Otrzymujesz komunikat „Tego numeru telefonu nie można użyć do weryfikacji”? Najlepsze opcje

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Otrzymujesz komunikat „Tego numeru telefonu nie można użyć do weryfikacji”? Najlepsze opcje

Działając jako ważne numery telefonów, nasze numery telefonów są wykorzystywane do wielu innych celów, w tym do weryfikacji naszej tożsamości online.

Chociaż proces weryfikacji przebiega prawie bezbłędnie, niezależnie od tego, z której witryny lub usługi korzystasz w internecie, zdarzają się sytuacje, w których nie możemy użyć określonego numeru do weryfikacji w Google.

Tego numeru telefonu nie można użyć do weryfikacji — przyczyny i znaczenie

Komunikat o błędzie „Tego numeru telefonu nie można użyć do weryfikacji” jest najczęściej wyświetlany podczas rejestracji konta pocztowego Google, ponieważ przekroczono liczbę unikalnych kont, które można utworzyć za pomocą tego numeru.

Obecnie możesz utworzyć do czterech kont z każdym numerem telefonu. Będziesz mieć ten problem, jeśli numer, którego używasz, był już przez Ciebie używany zbyt wiele razy lub jest numerem z recyklingu, który był wcześniej używany w Google. Ponadto tej liczby nie można zresetować.

Logowanie z nowej lokalizacji lub urządzenia

Google może śledzić każdego, kto korzysta z jego serwerów, niezależnie od tego, gdzie się znajdują i jakiego rodzaju połączenia internetowego używają. Jeśli na przykład znajdujesz się w Stanach Zjednoczonych lub Indiach, Google może śledzić Twoją konkretną lokalizację, a także kraj zamieszkania. W rezultacie, jeśli uzyskujesz dostęp do usług Google z miejsca takiego jak Chiny kontynentalne, Google spróbuje Cię powstrzymać.

Nieprawidłowy numer

Google jest również w stanie wykryć Twój numer telefonu i określić, czy jest autentyczny. Jeśli jest to nietypowy numer telefonu komórkowego, na przykład numer, który nie należy do Ciebie lub pochodzi z innego regionu, na przykład z Chin kontynentalnych, Google nie zezwoli Ci na dostęp do swoich serwerów.

🔥 Zalecana:  Wiadomość głosowa WhatsApp nie działa? 12 sposobów, aby to naprawić (rozwiązany)

Twoje urządzenie lub aplikacja może nie spełniać standardów bezpieczeństwa Google

Niektóre aplikacje nie obsługują najnowszych standardów bezpieczeństwa, dlatego w celu zapewnienia bezpieczeństwa Twojego konta Google może ograniczyć dostęp do Twojego konta tym mniej bezpiecznym aplikacjom. Niektóre przykłady tych aplikacji obejmują; Aplikacja pocztowa na iPhonie lub iPadzie, który nadal działa w systemie iOS 6 lub starszym, aplikacje pocztowe, które są preinstalowane na urządzeniu, oraz stacjonarne programy pocztowe innych firm.

Przeczytaj także: Czy możesz przekazywać połączenia bez posiadania telefonu?

Tego numeru telefonu nie można użyć do weryfikacji — najlepsze poprawki

Poprawka 1: Zarejestruj się przy użyciu innego numeru

W przypadku otrzymania tego powiadomienia zalecamy całkowitą zmianę numeru telefonu w pierwszej kolejności. Google umożliwia również wprowadzenie kodu kraju, więc spróbuj wprowadzić swój kod kraju wraz z numerem. Ogólnie rzecz biorąc, te dwa rozwiązania rozwiązały większość problemów z weryfikacją numeru telefonu i pomogły usunąć powiadomienie o błędzie „Tego numeru telefonu nie można użyć do weryfikacji”.

Poprawka 2: Rejestracja za pośrednictwem oprogramowania innej firmy

Korzystanie z oprogramowania innych firm do rejestracji to kolejna popularna opcja rejestracji konta. Na rynku dostępnych jest kilka aplikacji innych firm, które pomogą Ci zarejestrować się za pomocą Gmaila. Przykładem takiej aplikacji jest Kreator PVAC. Aby to zrobić, musisz pobrać te aplikacje e-mail na swój telefon komórkowy, a następnie dodać konto. Gdy chcesz dodać swoje konto, wybierz opcję logowania za pomocą konta Google, a następnie wybierz „utwórz nowe konto”, a następnie kontynuuj proces rejestracji.

Przeczytaj także: Jak przekierować połączenia na inny numer

Poprawka 3: Korzystanie z Asystenta rejestracji Gmaila

Zawsze możesz skorzystać z asystenta rejestracji Gmaila, aby szybko i łatwo zarejestrować się w Gmailu. To narzędzie jest zarówno proste w użyciu, jak i skuteczne. Po zarejestrowaniu się w ten sposób będziesz mógł z łatwością zalogować się samodzielnie.