Połączenie kończy się natychmiast po wybraniu numeru? Zobacz, jak to naprawić

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Połączenie kończy się natychmiast po wybraniu numeru? Zobacz, jak to naprawić

Czy próbowałeś zadzwonić do kogoś, ale nie jesteś w stanie całkowicie wykonać połączenia, ponieważ połączenie kończy się natychmiast po wybraniu numeru?

Jest to powszechny problem wśród wielu użytkowników. Być może zastanawiasz się, dlaczego w ogóle nie możesz dodzwonić się do osoby, do której próbujesz zadzwonić.

Czasami ten problem zdarza się ludziom w sytuacjach awaryjnych. Mogą to być również normalne czasy, gdy próbujesz skontaktować się z przyjacielem lub krewnym i nie udaje się.

W tym artykule dowiesz się dlaczego połączenie kończy się natychmiast po wybraniu numeru. Dowiesz się też, jak rozwiązać problem na swoim urządzeniu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Brak wiadomości tematycznych na Samsungu? Zobacz, jak to naprawić

Dlaczego moje połączenie kończy się natychmiast po wybraniu numeru?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego telefon wyłącza się natychmiast po próbie nawiązania połączenia, odpowiedź jest prosta.

Twój telefon nie jest w stanie podłączyć prawidłowo na numer, pod który w danej chwili dzwonisz.

To jest zwykle samookaleczenie ale czasami może to być koniec osoby, do której próbujesz dotrzeć.

Twój sygnał też może być źle się zachowuje a to nie pozwoli na prawidłowe wykonanie połączenia.

Jeśli sygnał, którego potrzebujesz, aby nawiązać połączenie, to słabypołączenie, do którego dzwonisz, będzie trudne do zrealizowania zgodnie z oczekiwaniami.

PRZECZYTAJ TEŻ: Losowe zdjęcia pojawiające się na moim telefonie? Zobacz, jak to naprawić

Jak naprawić zakończenie połączenia natychmiast po wybraniu numeru

Teraz, gdy znasz czynniki, które utrudniają pomyślne nawiązanie połączenia, możesz postępować zgodnie ze wskazówkami, aby rozwiązać problem.

Poprawka 1: Sprawdź i wybierz numer poprawnie

Wiele razy ludzie, którzy napotykają ten problem, dowiadują się później, że początkowo nie wybierali prawidłowych numerów osób, do których próbowali się dodzwonić.

W większości przypadków niektóre numery są poza zasięgiem lub w ogóle nie istnieją. Dlatego jeśli zadzwonisz na te numery, połączenie może w ogóle nie zostać zrealizowane, co może być bardzo niepokojące.

Powinieneś być w stanie sprawdzić i wybrać właściwy numer oraz nawiązać połączenie. Czasami błąd może polegać na pomieszaniu pozycji jednej lub dwóch liczb.

🔥 Zalecana:  Jak odłączyć Facebooka i Twittera

Może się również zdarzyć, że wybrałeś mniej niż 10 cyfr lub nawet więcej. Sprawdź i upewnij się, że numer, który wybierasz, jest poprawny i możesz zadzwonić ponownie, a tym razem może się udać.

Poprawka 2: Sprawdź, czy tryb samolotowy jest włączony

Być może omyłkowo włączyłeś tryb samolotowy na swoim urządzeniu, a kiedy to się stanie, nie będziesz mógł nawiązać połączenia.

Dzieje się tak, ponieważ tryb samolotowy powoduje, że telefon nie działa tak, jakby nie był podłączony do żadnego usługodawcy.

Dlatego powinieneś sprawdzić, czy tryb samolotowy jest włączony. Jeśli jest włączony, należy go wyłączyć.

Poprawka 3: Sprawdź, czy masz dobry sygnał

Zanim spróbujesz do kogoś zadzwonić, upewnij się, że masz wystarczający sygnał do nawiązania połączenia telefonicznego. Ma to związek z paskami, które widzisz obok swojego operatora sieci na urządzeniu z Androidem lub iOS.

Jeśli zdasz sobie sprawę, że słupki są mniejsze niż powinny lub nie ma ich wcale, powinieneś wiedzieć, że nie masz wystarczającego sygnału, aby nawiązać połączenie. Może to być w tej chwili spowodowane słabym sygnałem w Twojej lokalizacji.

Aby uzyskać lepszy sygnał, możesz zmienić lokalizację lub włączyć i wyłączyć tryb samolotowy.

To zadziałało w przypadku wielu użytkowników, którzy mieli słaby sygnał i próbowali odzyskać dobry sygnał w swojej lokalizacji.

Dla Android: Otwórz Ustawienia na swoim urządzeniu z Androidem > Wybierz Sieć > Tryb samolotowy > Przełącz pasek, aby włączyć > Przełącz pasek, aby wyłączyć tryb samolotowy.

Dla iphone: Otwórz Ustawienia na urządzeniu iPhone > Przełącz pasek w pobliżu trybu samolotowego, aby go włączyć > Przełącz pasek w pobliżu trybu samolotowego, aby go wyłączyć.

PRZECZYTAJ TEŻ: Co oznacza „Wysłane jako SMS przez serwer”?

Poprawka 4: Sprawdź swoją kartę SIM

Karta SIM łączy Cię z usługodawcą w celu pomyślnego nawiązania połączenia. Dlatego przed nawiązaniem połączenia należy sprawdzić i upewnić się, że nie ma problemu z kartą SIM.

Należy upewnić się, że pomyślnie zarejestrowano kartę SIM, korzystając z odpowiednich procesów, zgodnie z wymaganiami usługodawcy.

Jeśli rejestracja Twojej karty SIM nie zostanie zakończona, nie będziesz mógł pomyślnie wykonać połączenia.

🔥 Zalecana:  NFT i tradycyjni artyści przybywają do Nowego Jorku na wystawę sztuki Babylon

Jeśli próbowałeś prawidłowo zarejestrować kartę SIM i nadal nie jest ona kompletna, możesz zmienić kartę SIM i wykonać połączenie z nową kartą SIM.

Jeśli masz inną kartę SIM, możesz spróbować wybrać numer i zadzwonić, aby sprawdzić, czy to zadziała.

Poprawka 5: Sprawdź, czy zostałeś zablokowany

Być może zostałeś zablokowany przez tego, do którego próbujesz zadzwonić, i może to być główny powód, dla którego połączenie kończy się natychmiast.

Aby sprawdzić, czy zostałeś zablokowany przez użytkownika, należy wybrać i zadzwonić pod numer osoby na innym numerze karty SIM lub telefonie innej osoby.

Poprawka 6: Uruchom ponownie urządzenie

Ponowne uruchomienie urządzenia będzie w tym momencie bardzo konieczne. Dzieje się tak, ponieważ telefon może powodować usterki, które nie pozwalają sieci na pomyślne nawiązanie połączenia.

Powinieneś ponownie uruchomić urządzenie z Androidem lub iOS, aby rozwiązać problem z telefonem.

Poprawka 7: Zresetuj ustawienia sieciowe

Jeśli problem nadal występuje, spróbuj zresetować ustawienia sieciowe telefonu na urządzeniu z systemem Android lub iOS.

Dzieje się tak, ponieważ być może nastąpiła błędna zmiana w ustawieniach sieciowych, której nie można zidentyfikować.

Dlatego zresetowanie ustawień sieciowych spowoduje przywrócenie ustawień domyślnych, co może sprawić, że sieć będzie działać normalnie.

Dla Android: Otwórz Ustawienia na swoim urządzeniu z Androidem > Przejdź do System > Zaawansowane > Resetuj opcje > Resetuj ustawienia sieciowe > Resetuj ustawienia.

Dla iphone: Otwórz Ustawienia na swoim iPhonie > Przejdź do Ogólne > Resetuj > Resetuj ustawienia sieciowe.

Poprawka 8: Skontaktuj się z dostawcą usług

Jeśli po wypróbowaniu wszystkich powyższych wskazówek problem nadal występuje, ostatnią rzeczą, jaką możesz zrobić, aby rozwiązać ten problem, jest skontaktowanie się z usługodawcą.

Możesz zadzwonić do swojego operatora sieci za pośrednictwem jednego z jego numerów telefonów, co pozwoli ci na interakcję z obsługą klienta.

Możesz skontaktować się z ich obsługą klienta i poinformować ich o problemie, z którym się borykasz, próbując zadzwonić do kogoś za pomocą jego karty SIM.

Wniosek

Jeśli połączenie zakończy się natychmiast po wybraniu numeru, przyczyny mogą być różne i, jak wymieniliśmy powyżej, możesz również rozwiązać problem, korzystając z przewodnika.

🔥 Zalecana:  Jak używać ChatGPT jako przewodnika turystycznego

Powodem, dla którego Twoje połączenia kończą się natychmiast po nawiązaniu połączenia, jest utrata sygnału lub słaba sieć, przez którą nie możesz pomyślnie nawiązać połączenia.

Może się również zdarzyć, że osoba, z którą próbujesz się skontaktować, zablokowała Ci możliwość dzwonienia do niej. Jeśli tak się stanie, za każdym razem, gdy spróbujesz zadzwonić do nich za pomocą swojego numeru, nie będziesz mógł tego zrobić.

Dlatego powinieneś sprawdzić swój sygnał, a także kartę SIM, aby upewnić się, że są w dobrym stanie.

Możesz także ponownie uruchomić urządzenie, aby naprawić usterkę, która może uniemożliwiać nawiązanie połączenia.

Często Zadawane Pytania

Co to znaczy, gdy połączenie zostało zakończone bez dzwonienia?

Jeśli wykonałeś połączenie i zakończyło się ono bez dzwonienia, oznacza to, że połączenie jest niewystarczające, aby wykonać połączenie. To połączenie może mieć związek z Twoim telefonem i usługodawcą lub problemem z numerem, z którym próbujesz się połączyć. Może się również zdarzyć, że telefon tej osoby jest wyłączony i nie możesz się z nią skontaktować.

Czy połączenie zakończone oznacza, że ​​się rozłączyli?

Przeważnie, jeśli zobaczysz, że połączenie zostało zakończone, nie oznacza to, że osoba, do której dzwonisz, rozłącza się. Zwykle jest to wynikiem słabego połączenia, które nie pozwala na wykonanie połączenia zgodnie z oczekiwaniami. W innych przypadkach może się zdarzyć, że osoba szybko się rozłączyła, aby uniemożliwić Ci dotarcie do niej.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie