Najnowsze ustawienia kalibracji Dell S2716DG [GUIDE to Drivers, Speakers, Manual & Color]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najnowsze ustawienia kalibracji Dell S2716DG [GUIDE to Drivers, Speakers, Manual & Color]

Te ustawienia kalibracji Dell S2716DG mają pomóc w maksymalnym wykorzystaniu możliwości monitora pod względem jakości obrazu i ogólnej wydajności. Dell S2716DG jest znany z dość słabej jakości kolorów po wyjęciu z pudełka, ponieważ wielu użytkowników skarżyło się, że wychodzi z pudełka wyprany. Niektórzy mieli nawet problemy, takie jak zjawy i niezrównoważona jasność zarówno w jasnym, jak i ciemnym otoczeniu.

Po zakończeniu tej kalibracji zobaczysz lepszą, ostrzejszą, wyraźniejszą i lepszą jakość obrazu oraz odwzorowanie kolorów. Chciałbym zaznaczyć, że ten przewodnik będzie również działał w przypadku kalibracji Dell S2716DGR, ponieważ oba monitory mają te same specyfikacje techniczne. Więc niezależnie od tego, którego użyjesz między tymi dwoma, te ustawienia kalibracji powinny działać dobrze. Na początek zróbmy rozebranie niektórych rzeczy potrzebnych do tej kalibracji.

Szukasz ultraszerokich monitorów do gier i produktywności? Oto najlepsze.

Wymagania dotyczące ustawień kalibracji Dell S2716DG (sprawdzone)

 1. Nowszy model GPU Nvidii
 2. Sterowniki Nvidii (potwierdź, że jest dostarczany z najnowszym panelem sterowania Nvidia dla zainstalowanego GPU)
 3. A DisplayPort ponieważ możesz uzyskać G-Sync i częstotliwość odświeżania 144 Hz monitora tylko przez DisplayPort, a nie HDMI.
 4. The Sterownik monitora Dellz którego można pobrać Pomoc techniczna firmy Dell. (Możesz zobaczyć ten przewodnik, jeśli nie wiesz, jak pobrać i zainstalować sterowniki) Upewnij się, że podczas pobierania sterownika wybrano właściwy system operacyjny i cyfrę binarną (bit).
 5. The Podręcznik Dell S2716GD z którego można pobrać Pomoc techniczna firmy Dell.
 6. Będziesz także potrzebował Sterowniki Nvidia GeForce i Panel sterowania Nvidia z Wsparcie GeForce. Chcesz również upewnić się, że wersja sterownika, którą pobierasz, jest zgodna z Twoim GPU.

Jak skalibrować Dell S2716GD

Zanim zaczniemy naszą kalibrację, chciałbym, abyś prawidłowo podłączył monitor do GPU. Upewnij się, że wyświetla obraz z pulpitu oraz że pobrałeś i otrzymałeś wszystkie narzędzia i oprogramowanie wymagane do kalibracji. Chciałbyś także ustawić rozdzielczość wyświetlacza na 2560 x 1440p i częstotliwość odświeżania na 144 Hz. Powinieneś także mieć ustawienia G-Sync na preferowanych poziomach. Jeśli masz kabel DisplayPort, nie powinieneś mieć problemów z żadnym z nich.

🔥 Zalecana:  Najnowsze narzędzia Open Source Intelligence (OSINT) w 2023 roku

Jeśli masz problemy z tym, co ustawić Czas odpowiedzi do, polecam ustawienie go na Normalny lub 3 ms, ponieważ wydaje się, że zapewnia to najbardziej zrównoważone ustawienia między czasem reakcji a jakością obrazu. Oczywiście nie oznacza to, że nie można go ustawić Szybko lub 1 msniektórzy użytkownicy skarżyli się, że powoduje to zauważalne zjawy, ale jeśli tak nie jest w twoim przypadku, możesz się tego trzymać Szybko lub 1 ms.

Zastrzeżenie:

Krok 1. Zainstaluj sterowniki Nvidia i sterowniki Dell S2716DG

 1. Oto urzędnik przewodnik krok po kroku do instalacji sterowników Nvidia GeForce dla Windows 10, 8 i 7.
 2. Użytkownicy potwierdzili, że tak naprawdę nie musisz uruchamiać instalatora jako administrator, zwłaszcza podczas instalowania go na komputerze domowym. Jeśli napotkasz problemy, możesz uruchomić go jako administrator i sprawdzić, czy to pomoże.
 3. Możesz także wybrać tzw Zwyczaj instalacja zamiast tzw Wyrazić instalacja. Zaznacz wszystkie pola z wyjątkiem Wykonaj czystą instalację skrzynka. Nie używaj czystej instalacji, jeśli nie masz problemów z instalacją i/lub jeśli nie zainstalowałeś sterownika od producenta GPU.

Po zainstalowaniu sterowników Nvidia uruchom ponownie komputer i upewnij się, że wszystko działa poprawnie, zanim przystąpisz do instalacji sterowników Dell S2716DG.

Szukasz taniego monitora do gier na PS4 i PS5? Oto najlepsze.

Chociaż sterowniki Dell S2716DG nie wydają się przynosić znacznej poprawy jakości kolorów, odkryłem, że instalują profil kolorów i z jakiegoś powodu profil kolorów pomógł uzyskać poprawę wyglądu obrazu niż w przypadku nie było na komputerze

Instalacja sterownika jest dość płynna i przyjazna nawet dla początkujących. Gdy tylko skończysz z tym, zalecamy ponowne uruchomienie komputera przed przystąpieniem do właściwej kalibracji.

Krok 2. Kalibracja OSD (Panel sterowania z wyświetlaczem ekranowym)

Będziesz mógł nawigować i pracować nad tym ustawieniem za pomocą fizycznych przycisków w prawym dolnym rogu monitora. Ustaw je na następujące poziomy.

🔥 Zalecana:  Ile pociągnięć potrzeba, aby wykończyć gumkę? (Rozwiązany)

Monitor

 1. Jasność (poziom): 75%
 2. Kontrast (poziom): 77%

Niestandardowy kolor

 1. Czerwony (poziom): 97%
 2. Zielony (poziom): 99%
 3. Niebieski (poziom): 96%

Krok 3. Kalibracja panelu sterowania Nvidia

Aby otworzyć panel sterowania Nvidia, kliknij prawym przyciskiem myszy na tle pulpitu i wybierz Panel sterowania Nvidia. Możesz także znaleźć panel sterowania Nvidia, wpisując go w pasku wyszukiwania, jeśli korzystasz z systemu Windows 10.

Po otwarciu Nvidii wybierz plik Dostosuj ustawienia kolorów pulpitu po lewej stronie monitora >>> wybierz Użyj ustawień Nvidii po prawej >>> będziemy używać Kanał koloru listę rozwijaną, aby przełączać się między różnymi grupami ustawień, ale potwierdź, że jest ustawiona na Wszystkie kanały domyślnie. Jeśli wszystko się zgadza, użyj następujących ustawień.

Wszystkie kanały

 1. Jasność (poziom): +45%
 2. Kontrast (poziom): +55%
 3. Gamma: +0,96
 4. Cyfrowa jaskrawość (poziom): +45%

Kanał czerwony

 1. Jasność (poziom): +40%
 2. Kontrast (poziom): +70%
 3. Gamma: +100

Kanał zielony

 1. Jasność (poziom): +50%
 2. Kontrast (poziom): +50%
 3. Gamma: +0,89

Niebieski kanał

 1. Jasność (poziom): +50%
 2. Kontrast (poziom): +50%
 3. Gamma: +1.00

Upewnij się, że wprowadziłeś ustawienia poprawnie i Stosować zmiany. Powinieneś zamknąć Panel sterowania Nvidia, a następnie ponownie uruchomić komputer, aby sprawdzić, czy ustawienia zostały zastosowane. Ustawienia kalibracji Dell S2716DG nie są zbyt skomplikowane, a wykonanie tych kroków powinno pomóc w skonfigurowaniu wszystkiego z widoczną poprawą jakości już widocznego koloru.

Czytaj także: czym jest antyaliasing w grach?