Najważniejsze wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów z pralką Whirlpool Duet i kody błędów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najważniejsze wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów z pralką Whirlpool Duet i kody błędów

Pralki to sprzęty AGD, które stają się coraz bardziej popularne na całym świecie, ponieważ ułatwiają życie. Jednak uzyskanie modelu o dużej pojemności, który zaspokoi Twoje potrzeby w zakresie prania, może być wyzwaniem. Whirlpool to amerykańska marka pralek, która koncentruje się wyłącznie na produkcji dużych pralek o pojemności od 4,5 do 5,5 stóp sześciennych (około 140 litrów).

Jako urządzenie codziennego użytku, topowa pralka Whirlpool Duet może od czasu do czasu sprawiać problemy. Kiedy tak się stanie, możesz wypróbować kilka sztuczek, aby naprawić błąd i uruchomić go w ciągu kilku minut.

W tym artykule przeanalizujemy typowe kody błędów, a także proste wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów. Chociaż jest to bardzo rzadkie, niektóre kody błędów zostaną wyczyszczone tylko w górnej pralce Whirlpool Duet po zresetowaniu systemu. Na szczęście dowiesz się więcej o rozwiązywaniu problemów z pralką Whirlpool, a także o resetowaniu systemu.

Rozwiązywanie problemów z kodami błędów pralki Whirlpool Duet

Każda pralka Whirlpool Duet jest wyposażona w ważną funkcję, „elektroniczny system autodiagnostyki”. Oznacza to, że jeśli z jakiegoś powodu pralka przestanie działać, funkcja ta określa źródło problemu i informuje o tym na wyświetlaczu w postaci kodów błędów.

Poniżej znajduje się kilka kodów błędów pralki Whirlpool. Omówimy tylko ogólne kody błędów, ponieważ istnieją niewielkie różnice w kodach błędów dla różnych modeli.

Wyświetlany kod błędu Oznaczający
drn Pralka Whirlpool Duet nie odprowadza wody tak, jak powinna
F#, E3 lub F# Błąd z systemem
LdL lub F05, a następnie E02 Pokrywa nie jest zablokowana tak, jak powinna
HC Węże wlotowe ciepłej i zimnej wody nie są prawidłowo zamocowane
LF, Lo, FL lub F8E1 Pralka ładuje się zbyt długo
F9 lub E1 Nieprawidłowa instalacja węża odpływowego
LdU Nie można odblokować pokrywy
pokrywa Pokrywa została otwarta
Ofb Ładunek pralki jest „niezrównoważony”
OL Ładunek w pralce jest zbyt duży
PF „Awaria zasilania” przerwała płynny cykl prania
Sud lub Sd W pralce jest za dużo piany (detergentu).
rL Ładunek wykryty w pralce podczas czystego prania
Sygnał dźwiękowy po naciśnięciu przycisku „start” lub „pauza”. Powiadomienie, że drzwi mogą nie być zamknięte
int Cykl prania został przerwany
F20 lub FH Niewystarczający dopływ wody do pralki
A09 Nie wykryto wody w pralce
A10 Opróżnianie trwa zbyt długo
F02 Wykryto przelanie wody
F05 Czujnik temperatury nie działa dobrze
F07 Wykryto nadmierną prędkość silnika
F23 Błąd przełącznika ciśnienia
F24 Wykryto wyciek

Przeczytaj także: Pralka Whirlpool utknęła na wykrywaniu lub cyklu prania? Najlepsze poprawki

🔥 Zalecana:  Nie można zweryfikować numeru telefonu Apple ID — zalecane poprawki dotyczące problemów z weryfikacją Apple ID

Najważniejsze wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów z pralką Whirlpool Duet

Zaletą tych kodów błędów jest to, że istnieje rozwiązanie dla każdego z nich. Rozwiązania te są proste i nie muszą być wykonywane przez technika. Serwisant może nie pojawić się od razu, ale te wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów z pralką Whirlpool pomogą przeprogramować pralkę natychmiast po postawieniu diagnozy. Te poprawki są prawdziwe, oszczędzają pieniądze i czas i są opisane w instrukcji obsługi Twojej pralki.

W przypadku każdego z kodów błędów wyróżnionych w powyższej tabeli przedstawiono praktyczne rozwiązania umożliwiające szybkie rozwiązywanie problemów z pralką Whirlpool:

Usterki Wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów
Włączasz pralkę, ale zamiast tego wydaje sygnał dźwiękowy Otwórz drzwi, a następnie zamknij je całkowicie
kod błędu rL Delikatnie wyjmij ubrania znajdujące się już w pralce, a następnie ponownie uruchom pralkę
LdL lub F05, po którym następuje kod błędu E02 Ponieważ oznacza to, że drzwi nie blokują się tak, jak zwykle, naciśnij przycisk „ZASILANIE”, aby anulować cykl prania. Sprawdź, czy w pralce nie ma przedmiotów, które mogą uniemożliwiać zamknięcie drzwi. Wyjmij przedmioty. Zamknij ponownie drzwi, a następnie ponownie uruchom pralkę
Kod błędu F9 lub E1 Zlokalizuj wąż spustowy i sprawdź, czy jest prawidłowo zainstalowany. Alternatywnie sprawdź, czy nie ma żadnych blokad, zakleszczeń lub zatkań. Jeśli są zatkane, odinstaluj wąż i usuń wszelkie zatkania. Ponownie zamontuj wąż, pewnie mocując go do rury odpływowej. Jeśli nie ma zatkań, a wąż jest założony tak, jak powinien, opuść wąż odpływowy tak, aby jego wysokość od poziomu gruntu nie była w żaden sposób wyższa niż wysokość pralki.
Sud lub Sd kod błędu Kontynuuj cykl prania. Po zakończeniu odmierz zalecaną (w instrukcji obsługi) ilość detergentu do następnego prania. Jeśli kodowi błędu towarzyszy migająca kontrolka, NIE NALEŻY dodawać kolejnego detergentu. Po prostu ponownie wybierz cykl prania, używając zimnej temperatury prania, a następnie naciśnij przycisk START. Używaj tylko zalecanego rodzaju detergentu (detergent HE)
Kody błędów A09 i A10 Kody błędów LF, Lo, FL lub F8E1 Odłącz i odłącz pralkę od źródła zasilania. Ponownie podłącz pralkę do zasilania. Naciśnij START i przytrzymaj przez kilka sekund, aby kontynuować cykl prania. Następnie naciśnij CANCEL lub DRAIN i przytrzymaj przez kilka sekund, aby anulować bieżący cykl prania. Ewentualnie sprawdzić, czy wlot wody jest dobrze zamocowany, zatkany lub zamarznięty?
F#, E3 lub F# Naciśnij przycisk POWER, aby anulować bieżący cykl prania. To powinno wyczyścić kod. Następnie ponownie naciśnij przycisk ZASILANIE. Gdy pralka się włączy, wybierz ODPROWADZANIE, a następnie WIROWANIE, gdy pralka zakończy odpompowywanie wody. Te dwa procesy usuną pozostałą wodę z pralki. W większości przypadków ten uniwersalny Wir wskazówka dotycząca rozwiązywania problemów z pralką usunie wszelkie błędy systemowe. Ale jeśli kod błędu będzie się powtarzał po tej sztuczce, wezwij technika

Chociaż ta lista zawiera typowe problemy i sposoby rozwiązywania każdego z nich, prosimy zapoznać się z instrukcją obsługi, aby uzyskać bardziej wyczerpujące i specyficzne dla modelu wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów z pralką Whirlpool.

🔥 Zalecana:  Skrobanie średnich historii za pomocą Selenium – w kierunku sztucznej inteligencji

Przeczytaj także: Rozwiązanie: pralka nie miesza się, ale wiruje i odprowadza wodę

Jak zresetować pralkę Whirlpool

Po wypróbowaniu tych wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów z pralką Whirlpool całkowity reset systemu może być jedyną rzeczą, która może w niektórych przypadkach przywrócić działanie pralki. Podczas gdy nowsze modele pralek są wyposażone w przycisk resetowania, niektóre starsze nie.

Aby zresetować górną pralkę Whirlpool Duet:

  • Odłącz pralkę
  • Ustaw pokrętło trybu na NORMALNY
  • Obróć pokrętło jednym kliknięciem przeciwnie do ruchu wskazówek zegara Lub lewy
  • Następnie obróć pokrętło o trzy kliknięcia zgodnie ze wskazówkami zegara Lub Prawidłowy
  • Podłącz pralkę
  • Naciśnij przycisk START i sprawdź, czy świecą się wszystkie kontrolki
  • Jeśli wszystkie światła się świecą, naciśnij przycisk POCZĄTEK Lub ZATRZYMYWAĆ SIĘ przycisk raz
  • Na koniec obróć pokrętło, aż zaświecą się kontrolki RINSE, WASH i STOP. Po wykonaniu tej czynności wyłącz pralkę, odłącz ją od zasilania na co najmniej 10 sekund, a następnie włącz ją ponownie
  • Całkowicie zresetowałeś pralkę.

Przeczytaj także: Odkurzacz Shark się nie włącza? Przyczyny i poprawki