Najlepsze sterowniki i oprogramowanie Bluetooth dla systemu Windows 10 — [Free Download HP/Dell/Lenovo/ASUS]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze sterowniki i oprogramowanie Bluetooth dla systemu Windows 10 — [Free Download HP/Dell/Lenovo/ASUS]

Windows 10 jest obecnie prawdopodobnie najczęściej używanym systemem operacyjnym. Ale dla niektórych z nas funkcja Bluetooth, która jest dostarczana z naszym komputerem i większością komputerów, ma problemy. Te sterowniki Bluetooth dla systemu Windows 10 można łatwo pobrać i bezproblemowo zastosować.

Najlepsze sterowniki i oprogramowanie Bluetooth dla systemu Windows 10

 1. Sterownik Intel Wireless Windows 10 Bluetooth
 2. Instalator sterownika Bluetooth
 3. Instalatory sterowników Dell i HP Bluetooth
 4. Widok Bluetooth
 5. Średniowieczny transfer plików Bluetooth
 6. niebieski soleil
 7. Stos Bluetooth firmy Toshiba

1. Sterownik Intel Wireless Windows 10 Bluetooth

Pierwszy sterownik Bluetooth dla systemu Windows 10, na który będziemy patrzeć, to ten, z którego pochodzi bezpośrednio Intel. Jest to prawdopodobnie najbardziej godne zaufania źródło sterowników Bluetooth dla Twojego komputera. Możesz łatwo pobrać sterowniki Bluetooth dla systemu Windows 10 dla komputerów HP lub Dell.

Usługa przestała teraz tworzyć sterowniki dla niższych wersji systemu operacyjnego Windows, więc tylko użytkownicy systemu Windows 10 mogą uzyskać pomoc dotyczącą problemów z pobieraniem i oprogramowaniem.

Sterownik Bluetooth dla systemu Windows 10 firmy Microsoft rozwiązuje problemy, takie jak znikanie urządzeń Bluetooth podczas ponownego uruchamiania, problemy związane z obciążeniem Wi-Fi, gdy kilka urządzeń Bluetooth jest sparowanych, a także zawiera wiele innych aktualizacji funkcjonalnych i zabezpieczeń.

Powinieneś uruchomić kierowca i pomocnik do automatycznego wykrywania aktualizacji.

2. Instalatory sterowników Dell i HP Bluetooth

Jeśli używasz laptopa firmy Dell lub HP, a właściwie każdego komputera PC, istnieje prawdopodobieństwo, że producent Twojego komputera ma oficjalną witrynę pobierania sterowników. Możesz łatwo pobrać sterownik Bluetooth dla swojego laptopa ze strony internetowej.

Ta opcja zwiększa szanse na znalezienie sterownika Bluetooth dla systemu Windows 10, który będzie zgodny z komputerem i nie spowoduje problemów w przyszłości. Producent twojego komputera ma również opcje sprawdzania konkretnej wersji komputera i podaje wersję sterownika Bluetooth dla systemu Windows 10, która będzie działać na twoim komputerze.

Jeśli więc powyższe opcje nie działają, spróbuj oficjalnie pobrać sterownik Bluetooth dla systemu Windows 10 na:

Sterownik Dell Windows 10 Bluetooth do pobrania za darmo

Wystarczy odwiedzić to łącze, aby bezpłatnie pobrać sterownik Dell Bluetooth.

łącze:> Dell

Sterownik HP Windows 10 Bluetooth do pobrania za darmo

Wystarczy odwiedzić to łącze, aby bezpłatnie pobrać sterownik HP Bluetooth.

łącze:> HP

🔥 Zalecana:  Pull and Push — jak maszyny dostarczają dane tekstowe do człowieka — w stronę sztucznej inteligencji

Sterownik ASUS Windows 10 Bluetooth do pobrania za darmo

Wystarczy odwiedzić to łącze, aby bezpłatnie pobrać sterownik ASUS Bluetooth.

łącze:> ASUS

Sterownik Lenovo Windows 10 Bluetooth do pobrania za darmo

Po prostu odwiedź ten link, aby bezpłatnie pobrać sterownik Lenovo Bluetooth.

łącze:> Lenovo

Acer Windows 10 sterownik Bluetooth do pobrania za darmo

Wystarczy odwiedzić ten link, aby bezpłatnie pobrać sterownik Acer Windows 10 Bluetooth.

łącze:> Acera

Pobierz bezpłatnie sterownik Bluetooth dla systemu Microsoft Windows 10

Wystarczy odwiedzić to łącze, aby bezpłatnie pobrać sterownik Microsoft Bluetooth.

łącze:> Microsoftu

3. Widok Bluetooth

BluetoothView może być świetnym narzędziem, jeśli pracujesz w środowisku, w którym zwykle korzystasz z urządzeń BT. Jest przeznaczony do wykrywania sieci Bluetooth i wyświetlania listy wszystkich dostępnych urządzeń.

Program ma do tego zorganizowany interfejs. Tutaj zobaczysz każde urządzenie, czy to drukarki, smartfony, tablety, głośniki, telewizory, słuchawki i wszelkie inne opcje.

Będziesz mógł poznać nazwę urządzenia, adres IP i MAC oraz czasy połączenia z komputerem. W takim przypadku powiadomi Cię, czy jest to pierwszy czy ostatni kontakt z tym urządzeniem.

Pobierz BluetoothView

4. Średniowieczny transfer plików Bluetooth

Medieval Bluetooth File Transfer to raczej menedżer plików i program do przesyłania plików. Po pobraniu i zainstalowaniu prosi o połączenie urządzenia Bluetooth z komputerem.

Możesz przesyłać pliki za pomocą funkcji przeciągnij i upuść. Tej samej procedury możesz użyć do odbierania z innego urządzenia.

Ale to, co najbardziej podoba mi się w Medieval Bluetooth File Transfer, to to, że ma funkcję zdalnego dostępu. Innymi słowy, chociaż oba komputery muszą być połączone, aby wprowadzić pliki, niekoniecznie jest używana ta sama trasa. Wreszcie program może łączyć się ze smartfonem, komputerem, zestawem samochodowym i nie tylko.

Pobierz średniowieczny transfer plików Bluetooth

5. Niebieska podeszwa

BlueSoleil jest jednym z najbardziej polecanych, jeśli potrzebujesz wszechstronnego narzędzia do zarządzania usługami Bluetooth. Ten program jest dostępny jako oprogramowanie i jako sterownik Bluetooth.

Z jednej strony masz możliwość łączenia się z podłączonymi urządzeniami w celu przesyłania dokumentów. Z drugiej strony możesz także uzyskać dostęp do połączonych słuchawek, głośników lub innego sprzętu audio i zwiększyć głośność, sprawdzić poziom naładowania baterii lub wysłać muzykę, którą chcesz odtworzyć.

Tymczasem BlueSoleil integruje się z Internetem lub usługą przesyłania pakietów danych. Ponadto jest to narzędzie do zarządzania stronami, jeśli chcesz wysłać pliki do wydrukowania na drukarce Bluetooth.

🔥 Zalecana:  20 ciekawych miejsc pracy, które płacą 30 USD za godzinę bez dyplomu w 2023 r

Pobierz Blue Soleil

6. Stos Bluetooth firmy Toshiba

Dzięki temu firma Toshiba stworzyła kompilację sterowników Bluetooth dla systemu Windows. Podoba mi się to, że jest przeznaczony nie tylko dla urządzeń tej marki, ale także dla szerokiej gamy systemów komputerowych dostępnych na rynku.

Ta aplikacja pozwala zarządzać nawet wyprodukowanymi w Chinach słuchawkami, głośnikami lub urządzeniami. Ponadto Toshiba Bluetooth Stack dla Windows zawiera program do zarządzania Bluetooth ze wszystkim, czego potrzebujesz do korzystania z sieci.

Po wykryciu pary słuchawek będziesz mógł zwiększyć lub zmniejszyć głośność, ustawić je jako pierwszeństwo przed innymi i przesłać muzykę, którą chcesz odtwarzać.

Pobierz stos Bluetooth firmy Toshiba

7. Instalator sterownika Bluetooth

Instalator sterownika Bluetooth służy do naprawy problemów. Jest przeznaczony do wykrywania niedziałających sterowników, wyszukiwania alternatywy i prawidłowej ponownej instalacji.

W przypadku wystąpienia takiego błędu należy uruchomić instalator sterownika Bluetooth. To zajmuje się instalacją nowej wersji i możesz spróbować połączyć się ponownie, prawdopodobnie tym razem pomyślnie.

W szczególności ta aplikacja nie instaluje pakietu sterowników, ale tylko te, których wymaga twoje urządzenie, aby nie przeciążać komputera.

Pobierz instalator sterownika Bluetooth

Jak pobrać Bluetooth w systemie Windows 10

Istnieje oprogramowanie, które może wykryć brakujące sterowniki i zainstalować je. Możesz także pobrać sterownik Bluetooth, przechodząc do Menedżera urządzeń.

 1. Wpisz i otwórz Menadżer urządzeń na karcie wyszukiwania systemu Windows 10 w lewym dolnym rogu strony pulpitu systemu
 2. Szukać Bluetooth na liście przedmiotów. Następnie kliknij strzałkę przed Bluetooth aby go rozszerzyć.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy sterownik Bluetooth, który chcesz pobrać lub zaktualizować
 • Kliknij Uaktualnij sterownik
 • Następnie wybierz Wyszukuj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika.
 • Poczekaj, aż system wyszuka i pobierze najnowszy sterownik, jeśli jest nowy

Jak mogę ulepszyć Bluetooth w systemie Windows?

Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które warto rozważyć, aby poprawić sygnał Bluetooth:

1. Zmień lokalizację

Czasami zwykła zmiana lokalizacji urządzeń może radykalnie poprawić jakość sygnału. Nie chodzi tylko o zbliżenie urządzeń, ale o to, by nie znajdowały się obok źródeł emitujących, które mogą osłabić sygnał. Jest to coś podobnego do tego, co może się zdarzyć z sieciami Wi-Fi.

2. Dbaj o bezpieczeństwo swoich urządzeń

Oczywiście należy zadbać o bezpieczeństwo urządzeń. Dobre narzędzia antywirusowe i zabezpieczające, które zapobiegają przedostawaniu się zagrożeń, mogą sprawić, że będą działać lepiej i uniknąć problemów z wydajnością.

3. Uważaj na inne używane aplikacje

Inne aplikacje uruchomione jednocześnie na urządzeniu mogą spowolnić połączenie Bluetooth. Weź to pod uwagę, jeśli zauważysz, że występują problemy z szybkością.

🔥 Zalecana:  Google Stacking – jak tworzyć właściwości Google, które pomogą podnieść Twoje rankingi

Jak mogę zwiększyć mój Bluetooth

Jeśli zasięg Twojego urządzenia Bluetooth jest zbyt mały, możesz go zwiększyć za pomocą wzmacniacza Bluetooth.

Wzmacniacz Bluetooth to wzmacniacz transmisji Bluetooth. Przechwytuje nadchodzący sygnał Bluetooth i przesyła go dalej. Dlatego w pewnych okolicznościach może również zwiększyć zasięg sygnału.

Istnieją 3 klasy Bluetooth, a każda z nich różni się wydajnością i zasięgiem. Dlatego najlepiej najpierw sprawdzić klasę swojego urządzenia Bluetooth. Drogi repeater jest bezużyteczny, jeśli masz klasę 3, która i tak ma bardzo krótki zasięg. Ponieważ nie może wzmocnić sygnału do zakresu klasy 2 lub 1. Jeśli jednak osiągasz tylko bardzo krótki zasięg z klasą 1, sensowny może być zakup repeatera.

 1. klasa 3: Maksymalna moc: 1 mW; Maksymalny poziom: 0 dBm; Zasięg na zewnątrz: około 1 m
 2. klasa 2: Maksymalna moc: 2,5 mW; Maksymalny poziom: 4 dBm; Zasięg na zewnątrz: około 10 m
 3. Klasa 1: Maksymalna moc: 100mW; Maksymalny poziom: 20 dBm; Zasięg na zewnątrz: około 100 m

Znajomość klasy Bluetooth nie zawsze jest jednak łatwa, ponieważ oznaczenie często jest ukryte. Tymczasem w przypadku pamięci USB Bluetooth zazwyczaj znajdziesz informacje z tyłu urządzenia w danych technicznych wydrukowanych małym drukiem.

Wzmacniacz Bluetooth nie jest jednak tani. Trzeba zapłacić blisko 200 dolarów. A niektóre urządzenia mogą niczego nie zwiększać, zwłaszcza przy wysokiej klasie Bluetooth. Dlatego najlepiej byłoby rozważyć zakup nowego, ale lepszego kija.