Nie siedź tam! Wykorzystaj REAKCJE NA INSTAGRAMIE

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Nie siedź tam! Wykorzystaj REAKCJE NA INSTAGRAMIE

Reakcje na Instagramie pozwalają wyrazić emocje związane z wiadomością/historią za pomocą emotikonów. Tutaj dowiesz się, co robi ta funkcja i jak możesz ją włączyć na swoim koncie.

Jakie są reakcje na Instagramie

Reakcje IG to zestaw 6-8 emotikonów, które pojawiają się, gdy chcesz zareagować na bezpośrednią wiadomość użytkownika lub Historię. Istnieją dwa rodzaje reakcji w Instagram app, jeden działa na DM, a drugi pojawia się w relacjach.

Reakcje na czacie: dotykając i przytrzymując wiadomość w czacie, zobaczysz 6 różnych emotikonów. Dotknięcie każdego z nich pozwala zareagować za pomocą tego samego emotikonu. (Emoji pojawi się w prawym dolnym rogu wiadomości).

Szybkie reakcje w historii: gdy przeglądasz historię użytkownika, zobaczysz także zestaw 8 emotikonów nad sekcją odpowiedzi. Dotykając dowolnego z nich, zareagujesz na oglądaną treść za pomocą tego samego emotikonu.

Jak włączyć reakcje na Instagramie

Reakcje emoji dla Stories nie wymagają aktywacji i są dostępne dla wszystkich użytkowników. Jednak reakcje na wiadomości na Instagramie pojawiają się, jeśli zsynchronizujesz swoje konta Messenger i IG. Oto jak to zrobić.

Krok 1: Zaktualizuj aplikację

Reakcje emoji są dostępne w najnowszej wersji aplikacji. Dlatego zanim zsynchronizujesz konta, przejdź do App Store lub Play Store i zaktualizuj swoją aplikację IG.

Krok 2: Skonfiguruj swoje Centrum konta

 1. Przejdź do swojego profilu na Instagramie.
 2. Stuknij trzy poziome linie powyżej.
 3. Wybierz „Ustawienia”.
 4. Przewiń w dół i dotknij „Centrum kont”.
 5. Kontynuuj, aby zalogować się na swoje konto na Facebooku.
 6. Potwierdź proces synchronizacji.

Teraz twój Instagram DM logo należy zamienić z ikoną komunikatora. W takim przypadku możesz teraz reagować na bezpośrednie wiadomości za pomocą emotikonów innych niż ♥.

Jak korzystać z reakcji na Instagramie w DM

Otwórz żądaną rozmowę, dotknij i przytrzymaj wiadomość, na którą chcesz zareagować. Pojawi się zestaw 6 emotikonów i możesz dotknąć dowolnego z nich, aby pokazać swoją reakcję.

🔥 Zalecana:  Jak usunąć i dezaktywować konto na Instagramie

Wskazówka: możesz dotknąć i przytrzymać emoji reakcji, aby je usunąć.

Zmień emotikony reakcji na Instagramie

Jeśli nie podoba ci się sześć domyślnych emotikonów, dotknij i przytrzymaj losową wiadomość, a następnie wybierz ikonę plusa (+) obok emotikonów. Przeniesie Cię do nowej karty, w której możesz dostosować swoje reakcje. Stuknij emotikon, który chcesz zastąpić, a następnie stuknij ten, z którym chcesz go zamienić. (Możesz wyszukać emotikony za pomocą paska wyszukiwania).

Dlaczego nie mogę uzyskać dostępu do reakcji na Instagramie?

Istnieją trzy główne powody, dla których możesz nie być w stanie użyć reakcji emoji DM:

Używasz starszej wersji aplikacji.

Ta funkcja jest dostępna w najnowszych aktualizacjach aplikacji. Dlatego powinieneś wcześniej upewnić się, że Twoja aplikacja jest aktualna. W przeciwnym razie nie zobaczysz emotikonów w swoich wiadomościach na czacie.

Twój Messenger nie jest zsynchronizowany z Instagram DM.

Reakcje IG są w rzeczywistości funkcją Facebook Messenger. Nie możesz z nich korzystać, chyba że skonfigurujesz swoje Centrum kont i zsynchronizujesz swoje konto FB z Instagramem.

Ta funkcja NIE jest dostępna w Twoim regionie.

Instagram ma kilka funkcji specyficznych dla regionu. Reakcje emoji DM są obecnie dostępne w kilku krajach. A aplikacja nie ogłosiła planu wydania jej na całym świecie. Jeśli więc nie widzisz tej opcji w swoich wiadomościach na czacie pomimo synchronizacji kont i aktualizacji aplikacji, oznacza to, że mieszkasz w regionie objętym ograniczeniami.

Niestety nie ma rozwiązania tego problemu. Musisz uzbroić się w cierpliwość, dopóki IG nie udostępni tej funkcji w Twojej okolicy.

Szybkie podsumowanie

 • Reakcje na Instagramie to zestawy emotikonów, które pozwalają wyrazić swoje wrażenie bez wysyłania wiadomości tekstowych.
 • Istnieją dwa rodzaje reakcji, z których jedna nazywa się Szybka reakcja i pojawia się w Stories. Drugi nazywa się reakcjami DM i pojawia się po dotknięciu i przytrzymaniu wiadomości bezpośredniej.
 • Możesz dostosować emotikony reakcji w DM, dotykając ikony + obok nich.
 • Twoje Centrum Kont musi być aktywne, a Twoje konto IG powinno być zsynchronizowane z Twoim Facebookiem. W przeciwnym razie nie będziesz mógł korzystać z funkcji reakcji na Instagramie.
 • Funkcja nie jest dostępna na całym świecie. Więc możesz nie być w stanie go użyć.
🔥 Zalecana:  Ostateczna lista strategii pisania (z przykładami)