Parowanie słuchawek Jabra Elite 65T, specyfikacje i pełna recenzja

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Parowanie słuchawek Jabra Elite 65T, specyfikacje i pełna recenzja

W 2018 roku, kiedy GN Audio wypuściło pierwszą wersję słuchawek dousznych Jabra elite 65T, wkładka douszna zrobiła dobre wrażenie. Nie żeby to był idealny zestaw; po prostu była to najlepsza bezprzewodowa opcja średniotonowa, która zapewniała dobry dźwięk i długą żywotność baterii.

Teraz, gdy istnieje wiele opcji bezprzewodowych wkładek dousznych, a wkładka douszna Jabra Elite 65T nie ma tylko AirPods firmy Apple, z którymi może konkurować, jak to wytrzymuje?

Dowiemy się w tym Recenzja słuchawek Jabra Elite 65T.

Specyfikacja słuchawek dousznych Jabra Elite 65T

 • Etui ładujące
 • Kabel microUSB
 • 3 zestawy silikonowych wkładek do uszu
 • Skrócona instrukcja obsługi
 • Ulotki gwarancyjne i ostrzegawcze
 • Etykieta TA
 • Wymiary z pudełkiem (dł. x szer. x wys.): 12,4 x 5,5 x 18,65 cm
 • Wymiary jednostki głównej (dł. x szer. x wys.): 27 x szer. 30 x wys. 22,5 mm
 • Etui ładujące (dł. x szer. x wys.): 72 x 51 x 26,5 mm
 • Waga mono/duo: prawy zestaw słuchawkowy – 6,5 g, lewy zestaw słuchawkowy – 5,8 g, etui ładujące – 67 g
 • Zastosowane materiały (na zewnątrz): tworzywo PC/ABS, guma Si, farba PMMA, metal powlekany au
 • Długość przewodu: 300 mm
 • Gwarancja: 1 rok (2 lata gwarancji na odporność na kurz i wodę po zarejestrowaniu w aplikacji)
 • Pasywna redukcja szumów: Tak
 • Redukcja szumów otoczenia: Tak, system 4 mikrofonów
 • Ochrona przed szumem wiatru: Tak, system 4 mikrofonów + akustyczna konstrukcja z otwartą komorą
 • Rozmiar głośnika: 6,0 × 5,1 mm
 • Czułość głośnika: 5.0, CE, FCC, IC, RoHS, REACH, MFI, propozycja 65
 • Rozmiar zestawu słuchawkowego: douszny
 • Automatyczne włączanie: gdy wkładki douszne są wyjęte z etui ładującego
 • Automatyczna pauza: automatyczna pauza, gdy jedna wkładka douszna jest poza uchem
 • Bateria Czas rozmów: 15 godzin (z 2-krotnym ładowaniem w etui ładującym)
 • Czas czuwania: Automatyczne wyłączenie po 15 minutach bez połączenia i 60 minutach bez aktywności
 • Czas ładowania, pełne naładowanie dedykowaną ładowarką ścienną USB (500mA): 2 godziny
 • Łączność Połączenie (mini jack, USB itp.): Micro USB
 • Obsługiwane profile Bluetooth: Profil zestawu słuchawkowego v1.2, profil głośnomówiący v1.7, A2DP v1.3, AVRCP v1.6, PBAP v1.1
 • NFC: Nie
 • Zgodność Bluetooth: Bluetooth 5.0
 • Zasięg działania: do 10 metrów (33 stopy)
 • Sparowane urządzenia: do 8 — jednocześnie można podłączyć dwa urządzenia
 • Multi connect: Dwa urządzenia mogą być podłączone jednocześnie
 • Temperatura robocza -10°C do 55°C (14 F do 131F)
 • Temperatura przechowywania -20°C do 65°C

Recenzja wkładek dousznych Jabra Elite 65T: zaprojektuj i zbuduj

The Jabra Elite 65T może nie mieć najlepszego projektu. Mimo to, jego dyskretny i dojrzały wygląd z pewnością podbije serca profesjonalistów.

Lubię opisywać konstrukcję zestawu Jabra Elite 65 T jako wyjątkową. Na pierwszy rzut oka wkładka douszna Jabra Elite 65T wydaje się nieco większa niż większość bezprzewodowych wkładek dousznych ze względu na okrągłą ramę i kątowe przedłużenie.

Jednak pozornie duży wygląd wkładki dousznej często zmienia się po dopasowaniu jej do uszu.

Pozwól mi wyjaśnić sztuczkę, która się za tym kryje.

Gdy trzymasz Jabra Elite 65T blisko, zauważysz, że ma on masywną okrągłą strukturę, która znajduje się w wycięciu nausznika. Ta okrągła konstrukcja plus małe wystające ramię naturalnie wygląda na dużą.

Jednak kontrastujące szare malowanie na zewnątrz sprawia, że ​​masywna, okrągła rama jest mniej masywna, gdy część wewnętrzna nie jest widoczna. To ostatecznie sprawia, że ​​Jabra Elite 65T wygląda na znacznie mniejszą podczas noszenia.

Gdy się nad tym zastanowisz, zdasz sobie sprawę, że wkładki douszne Jabra Elite 65T nie są tak duże, gdy poznasz ich rozmiar. Para ma wymiary całkowite 1,2 x 1,2 x 0,8 cala (dł. x szer. x wys.).

🔥 Zalecana:  Recenzja Decluttr 2023: Kupuj i sprzedawaj elektronikę za szybką gotówkę

Ich łączna objętość objętościowa wynosi 19,66 cm³. Więc chociaż ten rozmiar jest nieco większy w porównaniu z rozmiarami wkładek dousznych innych marek, nie jest to niedopuszczalnie duży rozmiar.

Kolejną dobrą wiadomością jest to, że wkładki douszne Jabra Elite 65T są lekkie, ponieważ są zbudowane z tworzywa sztucznego. Tak więc prawe ucho waży 6,5 g, a lewe 5,8 g.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego mają różną wagę, prawe uszy mają większą wagę, ponieważ obsługuje połączenie z telefonem. Z drugiej strony lewe ucho wysyła tylko dźwięk.

Słuchawki douszne Jabra Elite 65T: przegląd wygody i sprawności

Słuchawki douszne Jabra Elite 65T są nie tylko lekkie, ale także wygodnie leżą w uszach. Wynika to częściowo z ich miękkiej w dotyku plastikowej konstrukcji, ale dużą rolę odgrywa również końcówka douszna.

Jabra Elite 65T jest zwykle dostarczany z trzema zestawami żeli silikonowych, aby dopasować dopasowanie wkładek dousznych. Pasują tak dobrze, że nie spadną, niezależnie od tego, czy biegasz, czy po prostu spacerujesz.

Jednak używanie wkładek dousznych przez długie godziny może być męczące, jeśli masz mniejsze uszy. Dzieje się tak, ponieważ szeroka, okrągła ramka wkładek dousznych może naciskać na szerokość ucha, co z czasem powoduje dyskomfort.

Chociaż możesz wymienić końcówki na jeden z trzech otrzymanych zestawów, nie możesz dostosować kształtu wkładek dousznych. W rezultacie Jabra Elite 65T może nie być najlepszą opcją, jeśli masz małe uszy.

Możesz rozważyć zakup Sabbat E12 True Wireless lub OnePlus Buds Truly Wireless, jeśli szukasz mniejszych opcji. Jeśli jednak nadal chcesz pozostać przy marce Jabra, możesz rozważyć ulepszony Elite 75t Truly Wireless.

Z drugiej strony, to dość niefortunne, że wkładki douszne Jabra Elite 65T nie są wodoodporne. Ale nie martw się; wkładka douszna ma stopień ochrony IP55, więc nie musisz się martwić, że deszcz lub rozlana woda mogą je uszkodzić.

Moją jedyną radą jest to, że nie powinieneś myśleć o noszeniu ich do pływania.

Ważną cechą łatwości użytkowania wkładek dousznych Elite 65T jest wbudowany mikrofon. Nie jestem zaskoczony, ponieważ Jabra ma długą historię tworzenia doskonałych mikrofonów.

W przypadku słuchawek dousznych Elite 65T znajdują się na nich perforacje, które służą jako mikrofony. Dzięki tym mikrofonom słuchawki douszne Elite 65T wychwytują Twój głos podczas rozmów, ale pozwalają też, aby dźwięk z zewnątrz zakłócał Twoje wrażenia słuchowe.

Na szczęście istnieje sposób na dostosowanie ilości dźwięku odbieranego przez słuchawki. Możesz to zrobić za pomocą aplikacji Jabra, która jest dostępna na Androida i iOS.

Są też inne rzeczy, które możesz zrobić w aplikacji. Na przykład możesz dostosować różne ustawienia wstępne do sytuacji takich jak dojazdy do pracy, relaks i wiele innych.

Jednak zanim zaczniesz korzystać z głównej aplikacji Jabra Sound+, musisz pobrać oddzielną aplikację Jabra Service.

Jeśli martwisz się o elementy sterujące, z przyjemnością odkryjesz, że wkładki douszne Jabra Elite 65T mają różne elementy sterujące. Chociaż fizyczny schemat sterowania przyciskami jest w porządku, układ może początkowo być mylący.

Lewa słuchawka ma rocker do regulacji głośności. Długie naciśnięcie klawisza umożliwia przejście do następnego lub poprzedniego utworu.

Z drugiej strony prawa słuchawka ma jeden przycisk, który może odtwarzać / wstrzymywać muzykę i odbierać połączenia. Ten pojedynczy przycisk służy również jako przycisk zasilania po długim naciśnięciu.

Rozczarowujące w tych elementach sterujących jest to, że czasami mogą one złamać hermetyczne uszczelnienie dopasowania dousznego podczas ich używania. Ponadto korzystanie z elementów sterujących może być niewygodne, ponieważ konieczne będzie dociśnięcie masywnych wkładek dousznych do ucha.

🔥 Zalecana:  Recenzja Payhip 2023 – zalety, wady i alternatywy

Gdy wkładki douszne nie są używane, mieszczą się w owalnym etui ładującym. Obudowa wkładki dousznej wydaje się solidna i powinna być w stanie chronić wkładki douszne przed upadkami i innymi drobnymi uderzeniami.

Etui niestety nie ma paska magnetycznego i nie jest sprężynowe. Dlatego nie może mocno trzymać słuchawek na miejscu.

Co gorsza, wkładki douszne Jabra Elite 65T mają luźną pokrywę. Jeśli więc etui spadnie z dużej odległości, pokrywa może się otworzyć i spowodować wypadnięcie wkładek dousznych.

⭐⭐⭐

Ocena: 3 na 5.

Słuchawki douszne Jabra Elite 65T: przegląd jakości dźwięku

Pod względem dźwięku nic nie wyróżnia się jako szczególnie złe. Podobnie nic nie wyróżnia się jako wyjątkowo wspaniałe.

To tak proste, jak stwierdzenie, że wkładki douszne Elite 65T nie oferują spektakularnej iskry w dźwięku, ani nie zapewniają żadnej prawdziwej dynamiki. Zamiast tego wkładka douszna łączy nieszkodliwą mieszankę średniej jakości dźwięku.

Jeśli, tak jak ja, jesteś audiofilem, bardziej utożsamisz się z powyższymi akapitami. Jeśli jednak martwisz się tylko słyszalnym dźwiękiem, możesz poczuć, że byłem zbyt surowy, ponieważ wkładki douszne Elite 65T mają dość dobrze wyważony profil dźwiękowy. Ma również trochę basu, który pozwoliłby fanom gatunków z ciężkimi basami cieszyć się wrażeniami słuchowymi.

Jednak w zakresie wysokich tonów słuchawki brakuje pewnych szczegółów, które mogą sprawić, że dźwięki z dużą ilością wokali będą nieco stłumione. Wady słuchawek łatwo zauważysz podczas słuchania treści typu podcasty.

Chociaż aplikacja Jabra oferuje kilka korektorów graficznych i ustawień wstępnych, które pomagają dostosować dźwięki do własnych upodobań, nie ma to większego wpływu na ogólną jakość.

Z bardziej pozytywnego punktu widzenia, kiedy sprawdziłem wyniki ważonych zniekształceń harmonicznych tych wkładek dousznych, odkryłem, że są całkiem dobre. Jeśli tego nie rozumiesz, szybko ci to wyjaśnię.

Ważone zniekształcenia harmoniczne to ilość subtelnych, niepożądanych częstotliwości, które są wytwarzane przez słuchawki z zamierzonymi częstotliwościami.

Jeśli zależy Ci na wierności odtwarzania dźwięku w słuchawkach, pamiętaj, że im mniejsze zniekształcenia harmoniczne, tym lepiej. Na szczęście wkładki douszne Elite 65T odnotowały w teście dobrą wartość 0,115.

Zdolność izolacji akustycznej Elite 65T jest również wystarczająco dobra.

Chociaż wkładki douszne z trudem blokują hałas, taki jak niski pomruk samochodów i silników samolotów, działają znacznie lepiej w zakresie średnich i wysokich tonów. W tych zakresach wkładki douszne mogą znacznie zredukować hałas, taki jak hałas rozmów w pomieszczeniu i szum klimatyzatora.

Jeśli spojrzymy na wyciek, tj. ilość dźwięku, który wydostaje się ze słuchawek, odkryjemy, że wyciek jest doskonały. Na przykład Jabra Elite 65T ma wyciek dźwięku na poziomie 22,17 dB, czyli mniej niż maksymalna dopuszczalna wartość 35 dB. Innymi słowy, ogólny wyciek z tej wkładki dousznej jest niższy niż poziom hałasu wytwarzany przez przeciętne biuro. To sprawia, że ​​Jabra Elite 65T to dobry wybór, jeśli lubisz słuchać muzyki przy dużej głośności.

Wreszcie, jakość nagrywania mikrofonu Jabra Elite 65 T nie jest najlepsza, ale jest do opanowania.

⭐⭐⭐⭐

Ocena: 4 na 5.

Słuchawki douszne Jabra Elite 65T: przegląd łączności

Nie ma o czym mówić, jeśli chodzi o łączność.

Łączność Bluetooth w słuchawkach dousznych Jabra Elite 65T jest dobra. Jednak nie obsługuje parowania NFC, co oznacza, że ​​możesz nie być w stanie sparować tej wkładki dousznej z urządzeniem obsługującym NFC.

Z drugiej strony słuchawki douszne Elite 65T obsługują jednoczesne parowanie wielu urządzeń z dwoma urządzeniami. Dzięki temu możesz łatwo łączyć się i przełączać między komputerem a telefonem.

Wkładki douszne mogą również zapamiętać osiem ostatnich urządzeń, z którymi wcześniej się synchronizowałeś. Umożliwia to automatyczne parowanie z tymi urządzeniami po otwarciu etui ładującego.

🔥 Zalecana:  Recenzja LG 27UP850

Niestety słuchawki douszne Elite 65T nie są najlepsze do oglądania długich treści wideo lub grania w gry, ponieważ mają duże opóźnienia na laptopach i iOS. Od czasu do czasu podczas oglądania filmów przez słuchawki douszne mogą wystąpić znaczne opóźnienia w dźwięku.

Chociaż jest to trochę mniej na urządzeniach z Androidem, Twoje wrażenia mogą się różnić, ponieważ różne urządzenia i aplikacje inaczej radzą sobie z opóźnieniem dźwięku.

⭐⭐⭐⭐

Ocena: 4 na 5.

Przeczytaj także: Jak sparować słuchawki douszne Soundcore z iPhonem i Androidem

Parowanie słuchawek dousznych Jabra Elite 65T

Parowanie urządzenia ze słuchawkami dousznymi Jabra Elite 65T jest bardzo łatwe. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć etui słuchawki, a przejdzie ona w tryb parowania.

Po otwarciu etui słuchawek możesz od razu zlokalizować je w sekcji ustawień Bluetooth urządzenia, z którym chcesz je połączyć.

Jeśli chcesz podłączyć wkładki douszne do nowego urządzenia, możesz zapomnieć o poprzednim urządzeniu, postępując zgodnie z poniższym przewodnikiem.

 • KROK 1: Naciśnij i przytrzymaj przycisk na prawej słuchawce, aż zobaczysz fioletowe światło
 • KROK 2: Włóż wkładki douszne z powrotem do etui
 • KROK 3: Przejdź do ustawień Bluetooth urządzenia i zapomnij o słuchawkach dousznych Jabra Elite 65T
 • KROK 4: Teraz powinieneś być w stanie sparować wkładki douszne z nowym urządzeniem. Wystarczy wyjąć je z etui i połączyć z nimi poprzez ustawienia Bluetooth nowego urządzenia

Interesującą rzeczą w słuchawkach dousznych Elite 65T jest to, że jeśli raz podłączysz je do urządzenia, nie musisz robić tego ponownie ręcznie.

Nie będziesz też musiał odłączać ich ręcznie. Wystarczy wyjąć je z uszu i włożyć z powrotem do etui.

⭐⭐⭐

Ocena: 3 na 5.

Słuchawki douszne Jabra Elite 65T: przegląd żywotności baterii

Niestety, Jabra Elite 65T oferuje przeciętną wydajność baterii. Wkładka douszna może działać tylko przez 5 godzin i 10 minut.

Ten czas działania nie jest zbliżony do standardowego czasu działania wynoszącego 10 godzin. Poza tym, przy zaledwie 5 godzinach pracy na baterii, zestaw Jabra Elite 65T może nie wytrzymać całego dnia pracy bez konieczności ładowania ich w międzyczasie.

Na szczęście etui słuchawek zawiera dwa dodatkowe ładunki, które dają 15 godzin i 20 minut odtwarzania.

Należy pamiętać, że wydajność baterii może się różnić w zależności od sposobu użytkowania.

Przeczytaj także: Najlepsze prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne z zaczepami na uszy

⭐⭐⭐⭐

Ocena: 4 na 5.

Recenzja Jabra Elite 65T: Wniosek

The Jabra Elite 65T to ładny zestaw wkładek dousznych. Pasują bezpiecznie, są przenośne i oferują wyjątkowe możliwości pasywnej izolacji akustycznej.

Ponadto ta wkładka douszna umożliwia korzystanie z aplikacji towarzyszącej z korektorem graficznym i ustawieniami wstępnymi w celu dostosowania wyjścia dźwięku, co jest przydatną funkcją. Niestety Jabra Elite 65T jest nieporęczny i może nie być tak wygodny dla wielu użytkowników ze względu na swój nietypowy kształt.

Niemniej jednak możesz kupić tę wkładkę douszną, jeśli siła połączenia i redukcja szumów są dla Ciebie bardzo ważne.

ZALETY

 1. Posiada graficzny EQ i presety
 2. Dobra jakość wykonania
 3. Niesamowicie wygodne
 4. Solidne połączenie
 5. Imponująca pasywna izolacja akustyczna.

CONS

 1. Ograniczony wybór końcówek dousznych
 2. Niektórym użytkownikom może to nie pasować
 3. Dźwiękowi brakuje pasji i dynamiki