Naprawiono: Kontroler PS4 nie wyświetlał się w Menedżerze urządzeń

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Naprawiono: Kontroler PS4 nie wyświetlał się w Menedżerze urządzeń

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie decydują się w końcu przestawić z telewizorów na komputery PC do gier, może to być wygoda, nuda, uszkodzenie telewizora, osobiste preferencje lub po prostu kwestia designu.

Jak każde urządzenie do gier, w taki czy inny sposób, pojawiają się problemy, a niektóre mogą być bardziej frustrujące niż inne, np. kontroler ps4 nie pojawia się w menedżerze urządzeń.

Nierzadko zdarza się, że kontroler PS4 nie wyświetla się w menedżerze urządzeń. Może to wynikać z różnych przyczyn, najczęstsze przyczyny to:

Kontroler PS4 nie wyświetla się w Menedżerze urządzeń – przyczyny

  • Aktualizacja systemu Windows
  • Sterowniki nie zostały zainstalowane
  • Błędne aktualizacje
  • Może nawet być identyfikowany jako urządzenie audio

Przeczytaj także: Rozwiązany: Kontroler PS4 nie działa w grze na PC

Kontroler PS4 nie wyświetla się w Menedżerze urządzeń – poprawki

Więc co powinieneś zrobić?

Zaktualizuj kontrolery gier

Kontrolery bezprzewodowe na komputerach z systemem Windows są zazwyczaj zasilane przez trzy główne sterowniki: urządzenie Bluetooth HID, kontroler do gier zgodny z HID oraz kontroler bezprzewodowy Bluetooth.

Jeśli komputer nie wykrywa kontrolera PS4, należy zaktualizować te sterowniki.

Krok po kroku, jak możesz to zrobić

  1. Krok 1: Kliknij na Okna klucz >> szukaj menadżer urządzeń >> kliknij ustawienia po wpisie wyszukiwania >> wybierz Menadżer urządzeń.

Lub

Możesz to zrobić szybciej, uruchamiając menu Szybki dostęp systemu Windows >> Kliknij oba Klucz Windowsa I Klucz X >> Następnie wybierz Menadżer urządzeń.

Przeczytaj także: Steam nie wykrywa kontrolerów PS4 [5 Best Working Fixes]

  • Krok 2: Kliknij „Urządzenia interfejsu ludzkiego” przycisk rozwijany, który zobaczysz >> dotknij „Urządzenia interfejsu ludzkiegoprzycisk rozwijany, aby odsłonić „Urządzenie Bluetooth HID‘ i sterowniki ‘kontrolera gier zgodnego z HID’.
🔥 Zalecana:  Która czcionka została użyta w logo Miami Vice? (Rozwiązany)

Kontroler bezprzewodowy Bluetooth można znaleźć w sekcji Bluetooth.

  • Krok 3: Upewnij się, że kliknąłeś prawym przyciskiem myszy konkretny sterownik, który chcesz zaktualizować, a następnie wybierz „Uaktualnij sterownik”.
  • Krok 4: Kliknij „Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika‘. Twój komputer wykona resztę pracy, wyszukując nowe wersje sterownika do zainstalowania. Następnie pojawi się monit z instrukcją instalacji sterowników na komputerze

Powtórz te same kroki dla trzech sterowników; “Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Aktualizuj sterownik”, to możesz już iść.

Przeczytaj także: Najlepszy monitor 4K do gier na konsole [PS4, PS5, Xbox, Nintendo Switch]