Natychmiastowy przelew Apple Pay nie działa? Najlepsze poprawki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Natychmiastowy przelew Apple Pay nie działa? Najlepsze poprawki

Nikt nie chce przelewać pieniędzy na swoje konto bankowe w piątek, kiedy czas przetwarzania wynosi 1-3 dni roboczych. Firma Apple Pay zaproponowała rozwiązanie tego problemu dzięki funkcji Apple Pay Instant Transfer, która umożliwia natychmiastowe przesyłanie środków na kwalifikującą się kartę debetową Mastercard lub Visa.

W ciągu 30 minut przesłane pieniądze powinny dotrzeć do wybranego miejsca docelowego. Niestety, wiele osób doświadcza problemu „nie działa natychmiastowy przelew Apple Pay” częściej niż powinien, jeśli w ogóle.

Twój natychmiastowy przelew Apple Pay nie działa? Oto możliwe przyczyny i rozwiązania problemu.

Natychmiastowy przelew Apple Pay nie działa? Oto przyczyny

Apple Pay nie przeleje środków natychmiast z różnych powodów. Może to być spowodowane przestarzałym systemem operacyjnym telefonu, złą siecią lub nieodpowiednią kartą debetową. Być może występuje jeden z następujących problemów:

 • Przelew natychmiastowy Apple Pay nie jest dostępny, ale przelew bankowy trwający od 1 do 3 dni jest dostępny
 • Środki wysłane z przelewu natychmiastowego nie są od razu widoczne na rachunku bankowym
 • Usługa przelewu błyskawicznego Apple Pay wciąż mówi, aby „dodać kartę debetową”, gdy już ją masz
 • Apple Pay Instant Transfer odmawia przelania środków

Jeśli doświadczasz któregokolwiek z powyższych problemów, oto możliwe przyczyny.

Nie dokonujesz przelewu na kartę debetową Visa lub Mastercard

Jeśli przelew natychmiastowy Apple Pay zadziała, Twoja karta debetowa musi być kartą debetową MasterCard lub Visa, a nie jakimkolwiek innym typem. Ponadto karta musi być aktualna i sprawna. Jeśli jest nieaktualny lub wygasł, transakcja najprawdopodobniej zakończy się niepowodzeniem.

Twój region/kraj nie obsługuje Apple Pay

Niektóre kraje nie obsługują funkcji przelewu natychmiastowego Apple Pay. Jeśli jesteś w takim kraju lub regionie, to nie zadziała. Tu są krajach i regionach obsługujących Apple Pay.

🔥 Zalecana:  Najlepsze karty kredytowe dla słabych kredytów w Kanadzie (2023)

Słaba sieć Wi-Fi lub komórkowa

Niestabilne połączenie Wi-Fi lub słaba sieć komórkowa mogą powodować powolne połączenie aplikacji Apple Pay. W związku z tym transakcje spowalniają lub w ogóle nie przechodzą.

Twoja wersja iOS jest nieaktualna

Apple Pay działa tylko z najnowszym systemem iOS. Jeśli system operacyjny Twojego urządzenia jest przestarzały, funkcja natychmiastowego transferu najprawdopodobniej nie będzie działać.

Powolna sieć banków

Gdy przelew wykonany z Apple Pay nie znajduje odzwierciedlenia na Twoim koncie bankowym w wyznaczonym czasie, może to być spowodowane powolną siecią bankową. Bank otrzymujący może mieć problemy z siecią, co może spowodować, że środki dotrą znacznie później lub nie dotrą wcale.

Natychmiastowy przelew Apple Pay nie działa? Najlepsze poprawki

Poprawka 1: Wprowadź ponownie informacje o karcie

Jeśli Twoja karta została już dodana do Portfela, ale opcja Przelew natychmiastowy pokazuje „dodaj kartę debetową”, wyjmij kartę z Portfela i dodaj ją ponownie. Najprawdopodobniej znajdziesz go tam, gdy spróbujesz ponownie użyć funkcji przelewu natychmiastowego.

Oto jak:

 • Na iPhonie otwórz aplikację Wallet i stuknij swoją kartę Apple Cash.
 • Następnie dotknij przycisku więcej (trzy kropki w czarnym kółku)
 • Uzyskiwać Przelew do Banku
 • Wprowadź kwotę, którą chcesz wysłać, i dotknij Następny
 • Uzyskiwać Natychmiastowy przelew
 • Jeśli wyjąłeś kartę, możesz stuknąć Dodaj kartę i postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami, aby ponownie dodać kartę debetową Visa lub Mastercard
 • Następnie dotknij „>”, aby wybrać kartę, na którą chcesz przelać środki, i wybierz odpowiednie informacje rozliczeniowe dla wybranej karty debetowej

Poprawka 2: Zaktualizuj iOS

Upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję systemu iOS. Jeśli na przykład zaktualizujesz go do iOS 15.0.1, ale okaże się, że istnieje wersja 15.0.2, zaktualizuj go ponownie. Może być konieczne ponowne uruchomienie funkcji „sprawdź dostępność aktualizacji”, aby uzyskać najnowszą dostępną wersję. Iść do Ustawienia >> Ogólny >> Aktualizacja.

🔥 Zalecana:  5 gier Bubble Shooter za pieniądze do grania na telefonie

Wykonaj kopię zapasową przed aktualizacją, ponieważ może to spowodować usunięcie ustawień i łączy Apple Pay i Apple Cash. Iść do Ustawienia > [your name] > iCloud > iCloud Kopia zapasowa. Włącz iCloud Backup, aby automatycznie aktualizować iPhone’a.

Nawet jeśli Apple Pay i Apple Cash powiedzą, że musisz to skonfigurować, nie martw się. Po prostu zaloguj się za pomocą swojego Apple ID, a wszystko wróci na swoje miejsce.

Poprawka 3: Upewnij się, że Twoja karta debetowa jest odpowiednia

Kwalifikujące się karty debetowe to karta debetowa Visa i karta Mastercard. Jeśli nie masz żadnego z nich lub wygasły, przelew natychmiastowy Apple Pay nie będzie działać

Poprawka 4: Upewnij się, że Twoje urządzenie kwalifikuje się do używania z Apple Pay

Modele iPhone’a kompatybilne z Apple Pay to modele iPhone’a z Face ID i modele iPhone’a z Touch ID, z wyjątkiem iPhone’a 5s.

Zgodne modele iPada to iPad Pro, iPad Air, iPad i iPad mini z Touch ID lub Face ID. W przypadku zgodnych modeli zegarków Apple Watch i modeli komputerów Mac sprawdź je urządzenia kompatybilne z Apple Pay.

Poprawka 5: Wypróbuj inną sieć komórkową

Jeśli podczas połączenia z siecią komórkową pojawi się komunikat o błędzie „Przelew natychmiastowy Apple Pay nie działa”, spróbuj połączyć się z Wi-Fi, a następnie spróbuj ponownie. Możesz także sprawdzić, czy Portfel jest włączony, czyli zielony, dla sieci komórkowej w Ustawieniach > Komórkowy.

Czytaj także: Czy Walmart przejmuje Apple Pay?

Poprawka 6: Ustaw poprawnie datę i godzinę

Jeśli data i godzina są nieprawidłowe, natychmiastowy przelew Apple Pay prawdopodobnie nie zadziała. Zresetuj je Ustawienia > Ogólny > Data i godzina. Upewnij się również, że nie masz połączenia z VPN, ponieważ Apple Pay nie obsługuje korzystania z VPN.

Poprawka 7: Zainicjuj wymuszone ponowne uruchomienie

Jest to jedno z najłatwiejszych rozwiązań, gdy przelew natychmiastowy Apple Pay nie działa. Wystarczy nacisnąć i przytrzymać jednocześnie przycisk usypiania/budzenia i przycisk zmniejszania głośności, aż pojawi się logo Apple.

🔥 Zalecana:  Jak naprawić Origin, który nie wydaje się być repozytorium Git

W ten sposób odświeżysz pamięć aplikacji telefonu i zrestartujesz telefon. Po odświeżeniu Portfela może być konieczne ponowne wprowadzenie danych logowania. To może być wszystko, czego potrzebujesz, aby uruchomić funkcję natychmiastowego transferu.

Pamiętaj również o następujących wskazówkach:

 • Używaj uwierzytelniania dwuskładnikowego za pomocą swojego Apple ID i upewnij się, że logujesz się do iCloud i iMessage za pomocą tego samego Apple ID na dowolnym urządzeniu, którego używasz do wysyłania lub odbierania pieniędzy
 • Zanim spróbujesz wykonać przelew, upewnij się, że na karcie Apple Cash lub kwalifikującej się karcie debetowej w portfelu znajduje się wystarczająca ilość pieniędzy.

Pamiętaj, że przy próbie wysłania pieniędzy domyślnie pierwsza płatność odbywa się za pomocą Apple Cash. Jeśli chcesz użyć innej karty, upewnij się, że wybrałeś tę konkretną kartę.