Największe zagrożenie bezpieczeństwa ze świata technologii

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Największe zagrożenie bezpieczeństwa ze świata technologii

Największym zagrożeniem bezpieczeństwa jest technologia, problemem w świecie technologii jest bezpieczeństwo. Codzienna technologia wciąż ewoluuje, co stwarza nowe możliwości i wyzwania. Jesteśmy na rozdrożu — przechodzimy od społeczeństwa już splecionego z Internetem do nadchodzącej ery automatyzacji, Big Data i Internetu rzeczy.

W naszym dzisiejszym życiu prawie wszystko, co robimy, polegamy na Internecie; która ewoluuje wokół danych i technologii, która za nimi stoi. Tak jak technologia przynosi większe możliwości i korzyści, niesie ze sobą również większe zagrożenia.

Przy każdej nadarzającej się okazji staje się ogniskiem cyberprzestępczości i szpiegostwa przemysłowego. Oznacza to ochronę twoich danych i informacji w wysokim znaczeniu nadrzędnego priorytetu.

Cyberprzestępcy odkrywają nowe sposoby na podsłuchiwanie najbardziej wrażliwych i kreatywnych sieci na świecie, a ochrona danych biznesowych stanowi coraz większe wyzwanie.

Raporty dostarczamy użytkownikom wybiegającego w przyszłość spojrzenia na największe zagrożenia bezpieczeństwa w nowych technologiach. Dlatego opisaliśmy niektóre zagrożenia bezpieczeństwa cybernetycznego w świecie technologii oraz sposoby ich naprawienia za pomocą środków bezpieczeństwa IT.

1. Przestarzałe oprogramowanie zabezpieczające

Aktualizowanie oprogramowania zabezpieczającego jest koniecznością w ramach podstawowej praktyki zarządzania technologią i obowiązkowym krokiem do ochrony dużych zbiorów danych. Oprogramowanie jest tworzone w celu ochrony komputerów przed znanymi zagrożeniami. Aktualizacja oprogramowania ma na celu rozwiązanie określonych problemów związanych z bezpieczeństwem i naprawienie błędów.

Jeśli oprogramowanie zabezpieczające nie zostanie zaktualizowane, oznacza to, że każdy nowy szkodliwy kod lub program, który trafia do przestarzałej wersji oprogramowania zabezpieczającego, pozostanie niewykryty przez cyberprzestępców. To kolejny powód, dla którego powinieneś zaktualizować definicję programu antywirusowego.

2. Nowa technologia o ograniczonym bezpieczeństwie

Nowsza technologia niż poprzednia dekada. Nowe gadżety, które są opracowywane, mają dostęp do Internetu, ale bez planu bezpieczeństwa. Brak planu bezpieczeństwa może spowodować niezabezpieczone połączenie między Internetem a gadżetami po podłączeniu do Internetu. Każde niezabezpieczone połączenie oznacza, że ​​urządzenie stanowi otwartą lukę w zabezpieczeniach.

🔥 Zalecana:  Emin Gun Sirer, dyrektor generalny Ava Labs, jest optymistą co do wykorzystania technologii blockchain do rozwiązywania problemów scentralizowanych opiekunów

3. Brak szyfrowania

Jednym z powodów, dla których cyberprzestępcy łatwo dostają się do biznesowej bazy danych, jest to, że jest to baza danych niezabezpieczona baza danych. Ochrona poufnych danych biznesowych jest najwyższym priorytetem i stosowanie odpowiednich środków, aby zapewnić, że są one bezpieczne i nie zawierają luk. Szyfrowanie urządzenia w celu ochrony ważnych danych jest jednym z powodów, dla których zgodność z ustawą HIPAA wymaga każdego komputer do zaszyfrowania.

4. Zaniedbanie prawidłowej konfiguracji

Firmy zaniedbują znaczenie właściwej konfiguracji w swoich ustawieniach bezpieczeństwa, narzędzia Big Data mają możliwość dopasowania się do potrzeb i żądań organizacji.

Kwestia zaniedbania odpowiedniej konfiguracji dotknęła już wcześniej jeden z czołowych serwisów informacyjnych w USA The New York Times doszło do naruszenia ochrony danych w wyniku włączenia tylko jednej z kilku krytycznych funkcji potrzebnych do pełnej ochrony informacji i danych organizacji.

5. Porwanie wyborów

Przechwytywanie wyborów jest jednym z głównych zagrożeń technologicznych w kraju o wysokim ryzyku politycznym. To zawsze będzie temat do rozmów. Kraje używające środków elektronicznych do głosowania — najprawdopodobniej zostaną porwani, manipulatorzy wyborów uzupełniających. Przejęcie wyborów jest spowodowane cyberatakami na punkt procesu głosowania.

6. AI uzbrojenia

Sztucznej inteligencji można używać do wszystkiego, firmy zajmujące się bezpieczeństwem wykorzystują sieci neuronowe, uczenie maszynowe i inne technologie sztucznej inteligencji, aby lepiej przewidywać cyberataki. Ale hakerzy stosują te same technologie sztucznej inteligencji, aby udoskonalić swoje ataki.

Technologia sztucznej inteligencji może pomóc hakerom w projektowaniu złośliwego oprogramowania, które jeszcze lepiej radzi sobie z oszukiwaniem „piaskownic” lub programów zabezpieczających, które próbują wykryć nieuczciwy kod, zanim zostanie on wdrożony w systemach firm.

7. Ataki cyberfizyczne

Hakerzy atakują teraz sieci elektryczne i systemy transportowe, co może spowodować natychmiastowe zakłócenia — które przechwytują ważne systemy i grożą sianiem spustoszenia, chyba że zostanie zapłacona pewna kwota za odzyskanie kontroli. Aby chronić się przed tymi zagrożeniami, zalecamy podjęcie następujących działań:

  • Zweryfikuj swoich pracowników, umieszczając odpowiednie klauzule w umowach o pracę.
  • Zainwestuj w specjalne środki ochrony osób z uprzywilejowanym dostępem.
  • Rozwijaj kulturę zaufania, weryfikując i monitorując odpowiedni dostęp do systemu.
  • Zidentyfikuj zasoby informacji o znaczeniu krytycznym oraz osoby, które są ich właścicielami i uzyskują do nich dostęp.
🔥 Zalecana:  Dział kryptograficzny Robinhood osiąga 30 milionów dolarów ugody z NYDFS w sprawie wewnętrznego personelu

Aby podejmować dobre decyzje, Twoja firma zależy od dokładnych i rzetelnych informacji. Jeśli integralność tych informacji zostanie naruszona, naruszona zostanie również Twoja firma. Twoja firma może być zaawansowana technologicznie i cyfrowo, ale Twoi pracownicy nadal istnieją w świecie fizycznym, co czyni ich podatnymi na szantaż.

Osoby z uprzywilejowanym dostępem mogą być osobami z wewnątrz, mogą to być menedżerowie wyższego szczebla lub dyrektorzy, ale mogą to być wszyscy, więc uważaj. Dzięki temu unikniesz największych zagrożeń bezpieczeństwa.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie