Ponowne uruchamianie telefonu z Androidem – poprawki dla Samsunga i Huawei

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ponowne uruchamianie telefonu z Androidem – poprawki dla Samsunga i Huawei

Poleganie na telefonie z Androidem czasami powodowało rozczarowanie, a problem z ponownym uruchamianiem telefonu z Androidem nie jest rzadkością.

W tym artykule dowiesz się, jakie są możliwe przyczyny ciągłego ponownego uruchamiania telefonu z Androidem oraz jak to naprawić. Skorzystaj z informacji tutaj jako przewodnika po rozwiązaniu problemu z ponownym uruchamianiem telefonu Samsung lub Huawei. Zacznijmy!

Telefon z Androidem ciągle się restartuje? Możliwe przyczyny

Twój ponowne uruchamianie telefonu z Androidem może być spowodowane jedną z następujących przyczyn:

1. Twój telefon z Androidem może być przegrzany

Wiele telefonów z systemem Android jest zaprogramowanych tak, aby wyłączały się natychmiast, jeśli ciepło wytworzone w środku nie zostanie rozproszone. Niestety, przegrzanie może wystąpić podczas korzystania z Wi-Fi i GPS, ustawiania ekranu na najjaśniejszy kolor lub godzinnego oglądania filmów, zwłaszcza podczas upalnego lata.

2. Do telefonu dostał się płyn

Obecność wody lub jakiejkolwiek cieczy w urządzeniu może spowodować awarię, a nawet doprowadzić do awarii telefon z Androidem ciągle się restartuje. Dlatego też, gdy woda lub jakakolwiek ciecz dostanie się do urządzenia mobilnego, należy je natychmiast wysuszyć.

3. Awaria sprzętu

Twój Telefon z Androidem ciągle się restartuje może wynikać z problemu sprzętowego. Na przykład płytka drukowana mogła spowodować usterkę, a nawet ekran.

4. Obecność błędu oprogramowania

Niektóre pobierane lub instalowane aplikacje innych firm mogą być uszkodzone. Jeśli te programy nie są kompatybilne z twoim urządzeniem, doświadczysz swojego Telefon z Androidem ciągle się restartuje.

Może się również zdarzyć, że w tle działa aplikacja; musisz go wyłączyć, gdy go zauważysz. Oto jak to zrobić;

 • Najpierw odinstaluj wszystkie aplikacje, których już nie potrzebujesz, zwłaszcza te, które zawierają zaawansowane widżety, kontrolują tapetę, dźwięk, tło i tym podobne.
 • Następnie przejdź do Sklepu Play, aby potwierdzić, że wszystkie aplikacje są aktualne.
 • Aby odinstalować aplikacje działające w tle, przejdź do ustawień telefonu, kliknij WięcejNastępnie Aplikacjei w końcu Działanie. Jeśli istnieje aplikacja, której niekoniecznie potrzebujesz, odinstaluj ją, a jeśli nie możesz, spróbuj ją zamrozić.

5. Gdy bateria nie jest szczelna

Wyjmowane baterie mogą z czasem stać się zbyt luźne, ponieważ złącza baterii są w złym stanie lub tylna pokrywa telefonu jest wygięta. Z tego powodu nawet najmniejsza szczelina między baterią a pinami może spowodować telefon z Androidem, aby ponownie i ponownie.

6. Aplikacje systemu Android zostały wyłączone

Być może nieświadomie wyłączyłeś programy systemowe niezbędne dla systemu operacyjnego Android, które mogą być źródłem twojego Telefon z Androidem ciągle się restartuje. Spróbuj włączyć aplikacje systemowe w ustawieniach.

7. Przycisk zasilania telefonu jest zablokowany

Czasami woda dostaje się do przycisku zasilania, co może prowadzić do ciągłego ponownego uruchamiania telefonu z Androidem. Najpierw musisz sprawdzić, czy nic nie utknęło w przycisku i sprawdzić, czy twoja obudowa wywiera na niego jakąkolwiek siłę.

🔥 Zalecana:  25 najlepszych alternatyw dla Craigslist: lista witryn do kupowania i sprzedawania

Teraz, gdy widzieliśmy możliwe przyczyny twojego Ponowne uruchamianie telefonu z Androidem raz po raz lspójrzmy na działające poprawki.

Telefon z Androidem ciągle się restartuje? Działające poprawki dla Samsunga i Huawei

Aby rozwiązać problem z ponownym uruchomieniem telefonu Samsung, należy wziąć pod uwagę te punkty.

WSKAZÓWKA 1: Wejdź w tryb awaryjny Samsunga

Tryb awaryjny służy do debugowania programów innych firm niekompatybilnych z systemem operacyjnym Android. Jak wspomniano wcześniej, jedną z możliwych przyczyn an Ponowne uruchamianie telefonu z Androidem jest raz za razem program innej firmy mający problem z systemem operacyjnym Android. Dlatego najlepszym podejściem jest odinstalowanie ostatnio zainstalowanych aplikacji.

Przejdź do trybu awaryjnego, aby sprawdzić, czy przyczyną problemu była ostatnio zainstalowana aplikacja, a następnie naciśnij i przytrzymaj aplikacje na stronie głównej, aby je usunąć.

Aby przejść do trybu awaryjnego:

 • Całkowicie wyłącz urządzenie, a następnie włącz je ponownie.
 • Gdy pojawi się logo Samsung, naciśnij i przytrzymaj przycisk Ściszanie klucz.
 • Jeśli zrobisz to poprawnie, „Tryb awaryjny” pojawi się w lewym dolnym rogu ekranu. Jeśli się nie pojawi, powtórz poprzednie kroki.
 • Możesz wyjść z trybu awaryjnego, uruchamiając ponownie urządzenie, które uruchomi się ponownie normalnie.

WSKAZÓWKA 2: Zaktualizuj swój system operacyjny Samsung

System operacyjny Androida jest aktualizowany w celu usunięcia wcześniejszych usterek i problemów. W rezultacie możesz spróbować ponownie zainstalować zaktualizowaną wersję systemu operacyjnego Android na swoim urządzeniu. Poniżej znajduje się jedna metoda aktualizacji systemu operacyjnego Samsung w celu naprawy Telefon z Androidem ciągle się restartuje:

 • Iść do Ustawienia w telefonie Samsunga.
 • Zlokalizuj i wybierz Aktualizacje oprogramowania/Aktualizacje systemu.
 • Jeśli wcześniej nie wyłączałeś automatycznych aktualizacji, wybierz Ściągnij i zainstaluj; w przeciwnym razie wybierz Sprawdź aktualizacje systemu. Następnie dostępna aktualizacja zostanie pobrana na Twój telefon.
 • Po pobraniu pliku aktualizacji postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zainstalować go w telefonie.
 • Na koniec uruchom ponownie telefon. Potwierdź, czy Twój telefon Samsung działa płynnie i nie uruchamia się już wielokrotnie.

WSKAZÓWKA 3: Wykonaj reset do ustawień fabrycznych Samsunga

Ten proces jest również nazywany resetem do ustawień fabrycznych w systemie Android. Jeśli system operacyjny Android ulegnie awarii z nieznanych przyczyn, musimy wyczyścić sektor pamięci podręcznej, aby przywrócić urządzenie do pierwotnego stanu.

Przed przywróceniem ustawień fabrycznych bardzo ważne jest wykonanie kopii zapasowej wszystkich danych telefonu, w tym zdjęć, dzienników połączeń, kontaktów i innych ważnych informacji. Pamiętaj też, że przywracanie ustawień fabrycznych może zająć trochę czasu, dlatego zaleca się to robić, gdy telefon Samsung jest naładowany w 100%.

 • Naładuj telefon do 100% pojemności, a następnie wyłącz go.
 • Przytrzymaj Zwiększanie głośności, strona główna i zasilanie przyciski jednocześnie, co przeniesie Cię do trybu odzyskiwania.
 • Aby wybrać Usuń dane / przywróć ustawienia fabryczne opcję, użyj przycisków głośności (w górę iw dół).
 • Jeszcze raz użyj przycisków głośności (w górę iw dół), aby wybrać Wyczyść partycję cache opcja.
 • Aby przywrócić telefon Samsung do pierwotnego stanu, wybierz Teraz uruchom system ponownie
🔥 Zalecana:  Jak zarobić 20 dolarów dziennie w Internecie w wolnym czasie

WSKAZÓWKA 5: Skorzystaj z narzędzia do naprawy systemu

Jeśli próbowałeś zwolnić miejsce w pamięci, a nawet ponownie uruchomić urządzenie, ale problem ponowne uruchamianie telefonu z Androidem wciąż istnieje, być może że Twój telefon Samsung może mieć problem z systemem.

Mógłbyś użyć DroidKit, narzędzie do naprawy systemu Android. Może to być najlepsza opcja, ponieważ może rozwiązać różne problemy z telefonem Samsung, takie jak twoje telefon z Androidem ciągle się restartuje, przegrzewa się, Czarny ekran śmierci Samsunga, ekran Samsunga nie dotyka się i tak dalej.

Aby to zrobić, zainstaluj DroidKit na swoim komputerze, uruchom go i wybierz tryb naprawy systemu.

Podłącz telefon Samsung do komputera i dotknij przycisku Start na ekranie System Fix.

DroidKit zacznie dopasowywać kod Samsung PDA; rozpocznij pobieranie oprogramowania układowego w celu naprawy.

Po pobraniu wybierz Napraw teraz aby rozpocząć procedurę naprawy. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby włożyć telefon Samsung Tryb ściągania. Rozpocznie się rozwiązywanie problemu systemowego, a po zakończeniu pojawi się ekran System naprawiony pomyślnie.

Oto działające poprawki dla telefonów Huawei:

PORADA 1: Korzystaj z telefonu w umiarkowanej temperaturze

Powinieneś używać telefonu Huawei w odpowiedniej temperaturze i zamknąć wszystkie energochłonne aplikacje działające w tle. Dzieje się tak dlatego, że używanie telefonu w wyjątkowo niskich lub wysokich temperaturach przez dłuższy czas może aktywować mechanizm ochrony przed temperaturą, powodując w ten sposób ciągłe ponowne uruchamianie telefonu.

WSKAZÓWKA 2: Opcja Resetuj

Błędy w oprogramowaniu systemowym mogą powodować sporadyczne ponowne uruchamianie, więc aby to naprawić, musisz zresetować smartfon. Pamiętaj, aby najpierw utworzyć kopię zapasową plików w HUAWEI Cloud, a następnie przejść do „Ustawień”, „Systemu i aktualizacji” i kliknąć „Resetuj”, aby zresetować Huawei.

Jeśli problem z ponownym uruchomieniem będzie się powtarzał, udaj się do najbliższego centrum obsługi klienta Huawei.

Przeczytaj także: Bezprzewodowa ładowarka Samsung miga na żółto, niebiesko, czerwono i zielono – przyczyny i rozwiązania

Co jeśli telefon z Androidem uruchamia się ponownie podczas ładowania? – Wskazówki do naprawy

Jeśli Twój telefon z Androidem ciągle się restartuje podczas ładowania, możesz wypróbować te wskazówki, aby to naprawić.

1# Potwierdź, czy problem dotyczy oprogramowania:

Tak jak poprzednio, aby sprawdzić, czy w oprogramowaniu występuje usterka, musisz przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. Nie zapomnij najpierw wykonać kopii zapasowej wszystkich ważnych plików i danych. Po zakończeniu przywracania ustawień fabrycznych należy uzbroić się w cierpliwość, aby nie rozpoczynać pobierania i instalowania na nim aplikacji. Następnie sprawdź, czy problem z ponownym uruchomieniem nadal występuje podczas ładowania telefonu z Androidem. Jeśli Twój telefon z Androidem nadal uruchamia się ponownie podczas ładowania, wypróbuj następną opcję.

🔥 Zalecana:  Otwarta platforma AmbiML firmy Google "KataOS" - Bezpieczny System Operacyjny dla Sprzętu Wbudowanego do Uczenia Maszynowego

2 # Wyczyść port ładowarki:

Na początek wyczyść port ładowania telefonu. Możesz do tego użyć pojemnika ze sprężonym powietrzem. Po wyczyszczeniu portu należy również spróbować wymienić baterię.

3# Użyj oryginalnej ładowarki do ładowania telefonu:

Twoje urządzenie z Androidem może się ponownie uruchomić podczas ładowania, jeśli używasz ładowarki, która nie jest z nim kompatybilna lub gdy podłączysz je do portu USB komputera.

Dlatego spróbuj użyć oryginalnej ładowarki i unikaj zasilania telefonu natychmiast po naładowaniu go po wyczerpaniu baterii. Kiedy zasilasz urządzenie z Androidem zaraz po naładowaniu, prąd może nie być wystarczający do włączenia urządzenia i może powodować częsty problem z ponownym uruchomieniem.

Ale jeśli problem z ponownym uruchomieniem telefonu z Androidem będzie się powtarzał, musisz odwiedzić autoryzowane centrum serwisowe swojego telefonu.

Co się stanie, jeśli po przywróceniu ustawień fabrycznych telefon nadal uruchamia się ponownie?

Jeśli żadna z wymienionych wcześniej alternatyw nie działa, a nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych problem z ciągłym ponownym uruchamianiem nadal występuje, może to być problem sprzętowy. Zanieś swój telefon z Androidem do renomowanego warsztatu lub skontaktuj się z pomocą techniczną swojego urządzenia, aby wykwalifikowany technik mógł z nim pracować.

Kiedy zauważysz swoje Telefon z Androidem uruchamia się ponownie i ponownie, to naturalne, że czujesz się sfrustrowany, ale nie martw się. Wskazówki, które omówiliśmy w tym artykule, powinny pomóc.