Najlepszy menedżer haseł do użycia w 2023 r.: Przechowuj swoje hasło w jednym miejscu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepszy menedżer haseł do użycia w 2023 r.: Przechowuj swoje hasło w jednym miejscu

Złożone hasła są bardzo trudne do zapamiętania i dlatego musisz używać najlepszego menedżera haseł. Nie musisz pamiętać wszystkich haseł i nie ma znaczenia, czy masz dwadzieścia kont w Internecie, dzięki menedżerowi haseł możesz zwiększyć bezpieczeństwo swojego konta. Korzystanie z najlepszego menedżera haseł pomaga wygenerować jedno długie i bezpieczne hasło.

Najlepszy menedżer haseł pomaga przechowywać wszystkie hasła w jednym pojemniku, a aplikacja pomaga generować hasła, które są połączone zarówno z cyframi, alfabetem, jak i znakami specjalnymi. Twoje hasło może zostać zintegrowane automatycznie, gdy masz zamiar zalogować się do aplikacji lub strony internetowej. Wzięliśmy pod uwagę łatwość obsługi, interfejs użytkownika, przydatność funkcji i praktyki bezpieczeństwa każdej usługi, aby zapewnić bezpieczeństwo hasła.

Gdy użytkownik używa jako hasła popularnych imion, takich jak imiona zwierząt domowych lub imiona współmałżonków, hakerowi łatwo jest uzyskać dostęp do jego konta i uzyskać potrzebne informacje. Wszystkie te hasła są najprawdopodobniej znane hakerom.

Menedżer haseł jest bezpieczny, chyba że tego nie chcesz, możesz po prostu użyć prostego hasła, które jest łatwe do odgadnięcia, jak Twoje imię i nazwisko. Hasła, które wyciekły, już krążą w Internecie z powodu naruszeń, które mają wpływ na duże firmy. Ale co, jeśli masz aplikację, która generuje silniejsze hasło, a także je przechowuje, a także pobiera je w dowolnym momencie, gdy jest to potrzebne — w tym miejscu pojawia się „Menedżer haseł”.

Top 8 najlepszych menedżerów haseł

 1. Opiekun
 2. Ostatnia przepustka
 3. Bitwarden
 4. 1Hasło
 5. Skarbiec Zoho
 6. Dashlane
 7. Plama
 8. RoboForm

Dlaczego potrzebujesz menedżera haseł

Jednym z powodów, dla których potrzebujesz menedżera haseł, jest oszczędność stresu związanego z przypominaniem sobie każdego wpisanego hasła. Dzięki najlepszemu menedżerowi haseł możesz wygenerować silniejsze hasło, którego nawet nie pamiętasz. Kierownictwo wypełnia indywidualne identyfikatory użytkowników i hasła do witryn i aplikacji, z których korzystasz.

Ale to nie znaczy, że nie powinieneś znać niektórych swoich haseł, głównie tych, których często używasz. Jeśli więc musisz użyć menedżera haseł, powinieneś go mieć, aby zaoszczędzić sobie stresu, a także wygenerować złożone hasło, które jest bardzo trudne do zapamiętania dla ludzi.

Przeczytaj także

Co sprawia, że ​​hasło jest bezpieczne

Powtarzaliśmy tę liczbę niezliczoną ilość razy, że bezpieczne hasło powinno zawsze składać się z małych i wielkich liter, cyfr i znaków specjalnych. Można rozważyć interpunkcję, jednocześnie utrudniając innym użytkownikom odgadnięcie, ale dobrze, abyś zapamiętał.

Ale czasami nie możesz zapamiętać tak długich i mylących haseł; w tym miejscu pojawia się najlepszy menedżer haseł, który pomoże Ci łatwo wprowadzić hasło. A kiedy ustawisz dobre hasło, nie musisz go zawsze resetować.

1. Strażnik

 • Menedżer haseł Keeper jest dostarczany z bezpłatną wersją próbną.
 • Keeper Security już od 4,99 USD miesięcznie.
 • Zezwól na przechowywanie hasła w określonym regionie.

Pozostając na szczycie gry z hasłami dzięki bezpieczeństwu Keeper, aplikacja zabezpieczająca jest najwyższej klasy w swoim rodzaju. Keeper okazuje się być jednym z najlepszych menedżerów haseł, z szeroką gamą obsługiwanych urządzeń i silnymi funkcjami bezpieczeństwa. Jedną z unikalnych funkcji opiekuna jest to, że pozwala on twoim danym znajdować się w określonym regionie, do którego nie można uzyskać dostępu poza tym regionem, myślę, że fajnie.

Keeper obsługuje silne metody uwierzytelniania, od użycia odcisku palca po logowanie za pomocą rozpoznawania twarzy. Keeper Security może importować hasła z innych menedżerów haseł, takich jak Dashlane, LastPass i 1Password. Może również importować hasła z przeglądarki internetowej, takiej jak Chrome i Firefox.

Menedżer haseł Keeper jest dostępny z bezpłatną wersją próbną, planem rodzinnym oraz planem zarówno dla firm, jak i zespołów. Aplikacja Keeper jest dostępna na systemy iOS, Android, Windows i Mac. Podstawowa cena Keeper Security zaczyna się od 4,99 USD miesięcznie.

PRZEJDŹ DO KEEPERA

2. Ostatnia przepustka

 • Możesz zacząć korzystać z LastPass za darmo już teraz.
 • LastPass zaczyna się od 3 USD miesięcznie, mniej niż zabezpieczenia Keeper.
 • Przeskanuj swoją bazę danych, aby wyszukać zduplikowane lub słabe hasło.

LastPass, oparty na chmurze, bez lokalnego magazynu. LastPass pozostaje zasadniczo niezmieniony po przejęciu przez 1LogMeIn, dobrze wiedzieć. W przeciwieństwie do większości konkurentów LastPass, który ma lokalny skarbiec do przechowywania haseł użytkowników. Wydaje się, że LastPass ogranicza się do świadczenia tylko usługi w chmurze dla swojego czytelnika, kto wie dlaczego?. Korzystanie z usługi tylko w chmurze oznacza, że ​​dostęp do hasła można uzyskać tylko przy włączonym połączeniu internetowym.

Jedną z unikalnych funkcji LastPass jest wyzwanie bezpieczeństwa, które przebiega przez całą bazę danych haseł. Z dokładnym sprawdzeniem każdego zduplikowanego hasła na Twoim koncie i tego z najsłabszym hasłem. Aplikacja menedżera LastPass automatycznie zmienia niektóre hasła bez konieczności robienia tego ręcznie. Możesz także automatycznie generować hasła z mieszanymi znakami.

🔥 Zalecana:  Dyrektor generalny Fuelarts, Denis Belkevich, mówi o trendach inwestycyjnych i raporcie NFT firmy Fuelarts

Menedżer haseł LastPass ma również rozszerzenie przeglądarki z aplikacją uwierzytelniającą. A w przypadku niektórych popularnych stron internetowych pozwala po prostu dotknąć, aby autoryzować wejście za pomocą aplikacji Auth. LastPass jest dostarczany z bezpłatną wersją i jest dostępny na iOS, Androida, Windows, Mac i Linux. Podstawowa cena zaczyna się od 3 USD miesięcznie.

PRZEJDŹ DO LASTPASS

3. Bitwarden

 • Bitwarden to najlepszy darmowy menedżer haseł
 • Ich plan premium zaczyna się od 10 USD miesięcznie
 • Bitwarden jest open-source i bardzo bezpieczny

Bitwarden stał się jednym z najlepszych darmowych menedżerów haseł, wprowadzonym na rynek w 2016 roku, a obecnie zajmuje czołowe miejsce ze względu na niską cenę i niesamowite funkcje. Wcześniej LastPass posiadał tytuł, dopóki nie odrzucili swojej bezpłatnej usługi. Teraz Bitwarden zajął pozycję dzięki atrakcyjnemu projektowi i darmowym funkcjom poziomu.

Bez płacenia za jakikolwiek abonament roczny otrzymasz większość płatnych funkcji w LastPass i Keeper za darmo w Bitwarden. Możesz zsynchronizować wszystkie swoje loginy na wszystkich swoich urządzeniach bez płacenia, w przeciwieństwie do reszty, która wymaga uprzedniej subskrypcji ich planu premium. Plan premium Bitwarden zaczynający się od 10 USD.

Inną ważną cechą Bitwarden jest możliwość skonfigurowania serwera do synchronizacji haseł. Funkcja Bitwarden, Wyślij, umożliwia zainstalowanie ich pliku na dysku flash i rozszerzeń dla ośmiu różnych przeglądarek.

Wadą Bitwarden jest to, że aplikacje nie mogą automatycznie uzupełniać numerów kart kredytowych ani innych informacji niezwiązanych z logowaniem, obsługują tylko automatyczne uzupełnianie nazw użytkowników i haseł. Bitwarden jest dostępny dla systemów Windows, Mac, iOS, Android, Linux. Zapewniają również rozszerzenia dla Chrome, Safari, Firefox, Opera, Brave, Microsoft Edge, Vivaldi i Tor

PRZEJDŹ DO BITWARDEN

4. 1Hasło

 • Menedżer 1Password jest dostarczany z bezpłatną wersją próbną
 • Możesz zacząć od 2,99 USD miesięcznie, a 5,99 USD dla firm.
 • Możesz użyć trybu podróży, aby zablokować niektóre hasła.

1Password jest na poziomie kodu popularnej aplikacji mobilnej. Zawiera ciekawsze funkcje integracji, a jego aplikacja mobilna zyskuje na popularności – i nie bez powodu, ze względu na funkcję integracji w kodzie. 1Password ma funkcję zwaną „trybem podróżnym”, która umożliwia usunięcie wszystkich haseł poza określonym podzbiorem ze skarbca dostępnego z dowolnego urządzenia podróżującego z Tobą.

Jedną z unikalnych funkcji 1Password jest działanie jako aplikacja uwierzytelniająca, więc nie potrzebujesz aplikacji uwierzytelniającej. 1Password dodaje tajny klucz do klucza szyfrowania, więc żadne dane nie mogą zostać odszyfrowane bez tego tajnego klucza. 1Password jest dostarczany z bezpłatną wersją próbną, 1Password jest dostępny na iOS, Android, Windows i Mac. 1Password zaczyna się od 2,99 USD miesięcznie, a dla biznesu może wzrosnąć do 5,99 USD miesięcznie.

PRZEJDŹ DO 1 HASŁA

5. Skarbiec Zoho

 • Menedżer haseł Zoho Vault ma bezpłatną wersję, więc możesz od razu zapisać swoje hasło.
 • Podstawowa cena zaczyna się od 12 USD rocznie.
 • Menedżer haseł skarbca jest przeznaczony dla zespołów pracujących razem.

Zoho Vault to kolejny produkt w bogatej ofercie biurowej i produktowej Zoho. Vault pomaga bezpiecznie przechowywać wszystkie hasła w jednym miejscu. Zoho Vault to coś, z czego każda mała firma może korzystać bez potrzeby pomocy specjalisty ds. bezpieczeństwa. Vault to tylko menedżer haseł, nie obsługuje portfela cyfrowego.

Zoho Vault bardziej przypomina menedżera haseł zespołu, który kosztuje około 12 USD rocznie bez liczby użytkowników. Podczas gdy wersja pro zaczyna się od 48 USD rocznie, a wersja korporacyjna, która dodaje „Active Directory” i funkcje obsługi administracyjnej, zaczyna się od 84 USD rocznie. Wersje pro i enterprise wymagają posiadania co najmniej pięciu użytkowników.

Firma ma całodobową pomoc telefoniczną, ale tylko od poniedziałku do piątku. Nie zgub swoich haseł w weekend. Zoho Vault oferuje bezpłatną wersję i jest dostępna na iOS, Androida, Windows i Mac.

PRZEJDŹ DO Skarbca Zoho

6. Dashlane

 • Zapisz swoje hasło lokalnie lub skorzystaj z chmury.
 • Skorzystaj z ich bezpłatnej wersji lub zacznij od płacenia 3,33 USD miesięcznie
 • Ostrzega Cię, gdy jego witryna jest naruszona.

Dashlane to jedna z najlepszych aplikacji do zarządzania hasłami na Androida, która zawiera zestaw unikalnych funkcji. Dashlane umożliwia przechowywanie hasła lokalnie lub korzystanie z ich serwera w chmurze. Jesteś odpowiedzialny za zarządzanie, tworzenie kopii zapasowych i przenoszenie danych haseł między różnymi urządzeniami. Aplikacja umożliwia generowanie haseł do konta.

Jedna z funkcji Dashlane nosi nazwę „Ostrzeżenia o naruszeniu witryny”. Jeśli którakolwiek z witryn, do których uzyskujesz dostęp, została naruszona, Dashlane powiadomi Cię o tym. Jest to ograniczone do tych witryn, które informują o naruszeniu, i ogólnie do głównych witryn.

🔥 Zalecana:  Robot Dog Spot, wspierany przez ChatGPT, właśnie nauczył się mówić

Menedżer haseł Dashlane może importować z innego menedżera haseł — w tym 1Password, RoboForm i LastPass. Możesz także importować pliki CSV. Dashlane oferuje bezpłatną wersję i jest dostępna na iOS, Androida, Windows i Mac. Cena podstawowa zaczyna się od 3,33 USD miesięcznie.

PRZEJDŹ DO DASHLANE

7. Rozmycie

 • Kompleksowe aplikacje do zabezpieczania płatności za hasła i prywatności.
 • Rozmycie zaczyna się od 3 USD miesięcznie.
 • Generuj złożone hasła, które są trudniejsze dla innych, łatwe dla Ciebie.

Blur jest zbudowany na niezwykle bezpiecznym fundamencie menedżera haseł, jednej z najlepszych aplikacji do zarządzania hasłami z szeroką gamą funkcji i ścisłym uwierzytelnianiem bezpieczeństwa. Blur może tworzyć wirtualne numery kart kredytowych, dedykowany prywatny numer telefonu i zarządzać hasłami. Oferuje zarówno lokalną pamięć masową, jak i skarbiec w chmurze z autouzupełnianiem i generatorem haseł.

Wiesz, co jest fajne, te funkcje są fajne; pozwalając na tworzenie jednorazowych numerów kart kredytowych, pozwala również na utworzenie wirtualnego numeru telefonu. Jeden używa karty kredytowej; nigdy nie podawaj swojego prawdziwego numeru karty kredytowej.

Blur to jedyne kompleksowe rozwiązanie do ochrony haseł, płatności i prywatności. Blur oferuje bezpłatną wersję i jest dostępny na iOS, Androida, Windows i Mac. Podstawowa cena Blur zaczyna się od 3 USD miesięcznie.

PRZEJDŹ DO ROZMYCIA

8. RoboForm

 • RoboForm ma bezpłatny poziom z ograniczonymi funkcjami
 • Jeden z najstarszych menedżerów haseł z doskonałym wypełnianiem formularzy
 • Udostępnianie hasła i powiadamianie o naruszeniu danych
 • RoboForm zaczyna się od 24 USD miesięcznie

Menedżer haseł RoboForm odnowił swoją aplikację z nowoczesnym interfejsem o dobrym designie, platforma istnieje od 1999 roku. Aplikacja ma całkiem sporo interesujących funkcji, które w zupełności wystarczą do użycia. Chociaż ich funkcjonalność jest nieco ograniczona w porównaniu z innymi menedżerami haseł, takimi jak Bitwarden, LastPass, 1Password i Keeper.

Ich bezpłatny poziom działa dobrze i obejmuje większość funkcji RoboForm, takich jak automatyczne wypełnianie formularzy, ale ma również pewne ograniczenia i nie synchronizuje haseł na wielu urządzeniach. Jeśli chcesz uzyskać pełne funkcje, musisz skorzystać z ich planu premium, który kosztuje 24 USD rocznie.

Wersja premium RoboForm oferuje wiele funkcji, które pozwalają udostępniać hasła rodzinie, powiadomienie informujące o naruszeniu danych i wiele więcej. Funkcje nie przypominają Keeper, ale generują silniejsze hasło do konta i pomagają je zabezpieczyć. RoboForm jest dostępny na systemy Windows, Mac, iOS, Android i Linux.

PRZEJDŹ DO ROBOFORMA

Dopiero zaczynasz i chcesz dowiedzieć się więcej o zarządzaniu hasłami w innych, aby zapewnić bezpieczeństwo swojego konta i urządzenia. Oto kilka przewodników, których należy przestrzegać, aby upewnić się, że zarządzanie hasłami nie jest tak złe, jak kiedyś.

Jak wybrać najlepszego menedżera haseł

Wszystkie menedżery haseł są prawdopodobnie takie same, ale mało prawdopodobne, zawsze istnieje różnica, bez względu na to, czy funkcje są takie same, funkcje zawsze ją różnicują. Kiedy przejdziesz do części dotyczącej funkcji, większość oferuje dodatkową funkcję ze stałą miesięczną opłatą do zapłaty.

Istnieją różne powody, dla których możesz chcieć wybrać najlepszego menedżera haseł, potrzebujesz prostej usługi, która obejmuje funkcje i mniejszą opłatę. LastPass, Bitwarden, 1Password i Keeper oferują jedne z najlepszych funkcji, jakie można sobie wyobrazić w menedżerze haseł.

Jedną z rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze menedżera haseł, jest upewnienie się, że oferuje on przechowywanie wszystkich danych osobowych i automatyczne wypełnianie podczas wypełniania formularza. Jest to bardzo pomocne, aby uniknąć ponownego wypełniania każdego formularza, który zamierzasz wypełnić. Dane osobowe, takie jak hasło, adres i dane karty kredytowej.

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest cena, większość najlepszych menedżerów haseł kosztuje średnio 25 USD miesięcznie, a inne oferują niższą stawkę premium, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze na jednej z rocznych subskrypcji, Bitwarden ma najlepsza bezpłatna usługa poziomu i roczny plan premium w wysokości 10 USD.

Funkcje i bezpieczeństwo odróżniają menedżera haseł od innych. Keeper zapewnia jedne z najlepszych zabezpieczeń na rynku, poważnie traktuje bezpieczeństwo użytkowników, a także oferuje unikalną funkcję, która umożliwia umieszczenie danych w określonym regionie, co może nie być dostępnym na zewnątrz. 1Password ma również funkcję trybu podróży, która zabezpiecza niektóre hasła w skarbcu i uniemożliwia dostęp do niego.

Menedżerowie haseł przechowują Twoje hasła i dane osobowe na dwa sposoby: lokalnie na Twoim urządzeniu lub w chmurze. Gdy hasła są zapisywane lokalnie, trudno jest użyć ich na innym urządzeniu, podczas gdy w chmurze możesz ich używać w dowolnym miejscu.

Większość menedżerów umożliwia otrzymanie powiadomienia w przypadku naruszenia hasła, a przed udaniem się z menedżerem upewnij się, że działa na całej platformie.

Lokalne vs. Chmura

Jeśli zamierzasz używać menedżera haseł, istnieją tylko dwa sposoby przechowywania haseł: lokalnie i w chmurze. Istnieją zalety korzystania z zarządzania lokalną pamięcią masową, a także zalety korzystania z chmury do przechowywania haseł.

🔥 Zalecana:  Zła strona klimatu gry zapewniona przez Robinhood

Gdy korzystasz z zarządzania hasłami w lokalnej pamięci masowej, Twoje hasła nie zostaną przeniesione do Internetu, czego nikt nie będzie mógł uzyskać w przypadku naruszenia. Ale wadą jest to, że nie możesz używać hasła wszędzie na innych urządzeniach.

Podczas gdy magazyn do zarządzania hasłami w chmurze przechowuje twoje hasła na swoim serwerze w postaci zaszyfrowanej, co zapewnia synchronizację ze wszystkimi urządzeniami. To jedna z przewag chmury nad lokalną pamięcią masową, twoje hasła byłyby dostępne na wszystkich twoich urządzeniach. Ale zawsze jest haczyk, jeśli dojdzie do naruszenia, twoje hasła mogą zostać narażone na ataki hakerów.

O ile Twoje hasła są przechowywane w zaszyfrowanym formacie, Twoje hasła są bezpieczne, a Twoim zmartwieniem powinno być użycie lepszego hasła głównego.

Jak działają menedżery haseł

Po zainstalowaniu menedżera haseł działa to w ten sposób, że menedżer zapisze wszystkie nazwy użytkowników i hasła, których używasz podczas pierwszego logowania do dowolnej aplikacji lub strony internetowej. Następnym razem, gdy skorzystasz z witryny, automatycznie wypełni ona formularz logowania przechowywanymi danymi logowania użytkownika. Możesz skopiować hasło i wkleić je w polu hasła, jeśli strona internetowa lub aplikacja nie obsługuje automatycznego wypełniania.

Menedżer haseł przeglądarki internetowej

Przeglądarki są teraz dostarczane z menedżerem haseł, a do zarządzania hasłami możesz używać popularnych, takich jak Chrome, Edge, Safari i Firefox. Po zapisaniu haseł możesz łatwo logować się do witryn i automatycznie wypełniać formularze, korzystając z menedżera haseł przeglądarki w Chrome, Twoje hasła będą przechowywane przez Google, a jeśli korzystasz z Edge, będą przechowywane na Twoim koncie Microsoft.

Użytkownicy Apple mogą korzystać z pęku kluczy iCloud, w którym przechowywana jest nazwa użytkownika, hasło i informacje o karcie kredytowej. Jeśli jesteś zagorzałym fanem Apple, zalecamy skorzystanie z tego. Ale jeśli spojrzysz na system Android lub Windows, możesz użyć hasła Google i hasła Microsoft.

Zawsze używaj złożonego hasła

Hasła są tym, czego używasz, aby dostać się na swoje konto, a ochrona konta powinna być twoim problemem, dlatego konieczne jest uzyskanie dobrego i złożonego hasła. Ale poczekaj, długie hasło nie oznacza, że ​​jest ono bezpieczne.

Aby był bezpieczny, powinien składać się z przypadkowych słów, zarówno wielkich, jak i małych, przemieszanych ze znakami alfanumerycznymi i symbolami; teraz to jest silne hasło. Dni się skończyły dla „12345”, jesteśmy w przyszłości „[email protected]@[email protected]”.

Generuj silniejsze hasła

Nie można wymyślić złożonego hasła; menedżer haseł może ci w tym pomóc, a nawet lepiej, ponieważ nie użyje ponownie tego samego hasła do drugiego konta. Generowanie silniejszego hasła z zimną mieszanką małych i wielkich liter, symboli i znaków specjalnych.

Przestań ponownie używać haseł

Nie używaj ponownie hasła, którego używałeś wcześniej. Większość użytkowników tak robi, nie zaleca się używania jednego hasła do wszystkich aplikacji i oprogramowania online. Hakerzy grasują, szukając często używanych haseł i dodając je do swojej listy. Ponowne użycie hasła może być ryzykowne, więc rozważ jego zmianę.

Hasło główne

Menedżerowie haseł przechowują hasło główne używane do odblokowywania menedżera lokalnie na urządzeniu. Jest zaszyfrowany i nie może być odczytany przez firmę, jeśli znajduje się na serwerze. Biorąc to pod uwagę, Twoje hasło główne pozostaje w pamięci lokalnej i może zabezpieczyć Twoje konto w przypadku przecięcia danych. Ale oznacza to również, że nie ma możliwości odzyskania go, ale niewielu menedżerów haseł daje przewodnik, jak samodzielnie odzyskać konto.

Bezpieczeństwo w menedżerach haseł

Skarbce główne mogą być chronione przez dostawcę, szyfrując informacje o hasłach lokalnie, zanim opuszczą one Twoje urządzenia. Informacje te są przechowywane w postaci zaszyfrowanej na serwerach obsługiwanych przez dostawców. W większości przypadków jest to silny środek bezpieczeństwa.

Większość menedżerów haseł korzysta z uwierzytelniania dwuskładnikowego, aby uzyskać dostęp do poświadczeń z innego urządzenia. Skarbiec jest otwarty tylko z poprawnym hasłem głównym i poprawnym kodem uwierzytelniającym. Ten kod istnieje tylko na urządzeniu, które posiadasz.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie