Nieznany rozmówca a brak identyfikatora dzwoniącego – różnice i ich znaczenie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Nieznany rozmówca a brak identyfikatora dzwoniącego – różnice i ich znaczenie

W normalnych warunkach telefon zwykle wyświetla numer za połączeniem przychodzącym. Ponadto, jeśli masz zapisany numer dzwoniącego w kontaktach, możesz szybko zidentyfikować, kto to jest, zanim odbierzesz połączenie.

Jednak nie zawsze tak jest. Czasami możesz odbierać połączenia bez szczegółowych informacji o numerze dzwoniącego. Te połączenia mogą mieć albo Brak identyfikatora dzwoniącego, albo szczegóły nieznanego dzwoniącego.

Jeśli chcesz wiedzieć, co one oznaczają, ten artykuł może pomóc. W tym artykule omówiono różnicę między nieznanym rozmówcą a brakiem identyfikatora dzwoniącego.

Co oznacza brak identyfikatora dzwoniącego?

Jeśli otrzymasz połączenie ze szczegółami „Brak identyfikatora dzwoniącego”, dzwoniący wyłączył wyświetlanie swojego numeru podczas rozmowy. Aby włączyć tę funkcję, osoba dzwoniąca musi mieć skonfigurowaną opcję „Ukryj mój numer/Prywatność”.

Ludzie używają tej funkcji, jeśli chcą nawiązywać żarty lub przeprowadzać oszustwa. W rezultacie nie zaleca się wybierania tych połączeń.

Jeśli zdecydujesz się odebrać połączenie, bardzo uważaj na informacje, które podajesz dzwoniącemu.

Co oznacza nieznany rozmówca?

Kiedy odbierasz połączenia z opisem „Nieznany rozmówca”, oznacza to, że twoja sieć telekomunikacyjna nie może uzyskać informacji o dzwoniącym.

Możliwe, że identyfikator dzwoniącego był dostępny, ale twoja sieć komórkowa nie mogła rozpoznać informacji. W innym przypadku może się również zdarzyć, że dzwoniący zamaskował swój numer, wybierając *67 przed zadzwonieniem do Ciebie.

Nieznany rozmówca a brak identyfikatora dzwoniącego – główne różnice

Chociaż zarówno funkcje „Nieznany rozmówca”, jak i „Brak identyfikatora dzwoniącego” osiągają ten sam cel, są różne.

Dlaczego mój numer jest wyświetlany jako nieznany?

Istnieje kilka powodów, dla których Twój numer może być wyświetlany jako Nieznany osobom, do których dzwonisz. Jednym z nich jest sytuacja, w której usługodawca odbiorcy nie może uzyskać informacji o Twoim numerze telefonu.

Innym powodem może być aktywacja funkcji *67. Ta funkcja sprawia, że ​​sieć telekomunikacyjna interpretuje Twoje połączenie jako Nieznane.

Dlaczego telefony komórkowe nie mają identyfikatora dzwoniącego?

Ogólnie rzecz biorąc, telefony komórkowe nie są w stanie odbierać standardowego identyfikatora dzwoniącego. Nie mają identyfikatorów dzwoniących, ponieważ nie używają tego samego rodzaju sygnalizacji, z którego korzystają telefony stacjonarne.

Ponadto, ponieważ telefony komórkowe stale przemieszczają się między różnymi obszarami, wyniki monitorowania identyfikacji dzwoniącego będą bardzo niespójne. W rezultacie wielu operatorów sieciowych oferuje teraz płatną usługę, która pomaga uzyskać identyfikator dzwoniącego, który następnie dostarczają, gdy otrzymasz połączenie.

🔥 Zalecana:  Co to jest SEO i dlaczego ma znaczenie?

Co to jest *69 podczas dzwonienia – co robi

Wybieranie numeru *69 to metoda znana jako „powrót do ostatniego połączenia”. Gdy wybierzesz *69, będziesz mógł sprawdzić numer, z którego dzwoniłeś ostatnio.

Dopóki numer nie jest prywatny lub nieznany, będziesz mógł oddzwonić.

Czy potrafisz prześledzić liczbę *67?

Tak, możesz. Chociaż możesz nie być w stanie tego zrobić samodzielnie, firma telefoniczna lub władze mogą pomóc w odnalezieniu numeru *67.

Pamiętaj, że firmy telefoniczne nie polegają na informacjach o identyfikatorze dzwoniącego. Zamiast tego mogą szybko uzyskać numery telefonów swoich klientów za pomocą informacji rozliczeniowych.

Mogą również znaleźć nazwę dołączoną do numeru z tymi informacjami rozliczeniowymi.

Mogą również określić typ połączenia telefonicznego, z którego korzystasz – komórkowe, stacjonarne lub inne.

Jak zablokować swój numer podczas dzwonienia na Androida

Możesz zablokować swój numer telefonu, zmieniając ustawienia w telefonie. Wykonaj następujące kroki, aby zablokować swój numer na Androidzie.

 • KROK 1: Przejdź do swojego telefonu „Ustawienia
 • KROK 2: Iść do “Ustawienia połączeń
 • KROK 3: Kliknij “Dodatkowe ustawienia” i wybierz „ID dzwoniącego
 • KROK 4: Wybierać “Ukryty numer”, aby ukryć swój numer

Jak zablokować swój numer podczas dzwonienia na iPhone’y

Wykonaj następujące kroki, aby zablokować swój numer na iPhonie.

 • KROK 1: Przejdź do „Ustawień” i dotknij opcji „Telefon”.
 • KROK 2: Stuknij w „Pokaż mój identyfikator dzwoniącego”
 • KROK 3: Zobaczysz przełącznik, za pomocą którego możesz pokazać lub ukryć swój numer

Jak zablokować wszystkie nieznane numery

Postępuj zgodnie z tym procesem, aby zablokować wszystkie nieznane numery na swoim Androidzie.

 • KROK 1: Stuknij ikonę telefonu na ekranie głównym
 • KROK 2: Stuknij trzy kropki w prawym górnym rogu
 • KROK 3: Wybierać “Ustawienia” z menu rozwijanego
 • KROK 4: Stuknij w „Zablokowane numery
 • KROK 5: Stuknij przełącznik obok „Blokuj nieznane numery” opcja

Na iPhone’a

 • KROK 1: Otwarty “Ustawienia” na telefonie
 • KROK 2: Wybierać “Telefon” ustawienia
 • KROK 3: Stuknij w „Wycisz nieznanych rozmówców
 • KROK 4: Stuknij przełącznik obok „Wycisz nieznanych rozmówców”, aby włączyć tę funkcję
🔥 Zalecana:  Co oznacza „GC” na Snapchacie? (Zobacz inne znaczenie)

Jak dzwonić bez pokazywania identyfikatora dzwoniącego

Czasami możesz chcieć wykonywać połączenia, nie martwiąc się o możliwość wpadnięcia Twojego numeru telefonu w niepowołane ręce. Możesz po prostu zablokować swój numer, jeśli chcesz ukryć swój identyfikator dzwoniącego.

Możesz użyć dowolnej z poniższych metod.

Wybierz *67

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem zablokowania numeru jest wybranie *67 przed numerem, na który chcesz zadzwonić. Na przykład, jeśli chcesz zablokować swój numer telefonu podczas dzwonienia pod numer 666-666-6666, wybierz *67-666-666-6666.

Musisz to zrobić dla dowolnego numeru, na który chcesz zadzwonić, jeśli nie chcesz, aby Twój numer telefonu był widoczny.

Za każdym razem, gdy użyjesz tej funkcji *67, Twój identyfikator rozmówcy będzie wyświetlany jako „Prywatny” lub „Zablokowany” po stronie odbiorcy.

Należy pamiętać, że niektórzy operatorzy telefonii komórkowej nie pozwalają ludziom blokować ich identyfikatora dzwoniącego. Jeśli Twój operator telefonu komórkowego jest jednym z nich, po prostu użyj poniższej metody.

Poinformuj operatora komórkowego o chęci zablokowania numeru

Możesz skontaktować się z działem obsługi klienta lub linią pomocy technicznej swojego operatora komórkowego, aby powiedzieć im, że chcesz zablokować swój numer.

Jeśli użyjesz tej metody do zablokowania swojego numeru, będzie on ukryty przed odbiorcą każdego wykonanego połączenia. Możesz tymczasowo odblokować swój numer, wybierając *82 na początku numeru, z którym chcesz się połączyć.

Jak oddzwonić do kogoś bez identyfikatora dzwoniącego

Wybierz *69, zanim zadzwoni do Ciebie ktoś inny. Dzięki temu będziesz mógł skontaktować się z dzwoniącym, jeśli odbierze połączenie.

Jeśli nie mieszkasz w USA, wybierz numer kierunkowy swojego kraju.

Najlepsze aplikacje do identyfikacji numeru telefonu

Poniżej znajduje się lista najlepszych aplikacji do identyfikacji numeru telefonu na Androida i iPhone’a.

 1. Prawdziwy rozmówca (Android, iOS)
 2. Prawdziwa nazwa dzwoniącego
 3. cześć (Android, iOS)
 4. Pan Numer (Android, iOS)
 5. Aplikacja połączeń (Android)
 6. Sync.ME (Android, iOS)
 7. Aplikacja identyfikacji dzwoniącego (Android)
 8. wywołujący (Android, iOS)
 9. Lokalizator numerów telefonów komórkowych (Android)
 10. Whoscall (Android, iOS)

Czy ktoś może mnie znaleźć po moim numerze telefonu?

🔥 Zalecana:  Port HDMI nie działa na laptopie – jak naprawić i włączyć port HDMI na komputerze

Tak to mozliwe. Ktoś może wyśledzić Twoją dokładną lokalizację za pomocą Twojego numeru telefonu, używając specjalnych technik inżynieryjnych lub oprogramowania.

Czy żaden identyfikator dzwoniącego nie może opuścić poczty głosowej?

Tak, dzwoniący bez identyfikatora dzwoniącego mógłby zostawić wiadomość głosową, ponieważ pozostawienie poczty głosowej nie jest zależne od identyfikatora dzwoniącego.

Istnieje jednak wyjątek, jeśli domniemany odbiorca poczty głosowej blokuje połączenia bez identyfikatora dzwoniącego. W takich przypadkach dzwoniący bez identyfikatora dzwoniącego nie będzie mógł zostawić poczty głosowej.

Czy żaden identyfikator dzwoniącego nie jest kimś w Twoich kontaktach?

Nie możesz być pewien, że ktoś dzwoniący do Ciebie z numerem No Caller ID znajduje się na Twojej liście kontaktów. Takie osoby mogą znajdować się na Twojej liście kontaktów, ale może to być również ktoś, kogo nie ma na Twojej liście kontaktów.

Przeczytaj także: Co się stanie, gdy zadzwonisz do kogoś, kto cię zablokował?

Nieznany dzwoniący vs brak identyfikatora dzwoniącego – wnioski

Odbieranie połączeń z tagami „Nieznany dzwoniący” lub „Brak identyfikatora dzwoniącego” może być bardzo irytujące. Jednak nie każdy telefon otrzymany z takimi szczegółami okazuje się pochodzić od kogoś o nieczystych intencjach.

Niemniej jednak zawsze należy zachować ostrożność podczas odbierania połączeń od nieznanych rozmówców lub dzwoniących bez identyfikatora.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć różnice między nieznanym rozmówcą a brakiem identyfikatora dzwoniącego.