Numer, na który próbujesz zadzwonić, jest nieosiągalny [Code PPS 6180] – Przyczyny i poprawki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Numer, na który próbujesz zadzwonić, jest nieosiągalny [Code PPS 6180] – Przyczyny i poprawki

Czy próbujesz nawiązać połączenie telefoniczne z numerem, z którego dzwoniłeś bez problemów w przeszłości i wita Cię komunikat o przechwyceniu połączenia, mówiący, że „numer, pod który próbujesz zadzwonić, jest nieosiągalny”? Podobnie jak w przypadku innych wiadomości o przechwyceniu połączenia, może to być bardzo mylące dla wielu osób, więc pomyśleliśmy, że warto stworzyć artykuł dotyczący tego problemu i pomóc wam go zrozumieć i zobaczyć, co można zrobić, jeśli kiedykolwiek otrzymasz połączenie przechwycić wiadomość, że „numer, z którym próbujesz się połączyć, jest nieosiągalny”.

Numer, na który próbujesz zadzwonić, jest nieosiągalny – co to znaczy

W zależności od tego, gdzie wyjeżdżasz, przyczyną komunikatu o przechwyceniu połączenia „numer, na który próbujesz zadzwonić, jest nieosiągalny” może być brak karty SIM odbiorcy w jego smartfonie. Gdy karta SIM nie jest włożona do żadnego telefonu, połączenie z numerem zostanie zwrócone z komunikatem o przechwyceniu połączenia „nieosiągalny”.

Słaby zasięg sieci

Inną przyczyną komunikatu o przechwyceniu połączenia „numer, na który próbujesz zadzwonić jest nieosiągalny” jest to, że odbiorca nie znajduje się w obszarze objętym zasięgiem sieci lub występują inne problemy z dostępem do sieci urządzenia odbiorcy. Ogólnie rzecz biorąc, oczekiwanie na jakiś czas i ponowne wybranie numeru wróciło bez żadnych problemów.

Zatory na liniach telefonicznych

Przeciążenia ze strony operatora sieci spowodowałyby również zwrócenie komunikatu o przechwyceniu połączenia „numer, z którym próbujesz się połączyć, jest nieosiągalny”. Niektóre numery kierunkowe są przeciążone w określonych porach dnia, a dzwonienie pod numer z tym numerem kierunkowym prawdopodobnie spowoduje zwrócenie tej wiadomości. Wielokrotne wybieranie numeru rozwiązuje ten konkretny problem, ponieważ obciążenie linii telefonicznych spada, a połączenia zaczynają działać poprawnie.

Nieczynny numer

Gdy numer jest nieczynny, otrzymasz również komunikat o przechwyceniu „nieosiągalny”. Może to być spowodowane nieodnawianiem rachunków telefonicznych przez klienta i decyzją operatora sieci o likwidacji linii lub długimi okresami bezczynności, skutkującymi blokadą linii telefonicznej. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko, co ma związek z kontem klienta i jego operacjami, spowoduje wyświetlenie tej wiadomości o przechwyceniu połączenia.

🔥 Zalecana:  Wskazówki dotyczące pisania treści dla początkujących: przewodnik krok po kroku

Fałszywe liczby

Jeśli numer został pozostawiony na twoim identyfikatorze dzwoniącego i jest nieznany, prawdopodobnie otrzymujesz wiadomość o przechwyceniu połączenia „numer, z którym próbujesz się połączyć, jest nieosiągalny”, ponieważ dzwonisz pod sfałszowany numer. Ci faceci używają oprogramowania do zmiany cyfr wyświetlanych na telefonie odbiorcy podczas dzwonienia, więc próba połączenia pod sfałszowany numer nie będzie możliwa. Jeśli podejrzewasz, że dzwoniono do Ciebie spamem, dzwoniono automatycznie lub Twój numer jest w rękach telemarketerów, możesz to zrobić zawsze idź tutaj aby umieścić swój numer w krajowej bazie danych Do-Not-Call.

Telefony nieoddzwaniające

W niektórych przypadkach otrzymujesz wiadomość o przechwyceniu „nieosiągalny”, ponieważ dzwonisz pod numer telefonu, który nie zezwala na połączenia przychodzące. Niektóre firmy i szpitale używają telefonów, które umożliwiają tylko połączenia wychodzące, w takim przypadku próba oddzwonienia jest prawie niemożliwa. Jeśli podejrzewasz to, możesz przeprowadzić badania numeru i potwierdzić, skąd pochodzi połączenie, i zadzwonić pod numer, który mają publicznie.

Wyjęta bateria lub uszkodzony telefon

Kiedy odbiorca wyjmie baterię z telefonu, dzwoniący zwraca wiadomość „nieosiągalny”. Dzieje się tak zwłaszcza dlatego, że telefony komórkowe regularnie aktualizują najbliższą stację bazową o ich dostępności do odbierania połączeń, a po wyłączeniu za pomocą przycisku zasilania aktualizują również stację bazową, dlatego otrzymujesz komunikat, że telefon jest „ wyłączony”. Jednak w tym przypadku telefon nie jest w stanie przekazać swojego stanu do najbliższego stanu bazowego, ponieważ telefon został uszkodzony lub bateria została wyjęta.

Czytaj także: Ile razy dzwoni telefon?

Zablokowany kontakt

Otrzymasz komunikat o przechwyceniu połączenia „numer, na który próbujesz zadzwonić, jest nieosiągalny”, jeśli odbiorca Cię zablokował. Zablokowane numery zwracają różne komunikaty o przechwyceniu połączenia i jest to jeden z najpopularniejszych.

Numer, na który próbujesz zadzwonić, jest nieosiągalny PPS 6180

Jeśli powiadomienie brzmi „numer, na który próbujesz zadzwonić, jest nieosiągalny PPS 6180” lub coś podobnego, istnieje prawdopodobieństwo, że klient korzysta z planu przedpłaconego i nie ma środków na koncie, aby dodać więcej minut. Ogólnie rzecz biorąc, doładowanie środków na ich koncie rozwiązuje ten problem i może tak być w Twoim przypadku.

🔥 Zalecana:  Firma Microsoft wydała model rozpowszechniania, który umożliwia zbudowanie awatara 3D z pojedynczego zdjęcia osoby

Przeczytaj także: Ciągle otrzymuję brudne SMS-y z losowych liczb – oto, co robię

Numer, na który próbujesz zadzwonić, jest nieosiągalny – co robić

Jeśli otrzymujesz wiadomość o przechwyceniu połączenia „numer, z którym próbujesz się połączyć, jest nieosiągalny PPS 6180”, możesz stwierdzić, że wiele różnych rzeczy może być nie tak, ale podzielimy się kilkoma rzeczami, które mogą pomóc.

Przypomnij sobie po jakimś czasie

To rozwiązuje wiele z tych problemów. Jeśli obszar ma słaby zasięg sieci lub pogoda jest zła, numer prawdopodobnie będzie nieosiągalny. Odczekanie przez jakiś czas często załatwia sprawę.

Sprawdź ustawienia bloku

Nawet jeśli połączenie nie zostanie zrealizowane, spróbuj wysłać SMS-a do odbiorcy i poprosić go, aby sprawdził ustawienia blokowania na swoim telefonie, aby upewnić się, że nie zostałeś przypadkowo dodany do listy zablokowanych. Jeśli korzystają z AT&T, mogą przejść do Strona pomocy technicznej dotyczącej urządzeń >> wybierz marka i model telefonu >> iść do Samouczki >> wybierz Powołanie >> wybierz Zablokuj lub Odblokuj Połączenia.

Przeczytaj także: Twoje połączenie nie może zostać zrealizowane zgodnie z wybranym numerem — prawdopodobne przyczyny