Pomysły na 30-dniowe wyzwania, które poprawią Twoje życie w ciągu jednego miesiąca

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Pomysły na 30-dniowe wyzwania, które poprawią Twoje życie w ciągu jednego miesiąca

Jasne, próbowałeś zaoszczędzić więcej pieniędzy.

I chciałbyś spróbować czystego jedzenia, ale jest piątek wieczorem, a Uber Eats jest tak proste…

Nie jest przełomem stwierdzenie, że większość z nas ma jakiś obszar swojego życia, który moglibyśmy poprawić.

Dlaczego więc nie wypróbować jednego z tych pomysłów na 30-dniowe wyzwania, które pomogą Ci wytrwać w nowym, wspaniałym nawyku?

Oznacza to, że robienie czegoś dla samodoskonalenia jest zawsze dobrą rzeczą, ale nie zawsze jest łatwe.

Tak więc zdolność do ciągłego osiągania swoich celów podczas 30-dniowego wyzwania związanego z nawykami może pomóc ci położyć podwaliny pod długoterminowe, pozytywne wyniki, które naprawdę mogą zmienić twoje życie.

Jak wyjaśniono w Nawyki atomowe (która moim zdaniem jest jedną z najlepszych książek dla każdego, kto chce podjąć działania na rzecz lepszego życia), nawyki to tylko seria drobnych zmian, na których się budujesz poprawić siebie.

Dlaczego więc nie rozpocząć kolejnych zmian już dziś – i kto wie, jakie nawyki będziesz w stanie zbudować w ciągu następnych 30 dni?

Pobierz bezpłatny 30-dniowy program do śledzenia wyzwań

…bo kto wie, co możesz osiągnąć w zaledwie miesiąc!

Dzięki!

Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą, aby otrzymać bezpłatny tracker!

Pomysły na 30-dniowe wyzwania

1.

Rozpocznij ten boczny zgiełk

Tak wielu z nas ma wielkie marzenia, aby rozpocząć poboczny zgiełk.

Niezależnie od tego, czy chodzi o zarobienie dodatkowego dochodu na boku, czy też zbudowanie go w końcu, aby stać się głównym źródłem dochodu, zdecydowanie rozumiem, że masz te wielkie pomysły – ale wydaje mi się, że nigdy ich nie rozpoczynam.

Właśnie dlatego świetnym pomysłem na 30-dniowe wyzwanie może być wykorzystanie następnych 30 dni na położenie podwalin pod ostateczne rozpoczęcie tego bocznego zgiełku.

Dokładnie to, co będziesz robić przez każde z tych 30 dni, będzie zależeć od tego, o czym marzysz, ale kilka pierwszych dni może wyglądać tak:

  1. Zaplanuj następne 30 dni zakładania fundamentów bocznej zgiełku.
  2. Przemyśl nazwę swojej nowej firmy. Tak, nawet jeśli tylko ty nad tym pracujesz, wkrótce staniesz się dumnym właścicielem firmy!
  3. Zabezpiecz nazwę domeny dla tej firmy.

    lubię używać Unosić się kupić te, ponieważ jest tanie i robi dokładnie to, czego potrzebujesz.

  4. Uruchom witrynę swojej firmy. Jak zobaczysz, jeśli będziesz śledzić nasze przewodnik krok po kroku, jak założyć stronę internetowązajmuje to dosłownie tylko 20 minut – nawet jeśli nie masz żadnej wiedzy technicznej!

A stamtąd wszystko zależy od Ciebie.

Ale chociaż może się to wydawać przerażającym pierwszym krokiem, aby zrobić to jako 30-dniowe wyzwanie, twoje przyszłe ja z pewnością będzie wdzięczne.

2.

Wypróbuj wyzwanie bez wydawania pieniędzy

Wyzwania bez wydawania mają miejsce, gdy zgadzasz się nie wydawać nic przez określony czas.

Biorąc pod uwagę, że będziesz to robić przez 30 dni i, cóż, musisz jeść, dobrze jest zgodzić się, że będziesz wydawać pieniądze tylko na rzeczywiste potrzeby, takie jak artykuły spożywcze, czynsz lub kredyt hipoteczny i inne podobne rzeczy.

Ale główną zasadą jest tutaj, aby nie wydawać pieniędzy na nic dodatkowego.

Aby Ci w tym pomóc, możesz skorzystać z bezpłatnego narzędzia do śledzenia bez wydatków poniżej:

Pobierz bezpłatny tracker bez wydatków

…bo dlaczego twoje następne wyzwanie bez wydawania pieniędzy nie miałoby być tak proste, jak to tylko możliwe!

Dzięki!

Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą, aby otrzymać bezpłatny tracker!

3.

Jadłospis na cały miesiąc

Koszty żywności należą do trzech największych wydatków większości gospodarstw domowych, więc znalezienie sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy może mieć ogromny wpływ na Twój budżet.

Dlatego świetnym pomysłem na 30-dniowe wyzwanie jest zaplanowanie posiłków na cały miesiąc.

W ten sposób zawsze będziesz dokładnie wiedzieć, co będziesz jadł każdego dnia i zawsze będziesz mieć pod ręką artykuły spożywcze, aby to zrobić, co oznacza, że bez wydawania pieniędzy na drogie dania na wynos.

To powiedziawszy, z pewnością może być trudno wymyślić różne rzeczy do jedzenia każdego dnia, zwłaszcza w połączeniu z celem, jakim jest przyjęcie czystego jedzenia.

Znalezienie czasu, aby usiąść i to zrobić, może być co najmniej trudne.

Dlatego polecam tzw Posiłek za 5 USD. Dla tylko 5 dolarów miesięcznieotrzymasz pełne cztery tygodnie planowania posiłków, w tym listy zakupów i przepisy.

A najlepsze jest to, że każdy przepis kosztuje tylko 2 USD na osobę!

To niesamowita usługa w świetnej cenie, która pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze.

W szczególności, jeśli próbowałeś to zrobić wcześniej, ale nie byłeś w stanie się tego trzymać, posiadanie tej usługi może być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby móc zaplanować posiłki na całe 30-dniowe wyzwanie.

Aby to wypróbować, zarejestruj się na bezpłatny 14-dniowy okres próbny z Posiłek za 5 USD Tutaj.

Dostaniesz:

  • Dwa tygodnie (różnych!) przepisów na śniadanie, obiad, kolację, przekąskę i deser – czyli nie musisz myśleć o nowych pomysłach na to, co zrobić
  • Przepisy na to wszystko kosztować tylko 2 USD za osobę (i często mniej!)
  • Lista zakupów na okres dwóch tygodni – doskonały do ​​​​oszczędzania pieniędzy i czasu w supermarkecie (w tym konieczność powrotu, gdy czegoś zapomnisz)

4. Śledź swoje wydatki każdego dnia

Jeśli szukasz 30-dniowego wyzwania samodoskonalenia związanego z pieniędzmi, które pomoże Ci w drodze do wolności finansowej, ten pomysł z pewnością pomoże Ci zaoszczędzić w ciągu następnego miesiąca.

Oznacza to, że każdemu, kto chce ograniczyć wydatki lub zwiększyć swoją płynną wartość netto, trudno jest to zrobić, nie wiedząc dokładnie, dokąd idą twoje pieniądze.

Dlatego śledzenie, gdzie trafia każdy dolar, może naprawdę pomóc w zidentyfikowaniu wszelkich punktów problemowych, a także w sposobach ich naprawy.

Zapisywanie każdego wydatku w ciągu następnych 30 dni to również naprawdę dobry sposób na pociągnięcie siebie do odpowiedzialności.

W końcu, czy naprawdę kupisz tę nową koszulę, jeśli wiesz, że przez kilka następnych tygodni będziesz wpatrywać się w tę liczbę na swoim urządzeniu do śledzenia wydatków?

Jedynym problemem jest to, że zapisanie każdej rzeczy, na którą wydajesz pieniądze, może zająć dużo czasu.

Dlatego dobrym pomysłem może być skorzystanie z aplikacji, która zautomatyzuje to za Ciebie i w tym celu zalecamy Kapitał osobisty.

Jest to całkowicie bezpłatna aplikacja, która śledzi całą Twoją sytuację finansową, a także zapewnia spersonalizowane porady w oparciu o Twoją sytuację.

Kapitał osobisty

Nasz wybór: Najlepsza aplikacja do zarządzania pieniędzmi

Łatwo nasz wybór dla najlepsza aplikacja, która pomoże Ci lepiej zarządzać pieniędzmi.

Twórz budżet, automatycznie śledź swoje wydatki, otrzymuj spersonalizowane porady, otrzymuj powiadomienia o ukrytych opłatach i wiele więcej — i jego .

5.

Zmniejsz spożycie mięsa

Nie ma powodu, dla którego twoje 30-dniowe wyzwanie nie mogłoby przynieść więcej niż jednej korzyści, dlatego możesz rozważyć takie, które jest dobre zarówno dla twoich pieniędzy, jak i dla twojego zdrowia.

Może to być tak proste, jak nie zamawianie jedzenia na wynos przez miesiąc, co może zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy – nie wspominając o tym, że może to być dobre, jeśli chcesz wykorzystać swoje 30-dniowe wyzwanie w celu utraty wagi lub zdrowego odżywiania.

Lub możesz nawet rozważyć nieco inną zmianę w swojej diecie, na przykład ograniczenie lub nawet całkowite wyeliminowanie mięsa z posiłków przez następne 30 dni.

To jest coś, czego osobiście próbowałem i bardzo mi się podobało.

Jedzenie posiłków z większą ilością fasoli było super sycące, smaczne i, tak, świetne dla mojego konta bankowego.

Może to wymagać trochę więcej planowania, zwłaszcza jeśli jesteś przyzwyczajony do jedzenia posiłków opartych na mięsie.

Warto więc to podkreślić the Posiłek za 5 USD o czym wspomniałem wcześniej, zawiera również opcję wegetariańską, jeśli chcesz jej spróbować.

I nie zapomnij, że możesz skorzystać z bezpłatnej 14-dniowej wersji próbnej planu posiłków za 5 USD tutaj.

6.

Czytaj codziennie

Świetnym pomysłem na 30-dniowe wyzwanie jest zobowiązanie się do czytania przynajmniej raz dziennie.

W końcu nie bez powodu często pojawia się to na listach wskazówek na dany dzień.

Nie oznacza to, że musisz skończyć całą książkę, ale zgoda na czytanie przez, powiedzmy, 20 minut każdego wieczoru może być wielkim osiągnięciem, zwłaszcza jeśli teraz nie masz na to czasu.

Możesz powiązać to z innym celem, takim jak uporządkowanie finansów lub uruchomienie zgiełk boczny myślałeś o tym wcześniej W tych kwestiach zdecydowanie polecam zapoznanie się z następującymi książkami:

Powiązane: 10 najlepszych podcastów o finansach osobistych dla początkujących

7.

Posprzątaj/pozbądź się rzeczy

Wszyscy mamy w domu zakamarki, które prawdopodobnie powinniśmy już dawno posprzątać i obiecujemy, że „kiedyś” to zrobimy.

Więc zróbmy jeden dzień dzisiaj! Oznacza to, że możesz z łatwością zobowiązać się do spędzania co najmniej 10 minut dziennie przez następne 30 dni, aby uporządkować jeden kąt domu.

Może to być tak proste, jak uporządkowanie tej szuflady (wiesz, którą mam na myśli, wszyscy ją mamy) lub sporządzenie listy 30 miejsc w domu, które wymagają porządnego uporządkowania i spędzanie każdego dnia na skupieniu się na innym, które wymaga uwagi .

Następnie możesz sprzedać wszystko, czego już nie potrzebujesz, co czyni go świetnym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy, korzystając z 30-dniowego wyzwania, aby pozbyć się rzeczy.

Na przykład Poshmark lub thredUP mogą być dobrym sposobem na sprzedaż ubrań, których już nie potrzebujesz.

Może to być również dobrą okazją do wprowadzenia pewnych procesów, takich jak utworzenie wyznaczonego miejsca do śledzenia rachunków lub wdrożenie niektórych z tych tanich pomysłów na przechowywanie.

8.

Zastanów się nad swoim dniem

Bez względu na Twoje ogólne cele życiowe, codzienna refleksja nad dobrymi i złymi rzeczami może być świetnym sposobem na zastanowienie się, jak sobie z nimi poradzić w przyszłości.

Niekoniecznie musi to być związane z finansami, chociaż oczywiście zawsze dobrze jest zastanowić się nad swoimi decyzjami dotyczącymi pieniędzy, a także nad innymi aspektami życia.

Powiązane: 17 najlepszych cytatów dotyczących planowania finansowego, które zainspirują Twoje pieniądze

Więc jako pomysł na 30-dniowe wyzwanie, które może mieć realny wpływ, poświęć kilka chwil każdego wieczoru na wypełnienie swojego dziennika wdzięczności (jak ten) i zastanowić się, za co jesteś wdzięczny.

Niektórzy opisują to jako niemal medytacyjne, pozwalające przewrócić stronę – dosłownie iw przenośni – aby być gotowym na nowy dzień.

9.

Trenuj codziennie

Kiedy ludzie szukają pomysłów na 30-dniowe wyzwania, często mają na myśli te związane z kondycją.

I łatwo zrozumieć, dlaczego.

Tylko z co czwarta osoba dorosła uzyskanie zalecanego poziomu aktywności fizycznej, dla większości z nas nasze nawyki związane z ćwiczeniami zdecydowanie wymagają trochę pracy.

Dlatego dobrze jest zastosować 30-dniowe wyzwanie, aby konsekwentnie ćwiczyć w tym czasie i przywrócić schemat sprawnościowy.

Możesz również powiązać to z faktem, że może to pomóc ci schudnąć, jeśli tego chcesz.

To, jak dokładnie będzie wyglądać te 30 dni, będzie zależeć od Twojego aktualnego poziomu sprawności i Twoich celów.

Na szczęście w Internecie jest mnóstwo bezpłatnych pomysłów na treningi, bez względu na to, czy chcesz ćwiczyć w domu, potrzebujesz wskazówek dla początkujących, czy masz trochę więcej doświadczenia w tych sprawach, więc potrzebujesz bardziej zaawansowanego programu.

Na przykład możesz chcieć po prostu codziennie uprawiać jogę (w takim przypadku Joga z Adrienne ma mnóstwo świetnych 30-dniowych darmowych programów).

Ewentualnie możesz popracować nad bieganiem.

Jeśli zaczynasz od zera, np Kanapa do programu 5K jest do tego idealny.

10.

Chodź codziennie

Chociaż 30-dniowe wyzwanie, aby zacząć ćwiczyć, może być świetną rzeczą, może wystarczyć po prostu skorzystanie z tej okazji, aby zacząć się trochę więcej ruszać.

Oznacza to, że możesz zobowiązać się do chodzenia przez co najmniej 20 do 30 minut każdego dnia przez następne 30 dni.

Nawet ta stosunkowo łatwa ilość ćwiczeń może być świetna dla twojego zdrowia fizycznego, nie wspominając o korzyściach dla zdrowia psychicznego płynących z wyjścia na zewnątrz i trochę ruchu.

A jeśli uda ci się zrobić 10 000 kroków każdego dnia, jeszcze lepiej!

Pobierz bezpłatny 30-dniowy program do śledzenia wyzwań

…bo kto wie, co możesz osiągnąć w zaledwie miesiąc!

Dzięki!

Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą, aby otrzymać bezpłatny tracker!

11.

Używaj tylko gotówki

Dla tych, którzy mają trudności z kontrolowaniem swoich wydatków, przyczyną często może być to, że zwykłe przeciągnięcie karty bankowej jest po prostu zbyt łatwe.

Dlatego próba zamiany dużej części wydatków na gotówkę może mieć na to naprawdę pozytywny wpływ.

To dlatego, że poczucie przekazania prawdziwych pieniędzy przy zakupie czegoś naprawdę sprawia, że ​​doceniasz to, co wydajesz.

Z tego powodu w ramach 30-dniowego wyzwania możesz zobowiązać się do robienia zakupów tylko za gotówkę w danym miesiącu.

Możesz nawet rozważyć połączenie tego z metodą budżetowania kopertowego, która polega na przydzieleniu określonej kwoty pieniędzy w gotówce do każdej kategorii wydatków, umieszczając ją w różnych kopertach.

A kiedy gotówka w kopercie się skończy, koniec zakupów w tej kategorii do przyszłego miesiąca.

Powiązane: 15 arkuszy kalkulacyjnych z niesamowitymi długami, aby wyjść z długów

12.

Oszczędzaj pieniądze każdego dnia

Istnieje mnóstwo naprawdę świetnych 30-dniowych wyzwań związanych z oszczędzaniem, które nie tylko zwiększą Twoje oszczędności co miesiąc dzięki sposobom przyciągania pieniędzy, ale pokażą Ci, jak łatwo jest robić to dalej, aby pomóc Ci trzymać się swoich finansów osobistych plan.

Nawet spędzenie zaledwie 30 dni na tym może ostatecznie mieć ogromny wpływ na twoje finanse, szczególnie dla każdego, kto wcześniej walczył o oszczędzanie.

Na przykład, czy chcesz zaoszczędzić nieco ponad 450 USD? Dobrym sposobem na to jest zaoszczędzenie 1 dolara pierwszego dnia, 2 dolarów drugiego dnia… aż do 30 dnia zaoszczędzenia 30 dolarów.

Na koniec będziesz mieć 465 dolarów!

Możesz nawet po prostu skonfigurować swoje konto bankowe, aby codziennie przez 30 dni przelewać 20 USD na konto oszczędnościowe.

Jak brzmi posiadanie 600 $ na koniec miesiąca?

Powiązany:

13. Ściel swoje łóżko codziennie

Powszechną radą dla osób, które mogą zmagać się z ogólnym brakiem motywacji, jest po prostu rozpoczęcie od codziennego pościelenia łóżka.

Chodzi o to, aby pokazać ci, że przy niewielkim wysiłku możesz uporządkować ten aspekt swojego życia.

A jeśli w tej kwestii było to takie proste, dlaczego nie można tego samego zastosować w innych dziedzinach życia?

Więc twoje 30-dniowe wyzwanie może być tak proste, jak codzienne ścielenie łóżka.

Stamtąd niebo jest granicą.

14.

Codziennie nitkuj ​​zęby

A teraz coś, co wszyscy powinniśmy robić, ale większość z nas zdecydowanie tego nie robi, bez względu na to, jak bardzo próbujemy okłamać naszego dentystę.

To znaczy, zakładam, że codziennie myjesz zęby, ale upewnienie się, że używasz nici dentystycznej, to naprawdę świetny nawyk do wyrobienia.

Niestety, dodatkowe kilka minut potrzebnych na zrobienie tego wydaje się być poza zasięgiem większości z nas (w tym mnie, pełne ujawnienie).

Tak więc zobowiązanie się do używania nici dentystycznej przynajmniej raz dziennie przez następne 30 dni może być bardzo prostą i bardzo skuteczną rzeczą przez cały miesiąc.

Czy 30-dniowe wyzwania działają?

30-dniowe wyzwanie może pomóc Ci wejść na ścieżkę wprowadzania ulepszeń w swoim życiu, chociaż badania wskazują, że potrzeba średnio 66 dni, aby te działania stały się nowym nawykiem, z dokładną ilością czasu potrzebną do tego zakresu od 18 dni do 254 dni.

To znaczy że to badanie nie potwierdziło wcześniejszego założenia, że ​​wyrobienie nawyku zajmuje tylko trzy tygodnie – zamiast tego trwa około trzy razy dłużej.

I chociaż może to być rozczarowujące, jeśli oczekujesz, że 30-dniowe wyzwanie zmieni twoje życie, to zdecydowanie ma swoje zalety.

W szczególności pomoże ci położyć podwaliny pod nowe wspaniałe zachowania w twoim życiu.

Chociaż pod koniec 30 dni będziesz potrzebować trochę więcej pracy, przynajmniej będziesz na dobrej drodze do poprawy.

Dlaczego ludzie podejmują 30-dniowe wyzwania?

Ludzie wykonują 30-dniowe wyzwania jako sposób na stworzenie nowych, pozytywnych nawyków w swoim życiu.

To świetny sposób, aby udowodnić sobie, że możesz się czegoś trzymać, a ostatecznym celem jest możliwość kontynuowania tego zachowania w dłuższej perspektywie, nawet po początkowym okresie 30 dni.

Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy jesteś w stanie śledzić swoje postępy w ciągu 30 dni, nawet jeśli te postępy to po prostu odhaczanie odpowiednich rzeczy każdego dnia.

Możliwość spojrzenia na pełny miesiąc realizacji dziennego celu jest świetnym motywatorem – i dobrym sposobem na pociągnięcie siebie do odpowiedzialności, jeśli zdarzy ci się poślizgnąć.

Jednocześnie 30-dniowe wyzwanie nawykowe może pomóc Ci zobaczyć, czy naprawdę warto się czegoś trzymać.

Pewne działania mogą brzmieć lepiej w teorii niż w praktyce, z jakiegokolwiek powodu, a danie sobie miesiąca na wypróbowanie i uświadomienie sobie, że to nie jest dla ciebie, jest również całkowicie w porządku.

Jak mogę poprawić swoje życie w 30 dni?

Możesz poprawić swoje życie w 30 dni na wiele sposobów.

Niezależnie od tego, czy chodzi o zdrowie, finanse, dietę, czy po prostu zdolność do wygospodarowania pięciu minut dla siebie, konsekwentne robienie tego przez 30 dni pomoże ci zobaczyć, że możesz wytrwać w czymś tak długo – a najlepiej, że możesz kontynuować nawyk iść do przodu.

Jak wspomniano wcześniej, badania wykazały, że samo 30 dni nie wystarczy, aby stworzyć nowy nawyk – chociaż często mówi się nam, że zajmuje to tylko trzy tygodnie.

Ale posiadanie 30 dni na wypróbowanie czegoś może być więcej niż wystarczające, aby dać ci impuls, by przynajmniej spróbować trzymać się tego trochę dłużej.

I to samo w sobie może pomóc ci poprawić twoje życie.

Oznacza to, że nawet jeśli samo działanie nie jest czymś, co chcesz kontynuować, możesz udowodnić sobie, że naprawdę możesz się czegoś trzymać.

A to często może mieć pozytywny wpływ na inne obszary twojego życia.

Jak wykonać 30-dniowe wyzwanie?

Najlepszym sposobem na 30-dniowe wyzwanie jest śledzenie siebie przez cały okres.

Niezależnie od tego, czy jest to kartka papieru, czy aplikacja, możliwość odhaczenia każdego dnia, w którym udało Ci się osiągnąć swój cel, sama w sobie jest wielką motywacją do dalszego działania.

Tutaj możesz pobrać nasz bezpłatny 30-dniowy tracker do wydrukowaniaale jeśli wolisz skorzystać z aplikacji z 30-dniowym wyzwaniem, HabitBull działa naprawdę dobrze (nie wspominając o tym, że jest darmowy).

Sam go użyłem, aby w pewnym momencie zacząć częściej biegać i odkryłem, że ma wszystko, czego potrzebujesz, aby przetrwać 30 dni – i dłużej.

Ostatnie przemyślenia na temat najlepszego 30-dniowego wyzwania

Najlepsze 30-dniowe wyzwanie dla Ciebie będzie inne niż wyzwanie kogoś innego.

Mówiąc dokładniej – i być może nie jest to zaskakujące – będzie to zależeć nie tylko od tego, jakie są twoje cele, ale także od tego, gdzie jesteś w swoim życiu.

Na przykład możesz być maniakiem fitnessu, ale masz problemy z uporządkowaniem swoich oszczędności.

Lub możesz być naprawdę zaangażowany w prowadzenie dziennika, ale nie możesz nawet znieść myśli o konieczności wymyślenia kolejnego posiłku do ugotowania.

(Będzie się to również różnić w zależności od tego, czy planujesz to zrobić sam, czy z kimś innym, ponieważ istnieje wiele pomysłów na 30-dniowe wyzwania dla uczniów, par lub dla zabawy w pojedynkę!)

Cokolwiek to jest, istnieje rozwiązanie.

Częścią tego rozwiązania może być tak proste, jak udowodnienie sobie, że jesteś w pełni zdolny do trzymania się zmiany przez kilka tygodni.

Dlatego pierwszym krokiem, gdy rozważasz 30-dniowe wyzwanie samodoskonalenia, jest zastanowienie się, co naprawdę chcesz zmienić w swoim życiu.

Następnie, dając sobie te 30 dni na wprowadzenie tych drobnych nawyków, które z czasem mogą stać się nawykiem, z łatwością zobaczysz,

A potem, kiedy te 30 dni dobiegnie końca, będziesz w idealnym miejscu, aby zdecydować, czy jest to coś, dzięki czemu możesz naprawdę zmienić swoje życie!

🔥 Zalecana:  Fortnite opuszcza meta w wyścigu Metaverse