Najlepsze rodzaje monitorów na kostkę – ile kosztują

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze rodzaje monitorów na kostkę – ile kosztują

Monitory na kostkach to urządzenia elektroniczne, które są przymocowane do kostki osoby, głównie w celu kontrolowania osób, które mają problemy z prawem, upewnienia się, że nie podróżują ani nie przemieszczają się poza odległość orzeczoną przez sąd. Ludzie najczęściej noszą monitory na kostkach podczas aresztu domowego lub okresu próbnego. Monitory na kostkę są również określane jako opaski na kostki lub metki.

Urządzenie współpracuje z GPS, dzięki któremu przekazuje lokalizację użytkownika. Dzięki temu organy ścigania mogą je śledzić i upewnić się, że przestrzegają nakazów sądowych. Są to głównie trzy rodzaje monitorów na kostkę używane przez organy ścigania i przyjrzymy się im w tym artykule.

Najlepsze rodzaje monitorów na kostkę

Istnieją trzy różne rodzaje monitorów na kostkęte, które używają nadajnika o częstotliwości radiowej, te, które korzystają z GPS, oraz monitory kostki SCRAM, które mają wykrywać, kiedy ktoś pije alkohol.

  • Monitory na kostkę o częstotliwości radiowej (RF).
  • Monitory kostki Global Positioning Service (GPS).
  • Bezpieczne monitory kostek do ciągłego zdalnego monitorowania alkoholu (SCRAM).

Monitory na kostkę o częstotliwości radiowej (RF).

Częstotliwość radiowa Monitory na kostkach (RF) są często używane w celu zapewnienia, że ​​nieletni i osoby sklasyfikowane jako niskie przestrzegają godzin policyjnych. Ten monitor komunikuje się za pośrednictwem fal radiowych między urządzeniem monitorującym do noszenia a dodatkowym urządzeniem w domu. Dodatkowy gadżet działa jak uwięź w domu, ostrzegając odpowiedzialnego funkcjonariusza, jeśli monitorowana osoba oddali się od uwięzi.

Kiedy ktoś zostaje umieszczony w areszcie domowym, podstawowym sposobem inwigilacji jest monitoring radiowy. Może wykryć urządzenie na kostkę z odległości od 50 do 150 stóp.

Monitory kostki Global Positioning Service (GPS).

Drugim typem monitora na kostkę są monitory na kostkę z monitoringiem GPS. Ten drugi typ śledzi ludzi za pomocą funkcji GPS. Chociaż monitorowanie GPS może monitorować kogoś w areszcie domowym, jego możliwości czynią go bardziej użytecznym.

🔥 Zalecana:  43 najlepsze sposoby na otrzymywanie bezpłatnych książek wysyłanych pocztą do domu

Ten rodzaj monitora kostki pozwala monitorowanym zachować poczucie normalności. Ponadto drugie urządzenie służy do obliczania maksymalnej odległości, jaką dana osoba może pokonać ze swojego miejsca zamieszkania.

Bezpieczne monitory kostek do ciągłego zdalnego monitorowania alkoholu (SCRAM).

Inny rodzaj monitora kostki jest SCRAM (bezpieczne ciągłe zdalne monitorowanie alkoholu). Jest to bransoletka na kostkę do monitorowania alkoholu. Konstrukcja tego urządzenia pozwala na monitorowanie oddechu użytkownika co 30 minut.

Kiedy dana osoba spożywa alkohol, określona ilość jest trawiona i wydalana przez pory skóry, podobnie jak pot. Dzięki potu na skórze SCRAM może wykryć obecność alkoholu. Ponadto SCRAM jest wyposażony w lokalizator GPS, który śledzi miejsce pobytu użytkownika.

Monitory kostki SCRAM są powszechnie stosowane, gdy oskarżony został skazany za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu (DUI).

Przeczytaj także: Jak daleko możesz się posunąć z monitorem kostki?

Ile kosztują monitory kostki

Monitory na kostkach zwykle kosztują przestępcę lub osobę objętą dochodzeniem od 10 do 40 USD dziennie. Ponadto jednorazowa cena instalacji wynosi od 50 do 100 USD lub więcej. W niektórych przypadkach niektórzy oskarżeni muszą nosić monitory na kostce przez lata, a niektórzy nawet przez całe życie, podnosząc koszt monitorów na kostkę do ponad 3000 USD rocznie.

Czy monitory na kostkę mogą słuchać rozmów

Tak, monitory na kostkę mogą podsłuchiwać rozmowy. Niektóre monitory na kostkę mają wbudowane mikrofony, które mogą podsłuchiwać i nagrywać rozmowy bez Twojej wiedzy i zgody. Monitory na kostkach powinny Cię ostrzegać, gdy rozpoczną nagrywanie, i powinieneś porozmawiać z prawnikiem, jeśli monitor na kostce zacznie nagrywać rozmowy bez powiadomienia.

Przeczytaj także: Jak podać numer telefonu telemarketerom

Dlaczego ktoś miałby mieć dwa monitory na kostkę

Osoba może mieć dwa monitory na kostkę w oparciu o sprawę karną dotyczącą dwóch różnych parapaństwowców lub różnych przestępstw.

🔥 Zalecana:  Czy Battle Bingo jest legalne czy oszustwo? (Moja szczera recenzja!)

Na przykład Jane Doe ma toczącą się sprawę karną i nosi monitor kostki dopóki jej problem nie zostanie rozwiązany, jednocześnie jest imigrantką i została aresztowana przez DHS za naruszenie przepisów imigracyjnych. Postanowili również zainstalować jej czujnik na kostce do czasu rozprawy sądowej. Oznacza to, że ma na sobie dwa monitory na kostkach, ponieważ ma dwie różne sprawy sądowe, czasem za różne przestępstwa i w różnych miejscach.

Wniosek

Ogólnie znane są trzy rodzaje monitorów kostek, i omówiłem je. Każdy monitor ma swoje zalety i jest używany głównie w organach ścigania i sprawach karnych. Mam nadzieję, że ten przewodnik okaże się bardzo pouczający.

Przeczytaj także: Jak stwierdzić, czy rząd cię teraz obserwuje