Nie można opublikować wideo na Instagramie (jak to naprawić)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Nie można opublikować wideo na Instagramie (jak to naprawić)

Zazwyczaj Instagram nie pozwoli Ci publikować, jeśli naruszasz wytyczne, Twoje treści zostały skradzione/chronione prawami autorskimi, spamujesz lub format wideo lub obrazu nie jest obsługiwany. W przeciwnym razie to twoje słabe połączenie internetowe powstrzymuje Cię przed publikowaniem.

Masz problemy z Instagramem, ponieważ nie możesz opublikować filmu? Wiedz, że nie jesteś jedyną osobą, która ma problemy z błędem i że nie jesteś w tym sama. Naprawa nie jest zbyt trudna, co jest dobrą wiadomością. Nie możesz publikować postów na Instagramie z jakiegoś powodu. Musisz dowiedzieć się, co spowodowało problem, zanim będziesz mógł go rozwiązać. Gdy już wiesz, co jest nie tak, nie będzie trudno to naprawić. Omówimy najlepsze i najłatwiejsze sposoby, które możesz zrobić, gdy nie możesz opublikować swoich ładnych zdjęć na Instagramie. Jeśli jedno rozwiązanie zawiedzie, wypróbuj inne.

Filmu nie można opublikować na Instagramie

Do tej pory Instagram słyszał od osób, które nie mogą publikować, że to błąd. Zwykle jednak nie jest to wina Instagrama – to kwestia twojego telefonu. Na przykład nie będziesz mógł przesłać filmu na Instagram, jeśli twoje połączenie internetowe jest w najlepszym razie nierówne lub całkowicie nieobecne.

Posty na Instagramie z filmami są jednymi z najbardziej imponujących, więc każdy chce przesłać własną wersję. Ze względu na to, jak zaprojektowano Instagram, ujęcia wideo mają większe szanse na zobaczenie niż typowe posty z ujęciami. Dlatego stworzenie doskonałego planu hashtagów zwiększa widoczność i zasięg treści wideo, zwiększając prawdopodobieństwo, że pojawi się ona na karcie „Odkryj”. Niezależnie od tego, czy są zaplanowane na standardowy post, element Historii użytkownika czy IGTV, wszystkie filmy są przesyłane za pośrednictwem aplikacji Instagram.

Twój film może utknąć w środku kręgu, gdy przesyłasz go na Instagram z powodów, o których nie wiesz. Najprawdopodobniej sam program się zawiesił lub coś poszło nie tak z Twoim kontem na Instagramie. Najpierw spróbuj polubić lub skomentować inne zdjęcie, aby sprawdzić, czy Twoje konto na Instagramie zostało zamknięte.

Wystarczy wziąć pod uwagę kilka prostych wskazówek

Istnieje wiele powodów, dla których nie możesz opublikować zdjęcia na Instagramie. Należą do nich zbyt duże pliki, fatalne połączenia internetowe i pełne pamięci podręczne danych. Nie możesz też odświeżyć swojego kanału na Instagramie, gdy nie masz połączenia z Wi-Fi. Twój link jest wyraźnie uszkodzony, jeśli nie możesz tego zrobić. Po pierwsze, dzięki kilku drobnym testom, musisz być pewien swojego urządzenia i konta na Instagramie. Czasami warto wiedzieć, jak przesyłać pliki wideo, a zmiana lub edycja ujęć wideo jest łatwa:

 • Maksymalna dozwolona długość filmów na Instagramie to jedna minuta dla kanału i piętnaście sekund dla relacji.
 • Twoje połączenie internetowe może być niestabilne i powinieneś wykonać test szybkości. Nadal możesz otworzyć aplikację i przeglądać przesłane zdjęcia, nawet jeśli nie masz połączenia z Wi-Fi. Ale nie możesz dodać więcej zdjęć ani filmów. Spowoduje to błąd „jeszcze nie opublikowano” na Instagramie.
 • Może się zdarzyć, że spróbujesz przesłać pliki na Instagram, które są zablokowane przez platformę.
 • Masz obowiązek sprawdzić i zobaczyć, czy dostęp do Twojego konta nie został w jakikolwiek sposób ograniczony.

Jak naprawić wideo, którego nie można opublikować na Instagramie?

Sprawdź następującą metodę, aby sprawdzić, czy możesz rozwiązać problem.

#1 Sprawdź swoje połączenia internetowe

Głównym powodem, dla którego filmy są zablokowane i nie można ich opublikować na Instagramie, jest połączenie internetowe, upewnij się, że masz stabilne połączenie internetowe. Jeśli możesz, zresetuj router.

#2 Uruchom ponownie telefon

Każda aplikacja ma błędy lub problemy, które mogą spowodować, że przestanie działać. Jeśli masz do czynienia ze smartfonem, pierwszym krokiem jest jego ponowne uruchomienie i być może zadziała.

Aby ponownie uruchomić telefon, postępuj zgodnie z tą instrukcją:

Przytrzymaj przycisk zasilania i przycisk Home na iPhonie przez około 4 sekundy, aż ekran stanie się czarny i pojawi się białe logo Apple.

Naciskaj przycisk zasilania, aż pojawi się opcja ponownego uruchomienia. Aby ponownie uruchomić telefon, dotknij go. Pamiętaj, że Twój telefon może mieć swój własny, unikalny sposób ponownego uruchamiania. Dlatego musisz pomyśleć o typie lub wersji posiadanego smartfona.

#3 Obniżenie rozmiaru plików

Zwykle napotykasz ten problem podczas próby przesłania obrazu z aparatu. Może nie wiedziałeś, ale Instagram ma granice tego, jak duże mogą być pliki. Podczas próby przesłania zdjęć i filmów w jakości UHD ten problem nie pojawia się tak rzadko. Czasami ładowanie trwa dłużej, ale czasami w ogóle nie są publikowane.

🔥 Zalecana:  Jak zabezpieczyć hasłem plik PDF

#4 Sprzątanie magazynu

Może to być również powód, dla którego Twój telefon nie ma już miejsca. Niektórzy użytkownicy Instagrama stwierdzili, że nie mogą już publikować, gdy ich pamięć danych jest prawie pełna. Po prostu pozbądź się plików, których już nie potrzebujesz, aby zrobić więcej miejsca.

#5 Odinstalowywanie aplikacji innych firm

Często występują problemy z aplikacjami innych firm, które łamią zasady lub warunki korzystania z usług Instagrama. W takim przypadku publikowanie postów na Instagramie może być niemożliwe. Korzystanie z aplikacji innych firm może uniemożliwić obserwowanie innych osób. Musisz spróbować pozbyć się aplikacji innych firm, które są połączone z Instagramem, aby sprawdzić, czy to naprawi błędy Instagrama i pozwoli dodawać zdjęcia bez posiadania ich na telefonie.

#6 Ponowna instalacja aplikacji

Jeśli aplikacja ma problemy, jednym z najprostszych sposobów ich rozwiązania jest odinstalowanie, a następnie ponowne zainstalowanie. Po odinstalowaniu szybsze jest również wyczyszczenie pamięci podręcznej i danych. Zarówno Android, jak i iOS sprawiają, że korzystanie z tej metody jest dość łatwe. Naciśnij i przytrzymaj logo Instagram na telefonie, a następnie przeciągnij je do kosza. Następnie kliknij przycisk „Usuń z telefonu”. Możesz pobrać aplikację z Apple App Store lub Google Play na końcu.

Ludzie często mówią o tym, jak bardzo są źli, że Instagram sprawia im kłopoty. Niektóre problemy można rozwiązać, wprowadzając zmiany w konfiguracji programu lub urządzenia. Ale kilka odpowiedzi może zmienić wszystko. Możesz rozwiązać problem na dowolny z możliwych sposobów. Najpierw sprawdź, czy dane urządzenie może łączyć się z Internetem i czy ma odpowiednie ustawienia.

Inne powody, dla których Instagram nie pozwala publikować

IG wykorzystuje sztuczną inteligencję do nadzorowania treści przesyłanych na platformę. W większości przypadków, gdy powstrzymuje Cię to przed publikowaniem, dzieje się tak dlatego, że algorytmy wykryły coś podejrzanego w Twojej aktywności, zdjęciach, filmach lub podpisach.

Ale oto wszystkie znane powody, dla których IG może nie pozwolić użytkownikowi publikować w swoim kanale lub Historii.

Twoje zdjęcia, rolki, filmy IG TV i karuzele tworzą Twój kanał. Jeśli nie możesz dodać nowej treści do tej sekcji, masz następujące możliwości:

„Akcja została zablokowana”.

Instagram blokuje określone działania, gdy zachowanie użytkownika jest podejrzane. W takim przypadku aplikacja nie pozwoli Ci publikować przez jakiś czas.

Co jest podejrzane na IG? Lubienie zbyt wielu postów, obserwowanie/przestać obserwować zbyt wiele osób naraz, zamieszczanie nadmiernych komentarzy lub blokowanie zbyt wielu użytkowników to tylko niektóre przykłady nieprawidłowej aktywności na Instagramie. Wykonanie jednej z tych czynności wystarczy, aby otrzymać czasową blokadę.

Twój post narusza wytyczne dla społeczności.

Instagram nie zezwala na publikowanie chronionej prawem autorskim muzyki, obrazu, wideo ani jakichkolwiek treści naruszających własność intelektualną. Gigant mediów społecznościowych również ścisłe wytyczne o tym, co można udostępniać na platformie. Nie możesz udostępniać postów zawierających treści dla dorosłych, nadużywanie narkotyków, samookaleczanie, kontrowersyjne tematy polityczne, wiadomości szerzące nienawiść lub groźby, rasistowskie obelgi lub spam.

Twój post może nie zawierać żadnego z wymienionych naruszeń wytycznych i mimo to zostać zbanowany. Dlaczego? Pamiętaj, że Instagram używa sztucznej inteligencji do wykrywania naruszenia wytycznych społeczności. W rzadkich przypadkach algorytmy mogą wykryć niewłaściwe posty.

Twój podpis jest podejrzany, obraźliwy lub spamerski.

Często użytkownicy zapominają, że IG AI przegląda podpisy i zdjęcia lub filmy, które udostępniasz. Pamiętaj jednak, że to, co piszesz w swoich podpisach i hashtagach, których używasz, może być powodem, dla którego Instagram nie pozwoli Ci publikować. Do Twoich napisów mają zastosowanie te same wytyczne dla społeczności. Tak więc wszystko, co narusza przepisy, zostanie usunięte, gdy tylko zostanie zauważone.

Twój plik nie spełnia wymagań i obsługiwanych formatów.

Aplikacja IG konwertuje obraz do formatu .jpg bez względu na oryginalny format. I obsługuje prawie wszystkie popularne formaty obrazów. Jednak aplikacja ogranicza typy plików wideo, które można udostępniać na Twoim kanale. I nie pozwoli ci publikować, jeśli treść nie spełnia wymagań.

 • Format pliku powinien być MP4 lub MOV.
 • Współczynnik proporcji wideo powinien wynosić od 1,91:1 do 9:16.
 • Minimalna liczba klatek na sekundę powinna wynosić 30 FPS.
 • Maksymalna liczba klatek na sekundę powinna wynosić 60.
 • Maksymalny rozmiar pliku dla 10-minutowego (lub krótszego) wideo to 650 MB.
 • Maksymalny rozmiar pliku wideo do 60 minut to 3,6 GB.
 • Limit rozmiaru zdjęcia na okładkę to 420 na 654 piksele (lub współczynnik 1:1,55).
🔥 Zalecana:  Losowe zdjęcia pojawiające się na moim telefonie? Zobacz, jak to naprawić

Uwaga: Twoje obrazy również powinny być zgodne z wytycznymi dotyczącymi jakości. Instagram zaleca używanie wysokiej jakości aparatów i telefonów, aby rozdzielczość pozostała na poziomie 1080 pikseli.

Twoje połączenie jest słabe.

Najczęstszym powodem, dla którego nie możesz publikować postów na IG, jest niestabilne połączenie internetowe. Ten dezorientuje wielu użytkowników, ponieważ nie mają oni żadnych problemów z przeglądaniem postów innych osób. I zakładają, że ich połączenie jest wystarczająco dobre, aby publikować. ALE jest haczyk.

Twoje połączenie internetowe składa się z dwóch oddzielnych części, pobierania i przesyłania. W niektórych przypadkach prędkość pobierania użytkownika jest niezawodna, ale prędkość wysyłania jest niestabilna. Jeśli tak jest w przypadku Twojego połączenia, nie będziesz mógł publikować postów na Instagramie.

Najlepszym sposobem na przetestowanie tego jest użycie narzędzi internetowych, takich jak Speedtest.com. Ujawnia prędkość wysyłania, dzięki czemu możesz upewnić się, że problem nie ma nic wspólnego z połączeniem.

To błąd/usterka Instagrama.

Instagram nie pozwala publikować postów w rzadkich przypadkach z powodu losowych problemów z serwerem. W takim przypadku nie możesz wiele zrobić z problemem, ale poczekaj na poprawkę. (Oficjalne konta aplikacji w mediach społecznościowych odzwierciedlają problem, jeśli jest to poważny błąd).

A co z Twoimi historiami?

Powyższe możliwości dotyczą również Twoich Stories. Jedynym dodatkowym ryzykiem jest publikowanie zbyt dużej ilości treści lub korzystanie z nieobsługiwanej funkcji IG. Oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Publikujesz ponad 100 relacji dziennie.

Raymond Wong, pisarz Mashable, przetestował limit IG Story w 2019 roku. Okazało się, że nie można opublikować więcej niż 100 klipów (zdjęć lub filmów) dziennie. Ale jeśli to zrobisz, aplikacja usunie Twoje najstarsze Historie, aby zachować limit.

Używasz nieobsługiwanej funkcji.

Instagram testuje nadchodzące funkcje w określonych regionach. Użytkownicy korzystający z VPN mogą losowo zobaczyć nową funkcję w swojej Historii i z niej skorzystać. Ale klip nie zostanie opublikowany, jeśli wyłączą VPN przed przesłaniem. Chociaż zdarza się to rzadko, może to być powód, dla którego IG nie pozwoli Ci udostępnić Twojego filmu lub zdjęcia w Twojej Historii.

Co zrobić, gdy Instagram nie pozwala Ci publikować

Czy istnieje poprawka, gdy IG uniemożliwia udostępnianie zdjęć lub filmów? To zależy od problemu. Jeśli jest to po twojej stronie, tak. Ale jeśli jest to po stronie aplikacji, wszystko, co możesz zrobić, to poczekać na poprawkę lub aktualizację.

Mamy nadzieję, że jedna z poniższych metod rozwiąże problem.

Przestań na jakiś czas ponownie publikować.

Uruchamia sztuczną inteligencję jeszcze bardziej, gdy publikujesz te same treści, które usunął IG. Najlepiej więc dać mu co najmniej 24 godziny przed ponowną próbą. Zbyt wiele prób przesyłania to podejrzana aktywność, która zwykle wskazuje na użytkownika bota. I nie chcesz, aby IG sklasyfikowało Twój profil jako konto bota lub spamu.

Unikaj spamerskich działań i poznaj ograniczenia.

IG ma określone ograniczenia dotyczące działań, które możesz podjąć w ciągu 24 godzin. W zależności od tego, kogo zapytasz, istnieją różne zasady dotyczące liczby polubień, komentarzy, obserwowania, zaprzestania obserwowania i blokowania działań, które możesz wykonać dziennie. Ale generalnie nie chcesz przekraczać 200 komentarzy, polubień, obserwacji i bloków dziennie.

Ignorowanie takich ograniczeń może spowodować, że Twoje konto zostanie uznane za spamerskie i prowadzić do ręcznych działań ze strony IG, które obejmują wstrzymanie publikowania nowych treści na jakiś czas.

Nie publikuj treści chronionych prawem autorskim.

Podobnie jak wszystkie inne platformy społecznościowe, Instagram nie pozwala publikować własności intelektualnej innych osób w Twoim kanale — chyba że masz do tego prawo. Oficjalne Centrum pomocy aplikacji mówi: „Pamiętaj, aby publikować autentyczne treści i nie publikować niczego, co skopiowałeś lub zebrałeś z Internetu, czego nie masz prawa publikować”.

Możesz znaleźć przypadkowy fajny obraz lub klip wideo w Internecie i chcesz podzielić się nim ze znajomymi. Ale zostanie usunięty, jeśli sztuczna inteligencja uzna to za naruszenie praw autorskich. Najlepiej publikować treści natywne w swoim profilu, aby uniknąć takich problemów.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni, natywna treść odnosi się do zdjęć i filmów zrobionych lub nagranych na urządzeniu, z którym połączone jest Twoje konto na Instagramie. (np. Twój telefon lub iPad).

Przeczytaj i przestrzegaj wytycznych społeczności.

Jeśli chcesz, aby Instagram pozwalał Ci publikować posty, dobrze jest wcześniej zapoznać się z zasadami. Aplikacja nie ma litości, jeśli chodzi o naruszenia. Usunęli nawet zdjęcie Madonny, twierdząc, że zawiera nagość. Upewnij się więc, że trzymasz się ram ze swoimi treściami, aby uniknąć problemów.

🔥 Zalecana:  Jak zdobywać punkty SCENE+, oglądać darmowe filmy i oszczędzać pieniądze

Zaktualizuj aplikację i wyczyść jej pamięć podręczną.

Korzystanie ze starszych wersji aplikacji Instagram naraża Cię na więcej błędów i usterek. Jeśli uważasz, że aplikacja nie pozwala publikować postów, od razu sprawdź, czy są dostępne nowe aktualizacje. Jeśli to nie zadziałało, przejdź do ustawień telefonu, znajdź aplikację IG i wyczyść jej pamięć podręczną (nazywa się to Offload App na iOS).

Spróbuj opublikować swoje treści przy włączonej sieci VPN.

Ta poprawka jest trudna. Korzystanie z VPN na Instagramie nie jest zalecane, ponieważ aplikacja jest wrażliwa na zbyt wiele zmian adresu IP. Ale jeśli możesz użyć jednego do opublikowania konkretnego filmu lub zdjęcia. Najlepiej jest jednak korzystać z serwera w USA. To dlatego, że Amerykanie zwykle mają wczesny dostęp do większości nowych funkcji.

Pytania, które możesz mieć

To denerwujące, gdy Instagram nie pozwala Ci publikować. Ale cała ta sprawa może dezorientować niektórych użytkowników — zwłaszcza nowicjuszy. Oto najczęstsze pytania użytkowników IG dotyczące tego problemu.

Instagram nie pozwala mi publikować, czy jestem zbanowany?

Instagram może tymczasowo zablokować Twoje konto i zabronić publikowania postów przez jakiś czas. Ale to nie powinno cię martwić, ponieważ większość banów trwa tylko kilka godzin. Tak długo, jak masz dostęp do swojego konta, nie jest to permaban ani zawieszenie.

Dlaczego Instagram nie pozwala mi publikować zdjęć mojego dziecka?

Nie możesz publikować nagich zdjęć swojego dziecka, bez względu na jego wiek. Według Centrum pomocy aplikacji: „Wiemy i doceniamy, że wielu rodziców używa Instagrama do robienia i udostępniania zdjęć swoich dzieci. Jednak obrazy przedstawiające nagość mogą zostać usunięte, ponieważ nie są zgodne z naszymi Wytycznymi dla społeczności”.

Dlaczego IG nie pozwala mi publikować nagich zdjęć, takich jak Twitter?

Obecnie Instagram nie ma niezawodnego sposobu na potwierdzenie wieku swoich użytkowników. Dlatego aplikacja nie zezwala na udostępnianie nagich treści, aby środowisko było bezpieczne dla użytkowników w każdym wieku.

Instagram próbował nawet stworzyć aplikację społecznościową dla dzieci. Ale luz zatrzymał cały projekt. W każdym razie nie będziesz mógł udostępniać treści dla dorosłych w aplikacji, dopóki nie będzie wiarygodnego sposobu potwierdzania wieku widzów.

Czy to dlatego, że jestem zbanowany w cieniu?

Nie. Według Adama Mosseriego, CEO Instagrama, shadowban nie istnieje. Wszystko, co robi IG, to upewnienie się, że kontrowersyjne treści nie pojawiają się w sekcji wyszukiwania lub eksploracji.

Szybkie podsumowanie w przypadku TL;DR

 • Instagram nie pozwoli Ci publikować, jeśli Twoje treści naruszają wytyczne dla społeczności.
 • Problem może leżeć po twojej stronie. Słabe połączenie internetowe i spamerskie zachowanie to częste przyczyny, dla których użytkownicy nie mogą publikować postów w swoich kanałach.
 • Aktualizacja aplikacji i wyczyszczenie jej pamięci podręcznej to najlepsze opcje rozwiązania problemu.
 • Najlepiej unikać zbyt wielu prób przesyłania, jeśli aplikacja nie chce, abyś publikował określoną treść.

Table of Contents