria jest rozładowana, utrzymuj urządzenie w ruchu, gdy wiesz, że musisz dokonać płatności.

Jeśli zdecydujesz się wypróbować portfel mobilny, możesz to sprawdzić Google Pay dla Android, Apple Pay dla iOSa, Samsung Pay dla telefonów Samsunga. Jeśli chcesz wyjść z pudełka, możesz wypróbować alternatywy dla zamówień, takie jak PayPal, Paytm, Zapłać, Paga, Szybkie opowiadaniei inne aplikacje handlowe, takie jak Walmart, Jumia PayI KongaPay.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie