Odbieranie własnych wiadomości tekstowych na Androida i iPhone’a – przyczyny i poprawki zduplikowanych powiadomień

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Odbieranie własnych wiadomości tekstowych na Androida i iPhone’a – przyczyny i poprawki zduplikowanych powiadomień

Czy kiedykolwiek miałeś do czynienia z duplikacją wiadomości tekstowych na Androidzie lub iPhone’ach? Może to być frustrujące, ponieważ może ostatecznie zmniejszyć pamięć wewnętrzną telefonu. Poza tym, czy otrzymanie powiadomienia, że ​​​​otrzymałeś tę samą wiadomość tekstową, którą właśnie do kogoś wysłałeś, nie jest po prostu irytujące?

Tutaj przyjrzymy się możliwym przyczynom i sposobom trwałego rozwiązania takich problemów zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iOS.

Odbieranie własnych wiadomości tekstowych na Androida i IOS – dlaczego tak się dzieje

Jeśli używasz smartfona z Androidem, dzieje się tak, gdy występują trudności z ustanowieniem dobrego połączenia między telefonem a operatorem sieci. Próbując dostarczyć wiadomość, podejmuje się kilka prób, w trakcie których otrzymujesz tę samą wiadomość, którą właśnie wysłałeś do innej osoby.

Podczas gdy niektórzy doświadczają tego za każdym razem, gdy próbują odpowiedzieć na wiadomość tekstową lub MMS, inni doświadczają tego podczas wysyłania losowej wiadomości. Zgadzamy się, że to nie w porządku. Przyjrzyjmy się niektórym zaufanym rozwiązaniom.

Dlaczego otrzymuję zduplikowane wiadomości tekstowe na Androidzie – poprawki Androida

Napraw 1 – Uruchom ponownie Wiadomości z Ustawień

 1. Idź do Ustawienia menu
 2. Przewiń menu w dół, aż zobaczysz Aplikacje i powiadomienia
 3. w Aplikacje menu, wyszukaj Wiadomości pod menu
 4. Powinieneś dotknąć „Wymuszone zatrzymanie’ opcja, która powinna naprawić niechciane zachowanie wiadomości
 5. Jeśli zauważysz, że problem nadal występuje, wykonaj te same czynności i dotknij ikony ‘Wyłączyć’ opcja zamiast ‘Wymuszone zatrzymanie’. Po jej wyłączeniu Odnośniewłączać zobaczyć, czy wróci do normy.

Poprawka 2 – Dodaj swój numer telefonu do aplikacji tekstowej – Motorola Moto X4

Podczas tworzenia wiadomości grupowej (np. do 2 innych osób), gdy jedna z nich odpowiedziała, utworzyła nowy wątek na moim telefonie z tymi 2 osobami + mną (teraz grupa 3 osób). Za każdym razem, gdy odpowiadam grupie, natychmiast otrzymuję kopię własnego tekstu.

🔥 Zalecana:  Inicjalizacja sieci Parallels nie powiodła się? Najlepsze poprawki

Iść do Ekran główny aplikacji tekstowej >> kliknij na Menu (3 kropki po prawej stronie górnego paska wyszukiwania) >> wybierz „Ustawienia” >> z menu rozwijanego przewiń w dół menu i wybierz „Zaawansowany” >> na dole menu Zaawansowane było „Numer telefonu – nieznany” >> Kliknąłem w to i wyskoczyło okienko do wpisania numeru telefonu >> Po wprowadzeniu własnego numeru i stuknięciu „OK” wycofałem się Zaawansowane ustawienia, a następnie wysłano SMS-a do nowej grupy >> Wysłano tak, jak powinno do obu odbiorców i obie odpowiedzi wróciły do ​​pierwotnego wątku, z którego wysłałem. Nie tworzył już nowego wątku z dołączonym moim numerem!

Przeczytaj także: Jak naprawić odpowiedź „Zablokowano Ci wysyłanie wiadomości do ###”.

Napraw 3- Zimne ponowne uruchomienie

Jeśli dopiero się zaczęło i nigdy wcześniej tego nie doświadczyłeś na swoim telefonie z Androidem, po prostu wykonaj poniższe czynności:

 1. Przytrzymaj przycisk zasilania w dół dla 20 sekund. Nazywa się to zimnym restartem.
 2. Gdy telefon włączy się ponownie, przejdź do Wiadomości.
 3. Spróbuj komponować wiadomość lub odpowiedzieć na wiadomość.
 4. Twój telefon powinien wrócić do normy.

Wiele osób uznało tę metodę za bardzo pomocną i może naprawić większość tymczasowych usterek na telefonie z Androidem, w tym zduplikowane wiadomości. Dla wielu naszych czytelników, którzy zgłosili otrzymywanie własnych wiadomości tekstowych na Androida, ta opcja rozwiązała problem.

Poprawka 4: Przywróć aplikację / ustawienia fabryczne

W przypadku bardziej uporczywych przypadków na urządzeniach z Androidem całkowite przywrócenie ustawień fabrycznych naprawi problem raz na zawsze.

 1. Idź do Ustawienia menu
 2. Przewiń menu w dół, aż zobaczysz System.
 3. w System menu, zlokalizuj Zresetuj opcje i dotknij go
 4. w Zresetuj opcje menu, wybierz preferencje aplikacji. Ta opcja jest zalecana, ponieważ spowoduje przywrócenie aplikacji do ich stanu Ustawienia domyślnew tym powiadomienia aplikacji
 5. Jeśli nie możesz znaleźć preferencji aplikacji w ustawieniach systemowych telefonu, powinieneś zobaczyć przywrócić wszystkie ustawienia systemoweLub przywrócić ustawienia fabryczne. Ta opcja przywróci telefon do ustawień domyślnych.
🔥 Zalecana:  Czego nowego można się dowiedzieć o najnowszej aplikacji Google Home?

Przeczytaj także: Najlepsze smartfony z Androidem poniżej 300 GBP

Chociaż kroki 3 i 4 z pewnością naprawią wszelkie błędy (jeśli problem jest spowodowany przez błąd), należy pamiętać, że spowoduje to utratę danych. Zaleca się wykonanie kopii zapasowej wszystkich plików i ważnych dokumentów przed przystąpieniem do resetowania systemu. Ale z pewnością powstrzyma Cię to przed otrzymywaniem własnych wiadomości tekstowych na urządzeniach z Androidem.

Dla użytkowników iPhone’a

Ponieważ iPhone’y mają zupełnie inną platformę, powyższe kroki mogą nie działać w ich przypadku. Wykonaj poniższe czynności, jeśli kiedykolwiek byłeś sfrustrowany lub walczysz z otrzymywaniem własnych wiadomości tekstowych na iPhone’a.

Poprawka 1: Ustawienia wysyłania i odbierania

 1. Na stronie głównej znajdź i kliknij plik Ustawienia aplikacja
 2. W menu ustawień przewiń w dół, aby znaleźć ikona wiadomości
 3. Pod ikoną wiadomości przewiń, aż zobaczysz ikonę Wyślij i odbierz ustawienie
 4. Ponieważ ten obszar zawiera listę numery i adresykliknij, aby odznacz każdy numer I adresy które nie są twoje. Może to być powód, dla którego wciąż otrzymujesz własne wiadomości tekstowe na swoim iPhonie.

Przeczytaj także: Najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne do rozmów telefonicznych i biznesowych

Poprawka 2: Wyłącz powtarzające się alerty

Nieznany ci może być powód, dla którego nadal otrzymujesz własne wiadomości tekstowe, mimo że ma to dotyczyć tylko otrzymanych wiadomości.

 1. Na ekranie głównym znajdź i kliknij Ustawienia
 2. Przewiń do Powiadomienia i kliknij na to
 3. W następnym menu znajdź Wiadomości i kliknij na to
 4. Upewnij się, że Powtórz ostrzeżenie jest ustawione na Nigdy

Poprawka 3: Sprawdź, czy masz podwójne konta odbiorcze

Iść do Ustawienia >> Wiadomośći sprawdź, czy wybrałeś swój numer telefonu i identyfikator Apple ID do odbierania wiadomości w sekcji „Można się z Tobą skontaktować przez iMessage pod adresem”. Wybierz tylko jeden z nich i sprawdź, czy to zadziała.

🔥 Zalecana:  UE przyspiesza regulacje dotyczące sztucznej inteligencji — w kierunku sztucznej inteligencji

Przeczytaj także: Najlepsze niskobudżetowe telefony do gier poniżej 300 USD

Dlaczego otrzymuję wiadomości tekstowe z własnego numeru?

Jest to spowodowane trudnością w nawiązaniu dobrego połączenia między telefonem a operatorem sieci. Próbując dostarczyć wiadomość, podejmuje się kilka prób, w trakcie których otrzymujesz tę samą wiadomość, którą właśnie wysłałeś do innej osoby.