Obudowa AirPods nie ładuje się? Najlepsze poprawki do etui AirPods i AirPods Pro

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Obudowa AirPods nie ładuje się? Najlepsze poprawki do etui AirPods i AirPods Pro

Brak ładowania etui AirPods może równie dobrze oznaczać koniec świata – a przynajmniej okropny dzień – dla niektórych osób. Jeśli etui AirPods nie ładuje się, odbiera to przede wszystkim smak posiadania AirPods. Albo AirPods też się nie ładują, albo tak, ale nie będzie można ich łatwo naładować za pomocą etui, a to jest do bani.

Ten artykuł jest najlepszym początkiem dla tych, którzy chcą poznać najlepsze poprawki do obudów AirPods i AirPods. Zawiera doskonałe poprawki do wypróbowania, przyczyny problemu, sposoby rozwiązywania innych typowych problemów oraz sposoby sprawdzania żywotności baterii lub stanu ładowania. Nie ruszać się z miejsca!

Skąd mam wiedzieć, czy moje AirPods się ładują?

Jeśli słuchawki AirPods znajdują się w etui i wyświetla czerwone lub bursztynowe światło, oznacza to, że słuchawki AirPods ładują się w etui. Lampka zgaśnie po kilku sekundach – aby sprawdzić, czy słuchawki AirPods nadal się ładują, możesz otworzyć pokrywę. Jeśli wyświetla kolor czerwony lub bursztynowy, nadal ładuje słuchawki AirPods. Jeśli zamiast tego wskazuje kolor zielony, oznacza to, że słuchawki AirPods są w pełni naładowane. W przypadku słuchawek AirPods Pro możesz sprawdzić lampkę stanu, dotykając obudowy.

Alternatywnie możesz umieścić etui blisko telefonu i otworzyć pokrywę. Poziom naładowania baterii etui i słuchawek AirPods pojawi się na ekranie. Jeśli widzisz ikonę błyskawicy obok ikony baterii, oznacza to, że trwa ładowanie. Możesz także dodać widżet baterii do ekranu głównego lub zapytać Siri o poziom naładowania baterii słuchawek AirPods.

Dlaczego moja obudowa Airpods się nie ładuje?

Jeśli etui AirPods nie ładuje się, przyczyną może być brud lub zanieczyszczenia, które utknęły w porcie ładowania. Na przykład, gdy nosisz etui AirPods w kieszeni lub na dole torby, brud, kłaczki lub zanieczyszczenia mogą utknąć w porcie ładowania, blokując prawidłowe połączenie kabla.

Oto kilka innych przyczyn problemu z ładowaniem etui AirPods:

Źródło zasilania lub kabel

Przyczyną problemu może być źródło zasilania lub kabel używany do ładowania etui AirPods. Jeśli źródło zasilania nie otrzymuje wystarczającej mocy, nie może dostarczyć wystarczającej mocy do zainicjowania ładowania – lub przynajmniej prawidłowego. Ponadto, jeśli używany kabel jest uszkodzony lub podrobiony, ładowanie może zostać przerwane bez ostrzeżenia.

Bateria

Jeśli korzystasz ze słuchawek AirPods przez bardzo długi czas, bateria obudowy mogła się zużyć, uszkodzić lub ulec uszkodzeniu. Lata użytkowania mogą również powiedzieć o AirPods pod względem żywotności baterii, jakości dźwięku i wyglądu.

Błąd oprogramowania lub oprogramowania układowego

Innym powodem tego problemu są błędy. Mogą występować błędy w oprogramowaniu lub oprogramowaniu sprzętowym obudowy. Może to być również po prostu brakująca aktualizacja. Ten problem można rozwiązać, resetując obudowę i słuchawki AirPods lub aktualizując oprogramowanie układowe.

Obudowa AirPods nie ładuje się? – Poprawki robocze dla AirPods i AirPods Pro

Aby naprawić brak ładowania obudowy AirPods, możesz spróbować ją wyczyścić. Najpierw wyczyść obudowę czystą, miękką, niestrzępiącą się ściereczką. Następnie użyj bawełnianego wacika, aby delikatnie wyczyścić wnętrze obudowy, w której znajdują się słuchawki AirPods. Możesz zwilżyć ściereczkę lub wacik alkoholem, roztworem do aparatów słuchowych lub wodą. Upewnij się, że używasz jak najmniejszej ilości płynu. Następnie użyj szczoteczki antystatycznej lub nowej szczoteczki do zębów, aby usunąć wszystko, co mogło utknąć w porcie ładowania.

Alternatywnie możesz wybrać grubszą, ale bardziej praktyczną opcję – możesz odessać brud z portu ładowania. Zanim to zrobisz, pamiętaj, aby założyć cienką, czystą szmatkę na port, aby chronić usta przed tym, co może zostać wyssane.

Poprawka 2: przełącz kable lub źródło zasilania

Jeśli problem jest spowodowany używanym kablem lub źródłem zasilania, możesz to potwierdzić lub naprawić, używając innego kabla. Najlepiej oryginał i certyfikowany. Możesz także zmienić źródło zasilania, przełączyć się na ładowanie etui za pomocą pada bezprzewodowego lub przełączyć się na gniazdko ścienne zamiast przedłużacza/portu USB. Możesz przetestować kable, źródło zasilania i podkładkę bezprzewodową z innymi urządzeniami, aby upewnić się, że problem nie pochodzi z samej obudowy.

🔥 Zalecana:  Wszystko o procesie roboczym MoUSO — jak naprawić wysoki procesor?

Jeśli to nie zadziała, możesz odwrócić koniec kabla i spróbować ponownie. Podczas korzystania z podkładki bezprzewodowej upewnij się, że etui jest prawidłowo umieszczone, a wskaźnik stanu jest skierowany w górę.

Poprawka 3: Połączenie

Jeśli ładujesz etui za pomocą kabla Lightning, musisz pamiętać, że kabel musi być prawidłowo podłączony, aby etui mogło się naładować. Początkujący użytkownicy mogą nie być świadomi, że kabel wymaga lekkiego naciśnięcia i kliknięcia, aby zapewnić prawidłowe połączenie. Należy również sprawdzić zasilacz lub koniec USB, aby upewnić się, że jest prawidłowo podłączony do źródła.

Poprawka 4: Zresetuj

Zresetowanie obudowy AirPods może rozwiązać problem, przywracając ją do stanu domyślnego, usuwając w ten sposób wszystko, co mogło przy niej manipulować. Aby zresetować słuchawki AirPods i etui:

 1. Umieść AirPods w etui, zamknij pokrywę
 2. Odczekaj 30 sekund i ponownie otwórz pokrywę
 3. Iść do Ustawienia >> Bluetooth
 4. Stuknij w I obok nazwy słuchawek AirPods, a następnie stuknij w Zapomnij to urządzenie>Zapomnij urządzenie
 5. Potwierdź, że AirPods nie ma już na liście
 6. Następnie, przy wciąż otwartej pokrywie, naciśnij i przytrzymaj przycisk Przycisk konfiguracji z tyłu obudowy, aż lampka z przodu zacznie migać na pomarańczowo, a następnie na biało – powinno to trwać około 15 sekund
 7. Po zakończeniu spróbuj ponownie naładować etui

Poprawka 5: bateria

Po latach użytkowania bateria etui AirPods może być zużyta, wadliwa lub uszkodzona. Można to łatwo naprawić, wymieniając baterię w certyfikowanym centrum serwisowym Apple.

Poprawka 6: AirPods

Może to zabrzmieć zabawnie, ale same AirPods mogą być tym, co powstrzymuje ładowanie obudowy. Możesz spróbować wyjąć AirPods i naładować samą obudowę. To skierowałoby moc na samą sprawę i mogłoby rozwiązać problem.

Poprawka 7: Zaktualizuj oprogramowanie układowe

Oprogramowanie układowe lub oprogramowanie słuchawek AirPods może zawierać błędy lub być nieaktualne. Dlatego aktualizacja może rozwiązać problem. Aby zaktualizować słuchawki AirPods:

 1. Umieść obie słuchawki AirPods w etui i podłącz je do ładowarki
 2. Umieść urządzenie podłączone do słuchawek AirPods obok etui – powinno to automatycznie uruchomić aktualizację
 3. Aby potwierdzić lub sprawdzić stan aktualizacji, przejdź do Ustawienia>Ogólne>Informacje>AirPods
 4. Tutaj możesz sprawdzić oprogramowanie układowe i zaktualizować AirPods

Poprawka 8: Zdejmij pokrywę

Osłona ochronna zastosowana w etui może zakłócać połączenie między portem ładowania a kablem lub wpływać na transmisję mocy podczas korzystania z ładowarki bezprzewodowej. Możesz spróbować zdjąć osłonę przed ładowaniem etui.

AirPods Pro Case nie ładuje się i nie świeci? Skontaktuj się z Apple Support

Jeśli etui do słuchawek AirPods pro nie ładuje się ani nie wyświetla żadnej kontrolki stanu, zalecamy wypróbowanie sugerowanych rozwiązań. Jeśli żaden nie działa, powinieneś Skontaktuj się z Apple Support lub odwiedź pobliski sklep Apple, aby go naprawić lub uzyskać zastępcze etui.

Obudowa AirPods nie ładuje się do 100%? Najważniejsze wskazówki do naprawy

Aby naprawić etui AirPods, które nie ładuje się do 100, możesz spróbować umieścić AirPods w etui podczas ładowania lub podłączyć je bezpośrednio do gniazdka ściennego zamiast przedłużacza. Jeśli używasz kabla lub przejściówki innej firmy, spróbuj przełączyć się na kabel i przejściówkę Apple. Może to być również konkretny kabel lub adapter, którego używasz — Apple lub nie — możesz spróbować użyć innych. Problem może wynikać ze zwarcia w adapterze, które uniemożliwia ładowanie obudowy do 100.

Poprawka 2: aktualizacja

Alternatywnie możesz spróbować zaktualizować oprogramowanie układowe. Aby to zrobić:

 1. Umieść obie słuchawki AirPods w etui i podłącz je do ładowarki
 2. Umieść urządzenie podłączone do słuchawek AirPods obok etui – powinno to automatycznie uruchomić aktualizację
 3. Aby potwierdzić lub sprawdzić stan aktualizacji, przejdź do Ustawienia >> Ogólne >> Informacje >> AirPods
 4. Tutaj możesz sprawdzić oprogramowanie układowe i zaktualizować AirPods

Poprawka 3: Zresetuj

Inną poprawką, którą możesz wypróbować, jest zresetowanie. Możesz to zrobić bez słuchawek AirPods, ale jeśli to nie zadziała, spróbuj włożyć AirPods i zresetować ponownie. Zresetować:

 1. Naciśnij i przytrzymaj Przycisk konfiguracji z tyłu obudowy przez około 15 sekund
 2. Zwolnij przycisk, gdy lampka stanu zacznie migać na pomarańczowo, a następnie na biało
 3. Po zakończeniu spróbuj ponownie naładować etui

Jeśli żadna z tych poprawek nie działa, oto kilka innych rzeczy do wypróbowania:

 1. Wymień baterię
 2. Skontaktuj się z pomocą techniczną Apple w celu wymiany lub naprawy
 3. Jeśli obudowa jest podłączona do gniazdka ściennego, zamiast tego podłącz ją do komputera i odwrotnie
 4. Odłącz, odczekaj kilka sekund i podłącz ponownie. Powtórz to kilka razy
🔥 Zalecana:  Wszystko o maszynie wektorów wsparcia – w kierunku sztucznej inteligencji

Airpody nie trzymają ładunku? Wskazówki dotyczące naprawy

Jeśli słuchawki AirPods nie są naładowane, możesz spróbować zresetować słuchawki AirPods i obudowę, wypróbować inny kabel lub przejściówkę albo naładować słuchawki AirPods i etui. Jeśli żadna z tych metod nie działa, możesz wypróbować inne wymienione powyżej poprawki, a jeśli nie działają, być może trzeba będzie odwiedzić najbliższy sklep Apple w celu naprawy lub wymiany.

Obudowa Airpods nie ładuje się, ale pokazuje pomarańczowe światło? Co to znaczy

Jeśli etui AirPods nie ładuje się, ale miga na pomarańczowo lub bursztynowo, wystąpił problem. Możesz spróbować zresetować, aby przywrócić go do normy.

Aby zresetować słuchawki AirPods:

 1. Umieść AirPods w etui, zamknij pokrywę
 2. Odczekaj 30 sekund i ponownie otwórz pokrywę
 3. Iść do Ustawienia >> Bluetooth
 4. Stuknij w I obok nazwy słuchawek AirPods, a następnie stuknij w Zapomnij to urządzenie>Zapomnij urządzenie
 5. Potwierdź, że AirPods nie ma już na liście
 6. Następnie, przy wciąż otwartej pokrywie, naciśnij i przytrzymaj przycisk Przycisk konfiguracji z tyłu obudowy, aż lampka z przodu zacznie migać na pomarańczowo, a następnie na biało – powinno to trwać około 15 sekund
 7. Po zakończeniu spróbuj ponownie naładować etui

Możesz także spróbować zaktualizować AirPods, wyczyścić lub naładować AirPods i etui. Jeśli pomarańczowe światło nie miga, etui AirPods powinno się ładować. Możesz wypróbować poprawki wymienione powyżej, aby rozwiązać ten problem.

Czy moje słuchawki AirPods Pro ładują się, jeśli lampka się nie świeci?

Tak, słuchawki AirPods Pro nadal mogą się ładować, jeśli lampka się nie świeci. Aby potwierdzić, możesz otworzyć pokrywę lub po prostu dotknąć obudowy, aby zobaczyć, jakie światło jest wyświetlane. Jeśli jest czerwony lub bursztynowy, oznacza to, że etui nadal się ładuje. Jeśli jest zielony, oznacza to, że jest w pełni naładowany.

Po podłączeniu etui AirPods wyświetla czerwone lub bursztynowe światło, wskazujące, że trwa ładowanie. Jednak lampka zgaśnie po kilku sekundach, co nie oznacza, że ​​ładowanie zostało przerwane. Pamiętaj, że ma to zastosowanie tylko wtedy, gdy AirPods nie są w etui. Jeśli tak, to wyświetlana lampka stanu wskazywałaby stan ładowania słuchawek AirPods, a nie obudowę.

Alternatywnie, aby sprawdzić, czy etui AirPods się ładuje, umieść etui obok urządzenia, do którego jest podłączone, i otwórz pokrywę. Powinieneś zobaczyć wyskakujące okienko na ekranie urządzenia. Jeśli obok ikony baterii pod obudową AirPods znajduje się ikona błyskawicy, trwa ładowanie.

Dlaczego moja obudowa AirPods nie świeci się podczas ładowania?

Jeśli etui AirPods nie wyświetla wskaźnika stanu podczas ładowania, otwórz pokrywę lub stuknij w obudowę, aby wyświetlić wskaźnik stanu. Jeśli jest czerwony lub bursztynowy, oznacza to, że etui nadal się ładuje. Jeśli jest zielony, oznacza to, że jest w pełni naładowany.

Ważne jest, aby pamiętać, że po podłączeniu etui AirPods wyświetla czerwone lub bursztynowe światło, aby pokazać, że się ładuje. Jednak lampka zgaśnie po kilku sekundach, co nie sugeruje, że przestał się ładować. Pamiętaj, że ma to zastosowanie tylko wtedy, gdy AirPods nie są w etui. Jeśli tak, to wyświetlana lampka stanu wskazywałaby stan ładowania słuchawek AirPods, a nie obudowę.

Alternatywnie, aby sprawdzić, czy etui AirPods się ładuje, umieść etui obok urządzenia, do którego jest podłączone, i otwórz pokrywę. Powinieneś zobaczyć wyskakujące okienko na ekranie urządzenia. Jeśli obok ikony baterii pod obudową AirPods znajduje się ikona błyskawicy, trwa ładowanie.

Jak naładować słuchawki AirPods Pro bez etui?

Niestety, nie można ładować słuchawek AirPods ani AirPods Pro bez etui. Istnieje kilka mitów na temat ładowania słuchawek AirPods za pomocą ładowarki szpilkowej lub aplikacji – są one nie tylko fałszywe, ale także niebezpieczne. Jedynym sugerowanym sposobem naładowania słuchawek AirPods pro w przypadku zgubienia etui jest użycie czyjegoś etui lub otrzymanie zastępczego etui od Apple. Możesz także wybrać etui do ładowania bezprzewodowego dla AirPods Pro.

🔥 Zalecana:  Najlepsze rozszerzenia JupyterLab do badań nad uczeniem maszynowym (2023)

Inną opcją jest zakup etui do ładowania AirPods innych marek. Chociaż może to nie być praktyczne rozwiązanie, ponieważ niektóre z nich nie będą działać na twoich AirPods, a niektóre tak. Nie da się tego stwierdzić, dopóki ich nie wypróbujesz. Aby mieć pewność, że nie zgubisz etui do słuchawek AirPods, możesz otrzymać AirTag dla tego. AirTag pomoże go znaleźć, nawet gdy jest martwy.

Jak zresetować etui AirPods Pro?

Aby zresetować etui AirPods Pro:

 1. Umieść AirPods w etui, zamknij pokrywę
 2. Odczekaj 30 sekund i ponownie otwórz pokrywę
 3. Iść do Ustawienia >> Bluetooth
 4. Stuknij w I obok nazwy słuchawek AirPods, a następnie stuknij w Zapomnij to urządzenie>Zapomnij urządzenie
 5. Potwierdź, że AirPods nie ma już na liście
 6. Następnie, przy wciąż otwartej pokrywie, naciśnij i przytrzymaj przycisk Przycisk konfiguracji z tyłu obudowy, aż lampka z przodu zacznie migać na pomarańczowo, a następnie na biało – powinno to trwać około 15 sekund.

Przeczytaj także: Czy AirPods Pro są tego warte w 2022 roku?

Obudowa AirPods nie ładuje się? Budżetowe zamienniki AirPod

Gdy etui AirPods nie ładuje się i bezskutecznie wypróbowałeś wszystkie sugerowane poprawki, oto kilka budżetowych zamienników AirPods, które możesz sprawdzić:

LG TONE FREE FP5

Kluczowe cechy/zalety:

 • Eliminacja szumów i echa
 • Szybkie ładowanie w pięć minut i całkowity czas pracy na baterii wynoszący 22 godziny
 • Wyraźność połączeń i tryb szeptu
 • Odporność na zachlapania IPX4
 • W uchu
 • Ergonomiczny styl
 • Technologia dźwięku Meridian
 • Androida i IOSa
 • Dźwięk 3D
 • Sterowanie dotykowe
 • Asystent głosowy
 • Jest dostarczany z aplikacją
 • Szybkie i łatwe parowanie

Cons:

 • Ładowanie przewodowe
 • Działa lepiej z Androidem niż z iOS

SOUNDCORE ANKER LIFE

Kluczowe cechy:

 • Występuje w kolorze czarnym, koralowym, granatowym, białym i błękitnym
 • Redukcja szumów
 • Jest dostarczany z aplikacją
 • Głęboki bas
 • W uchu
 • Tryby transportu, gier, spania, na zewnątrz i wewnątrz
 • Sterowanie dotykowe
 • Sześć mikrofonów zapewniających klarowność połączeń

Cons:

 • Nie zatrzymuje się automatycznie po wyjęciu jednego ucha
 • Sterowanie dotykowe jest zawodne
 • Źle dopasowane
 • Problemy z łącznością
 • Niezbyt głośno
 • Imponujące tryby ANC i przezroczyste

SŁUCHAWKI TRIBIT BLUETOOTH

Kluczowe cechy:

 • Półw ucho
 • Redukcja szumów
 • Jasność połączeń
 • Całkowity czas pracy baterii 32 godziny
 • Bluetooth 5.2
 • Przyciski dotykowe

Cons:

 • Redukcja szumów nie jest zbyt dobra
 • Źle dopasowane
 • Wkładka douszna po prawej stronie jest wkładana do lewego ucha i odwrotnie

Wniosek

Co zrobić, gdy etui AirPods się nie ładuje? Nie martw się, niech ten artykuł będzie twoim superbohaterem na cały dzień. Możesz wypróbować dowolną z wymienionych poprawek, dopóki nie znajdziesz specjalnej, która działa dla Ciebie. Jeśli niestety nie możesz znaleźć rozwiązania w tym artykule, wymieniliśmy również niektóre z najlepszych budżetowych zamienników AirPods, które możesz zrobić.

Ostatnia aktualizacja 29.06.2023 Jesteśmy partnerem Amazon.com, Amazon.co.uk i Amazon.in i zarabiamy na kwalifikujących się zakupach za pośrednictwem naszych linków bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.