Najlepsze ustawienia korektora Spotify dla AirPods

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze ustawienia korektora Spotify dla AirPods

Różne ustawienia korektora będą działać lepiej lub gorzej w przypadku różnych rodzajów muzyki. W dzisiejszym artykule pokażę Ci najlepsze ustawienia korektora Spotify dla AirPods, Samsunga i innych urządzeń z Androidem oraz jak możesz to ustawić w kilka sekund.

Korekcja pomaga zrównoważyć lub dostosować wyjście dźwięku – mówiąc o basach, średnich i wysokich tonach. Istnieje jednak wiele sposobów na obejście tej funkcji audio, aby urządzenie produkowało to, co chcesz.

Najpierw pokażę Ci najlepsze ustawienia korektora Spotify dla AirPods i wspólnie zobaczymy, jak możesz poprawić dźwięk Spotify za pomocą funkcji Equalizer za pośrednictwem smartfona – czy to z Androidem, iPhone’a, czy Samsunga.

Jakie są najlepsze ustawienia korektora Spotify dla AirPods

W większości przypadków, kiedy instalujemy Spotify na naszym iPhonie, słuchawkach AirPods, iPadzie, urządzeniu z Androidem, a nawet na naszych komputerach, po prostu instalujemy aplikację i zaczynamy słuchać muzyki.

Możesz więc spodziewać się, że każdy, kto pobierze Spotify po raz pierwszy, będzie miał włączone ustawienie płaskiego korektora na swoim koncie. Ale to ustawienie nie zapewni najlepszej jakości dźwięku. Tak więc za każdym razem, gdy słuchasz Spotify na słuchawkach AirPods i nie używasz tych ustawień korektora, muzyka będzie trochę inna.

Automatycznie wyrównaj ustawienie w Spotify

 1. Przejdź do swojego konta Spotify na swoim iPhonie i kliknij Ustawienie.
 2. Iść do Odtwarzanie nagranego dźwięku. Można zauważyć, że linia wykresu korektora jest płaska. Za każdym razem, gdy używasz płaskiego domyślnego korektora, dźwięk nie będzie podkręcany. Bas nie będzie tak niesamowity, chociaż wokale będą w porządku.
 3. Włącz korektor, a następnie po prostu przeciągnij w dół i kliknij gatunek muzyczny, który lubisz. Powinieneś zobaczyć, że dźwięk jest trochę zoptymalizowany.
 4. Lewa strona wykresu EQ to zwykle bas. Jeśli go zwiększymy, bas będzie bardzo wysoki, a jeśli go zmniejszymy, bas będzie niższy, a góra będzie wysoka.
🔥 Zalecana:  10 najlepszych alternatyw i konkurentów dla dużego kartelu (porównanie z 2023 r.)

Przeczytaj także: Najlepsze ustawienia korektora dla samochodowego sprzętu audio

Dostosuj ustawienie EQ

Jeśli odkryłeś najlepsze ustawienia korektora Spotify dla słuchawek AirPods i wiesz, co robisz, zawsze możesz samodzielnie dostosować e32qualizer. To takie proste.

Poniżej przedstawiamy, jakie powinno być ustawienie korektora Spotify. Istnieje około 5 do 6 pasków częstotliwości, które biegną od lewej (koniec basu) do prawej (koniec tonów wysokich)

 • Sub-bas: Zwykle jest ustawiony między 20 a 60 Hz. Potrzebujesz subwoofera lub pary otwartych słuchawek, aby usłyszeć tutaj dźwięk.
 • Bas: Zakres basów wynosi zwykle od 60 do 200 Hz. Oczywiście powinieneś się na tym skupić, jeśli słuchasz z AirPods i chcesz uderzającego basu.
 • Niskie średnie, średnie i wyższe średnie: Niskie średnie również mieszczą się w zakresie od 200 do 600 Hz, podczas gdy średnie to około 600 Hz do 3 kiloherców. Wyższe średnie mogą dochodzić do 8 kiloherców.
 • Wysoki: Nazywany wysokimi tonami, wysoki zakres jest najgłośniejszy na wykresie i może dochodzić do 20 kiloherców w większości głośników.

Tymczasem zauważ, że AirPods mają zakres częstotliwości od 100 Hz do 10 kiloherców.

Jak dostosować EQ

Aby samodzielnie dostosować korektor, wypróbuj poniższe rozwiązania.

 • Dowiedz się, jakie częstotliwości musisz zwiększyć lub zmniejszyć, w zależności od gatunku muzyki.
 • W przypadku hip-popu właściwe ustawienie polega na podniesieniu taktów w lewo, obniżeniu średniego zakresu, a następnie podniesieniu wysokich tonów.

Przeczytaj także: Dlaczego moje słuchawki AirPods migają na czerwono, pomarańczowo, biało, zielono i niebiesko?

Najlepsze ustawienia korektora basów w Samsung Spotify

 1. Aby korzystać z Spotify Premium na swoim Samsungu, zacznij od zalogowania się na swoje konto.
 2. Przejdź do Spotify, znajdź przycisk strony głównej na pasku nawigacyjnym i kliknij przycisk koła zębatego w prawym górnym rogu.
 3. Kliknij Odtwarzanie. Przewiń w dół i kliknij Korektor
 4. Następnie możesz wybrać ustawienie wstępne dla hip-hopu lub rapu, aby uzyskać bas.
🔥 Zalecana:  Patrzysz na przyszłość wspólnotowych NFT

Najlepsze ustawienia korektora basów na urządzeniach z systemem Android

Ten sam proces aktywacji korektora, a następnie podnoszenia basów w Samsungu działa w ten sam sposób na innych urządzeniach z Androidem.

 1. Aby korzystać ze Spotify Premium na Androidzie, zacznij od zalogowania się na swoje konto.
 2. Przejdź do Spotify, znajdź przycisk strony głównej na pasku nawigacyjnym i kliknij przycisk koła zębatego w prawym górnym rogu.
 3. Kliknij Odtwarzanie. Przewiń w dół i kliknij Korektor
 4. Następnie możesz wybrać ustawienie wstępne dla hip-hopu lub rapu, aby uzyskać bas.

Porady

Jakość dźwięku zależy również od słuchawek. Jeśli używasz wysokiej jakości słuchawek, takich jak AirPods, AirPods Pro lub marek Edifier, Sennheiser, Audio Technica lub Bose, odkryjesz, że ustawienie EQ będzie lepiej ulepszone.

Przeczytaj także: Najlepsze ustawienia korektora dla głośników

Często zadawane pytanie

Jak poprawić jakość AirPod w Spotify?

Możesz poprawić jakość Airpoda w Spotify, wyrównując dźwięk za pomocą smartfona iPhone. Udaj się do Playback, aktywuj ustawienie EQ, a następnie wybierz wstępnie ustawiony gatunek.

Czy EQ działa ze słuchawkami AirPods?

Tak, zdecydowanie. Aby uzyskać zoptymalizowaną muzykę z wyrównanego Spotify, możesz skorzystać z dowolnego AirPods lub AirPods Pro EQ. Regulacja EQ znacznie poprawi jakość dźwięku

Czy Apple Music EQ działa na Spotify?

Tak, Apple Music EQ działa doskonale w Spotify. Według stanu na listopad 2021 r. tylko urządzenia Apple zapewniały audiofilskie wrażenia słuchowe ze Spotify.