Najlepsze ustawienia korektora dla samochodowego sprzętu audio (basy, średnie i wysokie tony)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze ustawienia korektora dla samochodowego sprzętu audio (basy, średnie i wysokie tony)

Jeśli muzyka, której słuchasz z głośników samochodowych, nie brzmi dokładnie tak, jak muzyka z zestawu kina domowego lub zestawu słuchawkowego, coś jest nie tak. Ustawienia korektora w Twoim samochodzie mogą być różnicą między „niesamowitymi” a „strasznymi”.

Jeśli obecnie tego doświadczasz, nie wyciągaj zbyt pochopnie wniosku, że system audio w Twoim pojeździe jest zły. Głośnik może wymagać jedynie drobnego dostrojenia. Oto najlepsze ustawienia korektora dla car audio dla tonów niskich, średnich i wysokich.

Najlepsze ustawienia korektora dla samochodowego sprzętu audio (basy, średnie i wysokie tony)

Oto pierwsza rzecz, którą powinieneś wiedzieć o ustawieniach korektora dźwięku w samochodach: każdy producent samochodów ma zestaw domyślnych ustawień dla każdego gatunku muzyki.

Tak więc szybkie rozwiązanie polega na wybraniu gatunku muzyki, którego słuchasz, z dostępnych opcji. Niektóre popularne gatunki muzyczne w samochodowych systemach audio to jazz, rock, pop, country i muzyka klasyczna. Tak więc, w zależności od rodzaju muzyki, którą wybierzesz podczas podróży, te domyślne wybory mogą pomóc Ci uzyskać najlepsze ustawienia korektora dla car audio.

Jednak niektórzy z nas mogą nie preferować tych domyślnych wyborów i mogą chcieć ręcznie dostosować ustawienia. Nauczmy się jak.

Basy, średnie i wysokie tony

Ludzkie ucho może słyszeć częstotliwości mieszczące się w przedziale od 20 do 20 000 Hz. Dlatego różni ludzie preferują różne częstotliwości dźwięku.

Tak więc proces wyrównywania ustawień audio radia samochodowego polega na zmianie tych częstotliwości, aż do uzyskania najbardziej pożądanej częstotliwości.

Trzy główne pasma fal dźwiękowych to:

 • Bas: Jest to pasmo dźwięku mieszczące się w zakresie od 16 do 256 Hz. Zwykle jest to najniższa częstotliwość dźwięku z trzech.
 • Środek: To jest pasmo dźwiękowe pomiędzy tonami niskimi i wysokimi. Mid ma częstotliwość od 400 do 2500 Hz.
 • Potroić: Najwyższe z trzech pasm dźwięku i najwyższa częstotliwość, jaką może usłyszeć ludzkie ucho.
🔥 Zalecana:  Najlepsze nielimitowane plany na telefony komórkowe na kartę na rok 2023

Ludzkie ucho słyszy do 20 Hz.Zauważ, że wszystkie te pasma mają różne częstotliwości.

Aby ręcznie ustawić częstotliwości i uzyskać najlepsze ustawienia korektora dla car audio, postępuj zgodnie z praktyczną zasadą.

Oznacza to, że tony niskie, średnie i wysokie powinny być ustawione w stosunku 4:5 względem siebie. Innymi słowy, różnica między wszystkimi trzema częstotliwościami nie powinna być zbyt duża.

Nie możemy użyć tych samych ustawień dla każdego gatunku muzyki, ale poniższe kroki pomogą, bez względu na gatunek, którego słuchasz.

 • Krok 1: Upewnij się, że głośność muzyki, której słuchasz, jest ustawiona na połowę głośności, zanim rozpoczniesz ręczne wyrównywanie.
 • Krok 2: Stopniowo zwiększaj basy od niskiego do wysokiego, ale nie do poziomu maksymalnego. Ponieważ zbyt dużo basów zniekształci dźwięk, upewnij się, że muzyka jest nadal słyszalna. Jeśli zauważysz, że podczas wykonywania tej czynności muzyka jest zniekształcona, zmniejsz nieco basy.
 • Krok 3: Powtórz krok 2 dla tonów wysokich i średnich. Pamiętaj, aby stopniowo zwiększać tony wysokie i upewnić się, że nie spowoduje to zniekształcenia dźwięku. Zatrzymaj się tylko wtedy, gdy częstotliwość jest pożądana dla twoich uszu.

Możesz być zaskoczony, że ten przewodnik nie zaleca określonej wartości dla trzech pasm dźwiękowych.

To dlatego, że każdy ma inne preferencje.

Jeśli Twój samochodowy system audio umożliwia zapisywanie ustawień korektora w Twoim samochodzie, zapisz te nowe ustawienia, aby nie musieć robić tego ręcznie za każdym razem.

Najlepsze ustawienia korektora dla samochodowego sprzętu audio na Androida

Jeśli masz system nawigacji samochodowej z Androidem, oznacza to, że masz korektor cyfrowy. Wykonaj następujące kroki:

 • Krok 1: Ustaw dowolną ścieżkę w car audio i zmień wizualizację na różowy szum, aby uzyskać odpowiednie ustawienia.
 • Krok 2: na karcie Korektor na ekranie nawigacji systemu Android wybierz Ekwipunek lub jego odpowiednik.
 • Krok 3: Wybierz gatunek muzyki słuchasz z wstępnie ustawionych gatunków muzycznych na korektorze
 • Krok 4: Gdy muzyka zacznie grać, wybierz „User’ na EQ i delikatnie zwiększaj lub zmniejszaj ustawienia tonów niskich, średnich i wysokich, aż do uzyskania żądanej częstotliwości.
🔥 Zalecana:  52 000 $ rocznie to ile to godzina? – Najlepsze sposoby na jej maksymalizację

Najlepsze ustawienia korektora Spotify dla samochodowego sprzętu audio

 • Na ekranie nawigacji samochodowej wybierz Spotify aplikacja.
 • Wybierz Ustawienia, a następnie Odtwarzanie.
 • Wybierać ‘Wyrównywacz’ i użyj suwaka, aby włączyć korektor.
 • Włączenie korektora spowoduje wyświetlenie różnych gotowych gatunków muzycznych. Wybierz ten, który najlepiej pasuje do muzyki, której słuchasz.
 • Zauważysz obraz podobny do wykresu z ustawieniami tonów niskich, średnich i wysokich
 • Ręcznie dostosuj te ustawienia, aby uzyskać żądaną częstotliwość dźwięku dla swojego samochodu

Przeczytaj także: Najlepsze ustawienia korektora Spotify dla AirPods

7 ustawień korektora pasma dla samochodowego sprzętu audio

Może to być trochę trudne, zwłaszcza jeśli nie masz wystarczającego szkolenia audio lub jeśli nie masz pewności, jakie częstotliwości kontrolują basy, średnie i wysokie tony.

Te 7 zespołów to:

 • Pasmo 60 Hz
 • Pasmo 150 Hz
 • Pasmo 400 Hz
 • Pasmo 1KHz
 • Pasmo 2,4kHz
 • Pasmo 6kHz
 • Pasmo 15kHz

60Hz to najniższa częstotliwość, a 15KHz to najwyższa częstotliwość. Aby uzyskać żądaną częstotliwość dźwięku, stopniowo zmniejszaj (zamiast zwiększać) częstotliwości. I słuchaj, aż osiągniesz pożądaną częstotliwość. Zwiększenie częstotliwości może spowodować zniekształcenie dźwięku.

Równoważąc częstotliwości, wyrównujesz dźwięk w samochodzie. Oczywiście nie ma obecnych gatunków, ale nadal możesz cieszyć się tym potężnym korektorem dźwięku.