Oto 15 najlepiej płatnych zawodów w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Oto 15 najlepiej płatnych zawodów w 2023 r

Chcesz zdobyć dziś jedno z 15 najlepiej płatnych miejsc pracy?

Trudno pomyśleć, że ktoś mógłby odrzucić jedną z najlepiej płatnych posad lub nie pracuje nad zdobyciem takiej.

Możesz być studentem, który stara się ukończyć czteroletnie studia lub kimś, kto myśli, że twoja obecna dziedzina nie jest dla ciebie.

Wymieniamy wszystkie najbardziej lukratywne oferty pracy na całym świecie, więc możesz zmienić lub ukształtować swoją karierę zgodnie z tym, co uważasz za najlepsze dla siebie.

15 najlepiej płatnych zawodów do wypróbowania

1. Neurochirurg

Neurochirurg to jeden z najbardziej wyspecjalizowanych zawodów na świecie. Zarabianie sześciocyfrowej pensji w wysokości 381 500 USD rocznie jest najlepiej płatną pracą na świecie i zajmuje pierwsze miejsce na naszej liście najlepiej płatnych prac. Wydaje się, że nie ma lepiej płatnej pracy niż ta.

Bycie neurochirurgiem wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie medycyny. Jest to bardzo wymagająca praca, która ma sens, gdy masz do czynienia ze skomplikowanymi szczegółami ludzkiego układu nerwowego.

Ścieżka kariery do zostania neurochirurgiem jest długa i trudna, ale z pewnością jest tego warta.

Wymagania edukacyjne dotyczące bycia specjalistą chirurgiem są surowe. Po ośmiu latach szkoły medycznej plus rezydentura i rok chirurgii ogólnej w końcu jesteś na wyciągnięcie ręki i rozpoczynasz swoją podróż jako neurochirurg.

Wymagane jest co najmniej pięć lat i maksymalnie siedem lat dalszego kształcenia i szkolenia w szkole lub programie neurochirurgii. Ponadto praca w służbie zdrowia jest dziedziną bardzo odporną na recesję, w której będziesz mieć wysokie bezpieczeństwo pracy.

2. Anestezjolodzy

Bycie anestezjologiem to niezwykle satysfakcjonujący zawód. Zabranie do domu rocznej wypłaty w wysokości 331 190 USD jest powodem, dla którego ta opcja kariery jest na naszym drugim miejscu. Otrzymanie takiej kwoty wiąże się z odpowiednią odpowiedzialnością i trudnościami.

Jest to wysoce wyspecjalizowana dziedzina, która wymaga ukończenia czterech lat szkoły medycznej, a następnie co najmniej czterech lat rezydentury. Po tym punkcie możliwości zatrudnienia są obfite, a sześć liczb nie przychodzi łatwo.

Niepewność jest istotnym czynnikiem w tej pracy. Być może przestrzegasz określonego harmonogramu, ale operacje mogą być bardzo długie, a drobny wypadek może dodatkowo wydłużyć procedurę. Praca anestezjologa nie kończy się po operacji: jest on odpowiedzialny za uśmierzanie bólu pacjentów nawet po zakończeniu operacji.

3. Analityk danych

Dziedzina IT stale się rozwija, zwłaszcza w dziedzinie nauki o danych. Linkedin zgłosiło trend wysokiego popytu z 46% wzrostem liczby ofert pracy Data Science od 2019 roku. „Gorący rynek dla Data Sciences” to sposób Fortuna to stawiapodczas Biuro Statystyki Pracy prognozuje 22% wzrost liczby miejsc pracy naukowców zajmujących się badaniem informacji w tej dekadzie.

Analityk danych zarabia średnio 150 000 USD rocznie. Podkreśl średnią, ponieważ nie jest to stała liczba, a im większe masz doświadczenie, tym lepsze możliwości są przed Tobą.

🔥 Zalecana:  17 najlepiej płatnych miejsc pracy dla studentów w Kanadzie w 2023 r

Więc jeśli myślisz o uzyskaniu stopnia inżyniera oprogramowania lub dyplomu, powinno to pomóc w podjęciu decyzji. W dziedzinie nauki o danych nie ma jeszcze dużego nasycenia, a sama dziedzina jest rozległa i pełna nieskończonych możliwości.

4. Położnicy i ginekolodzy

Ogólnie określane jako OB-GYN, jest to połączenie dwóch dziedzin w jednym. Położnicy zajmują się chirurgicznym aspektem porodu. Z drugiej strony ginekolodzy zajmują się swoimi pacjentkami i pomagają im, przepisując leki i przede wszystkim zajmując się ich zdrowiem reprodukcyjnym.

Profesjonalne dane dotyczące wynagrodzeń wskazują, że płaca ginekomastii położniczej wynosi około 208 000 USD rocznie, co czyni ją jedną z najlepiej płatnych prac. Ten zawód wiąże się z dużą ilością scenariuszy wysokiego ciśnienia i nieregularnych harmonogramów. Dzieci nie obchodzi, czy jesteś na imprezie, czy śpisz po 36 godzinach czuwania.

OB-GYN jest odpowiedzialny za zdrowie swoich pacjentów i ich dzieci, upewniając się, że oboje są bezpieczni i zdrowi i nadal tacy są. Poza tym zajmowanie się sprawami niezwiązanymi z dzieckiem jest również częścią opisu stanowiska, na przykład działanie jako doradca medyczny i doradca dla kobiet.

5. Psychiatra

Statystyki zatrudnienia z Biuro Statystyki Pracy podają, że psychiatrzy wracają do domu ze średnią roczną pensją w wysokości 249 760 dolarów.

Psychiatrzy zajmują się problemami zdrowotnymi związanymi z umysłem. Pomagają zdiagnozować problem, zidentyfikować prawdopodobną przyczynę i pomóc pacjentom sobie z nim poradzić. Pomagają swoim pacjentom na ogół na każdym etapie ich drogi do poprawy.

Ten zawód może odbić się na tobie psychicznie i fizycznie. Zachowanie równowagi jest kluczowe dla dobra własnego i pacjenta.

6. Dyrektor generalny (CEO)

To nie jest praca, którą możesz dostać zaraz po uzyskaniu tytułu licencjata, chyba że posiadasz start-up, wtedy możesz mianować się dyrektorem generalnym swojej firmy. Gratulacje, udało Ci się!

Średnia roczna pensja dyrektora generalnego wynosi 200 140 USD. Ta praca wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Musisz nadzorować wiele osób pracujących pod tobą, a twoim zadaniem jest upewnienie się, że zarówno ludzie, jak i firma pod tobą prosperują.

Aby podjąć właściwe decyzje, które wzniosą firmę lub organizację, za którą odpowiadasz, na jeszcze większe wyżyny, potrzeba kilku lat doświadczenia w danej dziedzinie.

To jedno z najważniejszych zadań dla kobiet, ponieważ będziesz wzorem do naśladowania dla wielu innych kobiet, które chcą wspiąć się po drabinie korporacyjnej. Tylko w tej epoce 9,2% firm z listy Fortune 500 ma kobietę na stanowisku CEO. Chociaż jest to znaczny wzrost z zaledwie 1% w 2000 r., przed nami jeszcze długa droga.

7. Protetyk

Prawdopodobnie widziałeś, jak stara babcia wyjmowała zęby i wkładała je do szklanki pełnej wody obok jej łóżka. Najprawdopodobniej w telewizji. Cóż, protetyk zrobił te protezy.

Do ich obowiązków należy projektowanie i konstruowanie protez jamy ustnej dla swoich pacjentów. Każda pleśń różni się u każdego pacjenta i musi być odpowiednio dopasowana. Odrobina dobrej roboty i pomysłowość to plus dla protetyka.

🔥 Zalecana:  5 wskazówek dotyczących udanej realizacji projektu budowlanego

Protetyk zarabia około 196 960 USD rocznie za całą tę pracę, co czyni go jednym z najlepiej płatnych zawodów.

8. Dentysta

Dentyści pobierają niezłą kwotę za swoje usługi i słusznie. Podobnie jak inni lekarze, muszą również szlifować przez wiele lat w szkole dentystycznej, aby uzyskać stopnie naukowe.

Zajmowanie się wszystkim, co dotyczy zębów, dziąseł i wszystkiego pomiędzy, to opis stanowiska dentysty. Za swoje usługi zabierają do domu średnio około 174 110 USD rocznie.

Bycie dentystą jest jednym z najbardziej satysfakcjonujących i najlepiej opłacanych zawodów w Ameryce.

9. Piloci linii lotniczych

Bycie pilotem linii lotniczych jest jednym z najlepszych dobrze płatne prace. Zarabiają absolutne pieniądze, podróżując po całym świecie i odwiedzając wszelkiego rodzaju miejsca docelowe, jednocześnie otrzymując zapłatę. Takie wspaniałe korzyści, prawda?

Więc jeśli Twoim marzeniem jest podróżować po całym świecie, to znalezienie pracy w lotnictwie jako pilot linii lotniczych jest jedną z najlepszych karier.

Co więcej, średnia pensja w wysokości 198 190 USD rocznie nie brzmi tak źle, prawda?

10. Inżynier naftowy

Handel ropą naftową i gazami to pewny sposób na dobre zarobki. W końcu to dzięki nim świat się kręci. Inżynier naftowy wydobywa gaz i czarne złoto w ich surowej postaci do przetworzenia.

Co więcej, myślenie o sposobach usprawnienia procesu i uczynienia go opłacalnym jest również częścią pracy.

Praca z dyplomem inżyniera naftowego, zdanie egzaminu licencyjnego i kariera w tej dziedzinie przyniesie duże pieniądze. Średnie wynagrodzenie za tę pracę wynosi 154 780 USD rocznie.

11. Menedżer IT

Sercem każdej firmy jest obecnie jej infrastruktura informatyczna, a osobą, której zadaniem jest utrzymanie, ulepszanie, modernizacja i nadzór nad tą infrastrukturą jest kierownik ds. IT. Średnia roczna pensja za tę pracę wynosi 142 530 USD.

Bycie kierownikiem IT lub kierownikiem systemów informatycznych to duża odpowiedzialność. W przypadku naruszenia bezpieczeństwa lub awarii sieci komputerowej może to kosztować firmę miliony dolarów. Dlatego umiejętności informatyczne należą do umiejętności przynoszących wysokie dochody, które warto posiadać.

Praca ta, zwykle wymagająca ukończenia studiów wyższych w dziedzinie inżynierii lub technologii komputerowej, wymaga również dużego doświadczenia w wielu aspektach branży IT.

Szybki rozwój technologii jest również ważnym czynnikiem powodującym wysokie dochody menedżerów IT, a ich popyt będzie tylko rósł. Ich zadaniem jest nadążanie za trendami, aby ich firma nie została w tyle.

12. Inżynier Big Data

Właściwa analiza najnowszych trendów i zachowań użytkowników ma kluczowe znaczenie dla wyprzedzenia konkurencji. Dane generowane przez masy każdego dnia są monstrualne.

Inżynier Big Data analizuje wszystkie te dane, wydobywając z nich kluczowe informacje i upewniając się, że te informacje poprawią bieżące lub przyszłe projekty. Oprócz analizy danych, częścią tej pracy jest również obsługa całego procesu tworzenia i wdrażania aplikacji, które ułatwiają pracę.

🔥 Zalecana:  Wideo FaceTime nie działa na MacBookach i iPhone'ach? Najlepsze poprawki

Inżynierowie dużych zbiorów danych są bardzo dobrze opłacani. Zarabianie średnio 140 000 USD rocznie to dobry interes, biorąc pod uwagę, jak duże jest zapotrzebowanie na stanowiska związane z dziedziną IT.

13. Inżynier Blockchain

Zarabianie ponad 150 000 $ rocznie i zostanie inżynierem blockchain to solidna decyzja. Poza tym tytuł pracy brzmi całkiem fajnie.

Inżynierowie Blockchain zarządzają modelami biznesowymi i przechodzą przez proces tworzenia oprogramowania przy użyciu technologii blockchain. Oznacza to tworzenie i wdrażanie aplikacji oraz wdrażanie rozwiązań zgodnie z potrzebami firmy.

Ze względu na wzrost liczby transakcji i napływ wielu kryptowalut w ostatnim czasie, wzrost liczby miejsc pracy w tej dziedzinie był ogromny, a wszystkie oferują wysokie wynagrodzenie.

14. Kierownik marketingu

Menedżerowie marketingu muszą być ludźmi o ostrych i kreatywnych umysłach, aby najlepiej nadawali się do tej pracy. Niezbędne jest ogólne zrozumienie ludzkiej psychiki: będziesz opracowywać strategie, aby jak najlepiej przyciągnąć uwagę docelowych odbiorców, do czego potrzebne są również ponadprzeciętne umiejętności komunikacyjne.

Na tym stanowisku kierowniczym będziesz nadzorować proces twórczy i dawać kciuk w górę, jeśli wszystko jest w porządku.

Bycie kierownikiem marketingu to dobrze płatna praca, która zarabia około 145 620 USD rocznie. Jedną z zalet tej pracy są premie lub prowizje, które możesz otrzymać w zależności od sprzedaży. Kwota z kolei zależy od polityki Twojej firmy lub organizacji.

15. Prawnik

Ostatnia pozycja na naszej liście najlepiej płatnych zawodów w USA to bycie prawnikiem. Zawód ten jest mocno zakorzeniony w całej historii ludzkości i każdy jest tego świadomy.

Średnio prawnik zarabia 141 890 USD rocznie. Droga do zostania prawnikiem wiąże się z egzaminami, które musisz zdać, aby uzyskać dyplom szkoły prawniczej lub college’u. Następnie musisz przejść przez poprzeczkę. Następnie otrzymujesz licencję na wykonywanie zawodu prawnika w prywatnej firmie prawniczej lub w agencjach rządowych.

Ponieważ dziedzina prawnicza jest rozległa, istnieje wiele dróg, którymi możesz podążać; założenie firmy jest jednym z nich. Należy zauważyć, że jest to jeden z najstarszych zawodów, dlatego rynek pracy może być nieco bardziej nasycony, a konkurencja ostra.

Wniosek

Po zidentyfikowaniu i wymienieniu najlepiej płatnych zawodów, czy zdecydowałeś? Od Ciebie zależy, czy te dobrze płatne kariery pasują do Twoich preferencji, zestawu umiejętności i celów życiowych.

Ale ogólnie rzecz biorąc, każda z tych prac przyczyniłaby się do zasilenia twojego konta bankowego w przyszłości i oddania społeczeństwu poprzez ważne funkcje i usługi, które pełnią. Wybierz dobrze!