Od pasji do zysku: jak zarabiać na czytaniu książek

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Od pasji do zysku: jak zarabiać na czytaniu książek

Jeśli czuwanie w nocy, czytanie ulubionej książki lub słuchanie audiobooków to Twoje hobby, możesz szybko zamienić to w dodatkową krzątaninę i zacząć zarabiać. Możesz być zaskoczony, jak wiele jest sposobów zarabiania na czytaniu książek.

Od zostania recenzentem książek po korektora i narratora audiobooka, istnieje nieskończona ilość sposobów zarabiania pieniędzy, oddając się swojej ulubionej rozrywce – czytaniu.

Zostań recenzentem książki:

Jeśli kochasz czytać iw każdym wieku możesz zostać recenzentem książek. Aby znaleźć pracę, możesz sprawdzić następujące informacje:

  • Firmy zatrudniające recenzentów książek
  • Dotarcie do stron internetowych, które piszą recenzje książek i proszą o pracę, oraz
  • Praca z czasopismami i gazetami, które obejmują książki

Poza tym możesz także dołączyć do społeczności recenzentów książek, klubów książki itp., aby znaleźć więcej możliwości i nawiązać kontakty z odpowiednimi ludźmi. Przy odrobinie dodatkowej pracy Zarabiać pieniądze z książkami będzie z czasem coraz łatwiej.

Recenzowanie książek będzie głównie pracą w niepełnym wymiarze godzin aby zarobić dodatkowe pieniądze. Średnio możesz spodziewać się, że zarobisz 30-50 USD za recenzję. Oznacza to, że jeśli otrzymasz 20 recenzji, zarobisz co najmniej 600 USD miesięcznie.

Jednak jako recenzent książek zawsze powinieneś być otwarty na czytanie nowych autorów, gatunków itp. Oto kilka platform lub stron internetowych na początek.

Powiązane: Jak zaoszczędzić pieniądze dzięki książce rozrywkowej

Recenzja Kirkusa

Jak sama nazwa wskazuje, Kirkus Review jest popularnym forum recenzentów książek. Na dzień dzisiejszy poszukują recenzentów tytułów w języku angielskim i hiszpańskim dla Kirkus Indie (sekcja magazynu z recenzjami książek poświęcona autorom self-publishingu).

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz wysłać CV i próbki tekstów do redaktora Kirkus Indie, Davida Rappa, na adres [email protected].

W każdym razie Kirkus Review prawie zawsze zatrudnia recenzentów książek w różnych przestrzeniach i niszach, a szczegóły można znaleźć Tutaj. Nie możemy znaleźć żadnych oficjalnych danych, ale jeśli przeszukamy Internet, większość twierdzi, że zarobiła od 40 do 50 USD za recenzję.

Reedsy

Jako recenzent książek Reedsy otrzymasz setki książek za darmo, zanim zostaną wprowadzone na rynek.

Musisz ubiegać się o stanowisko recenzenta książki Tutaj, zacznij działać i stwórz imponujący profil. Gdy czytelnikom spodoba się Twoja praca, mogą wysłać 1, 3 lub 5 USD jako podziękowanie. Możesz otrzymywać wskazówki za pośrednictwem Stripe.

Jednak Reedsy nie płaci ci za recenzje osobno. Więc to jest coś, co możesz odebrać w swoim wolny czas.

Lista książek

Jeśli chcesz pracować z Booklist, musisz znać książki i biblioteki. Możesz zacząć od wypełnienia wniosku i zapoznania się z recenzjami Booklist Online.

🔥 Zalecana:  AIOPS – W stronę AI

Gdy zostaniesz zaakceptowany, będziesz musiał napisać dobrze podsumowane recenzje w 150-175 słowach oddających fabułę książki. Możesz spodziewać się 15 USD za każde badanie. Jeśli tytuł zostanie przydzielony, otrzymasz opłatę za odrzucenie w wysokości 5 USD. Możesz znaleźć szczegóły Tutaj.

Amerykański przegląd książek

Twój zadaniem jest pisanie recenzja 200-250 słów, która dobrze podsumowuje książkę. Recenzenci otrzymują comiesięczne wynagrodzenie za recenzje, które napisałeś w poprzednich miesiącach.

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz skontaktować się z redaktorem z przykładową pracą, życiorysem i referencjami. Znajdź szczegóły Tutaj.

Przeglądaj książki

Aby pracować z BookBrowse, wystarczy zgłosić się z dobrej jakości próbką 300 słów i wypełnij ten formularz. Możesz zacząć od przeczytania recenzji Tutaj i kontynuuj, jeśli Twoja recenzja pasuje do jakości.

Recenzują gatunki takie jak beletrystyka dla młodych dorosłych, beletrystyka dla dorosłych i literatura faktu z ekscytującymi fabułami. Kolejną rzeczą odróżniającą BookBrowse od innych platform jest to, że recenzenci piszą tutaj „poza artykułem o książce, wraz z recenzjami książki”.

Recenzenci piszą jedną recenzję miesięcznie, uzyskując skromną zapłatę wraz z podpisem.

praca nadrzędna

W Upwork musisz utworzyć swój profil recenzenta, ponieważ w ten sposób autorzy i odpowiedni klienci mogą się z Tobą kontaktować, abyś przeczytał i zrecenzował ich książki.

Najlepszą częścią bycia na platformie jest to, że jako wolny strzelecmożesz ustalić cenę i wybrać klientów, z którymi chcesz współpracować.

Podobnie możesz również sprawdzić Fiverr.

Tygodnik Wydawców

Często zatrudniają recenzentów książek i płacą im 25 dolarów za każdego. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz wysłać CV i przykładową recenzję niedawno opublikowanej książki na adres [email protected].

Możesz znaleźć wszystkie inne szczegóły Tutaj.

Internetowy Klub Książki

W internetowym klubie książki otrzymasz książkę w nagrodę za recenzję. Kwalifikujesz się do tego dopiero po otrzymaniu pierwszej zatwierdzonej recenzji dostać zapłatę za Twoje recenzje. Skala wynagrodzenia za recenzję może wahać się od 5 do 60 USD za recenzowane książki. Znajdź więcej szczegółów Tutaj.

Zostań narratorem audiobooka:

Innym sposobem zarabiania na czytaniu książek jest zostanie narratorem audiobooków i sprzedawanie swojego głosu.

Twoja praca obejmuje używanie głosu, aby ożywić książkę i historię. Twoja praca obejmuje zapewnianie różnych głosów różnym postaciom i wydobywanie z nich wymaganych emocji.

Jako narrator audiobooków będziesz otrzymywać wynagrodzenie za godzinę lub udział w tantiemach. Chociaż niebo jest limitem, kwota, którą zarobisz, będzie się różnić w zależności od Twojego doświadczenia, długości, umowy z wydawcą itp.

Wszystko, co musisz mieć, to dobry głos, umiejętność modulowania głosu oraz umiejętność profesjonalnego nagrywania i edytowania pracy. Najprawdopodobniej znajdziesz pracę jako freelancer w firmie produkcyjnej lub wydawcy.

Możesz znaleźć Oferty pracy na stronach typu:

ACX

Czy jesteś aktorem głosowym i chcesz zarabiać na czytaniu książek? Możesz zajrzeć do ACX. Za pośrednictwem platformy możesz znaleźć nieograniczoną liczbę koncertów. Audiobooki, które stworzysz, będą dostępne w Audible, Amazon i iTunes.

🔥 Zalecana:  7 aplikacji Cash Back, takich jak Fetch Rewards w Kanadzie w 2023 r

Możesz zacząć od rejestracji Tutaj i przesyłanie próbek. Jeśli chodzi o płatność, masz dwie możliwości

  • Wybierz stawkę za przepracowaną godzinę lub
  • Wybierz podział 50% tantiem.

Po utworzeniu konta możesz wybrać tytuł i nagrać kilka minut manuskryptu. Jeśli właściciel prawa cię polubi, złoży ci ofertę, którą możesz zaakceptować.

Głosy

Voices to jeden z najlepszych rynków zadania głosowe. Możesz założyć u nich darmowe konto i szukać zleceń na narrację audiobooków.

Jeśli uaktualnisz go do członkostwa premium, uzyskasz dostęp do wszystkich ofert pracy, a oni również wyślą e-mailem najlepiej dopasowane oferty pracy na Twój adres e-mail. Nie znaleźliśmy dokładnych stawek opłat dla aktorów głosowych, ale średni koszt koncertów z audiobookami to 250-300 USD.

Głos123

Podobnie jak Voices, Voices123 to kolejny rynek dla lektorów. Możesz utworzyć bezpłatne konto i wyszukiwać odpowiednie oferty pracy związane z audiobookami.

Pracownia Zajączka

Bunnystudio to kolejne doskonałe miejsce do znalezienia zleceń na narrację audiobooków. Rejestracja jest bezpłatna, a otrzymasz dostęp do dostępnych ofert pracy. W tej chwili zamknęli aplikacje dla nowych artystów. Jest to jednak dobra opcja i powinieneś często je sprawdzać, aby skorzystać z okazji, gdy się otworzą.

Zostań korektorem:

Jako korektor będziesz otrzymywać wynagrodzenie za czytanie książek i pracę dla wydawców lub autorów, którzy potrzebują sprawdzenia swoich manuskryptów pod kątem błędów ortograficznych, gramatycznych, interpunkcyjnych i formatowania. Twoja praca zasadniczo ma na celu sprawienie, aby produkt końcowy był wolny od błędów i dopracowany.

Aby zostać korektorem, musisz wykazać się znajomością języka i gramatyki, dbałością o szczegóły oraz umiejętnością samodzielnej pracy. Poza tym powinieneś także wybrać dla siebie niszę, ponieważ pomoże ci to szybciej osiągnąć zysk.

Istnieją różne sposoby na znalezienie prace korektorskietakie jak aplikowanie na ogłoszenia o pracę na tablicach ogłoszeń lub platformach dla freelancerów, bezpośrednie kontaktowanie się z wydawcami i autorami lub współpraca z agencją korektorską.

Wreszcie, korektorzy mogą otrzymać konkurencyjną stawkę godzinową lub zryczałtowaną opłatę za projekt, w zależności od rodzaju i długości książki oraz wymaganego poziomu redakcji.

Polerowany papier

Polished Paper daje redaktorom wiele możliwości. Jeśli chcesz to rozważyć, idź Tutajzarejestruj konto użytkownika i prześlij swoje CV.

Następnie zostaniesz przeniesiony do ich testu składającego się z 35 pytań, a także zachęcamy do korzystania z zewnętrznych zasobów w celu wypełnienia testu (na przykład MLA, APA, CSE i Chicago przewodniki po formatowaniu).

Usługi korekty

Usługi korekty są doskonałe strona internetowa do znalezienia pracy w pełnym wymiarze godzin i zdalnej korekty. Możesz spodziewać się z nimi 19-46 $ za godzinę.

🔥 Zalecana:  Jak zarabiać na wynajmie samochodu

Aby się zarejestrować, musisz przystąpić do 20-minutowego testu, a po jego zdaniu otrzymasz odpowiednie możliwości.

WordVice

W WordVice można znaleźć wiele zleceń zdalnej korekty. Jeśli aplikujesz, musisz wysłać aplikację, wznowić i edytować próbki, a także poproszą Cię o oczekiwaną stawkę wynagrodzenia.

Gramlee

Gramlee prawie zawsze szuka wyjątkowych redaktorów. Masz swobodę pracy w domu i ustalania harmonogramu. Jeśli chcesz z nimi pracować, będziesz mieć dwa stanowiska redakcyjne – jedno do treści, a drugie do prac dyplomowych.

Rozpocznij blog skoncentrowany na książkach:

Blogowanie jest naszym ulubionym i najbardziej lukratywnym sposób na zarabianie pieniędzy z domu.

Prowadzenie bloga z recenzjami książek może być świetnym sposobem na zarabianie pieniędzy poprzez dzielenie się z innymi swoją miłością do książek. Istnieje wiele sposobów zarabiania na blogu i możesz zajrzeć do programów partnerskich, postów sponsorowanych, reklam, produktów cyfrowych itp.

  • Współpracując z wydawcami książek i korzystając z linków partnerskich, możesz zarabiać prowizje od sprzedaży generowanej za pośrednictwem Twojego bloga.
  • Pisanie sponsorowanych recenzji może również zapewnić stałe źródło dochodu.
  • Budowanie lojalnych odbiorców może przyciągnąć możliwości reklamowe, a marki są skłonne zapłacić za ekspozycję na czytelników.

Poza tym możesz zrobić dodatkowa gotówka z reklamami na Twoim blogu. Najwyżej oceniane firmy, z którymi warto współpracować, to Mediavine i Adthrive.

Oprócz korzyści finansowych blog z recenzjami książek może zapewniać dostęp do zaawansowanych egzemplarzy dla czytelników i innych ekskluzywnych treści od wydawców.

Blogowanie jest jednym z niewielu pobocznych zajęć na liście, które mogą pomóc w budowaniu pasywnego dochodu, a to oznacza, że ​​możesz zostać blogerem i zarabiać pieniądze obok swojej codziennej pracy.

Powiązane: Zarabiaj pieniądze online za darmo

Czy jesteś gotowy do zarabiania pieniędzy w Internecie?

Proszę bardzo. Istnieje wiele sposobów zarabiania na czytaniu książek. Chociaż może to zająć trochę czasu, aby ugruntować swoją pozycję w dowolnej z omawianych przez nas dziedzin, pamiętaj, że zwrot jest znaczny i możesz na nim zarobić.

Jeśli lubisz czytać i chcesz zarobić dodatkowe pieniądze, zarabianie na czytaniu książek może być doskonałą okazją do odkrywania. Możesz uczynić go swoim praca weekendowa lub potraktuj to jako pracę na pełen etat.

Zacznij teraz.