Naprawiono: nie można odebrać wiadomości – blokowanie wiadomości jest aktywne

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Naprawiono: nie można odebrać wiadomości – blokowanie wiadomości jest aktywne

Od czasu do czasu na Twoim telefonie pojawia się komunikat „nie można odebrać wiadomości – blokowanie wiadomości jest aktywne” i nie możesz powiedzieć, dlaczego. Ale ostatnio zauważyłeś, że nie otrzymujesz jeszcze wiadomości.

To frustrujące, gdy przegapisz ważne wiadomości, pojawiają się irytujące wyskakujące okienka i nie znasz powodów.

We wcześniejszym artykule wyjaśniliśmy, co oznacza komunikat „Blokowanie wiadomości jest aktywne”. Ale w dzisiejszym artykule wyjaśnimy również, jak naprawić błąd, jeśli nie możesz odbierać wiadomości.

Dlaczego odbiorcy otrzymują komunikat o błędzie „Nie można odebrać wiadomości – blokowanie wiadomości jest aktywne”?

Po pierwsze, najczęstszą przyczyną problemu jest to, że usługodawca zawiesił usługę wiadomości, ponieważ masz niezapłacony rachunek. Ale istnieje wiele innych powodów, dla których możesz mieć ten problem.

1. Zostałeś umieszczony na liście zablokowanych lub zablokowałeś nadawcę.

Być może nieświadomie dodałeś osobę, od której próbujesz odbierać wiadomości, do listy zablokowanych w telefonie. Sprawdź więc listę zablokowanych w telefonie, aby usunąć kontakt, którego nie powinno tam być.

2. Kontrola rodzicielska

Możliwe jest również, że kontrola rodzicielska włączona na Twoim iPhonie uniemożliwia wysyłanie lub odbieranie wiadomości od tej osoby. Ten problem może być również z drugiej strony.

3. Nieodpowiedni plan

Skontaktuj się z usługodawcą, aby potwierdzić, czy subskrybowane plany obejmują usługi wiadomości. Jeśli Twój plan nie obejmuje usługi przesyłania wiadomości, nie będziesz mieć możliwości wysyłania ani odbierania wiadomości.

4. Problemy z operatorem

Ponadto wiadomo, że problemy specyficzne dla operatora powodują błąd Blokowanie wiadomości jest aktywne na urządzeniach z Androidem i iPhone’em. Na przykład T-Mobile potwierdził, że ma ten problem. Aby rozwiązać ten problem, T-Mobile sugeruje aktualizację godziny i daty.

🔥 Zalecana:  Otrzymujesz komunikat o błędzie „Ten numer nie jest już używany”? Przyczyny i najlepsze rozwiązania

5. Wyczerpany limit SMS-ów

Jeśli masz limit SMS-ów w swoim planie i wyczerpałeś numer, możesz również nie być w stanie odbierać wiadomości i zacząć otrzymywać komunikaty o błędach.

6. Nieopłacony rachunek

Jak wspomniałem wcześniej, najprawdopodobniej będzie to przyczyną komunikatów o błędach. Jednak nie musi to być ktoś, kto Cię zablokował. Na przykład Twój rachunek może być zaległy, a Twój operator mógł zawiesić Twoje wiadomości tekstowe.

Wskazówki dotyczące rozwiązania problemu „Nie można odebrać wiadomości – blokowanie wiadomości jest aktywne”

Następnie wymienię najczęstsze rozwiązania problemu. Oznacza to, że przejrzę możliwe rozwiązania i zasugeruję kilka podstawowych kroków do wypróbowania.

Poprawka 1: Sprawdź swoje listy zablokowanych

Najpierw musisz sprawdzić, czy zablokowałeś osobę, do której próbujesz wysłać wiadomość. Możesz dowiedzieć się, przechodząc do Ustawienia > Telefon > Zablokowane kontakty na Twoim iPhonie.

Jeśli nieświadomie zablokowałeś kogoś, kogo możesz znaleźć na liście zablokowanych, możesz usunąć go z listy. Aby to zrobić, przesuń palcem w lewo i dotknij Odblokować.

Na Androida

  1. Na Androidzie przejdź do telefonu Ustawienia i stuknij Konta.
  • Następnie dotknij adresu e-mail, którego używasz w telefonie, a następnie Konto Google na następnej stronie.
  • Na następnej stronie przesuń palcem od elementu Strona główna w lewo, aż dojdziesz do Ludzie i udostępnianieprzewiń w dół i dotknij Zablokowany.
  • Jeśli masz aktualnie zablokowany kontakt, zobaczysz go tutaj i możesz go odblokować.

Powinieneś także zapytać drugą osobę, która próbuje wysłać Ci wiadomość, czy zablokowała Cię w iMessage na iPhonie lub w aplikacji Wiadomości na Androida.

Na Androidzie otwórz plik Wiadomości i dotknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu.

Uzyskiwać Spam i zablokowane. Ponownie dotknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu. Stuknij Zablokowane kontakty. Zobaczysz listę kontaktów, którym zablokowałeś wysyłanie wiadomości.

Aby odblokować dowolne, dotknij znaku „x” przed numerem i dotknij Odblokować.

🔥 Zalecana:  Jak zweryfikować założenia regresji liniowej – w kierunku AI

Po usunięciu swojego numeru z listy zablokowanych powinieneś móc ponownie odbierać wiadomości.

Poprawka 2: Zwolnij pamięć telefonu.

Zacznij od sprawdzenia, czy w telefonie jest wystarczająca ilość miejsca.

Aby wysłać SMS-a, potrzebujesz co najmniej 15 procent wolnego miejsca na iPhonie.

Zacznij od zwolnienia miejsca na dysku, usuwając stare zdjęcia i filmy, zbędne dokumenty i nieużywane aplikacje.

Na iPhonie możesz to zrobić, przechodząc do Ustawienia> Ogólne>, a następnie Pamięć iPhone’a.

Na Androidzie przejdź do Ustawienia > Pamięćuzyskiwać Wewnętrzna pamięć współdzielonaoraz sprawdzać i usuwać multimedia w plikach zajmujących miejsce.

Poprawka 3: Sprawdź zawartość

Niektórym użytkownikom udało się obejść ten problem, prosząc nadawcę o wysyłanie w swoich wiadomościach wyłącznie zwykłego tekstu. Ponadto telefon może mieć problemy z odbieraniem wiadomości multimedialnych (MMS). Sprawdź więc, czy problem nadal występuje w przypadku standardowego SMS-a.

Poprawka 4: Upewnij się, że Twój telefon ma zasięg sieci komórkowej

Zacznij od wyłączenia danych mobilnych, a następnie włącz je ponownie. Następnie przejdź do Ustawieniai stuknij Dane komórkowe.

Ustaw telefon na transmisję danych w roamingu, jeśli podróżujesz za granicę. Aby to zrobić, przejdź do telefonu Ustawienia, przejdź do Sieć komórkowa > Opcje danych komórkowych i stuknij Roaming danych.

Poprawka 5: Zresetuj datę i godzinę

Pamiętasz, jak mówiłem ci o tym, że T-Mobile zaleca, abyś upewnił się, że twoje dane i czas są poprawne? Sugeruję więc automatyczne ustawienie godziny i daty w telefonie iPhone.

Gdy Twój iPhone ma błędne informacje, może to spowodować jego nieprawidłowe działanie i wywołać kilka innych problemów, takich jak błąd „Blokowanie wiadomości jest aktywne”.

Poprawka 6: Wyjmij i włóż ponownie kartę SIM.

Jeśli nic nie działa, możesz wyjąć kartę SIM z telefonu i włożyć ją ponownie. Jeśli wystąpiły problemy z konfiguracją usług SMS, ponownie włożona karta SIM powinna załatwić sprawę. Po ponownym skonfigurowaniu usług przesyłania wiadomości blokowanie wiadomości jest aktywne, a błąd telefonu nie pojawi się.

🔥 Zalecana:  9 najlepszych ofert pracy jako korepetycje online dla nastolatków – zarabiaj na korepetycjach online!

Poprawka 7: Zresetuj telefon

Na koniec możesz zresetować telefon i skonfigurować wszystko od zera, jeśli nic innego nie działa. Upewni się, że ustawienia powrócą do ustawień fabrycznych. Ale zanim zaczniesz, naucz się tworzyć kopię zapasową telefonu, aby nie utracić danych. Wreszcie, jeśli problem będzie się powtarzał, możesz skontaktować się z operatorem komórkowym, poprosić o aktualizację wiadomości tekstowej lub zmienić numer telefonu.