Otrzymujesz komunikat o błędzie „Ten numer nie jest już używany”? Przyczyny i najlepsze rozwiązania

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Otrzymujesz komunikat o błędzie „Ten numer nie jest już używany”? Przyczyny i najlepsze rozwiązania

Otrzymanie komunikatu o błędzie „ten numer nie jest już w użyciu” jest obecnie dość powszechne. I może być niezbyt przyjemne. Na przykład próbujesz się z kimś skontaktować lub oczekujesz ważnych informacji, a ta osoba nie może się z tobą skontaktować.

Powinieneś wiedzieć, że nie jesteś sam. Ta wiadomość o przechwyceniu połączenia pojawia się nie tylko na Twoim telefonie. Możliwe, że próbujesz użyć nieprawidłowego numeru lub telefonu odłączonego przez usługodawcę.

Przyjrzyjmy się możliwej przyczynie tego i sposobom ich naprawy.

Co oznacza komunikat o błędzie „ten numer nie jest już w użyciu”?

Czasami podczas wybierania numeru telefonu nie można nawiązać połączenia. Zamiast kontaktować się z osobą, z którą chcesz rozmawiać lub skrzynką poczty głosowej, otrzymujesz wiadomość przechwyconą z informacją, że „ten numer jest już nieaktywny”.

Telefony tymczasowo odłączone

Otrzymanie komunikatu o przechwyceniu połączenia „ten numer nie jest już w użyciu” czasami oznacza, że ​​telefon, z którym próbujesz się połączyć, został tymczasowo odłączony. Tymczasowe rozłączenie oznacza, że ​​WSZYSTKIE usługi aktywowane w tym telefonie nie działają. Może to być spowodowane niezapłaconymi rachunkami.

Przeczytaj także: Wybrany numer jest nieprzydzielony — poprawki robocze

Fałszywe telefony

Czasami otrzymujesz połączenia spamowe — spamerzy podrabiają (lub podszywają się pod) identyfikator dzwoniącego widoczny na Twoim telefonie. Tak więc za każdym razem, gdy oddzwonisz, otrzymasz wiadomość o przechwyceniu połączenia informującą, że numer nie jest już w użyciu. Numer nie musi być w użyciu, aby wyglądało na to, że ktoś z niego dzwoni.

Zła karta SIM

Innym powodem, dla którego otrzymujesz ten numer, nie jest już w użyciu, może być to, że twoja karta SIM lub karta SIM odbiorcy nie działa poprawnie. Ogólnie rzecz biorąc, gdy karty SIM ulegną uszkodzeniu lub zostaną nieprawidłowo umieszczone w telefonie, może to spowodować problemy, w tym niemożność nawiązywania lub odbierania połączeń telefonicznych.

🔥 Zalecana:  Czy RankIQ jest dokładny? (przetestowane i wyjaśnione)

Zablokowane telefony

Wygląda również na to, że nieumyślnie zablokowałeś osoby, które otrzymują komunikat o błędzie „ten numer nie jest już obsługiwany”. Tak się dzieje, gdy zablokowani użytkownicy próbują do ciebie zadzwonić. Możesz spróbować wysłać SMS-a do odbiorcy w celu sprawdzenia.

Przeczytaj także: Numer, na który próbujesz zadzwonić, jest nieosiągalny — najlepsze rozwiązania

Jak naprawić komunikat o przechwyceniu połączenia „ten numer nie jest już w użyciu”.

Najprostszym rozwiązaniem jest sprawdzenie, czy wybierany numer jest poprawny. Istnieje prawdopodobieństwo, że ten numer jest nieprawidłowy.

Jeśli karta SIM jest uszkodzona, skontaktuj się z operatorem sieci i sprawdź, czy karta SIM działa. Jeśli tak nie jest, poproś o reaktywację karty SIM lub otrzymanie nowej. Jeśli karta SIM w poprzednim telefonie działa, możliwe, że zakupiony telefon jest zablokowany u dostawcy sieci, który go dostarczył.

Jeśli przypadkowo zablokowałeś niektóre numery, które do Ciebie dzwonią, spróbuj sprawdzić te numery i odblokować je.

Wniosek

Jak powiedziałem wcześniej, otrzymanie komunikatu o przechwyceniu połączenia „ten numer nie jest już w użyciu” może być cholernie irytujące, ale może tak być z wielu powodów. Dlatego ustalenie, dlaczego otrzymujesz tę wiadomość, jest konieczne przed wyciągnięciem własnych wniosków.

Sprawdź, czy nie wybierasz złego numeru, czy Twój telefon nie jest zablokowany lub czy to spamer nie nęka Cię fałszywymi połączeniami. Wypróbuj każdy punkt wymieniony w tym artykule, aby rozwiązać problem.

Czytaj także: Ile razy dzwoni telefon?