Podsumowanie i recenzja Myśl i bogać się [13 Steps To Wealth]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Podsumowanie i recenzja Myśl i bogać się [13 Steps To Wealth]

W tym podsumowaniu i przeglądzie Myśl i bogać się omówimy 13 kroków, które musisz podjąć, aby osiągnąć bogactwo w swoim życiu.

Razem z Bogatym ojcem, Biednym ojcem, Myśl i bogać się jest jedną z najbardziej wpływowych książek, jakie przeczytałem.

Myśl i bogać się, napisana przez Napoleona Hilla, jest prawdopodobnie najsłynniejszą książką o bogaceniu się i sukcesie. Cały czas. Został pierwotnie opublikowany w 1937 roku i sprzedał się w ponad 100 milionach egzemplarzy. Mogę wam powiedzieć, że lekcje z tej książki są nadal aktualne.

Czy nie byłoby wspaniale (i wygodnie), gdybyś mógł osiągnąć to, czego chcesz, dostosowując swój wzorzec myślowy? Cóż, możesz!

Myśl i bogać się to potężna książka skupiająca się głównie na potędze twojej podświadomości – poprzez przestrzeganie praw sukcesu. Bogactwo to stan umysłu. Napoleon Hill dosłownie mówi, że musimy MYŚLEĆ, że jesteśmy bogaci. Bogacenie się to nie tylko kwestia tego, jak duży jest twój dom, ile masz samochodów lub ile pieniędzy możesz mieć na koncie bankowym. Chodzi o to, kim się stajesz w trakcie.

„” – Napoleon Hill

W Myśl i bogać się, Napoleon Hill przedstawia 13 kroków do sukcesu, które nakreślił, przeprowadzając wywiady z ponad 500 osobami na temat tego, jak stworzyli życie, jakiego pragnęli. Życie w bogactwie, zdrowiu, sukcesie i miłości. Sekret opanowania myśli i intencji jest opisany w całej książce. Aby jak najszybciej przejść do tego etapu, przejdźmy od razu do myśl i bogać się podsumowanie i recenzja!

Myśl i bogać się – 13 kroków do bogactwa

„” – Napoleon Hill

Napoleon Hill zaczyna od stwierdzenia, że ​​myśl stanie się naszą fizyczną rzeczywistością. Jeśli będziesz postępował zgodnie z instrukcjami zawartymi w jego książce, twoje myśli przekształcą się w rzeczywistość.

Dobrym przykładem demonstrującym siłę myśli może być efekt placebo, który obserwujemy w medycynie. Jesteś chory i otrzymujesz prawdziwe lekarstwo, co oznacza, że ​​objawy ustąpią. Tego można się spodziewać, prawda? Jednak są ludzie, którym poprawa następuje dzięki lekom placebo, czyli „fałszywym” lekom zawierającym tylko cukier i wodę.

Dlaczego? Ponieważ MYŚLĄ, że mają prawdziwe lekarstwo. Myślisz, że ten lek ci pomaga, co powoduje, że faktycznie ci pomaga.

Jeśli myślimy, że będziemy lepsi, to tak się stanie.

Podobnie, jeśli pomyślimy o „porażce”, stanie się ona twoją rzeczywistością. Jeśli pomyślimy o „sukcesie”, stanie się on Twoją rzeczywistością.

To jest kamień węgielny filozofii w Myśl i wzbogać sięjeśli chcesz myśleć i bogacić się, musisz przejąć kontrolę nad swoimi myślami. Jeśli kontrolujesz swoje myśli, kontrolujesz to, co wydarzy się w twoim życiu.

Reszta książki zasadniczo koncentruje się na tym, jak – JAK możemy kontrolować nasze myśli, aby przyciągać bogactwo i bogactwo do naszego życia?

Pięć ogólnych idei zawartych w książce Myśl i bogać się

  1. Wszystkie osiągnięcia zaczynasz od pragnienia
  2. Masz moc decydowania o swoim przeznaczeniu
  3. Kiedy stajesz w obliczu porażki, oznacza to, że twój plan nie działa. Odbuduj swój plan i spróbuj ponownie
  4. Twój wielki sukces przyjdzie tylko o krok po całkowitej porażce
  5. Skoncentruj swój umysł na określonym celu, a osiągniesz swój jeden określony cel

Mając na uwadze pięć ogólnych idei; przejdźmy od razu do tego, jak myśleć i bogacić się, omawiając 13 kroków do bogactwa i bogactwa!

🔥 Zalecana:  Jaka jest dobra częstotliwość odświeżania na telewizorze 4K? [Best for Gaming]

1. Mieć palące pragnienie

Pierwszym – i najważniejszym – krokiem jest określenie palącego pragnienia, dokąd chcesz iść w życiu. Kluczowym krokiem jest tutaj skupienie się tylko na JEDNEJ rzeczy na raz – zwanej także „jeden określony cel‘.

Kiedy masz zbyt wiele celów, które nie są ze sobą zgodne, Twoja energia będzie się tam marnować. Łatwiej jest mieć jeden cel na raz – aby zachować motywację i znaleźć wystarczająco dużo czasu, aby wykonać je wszystkie.

To jest najważniejszy krok nr 1, bez chęci nigdzie nie zajdziesz. To nie powinno być zwykłe pragnienie, powinno to być PALNE pragnienie. To powinna być obsesja.

Co definiuje palące pragnienie? Zrobisz wszystko, co trzeba, myślisz o tym przez cały dzień, ciężko pracujesz, jesteś zdyscyplinowany i wytrwały.

— Napoleona Hilla

2. Miej wiarę, że odniesiesz sukces

Musicie rozwinąć wiarę, że osiągniecie swój jeden określony cel. Musisz wierzyć, że osiągniesz swój jeden określony cel.

Hill nie jest jedynym, który tak myśli:

Henry Ford

– Davida J. Schwartza

. – Teodora Roosevelta

Jest to związane z efektem placebo, który można uzyskać na studiach medycznych – myśl, że wyzdrowiejesz, a tak się stanie. Jeśli myślisz, że osiągniesz swój cel, to go osiągniesz.

Wszystko polega na zachowywaniu się tak, jakby to, czego pragniesz, było już w twojej rzeczywistości. Oznacza to, że jeśli chcesz być bogaty, zacznij zachowywać się tak, jakbyś był. Nie jeśli chodzi o wydanie wszystkich pieniędzy. Bardziej w zakresie twojego zachowania: bądź hojny, wierz, że pieniądze same do ciebie przyjdą, wydawaj tylko pieniądze na rzeczy, które cenisz i nie tylko.

3. Autosugestia – tworzenie wiary

Jak stworzysz wiarę? Poprzez autosugestię.

Co to do cholery jest autosugestia? Musisz stale mówić swojemu umysłowi, że już jesteś tym, kim chcesz się stać.

Jak możesz to robić? Poprzez moc wizualizacji lub afirmacji. Afirmacje to stwierdzenia, które powtarzasz sobie, aby dostosować swoje przekonania i pragnienia, aby wpłynąć na podświadomość. Uwierzysz, że możesz osiągnąć bogactwo, że pieniądze przychodzą ci z łatwością i nie tylko.

Osobiście codziennie używam afirmacji. Każdego dnia, kiedy budzę się o 6 rano, aby rozpocząć dzień i pisać na blogu, wypowiadam swoją afirmację. Zapisałem dla Ciebie, jakich afirmacji osobiście używam, aby przyciągać bogactwo i dostatek.

Jak zauważono w wielu poradnikach skupiających się na osiągnięciu sukcesu, Napoleon Hill kładzie również nacisk na wizualizację wyniku. Musisz zobaczyć nasz cel w naszym umyśle, tak jakbyśmy już go osiągnęli, zanim będzie mógł się zamanifestować w świecie fizycznym.

4. Wiedza specjalistyczna

W myśleniu i bogaceniu się istnieje rozróżnienie między wiedzą ogólną a wiedzą specjalistyczną. Gdzie nauczyciele mają wiedzę ogólną, a neurochirurdzy specjalistyczną.

Nacisk kładziony jest na wiedzę specjalistyczną.

Dlaczego? Gdyby wiedza ogólna oznaczała sukces, profesorowie byliby najbogatszymi na tej planecie. W dzisiejszych czasach samo zbieranie informacji nie wystarcza, ponieważ są one dostępne dla każdego w dowolnym momencie.

Określ, jaka jest wiedza, której potrzebujesz do jednego określonego celu. Wykorzystaj tę wiedzę, która spełni twoje pragnienie i da ci bogactwo.

5. Wyobraźnia

Wyobraźnia nazywana jest także „warsztatem umysłu” – przez co brzmi bardzo tajemniczo i fajnie.

🔥 Zalecana:  Recenzja Turo 2023: Jak wynająć samochód, aby zarabiać pieniądze

Istnieją dwa rodzaje wyobraźni zdefiniowane w myśleniu i bogaceniu się:

  • Syntetyczna wyobraźnia – zwiększenie efektywności w zadaniach, które już znasz
  • Twórcza wyobraźnia – czerpanie inspiracji do tworzenia i manifestowania nowych rzeczy

Nie musisz wymyślać koła na nowo ani robić niczego nadzwyczajnego, aby stać się bogatym. Kiedy opanujesz potęgę wyobraźni, będziesz o krok bliżej do spełnienia swojego określonego celu.

Jak Ty to robisz? Możesz zacząć wyobrażać sobie, jak by to było mieć miesięczny dochód pasywny. Jak byś się czuł, widząc pieniądze na swoim koncie bankowym? Jak byś się czuł, widząc, jak Twoje pasywne źródła dochodu rosną i prosperują?

6. Zorganizowane planowanie

Jeśli chcesz osiągnąć to, czego pragniesz, potrzebujesz konkretnego planu.

Kiedy jedziesz samochodem z miejsca A do miejsca B, na przykład z Amsterdamu do Paryża. Kiedy masz GPS (= plan), to proste, prawda? Po prostu podążasz za GPSem.

Bez GPS (= bez planu) masz mniejsze szanse na dotarcie tam. Pojedziesz tam najszybszą i najbardziej efektywną drogą, co oznacza, że ​​zmarnujesz dużo paliwa (surowców) i czasu. Bez GPS dotrzesz do celu nieco później.

To samo dotyczy twoich celów: bez planu marnujemy dużo czasu i zasobów, a do celu dojdziemy później.

Poświęć trochę czasu na sporządzenie planu i zapisanie go – jeśli to zapiszesz, szybciej wejdzie w życie.

Zapisz swój plan i podziel go na możliwe do zrealizowania cele – abyś naprawdę miał do czego dążyć.

7. Decyzja

Hill wierzy, że aby osiągnąć to, czego pragniesz, musisz umieć podejmować decyzje. Nazywa podejmowanie decyzji „panowaniem nad prokrastynacją” – co oznacza, że ​​prokrastynacja jest czymś, z czym każdy się spotka. Ważne jest, aby wiedzieć, jak pokonać prokrastynację.

Podejmując decyzje.

Musisz wierzyć w swoją decyzję, a kiedy już ją podejmiesz, musisz ją realizować. Nie oznacza to, że nie możesz zmienić swoich decyzji, po prostu pamiętaj, że zmiana decyzji przez cały czas nie będzie optymalna dla osiągnięcia jednego określonego celu.

Podejmuj zdecydowane decyzje i realizuj je.

8. Wytrwałość

— Napoleona Hilla

Może ci się nie udać, gdy spróbujesz po raz pierwszy. Lub gdy próbują po raz setny. Setna porażka dowodzi, że są oddani i mają silne pragnienie odniesienia sukcesu.

Przeformułowany: Kiedy plan się nie powiedzie, utwórz nowy plan.

Nie możesz od razu się poddać. Jeśli zawsze tworzysz nowy plan po porażce, jedno wiesz na pewno: prędzej czy później odniesiesz sukces. Jestem w 100% pewien, że będzie plan, który zadziała.

Aby odnieść sukces, musisz tego chcieć i zrobić wszystko, aby twoje pragnienie stało się rzeczywistością.

Przykładem tego jest Thomas Edison, który musiał spróbować ponad 10 000 razy, zanim stworzył działającą żarówkę. Zrobił 10 000 nowych planów i ostatecznie mu się udało. To jest naprawdę wytrwałość!

Pomaga mi w tym przypominanie sobie, że wszystko kończy się niepowodzeniem za pierwszym razem. Nie w negatywny sposób, po prostu zaakceptować, że porażka będzie częścią procesu. Nie poddawać się, nie przestawać próbować.

Co jest w tym najważniejszym składnikiem? Właśnie, twoje pragnienie. Kiedy poczujesz palące pragnienie osiągnięcia swojego jednego, określonego celu, zrobisz wszystko, co będzie konieczne. Będziesz WYTRWAŁY, dopóki nie odniesiesz sukcesu.

🔥 Zalecana:  Recenzja SolidGigs – czy to legalne, czy oszustwo?

9. Potęga Nadrzędnego Umysłu

Mastermind to grupa ludzi, którzy chcą osiągnąć podobne cele jak ty.

Wybierz mądrze swoją firmę, aby otaczać się motywacją do dalszego działania. Ludzi, którzy będą Cię inspirować.

Jeśli masz właściwy mózg z właściwymi ludźmi, otrzymasz od niego jedną ważną rzecz: wiarę. Wiara, że ​​osiągniesz swój określony cel.

Otaczając się ludźmi, którzy Cię motywują, osiągniesz więcej.

10. Transmutacja

Transmutacja odnosi się do energii seksualnej, którą wszyscy mamy w sobie. To jedna z najpotężniejszych energii i emocji, jakie mamy w naszych ciałach.

Nie chodzi o fizyczną ekspresję tej energii, raczej o przekierowanie tej energii na siłę woli, aby osiągnąć jeden określony cel.

Oznacza to, że kiedy użyjesz energii seksualnej, aby skierować swój umysł na swoje cele, włożysz więcej energii w ich osiągnięcie, a zatem spełni się on łatwiej i szybciej.

11. Podświadomość

Często czegoś chcemy, ale powstrzymują nas nasze przekonania. Możesz to przezwyciężyć, wyciszając swój świadomy umysł poprzez medytację. Innym sposobem na dostosowanie podświadomości do celów są afirmacje, o których mowa w kroku 3.

Gdy będziesz w stanie wpływać na swoją podświadomość, pomoże ci to osiągnąć jeden określony cel.

Twoja podświadomość jest częścią nas, która decyduje o tym, co się pojawi, a co nie.

12. Mózg

Kiedy coś wizualizujesz, twoja podświadomość nie widzi różnicy między wyobraźnią a rzeczywistością. Oznacza to, że jeśli odrzucisz pozytywne myśli, w swoim życiu pojawią się pozytywne rzeczy.

Napoleon Hill odnosi się w Myśl i bogać się do mózgu jako „stacji nadawczej”, którą można porównać do radia. Możesz odbierać wibracje innych umysłów, które mają podobne częstotliwości.

13. Szósty zmysł

To jest twoje przeczucie, które staje się bardziej rozwinięte, gdy zaczynasz wdrażać inne kroki w swoim życiu.

Kiedy opanujesz wszystkie poprzednie zasady, zrozumiesz zasady szóstego zmysłu.

Dostrajasz się do swojej podświadomości, która jest twoim połączeniem z nieskończoną mądrością wszechświata.

6 kroków, które należy podjąć, aby przekształcić swoje pragnienie w bogactwo

Podsumowanie – Myśl i bogać się Podsumowanie i recenzja

Wbrew temu, co sugeruje tytuł, nie chodzi tylko o bycie bogatym.

Chodzi o osiągnięcie tego, co jest Twoim ostatecznym celem, niezależnie od tego, czy jest to bycie bogatym, odnoszącym sukcesy, wolnym, zdrowym, szczęśliwym, czy innym celem. Napoleon Hill pokazuje ci w 13 krokach, jak możesz osiągnąć każdy cel, jaki sobie postawisz.

Tę potężną książkę Napoleona Hilla trudno uchwycić w krótkim streszczeniu – nie jest w stanie zrekompensować efektu, jaki wywiera książka. Każdy powinien chociaż raz w życiu przeczytać tę książkę.

Zdobądź Myśl i bogać się teraz i rozpocznij swoją podróż do zdobycia bogactwa i bogactwa!