Plany Apple dotyczące sztucznej inteligencji są niepewne, ponieważ pionierzy debatują nad zagrożeniami związanymi z technologią

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Plany Apple dotyczące sztucznej inteligencji są niepewne, ponieważ pionierzy debatują nad zagrożeniami związanymi z technologią

Apple było mocno zaangażowane w badania nad sztuczną inteligencją, ale jak dotąd nie zwracało na to uwagi. Dyrektor generalny Tim Cook powiedział, że sztuczna inteligencja jest „interesująca”, ale z technologią wiąże się wiele problemów. Dwóch wiodących naukowców zajmujących się sztuczną inteligencją powiedziało, że Apple powinno wstrzymać rozwój zaawansowanej sztucznej inteligencji. Krótka historia chatbotów.

Plany Apple dotyczące sztucznej inteligencji są niepewne, ponieważ pionierzy debatują nad ryzykiem związanym z tą technologiąpexels.com

Technologia generatywnej sztucznej inteligencji, np ChatGPT odpowiada za duże zmiany w technologii. Od ponad 50 lat ludzie pracują nad tym, aby komputery mogły przechodzić przez Test Turinga: wymagało to od komputerów generowania interakcji, które byłyby nie do odróżnienia od interakcji międzyludzkich. ELIZA była jednym z najwcześniejszych chatbotów, którym udało się oszukać niektórych ludzi, aby uwierzyli, że to prawdziwa osoba.

ChatGPT i Bard wykorzystują analizę tekstu, aby zapewnić ludzkie reakcje na pytania. Korzystają ze statystyk, aby przewidzieć, które słowo najprawdopodobniej pojawi się jako następne. Stały się one coraz bardziej wyrafinowane do tego stopnia, że ​​wyniki mogą być przekonujące. Apple ostrożnie podchodzi do korzystania z nowej technologii Siri, aby uczynić asystenta głosowego inteligentniejszym. Firma rzadko stara się jako pierwsza wprowadzać na rynek nowe technologie, ponieważ woli obserwować, co robią inni, aby dowiedzieć się, jak uczyć się na ich błędach i robić to lepiej.

Bing jest najbardziej znany ze swoich chatbotów, ale ma też zaawansowaną sztuczną inteligencję. Firma pragnie podkreślić, że Apple używa AI dla Siri.

Apple wymieniło niektóre z nich osiągnięcia w sztucznej inteligencji, takich jak tworzenie funkcji, takich jak wykrywanie upadków, wykrywanie awarii i EKG zegarka Apple Watch. Firma wymieniła te funkcje jako ratujące życie ludzi. Jednak wskazywali również na „problemy” z technologią. Nawet najbardziej znani pionierzy sztucznej inteligencji nie mogą dojść do porozumienia co do powagi problemów, takich jak zmiana klimatu.

🔥 Zalecana:  Nie frustruj swoich analityków danych (jeśli chcesz, żeby zostali) — w stronę sztucznej inteligencji

Geoffrey Hinton był tak zaniepokojony niebezpieczeństwami związanymi z rozwiązaniami AI, które są obecnie opracowywane, że porzucił swoją rolę w Google aby móc swobodnie dyskutować o ryzyku. Uważa, że ​​zatrzymanie rozwoju sztucznej inteligencji jest teraz „całkowicie nierealne”. Powiedział Routery w wywiadzie: „Jestem w obozie, który uważa, że ​​jest to ryzyko egzystencjalne i jest na tyle bliskie, że powinniśmy teraz bardzo ciężko pracować i wkładać wiele zasobów, aby dowiedzieć się, co możemy z tym zrobić. ”

Z drugiej strony Jürgen Schmidhuber, nazywany „ojcem sztucznej inteligencji” ze względu na swoją pracę nad przetwarzaniem języka naturalnego i sieciami neuronowymi, uważa, że ​​zagrożenia stwarzane przez sztuczną inteligencję zostały wyolbrzymione przez jej przeciwników. Sztuczna inteligencja osiągnie punkt, w którym przewyższy ludzką inteligencję i przestanie interesować się ludźmi. Ponieważ ludzie czerpią korzyści i korzystają z narzędzia opracowane przez sztuczną inteligencję, systemy sztucznej inteligencji staną się od nas bardziej zależne.

Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

  • Biały Dom ogłosił plany zajęcia się zagrożeniami i możliwościami związanymi ze sztuczną inteligencją, podczas gdy wiceprezes Kamala Harris spotyka się z dyrektorami generalnymi dużych firm technologicznych w celu omówienia zabezpieczeń. Administracja twierdzi, że National Science Foundation wyda 140 milionów dolarów na uruchomienie siedmiu nowych National AI Research Institute. Oczekuje się, że instytuty będą wykorzystywać badania AI w krytycznych obszarach, takich jak klimat, rolnictwo, energia, zdrowie publiczne, edukacja i cyberbezpieczeństwo.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów: