Najlepszy monitor 4K do gier na konsole [PS4, PS5, Xbox, Nintendo Switch]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepszy monitor 4K do gier na konsole [PS4, PS5, Xbox, Nintendo Switch]

Najlepszy monitor 4K do gier na konsole z pewnością poprawi wrażenia z gry i zapewni oszałamiającą rozgrywkę i płynną wydajność. Zauważono, że ekrany 4K ogólnie zmniejszają zmęczenie oczu, gdy spędzasz wiele godzin przed monitorem, grając lub pracując.

W pośpiechu? Oto nasza trójka najlepszych

Składam jedne z najlepszych monitorów 4K do gier na konsole. Te monitory to świetne dodatki do Twojej konfiguracji, niezależnie od tego, czy grasz na PS4, PS5, Xbox One X, czy nawet na Nintendo Switch. Rzućmy okiem na monitory do gier, które działały wystarczająco dobrze, aby znaleźć się na tej liście.

Najlepszy monitor 4K do gier na konsole [PS4, PS5, Xbox, Nintendo Switch]

Acer Predator XB321HK bmiphz 32-calowy IPS UHD (3840…

Monitor do gier BenQ EL2870U 28″ 4K UHD 1 ms | TN |…

Monitor PHILIPS 276E8VJSB 27″, 4K UHD IPS, 1…

LG 27UK650-W 27-calowy UHD (3840 x 2160) IPS…

LG 24UD58-B Monitor 24″ 4K UHD (3840 x 2160) IPS…

Acer Predator XB321HK bmiphz 32-calowy IPS UHD (3840…

Monitor do gier BenQ EL2870U 28″ 4K UHD 1 ms | TN |…

Monitor PHILIPS 276E8VJSB 27″, 4K UHD IPS, 1…

LG 27UK650-W 27-calowy UHD (3840 x 2160) IPS…

LG 24UD58-B Monitor 24″ 4K UHD (3840 x 2160) IPS…

Acer Predator – najlepszy 32-calowy monitor 4K HDR do gier na konsole

Acer Predator XB321HK to 32-calowy monitor do gier o rozdzielczości 3840 x 2160. Monitor jest wyposażony w dwa gotowe głośniki, cztery porty USB 3.0, HDMI i DisplayPort. Monitor ma częstotliwość odświeżania 144 Hz, którą można ulepszyć do 165 Hz za pomocą DisplayPort.

Podczas korzystania z Acer Predator XB321HK możesz spodziewać się niezwykłej różnicy, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy używasz monitora do gier 4K.

Uwielbiałem, jak wiele szczegółów mogłem zobaczyć w grach, mogłem zobaczyć teksturę tkanin Wiedźmin 3 wyraźnie, a nawet zmarszczki na twarzy Geralta. Jeśli grasz na konsolach do gier Xbox One X, PS4, PS4 Pro, a nawet PS5, jest to jeden z najlepszych wyborów, jakie możesz uzyskać na rynku.

Pod względem sprzętowym Acer Predator XB321HK wydaje się mocny, a konstrukcja wygląda solidnie. Ma również tę grę, która jest czymś, co pokochasz, jeśli jesteś profesjonalnym graczem.

Ze wszystkich monitorów na tej liście Acer Predator XB321HK pozostaje zarówno najlepszym monitorem 4K do gier konsolowych, jak i najlepszym 32-calowym monitorem 4K do gier konsolowych. Pokonuje wszystkie inne opcje z naszej listy, bez dwóch zdań.

BenQ EL2870U – najlepszy monitor 4K HDR do gier na konsole

BenQ EL2870U to jeden wysokiej jakości monitor do gier, który jest wyposażony we wszystko, co obsługuje PS4, PS4 Pro oraz Xbox One i One X.

Jakość kolorów i obrazu była znakomita jak na monitor do gier z 28-calowym wyświetlaczem. Zyskujesz większą głębię, widząc szczegóły, których inaczej nie zobaczysz na innych monitorach do gier, które nie są 4K.

🔥 Zalecana:  Przyszły sukces sektora technologicznego zależy od mądrego przywództwa

Grałem w nowe Wiek imperiów II na tym monitorze i nie potrafię lepiej wyjaśnić, jak fascynujące było to doświadczenie. Można było zobaczyć, jak nasycone i naturalne były kolory.

Chociaż głośniki nie są najgłośniejsze, jakie można tam znaleźć, działają dobrze, a jakość dźwięku, który wytwarzają, była również całkiem niezła. Konfiguracja monitora przebiegła bezproblemowo, moim zdaniem ustawienia na ekranie nie były najlepsze, ale były dość szczegółowe i łatwe w nawigacji.

Monitor jest wyposażony w wspornik montażowy VESA, więc jeśli zdecydujesz się zawiesić go na ścianie lub na stojaku monitora, nie powinieneś mieć problemów.

Philips 276E8VJSB — najlepszy budżetowy monitor 4K do gier na konsole

Philips 276E8VJSB to jeden z najlepszych budżetowych monitorów 4K do gier konsolowych, jakie można znaleźć na rynku. Jest tańszy, co oznacza, że ​​nie ma wielu funkcji, które sprawiają, że inne są droższe. Jest wyposażony w wyświetlacz 4K, który zapewnia doskonałą jakość wideo, obraz i dużą głębię.

Gra z Philips 276E8VJSB była świetna, żywe kolory zrekompensowały niedoskonałości, które mieliśmy na froncie rozdzielczości. Nawet z daleka wszystko nadal wygląda pięknie i nieskazitelnie. Ma również niewielką krzywiznę, co łatwo zauważyć, jeśli korzystasz z zakrzywionego monitora do gier.

Krzywa dobrze chroni oczy i pomaga uniknąć zmęczenia oczu i bólów głowy, więc granie w maraton nie zawsze powinno wyrządzić ci krzywdę, chociaż od czasu do czasu zaleca się odejście od grania.

Philips 276E8VJSB jest dość jasny, jest również wyposażony w ustawienia umożliwiające łatwe dostosowanie ustawień wyświetlacza do własnych preferencji.

Monitor jest również wyposażony w dwa głośniki, które są wystarczająco głośne, przynajmniej dla średniej wielkości pomieszczenia.

Prawie zawsze muszę podnosić głos, aby być słyszanym, gdy ten głośnik jest włączony. Dźwięk był dość wyraźny, nie zauważyłem żadnych zniekształceń.

Ogólnie rzecz biorąc, bardzo podobała mi się konstrukcja Philipsa 276E8VJSB. Jednak przechylanie było dla mnie problemem, ponieważ nie sądziłem, że wiąże się to z dużą swobodą. Zauważyłem również, że nie ma łatwego do oceny mocowania VESA, więc musiałbyś otworzyć tył monitora, co jest bardziej techniczną drogą. Ale ogólnie rzecz biorąc, Philips 276E8VJSB jest jednym z najlepszych budżetowych monitorów 4K do gier konsolowych, jakie można znaleźć na rynku.

LG 27UL650-W – Najlepszy monitor do gier 4K na PS5, PS4

Jeśli szukasz dobrego monitora 4K na konsolę Xbox One X, prawdopodobnie jest to taki, którego nie możesz przegapić. Otrzymujesz ostry obraz 4K, niesamowite poziomy kontrastu oraz super genialne kolory i jakość obrazu. HDR sprawia, że ​​każda z postaci wygląda najlepiej.

Jedną z najlepszych funkcji monitora jest powiadomienie na ekranie podczas korzystania z HDR. Monitor do gier jest wyposażony w 4 różne tryby HDR. Dostępny jest HDR Vivid, HDR Game, HDR Standard i HDR Cinema. Powinieneś więc móc używać monitora do rzeczy innych niż granie. Boczne ramki prawie nie istniały, co jest niezwykłą cechą monitora.

🔥 Zalecana:  Jak wyczyścić pamięć podręczną Instagrama na iPhonie, Androidzie i przeglądarkach?

Starałem się zachować tryb HDR Game podczas grania w gry takie jak FIFA i Tomb Raider. Zapewniło to najdokładniejsze kolory i czas reakcji. Głównym wyjaśnieniem fenomenalnego poziomu kontrastu i jasności jest panel IPS.

Jego konstrukcja sprawia, że ​​jest to jeden z najbardziej ergonomicznych monitorów do gier, ponieważ można go obracać, przechylać i można go używać w trybie portretowym. Ma kąt widzenia 178 stopni, a podstawa jest regulowana, więc zawsze możesz ustawić ją na wysokości, która najlepiej pasuje do Twojej konfiguracji. Dodam jeszcze, że monitor posiada wsparcie dla VESA. Powinieneś więc być w stanie zamontować go na stojaku monitora lub na ścianie.

Ogólnie rzecz biorąc, LG 27UL650-W zasługuje na miejsce na tej liście i szansę na bycie najlepszym monitorem 4K do gier konsolowych, ponieważ ma wiele ulepszeń, zarówno w jakości dźwięku, jakości obrazu i wideo, ergonomii, jak i jakości wykonania.

LG 24UD58-B – Najlepszy monitor do gier na PS4 Pro

LG 24UD58-B bardzo dobrze radzi sobie z moimi grami. Wyświetlacz monitora jest wyraźny, ostry i bardzo niezawodny. Jest również wyposażony w ukryty joystick w prawym środkowym rogu monitora do sterowania i poruszania się po menu i ustawieniach.

Grałem w gry np Far Cry 5, Rajd terenowy 2.0, Wiedźmin 3I FIFA na mojej konsoli PS4 za pomocą tego monitora i było wspaniale. Nie zauważyłem żadnych martwych pikseli, nie było podświetlenia, a częstotliwość odświeżania i czas reakcji były doskonałe.

LG 24UD58-B ma dość wysoką rozdzielczość DPI na panelu IPS. To nie jest monitor HDR, ale podświetlenie jest w porządku. Konstrukcja monitora wygląda solidnie, jest solidna, a za swoją cenę jest to jedna z najlepszych jakości, jakie można uzyskać na rynku.

Otrzymujesz także funkcje, takie jak FreeSync, sterowanie na ekranie z podziałem ekranu, tryb gry i stabilizator czerni, dwa porty HDMI 2.0 i jeden port DisplayPort.

Ogólnie rzecz biorąc, LG 24UD58-B radzi sobie świetnie, jeśli szukasz dobrego monitora 4K do konkurencyjnych gier konsolowych. Ma niesamowitą jakość w dziale kolorów i obrazu.

LG 27UK850-W – Najlepszy monitor do gier 1080p

Pierwszą konsolą do gier, z którą korzystałem z tego monitora 4K, był Xbox One X, a jakość ekranu była po prostu idealna po wyjęciu z pudełka. LG 27UK850-W jest solidnie zbudowany, wytrzymały i ma całkiem zdrowy czas reakcji i częstotliwość odświeżania 60 Hz. Nie doświadczyłem żadnych opóźnień podczas grania w gry FPS, blask IPS był dość minimalny i obsługuje HDR.

Ekran był chrupiący, jakość kolorów i obrazu była na najwyższym poziomie, a rozgrywka na monitorze 4K była znakomita. Zobaczysz więcej szczegółów w grach — szczegółów, których prawdopodobnie nie zobaczysz bez wysokiej jakości monitora do gier 4K. Próbowałem grać z innymi konsolami i komputerem PC i wszystkie działały dobrze, bez zrywania ekranu, martwych pikseli lub krwawienia ekranu.

🔥 Zalecana:  Najlepszy tablet do gier poniżej 200 USD [5 Quality Android Tablets]

Otrzymasz wsparcie dla kilku połączeń USB z tyłu monitora, więc jeśli chcesz grać z kamerą internetową, zawsze się przydają. Dostajesz również wbudowane głośniki z tym monitorem i chociaż jest to świetna funkcja, nie powiedziałbym, że dźwięk był tak dobry, jak można by się spodziewać.

Istnieje ustawienie kontrolujące wyświetlacz, jakość kolorów, kontrast, a nawet jasność ekranu. Powinieneś więc być w stanie dostosować monitor do swojej konfiguracji gier.

Chociaż umożliwia przechylanie, nie obsługuje regulacji obrotu ani wysokości. Ogólnie rzecz biorąc, ze względu na swoją cenę i kilka interesujących funkcji, które są dostarczane z LG 27UK850-W, myślę, że jest to pewny pretendent do tego, który z nich będzie najlepszym monitorem 4K do gier konsolowych.

Czy monitor 4K jest dobry do grania na konsoli?

Czy monitor 4K jest dobry do gier na konsolach? Tak. Monitor 4K zapewnia lepszą jakość kolorów i obrazu, możesz zobaczyć nawet zmarszczki i teksturę tkaniny na swoich ulubionych postaciach. Dlatego monitor konsoli do gier 4K jest zawsze zalecany, jeśli chcesz, aby Twoje i tak już wspaniałe wrażenia z gry były doskonałe.

Czy 60 Hz jest dobre do gier?

Czy 60 Hz jest dobre do gier? Tak, 60 Hz zapewnia całkiem dobrą jakość wizualną dla konkurencyjnych gier konsolowych. Jeśli grasz w strzelanki z perspektywy pierwszej i trzeciej osoby, posiadanie jeszcze lepszego FPS jest czymś, czego potrzebujesz w pewnym momencie, ponieważ potrzebujesz szybszego obrazu tego, co widzi postać.

Czy 75 Hz jest dobre do gier?

Czy 75 Hz jest dobre do gier? Tak, jeśli masz monitor do gier 75 Hz, nadal będziesz w stanie wydobyć z gier to, co najlepsze. Jeśli chodzi o wydajność, z pewnością nadal będziesz mieć niesamowitą wydajność, ale zawsze będziesz chciał sprawdzić wymagania dla niektórych gier, ponieważ niektóre gry mogą nie działać najlepiej. Ale w większości gier wystarczy 75 Hz.

Ostatnia aktualizacja 25.06.2023 Jesteśmy partnerem Amazon.com, Amazon.co.uk i Amazon.in i zarabiamy na kwalifikujących się zakupach za pośrednictwem naszych linków bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.