Numer, który wybrałeś, jest nieczynny – czy jesteś zablokowany przez abonenta?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Numer, który wybrałeś, jest nieczynny – czy jesteś zablokowany przez abonenta?

Kiedy próbujesz zadzwonić do abonenta i otrzymujesz wiadomość o przechwyceniu „numer, który wybrałeś, jest nieczynny”, może być tak wiele różnych rzeczy, które mogą to spowodować. Chociaż szanse, że abonent, do którego dzwonisz, umieścił Cię na swojej liście blokad, powinniśmy wziąć pod uwagę, mogą istnieć mniej znane przyczyny, które omówimy w tym artykule.

Co powoduje, że „Wybrany numer nie jest w użyciu?”

  • Co powoduje, że podczas próby nawiązania połączenia odtwarzany jest komunikat o przechwyceniu połączenia „Wybrany numer jest niedostępny”? Gdy otrzymasz wiadomość o przechwyceniu „wybrany numer jest niedostępny”, jedną z wielu przyczyn jest to, że numer, na który próbujesz zadzwonić, jest odłączony od operatora sieci lub jest nieprawidłowy, powiedzmy, że przegapiłeś jeden lub więcej numerów lub zamieniłeś cyfry dla siebie.
  • Nawet jeśli sam nie wybrałeś błędnego numeru, istnieje prawdopodobieństwo, że system źle wybrał, co prowadzi do odtworzenia tej wiadomości przechwytującej. Dzieje się tak, gdy próbujesz dzwonić pod numery z numerem kierunkowym o określonych porach dnia, głównie wtedy, gdy ciśnienie na liniach telefonicznych jest duże. Nawet wielokrotne dzwonienie w tym samym czasie może zwrócić ten komunikat o przechwyceniu połączenia, ale zalecamy, aby użytkownicy poświęcili trochę czasu i spróbowali ponownie wybrać numer, o ile masz pewność, że masz prawidłowy numer.
  • Mimo to, dzwoniąc pod niewłaściwy numer, powinniśmy również dodać, że chociaż możesz otrzymać prawidłowy numer, aw niektórych przypadkach linie telefoniczne działają dobrze, odbiorca mógł podać niewłaściwy numer. Więc jeśli jest to miłość lub umowa biznesowa, która nie chce, abyś się z nimi skontaktował, otrzymanie tej wiadomości o przechwyceniu połączenia po pewnym czasie będzie oznaczać, że po prostu mogłeś otrzymać niewłaściwy numer.
  • Jeśli usługa telefoniczna danej osoby została odcięta, a najbardziej popularnym powodem jest to, że dana osoba nie zapłaciła rachunków telefonicznych, podczas próby połączenia otrzymasz komunikat o przechwyceniu połączenia „wybrany numer jest nieczynny” .
  • Otrzymaliśmy komunikaty o przechwyceniu połączenia podczas próby połączenia z numerem, który został niedawno wydany i nie został uwzględniony w tabelach routingu. Głównym wyjaśnieniem tego zjawiska jest przenośność numerów, polegająca na tym, że dany numer nie należy już do operatora i nie został dodany do innego operatora. Może to trwać przez jakiś czas, ale ogólnie odczekanie od kilku minut do kilku godzin na oddzwonienie powinno to wyjaśnić.
  • Są też chwile, kiedy dzwonisz pod numer pozostawiony na twoim identyfikatorze dzwoniącego przez kogoś, kogo nie znasz. W takim przypadku warto wziąć pod uwagę, że numer telefonu jest prawdopodobnie sfałszowany. Gdy spróbujesz zadzwonić pod ten numer, zwróci komunikat o przechwyceniu połączenia „wybrany numer jest nieczynny”, ponieważ jest to fałszywy numer. Chcesz również wiedzieć, że niektóre firmy i szpitale sprawiają, że nie możesz do nich oddzwonić, więc chcesz to zbadać, zanim wyciągniesz jakiekolwiek wnioski.
  • Jednak w większości przypadków, gdy otrzymasz komunikat o przechwyceniu połączenia „wybrany numer jest nieaktywny”, niezależnie od tego, co się dzieje – czy numer telefonu był błędnie wybrany, czy klient nie odnowił rachunków telefonicznych , firma telekomunikacyjna odłączyła swój numer telefonu od usługi lub odbiorca zgubił telefon – jest to wskazówka, że ​​klient nie jest technicznie trwale wyłączony lub że problem nie uniemożliwi trwałego skontaktowania się z odbiorcą, o ile masz prawidłowy numer telefonu, więc spróbuj ponownie użyć numeru telefonu później i sprawdź, czy przejdzie.
🔥 Zalecana:  Jak działa DoorDash Fast Pay? – Co kierowcy powinni wiedzieć

Poprawka 1: Zgłoś numer spamu

Jeśli otrzymasz komunikat o przechwyceniu połączenia „abonent, którego wybrałeś, jest niedostępny” podczas próby połączenia z numerem pozostawionym na twoim identyfikatorze dzwoniącego, prawdopodobnie zostałeś wezwany przez Robo, wezwany do spamu lub wezwany przez telemarketera .

Jeśli oddzwonisz, aby zrezygnować, a połączenie nie zostanie zrealizowane, zawsze możesz zgłosić numer swojemu operatorowi, aby go zablokować, ponieważ brak możliwości rezygnacji z połączeń spamowych stanowi naruszenie przepisów rządowych.

Poprawka 2: Potwierdź, że nie jest to przekazywanie połączeń

Podczas wybierania numeru możesz spojrzeć na ekran telefonu i sprawdzić, czy wyświetla się komunikat „przekierowanie połączeń”. Jeśli tak się stanie, zanim otrzymasz wiadomość o przechwyceniu połączenia „abonent, do którego dzwonisz, nie jest dostępny”, istnieje prawdopodobieństwo, że połączenia abonenta zostały przekierowane na nieprawidłowy numer, a wysłanie wiadomości tekstowej może pomóc Ci się z nim skontaktować.

Poprawka 3: Spróbuj ponownie po pewnym czasie

Stanie się tak, jeśli dzwonisz pod numer telefonu, o którym wiesz, że jest poprawny i na pewno nie jest nieczynny.

Ponieważ wiadomość o przechwyceniu połączenia „abonent, do którego dzwonisz, jest niedostępna” jest czasami wynikiem przeciążonych linii telefonicznych, czekanie od kilku minut do kilku godzin na ponowną próbę połączenia powinno być w stanie naprawić sytuację.

Będzie tak również w przypadku, gdy dany abonent przenosi swój numer do innego operatora.

Poprawka 4: Potwierdź, że numer jest poprawny

Zwykle chcesz potwierdzić, że numer, który posiadasz, jest poprawny. Jeśli brakuje jednego lub dwóch numerów lub zostały one zamienione, otrzymasz komunikat o przechwyceniu połączenia „abonent, którego wybrałeś, nie jest dostępny”.

Możesz także spróbować skontaktować się z numerem za pomocą innego telefonu, aby sprawdzić, czy wiadomość o przechwyceniu jest odtwarzana.

Jeśli żadna z tych metod nie działa, ogólnie najlepiej jest skontaktować się z subskrybentem w jakikolwiek inny sposób i poinformować go, że próbujesz się z nim skontaktować. Z pewnością mieliby wyjaśnienie i byliby w stanie skontaktować się ze swoim przewoźnikiem, aby to naprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.