Otrzymujesz komunikat „Nie można zweryfikować tożsamości serwera”? Najlepsze poprawki dla iPhone’ów i iPadów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Otrzymujesz komunikat „Nie można zweryfikować tożsamości serwera”? Najlepsze poprawki dla iPhone’ów i iPadów

Gdy Twój iPhone lub iPad wyświetla błąd „nie można zweryfikować tożsamości serwera”, oznacza to, że certyfikat serwera pocztowego jest fałszywy. Jest to najprawdopodobniej spowodowane niemożnością bezpiecznej komunikacji aplikacji Mail z serwerem dostawcy poczty e-mail. Jeśli na przykład certyfikat SSL (Secure Socket Layer) dostawcy poczty wygasł lub jest niewiarygodny, pojawi się ten błąd.

Podsumowując, ścisła weryfikacja certyfikatów serwera pocztowego na Twoim iPhonie lub iPadzie powoduje ten problem. Podczas korzystania z aplikacji Mail na urządzeniu z systemem iOS jest to jeden z najczęstszych błędów. Teraz, gdy wiemy, co powoduje problem, przyjrzyjmy się, jak możemy go rozwiązać i naprawić.

Otrzymujesz komunikat „Nie można zweryfikować tożsamości serwera”? Powoduje

Aby bezpiecznie połączyć się z serwerem pocztowym, Twój iPhone spróbuje uzyskać certyfikat SSL serwera, a następnie zweryfikuje jego ważność. Zostanie rozpoznany jako niewiarygodny, jeśli certyfikat nie pasuje do nazwy domeny, wygasł lub nie jest podpisany przez firmę, więc gdy nie można zweryfikować ważności serwera, pojawi się błąd „Nie można zweryfikować tożsamości serwera” .

Poza tym ten problem często występuje podczas konfigurowania nowego konta e-mail na urządzeniu z systemem iOS lub po zmianie certyfikatu serwera poczty. Inne czynniki, które mogą spowodować wyświetlenie tego komunikatu przez aplikację Mail, to błędy oprogramowania, złe połączenie sieciowe, niedostępność serwera i tymczasowe usterki systemu.

Najlepsze poprawki dotyczące błędu „Nie można zweryfikować tożsamości serwera”?

Zanim zaczniesz naprawiać, dokładnie sprawdź, czy data i godzina na urządzeniu są prawidłowe. W razie potrzeby ustaw datę i godzinę na automatyczne i upewnij się, że masz również połączenie z Internetem. Teraz sprawdźmy, jak możemy rozwiązać błąd „nie można zweryfikować tożsamości serwera”.

Poprawka 1: Uruchom ponownie urządzenie

Jeśli Twój iPhone/iPad ostrzega, że ​​„nie może zweryfikować tożsamości serwera”, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zrestartować go. Ponowne uruchomienie lub ponowne uruchomienie telefonu ma wiele zalet, zwłaszcza jeśli zauważyłeś pewne problemy. To rozwiązanie przede wszystkim odświeża pamięć urządzenia i pozwala mu odpocząć na krótki czas. Oto jak ponownie uruchomić iPhone’a / iPada:

 • W przypadku iPhone’ów/iPadów bez przycisku Home naciśnij i przytrzymaj przycisk zmniejszania głośności za pomocą bocznego przycisku, podczas gdy osoby z iPadem mogą nacisnąć górny przycisk, aż na ekranie pojawi się suwak wyłączania. W przypadku tych, których urządzenie ma przycisk Home, po prostu przytrzymaj przycisk zasilania, aż pojawi się suwak wyłączania, a następnie przeciągnij suwak, aby WYŁĄCZYĆ.
🔥 Zalecana:  Ponad 10 najlepszych pobocznych działań związanych z pasywnym dochodem na rok 2023

Następnie odczekaj około 40 minut przed ponownym włączeniem urządzenia. Możesz także ponownie uruchomić przez:

 • Zamierzam UstawieniaKliknij Ogólnywybierać Zamknąć W dół i przesuń suwak „przesuń, aby WYŁĄCZYĆ” w prawo. Po kilku sekundach ponownie włącz telefon.

Poprawka 2: zamknij aplikację Mail, a następnie otwórz ją ponownie

To, wraz z innymi nieoczekiwanymi awariami w aplikacji, może się zdarzyć w przypadku aplikacji Mail. Błąd „nie można zweryfikować tożsamości serwera” i inne podobne są często rozwiązywane przez ponowne uruchomienie aplikacji. Jeśli właśnie otworzyłeś aplikację Poczta na swoim urządzeniu, najpierw ją zamknij, a następnie uruchom ponownie.

 • Otworzyć Ustawienia aplikacja >> przejdź do Poczta >> Stuknij Konta >> wybierz konto, którego dotyczy problem.
 • Przełącz opcję Poczta WYŁĄCZONY.
 • Poczekaj około 10 sekund przed ponownym włączeniem opcji Poczta.

Łatwym sposobem dla osób posiadających urządzenie z przyciskiem Home jest dwukrotne kliknięcie przycisku Home, co spowoduje otwarcie przełącznika aplikacji. Następnie możesz zamknąć aplikację poczty e-mail, przesuwając ją palcem w górę i otworzyć ponownie, dotykając ponownie aplikacji poczty e-mail.

Poprawka 3: Usuń, a następnie ponownie dodaj swoje konto e-mail

Nie martw się, usunięcie konta e-mail na iPhonie nie oznacza usunięcia konta e-mail. Oto jak to zrobić:

 • Otwórz menu ustawień poczty >> Przejdź do poczty >>, a następnie kliknij Konta. Następnie możesz wybrać konto, którego dotyczy problem.
 • Uzyskiwać Usuwać Konto.
 • Po usunięciu konta e-mail wróć do Ustawienia >>
 • Wybierać Konta.
 • Następnie kliknij Dodaj konto
 • Wybierz swój Dostawca usług e-mail
 • Wprowadź wszystkie wymagane informacje.

Poprawka 4: Zaktualizuj swój system iOS

Jeśli błąd „nie można zweryfikować tożsamości serwera” jest spowodowany błędami iOS, aktualizacje mogą być jedynym sposobem na naprawienie tego. Poza tym, poprawki są często dołączane do aktualizacji, aby rozwiązać istniejące problemy z urządzeniami spowodowane błędami systemowymi. Jeśli połączenie internetowe Twojego urządzenia jest stabilne, możesz bezprzewodowo sprawdzać i aktualizować system iOS. Po prostu upewnij się, że urządzenie ma wystarczającą ilość miejsca i moc baterii, aby zakończyć proces.

 • Najpierw upewnij się, że urządzenie jest połączone z siecią Wi-Fi
 • Iść do Ustawienia >> Ogólny i sprawdź dostępność aktualizacji oprogramowania
 • Jeśli dostępna jest aktualizacja oprogramowania, pobierz ją i zainstaluj na swoim urządzeniu
🔥 Zalecana:  Nie możesz zalogować się na Facebooku? (Oto poprawka)

Gdy zainstalujesz aktualizację systemu operacyjnego, zainstaluje ona również najnowszą wersję aplikacji Mail na Twoim urządzeniu. Jednak przeczytaj i przejrzyj informacje przed rozpoczęciem pobierania i instalowania aktualizacji, a w przypadku zauważenia błędów po zainstalowaniu aktualizacji powinieneś rozważyć zmianę systemu operacyjnego urządzenia na starszą wersję.

Przeczytaj także: Uzyskanie informacji „Tego numeru telefonu nie można użyć do weryfikacji”? Najlepsze opcje

Poprawka 5: Wyłącz szyfrowanie Secure Socket Layer (SSL).

Wyłączając szyfrowanie Secure Socket Layer (SSL) dla konta e-mail, niektórzy użytkownicy iPhone’a i iPada byli w stanie rozwiązać problem „nie można zweryfikować tożsamości serwera”. Wypróbuj i sprawdź, czy daje pożądane rezultaty na Twoim urządzeniu.

 • Zacznij od pójścia do Ustawienia >> wybierz Poczta >> Wybierz Konta.
 • Teraz wybierz konto e-mail, którego dotyczy problem
 • Uzyskiwać Konto Ponownie
 • Uzyskiwać Zaawansowany
 • W “Ustawienia przychodzące”, usuń zaznaczenie opcji „Użyj SSL‘ opcja

Spowoduje to wyłączenie szyfrowania SSL dla wiadomości e-mail przychodzących z tego adresu. Chociaż dezaktywacja tej opcji może pomóc rozwiązać problem, warto zauważyć, że jej wyłączenie sprawia, że ​​przychodzące wiadomości e-mail są mniej bezpieczne.

Przeczytaj także: Co to jest klonowanie telefonu?

Poprawka 6: Zresetuj wszystkie ustawienia

Jeśli nadal masz problemy z komunikatem „nie można zweryfikować tożsamości serwera”, możesz użyć tej metody, ale powinieneś wiedzieć, że wszystkie wcześniej zapisane ustawienia na iPhonie powrócą do wartości domyślnych, dlatego „Zresetuj wszystkie ustawienia” należy stosować w ostateczności. Aby zresetować urządzenie:

 • Iść do Ustawienia
 • Wybierać Ogólny >> wybrać Resetowanie >> kliknij Zresetuj wszystkie ustawienia

Zostaniesz poproszony o wprowadzenie kodu dostępu lub kodu dostępu do ograniczeń, jeśli go posiadasz. Gdy u dołu wyświetlacza urządzenia pojawi się komunikat potwierdzający, naciśnij Zresetuj wszystkie ustawienia.

Wniosek

Jedna lub więcej zalecanych powyżej poprawek powinno naprawić błąd, ale czasami przyczyną błędu jest problem z dostawcą usług poczty e-mail. Możesz również poprosić usługodawcę/operatora o pomoc w sprawdzeniu i ponownej konfiguracji urządzenia SMTP ustawienia.

Table of Contents

🔥 Zalecana:  Usuwanie szumów obrazu za pomocą głębokiego uczenia się – w kierunku sztucznej inteligencji