Najlepsze przeglądarki internetowe w 2023 roku: nowy sposób przeglądania Internetu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze przeglądarki internetowe w 2023 roku: nowy sposób przeglądania Internetu

Niezależnie od tego, czy próbujesz uzyskać informacje online, czy tylko przeglądasz sieć, najlepsze przeglądarki internetowe może coś zmienić. Przeglądarka może wyróżniać się szybkością, wydajnością i bezpieczeństwem.

Posiadanie przeglądarki internetowej, która zapewnia to, czego potrzebujesz podczas korzystania z Internetu, jest niezbędne do dobrego przeglądania.

Bez wątpienia przeglądamy sieć i nie jestem wyjątkiem, wszyscy mamy o czymś najlepsze zdanie. Szukamy przeglądarek, które mogą wzbogacić Twoje wrażenia z przeglądania.

Tymczasem przeglądarka, której obecnie używasz, może nie być najlepszą przeglądarką w twoim systemie operacyjnym pod względem szybkości lub wydajności, ale może być lepsza z innym systemem operacyjnym.

Zanim wybierzesz przeglądarkę internetową, będziesz musiał wziąć pod uwagę takie kwestie, jak szybkość, prywatność i bezpieczeństwo przeglądarki internetowej. Przeglądarka internetowa, taka jak Firefox, pomaga trzymać wścibskie oczy z dala od Twojej prywatności, inne pozwalają wybrać, w jaki sposób chcesz zrównoważyć przeglądanie.

A dzięki funkcjom, które pomogą Ci dostosować przeglądarkę, nie ma lepszego sposobu na czerpanie przyjemności z surfowania po Internecie.

Jaka jest najlepsza przeglądarka internetowa

Zebraliśmy najlepsze przeglądarki internetowe pod kątem szybkości, prywatności i bezpieczeństwa, które mogą pomóc Ci poprawić jakość przeglądania.

Niezależnie od tego, czy używasz telefonu komórkowego, czy komputera do przeglądania swojej ulubionej witryny, wybraliśmy najlepsze przeglądarki na rok 2022.

Istnieje wiele przeglądarek internetowych, które chcą, aby przeglądanie sieci było niesamowite.

Niewątpliwie, Google Chrome jest najlepszą przeglądarką internetową i najpopularniejszą w internecie, ale ma też swoje wady. Przeglądarka Chrome jest oparta na silniku Chromium i ma wiele funkcji wspólnych z innymi przeglądarkami Chromium. Jedyną wadą Chrome jest to, że zużywa zbyt wiele zasobów na twoim urządzeniu.

Opera to najbardziej innowacyjna przeglądarka internetowa w Internecie, która oferuje wiele funkcji dla współczesnych użytkowników. Przeglądarka jest zbudowana na silniku Chromium i nie zużywa tak wielu zasobów jak Chrome. Ma wbudowaną sieć VPN, która pomaga bezpiecznie przeglądać.

Microsoft Edge jest najlepszą alternatywą Google Chrome w Internecie, ponieważ jest teraz w większości podobny do Chrome z mnóstwem przydatnych wbudowanych funkcji. Przeglądarka jest zbudowana na silniku Chromium i działa dokładnie odwrotnie niż Google Chrome wykorzystuje zasoby urządzenia.

Mozilla Firefox również tchnęli nowy, świeży wygląd w zeszłym roku i byli nowocześni. Przeglądarka internetowa najlepiej chroni Twoją prywatność przed wścibskimi oczami, które chcą zebrać Twoje dane. Jeśli zależy Ci na prywatności w sieci, Firefox może Ci w tym pomóc.

Jeśli chcesz spersonalizować sposób przeglądania, Vivaldiego to świetny wybór, możesz zmienić prawie wszystko w przeglądarce internetowej. Vivaldi jest zbudowany na silniku Chromium przez byłego założyciela Opery i możesz także korzystać z rozszerzenia Google Chrome.

Apple Safari to świetna przeglądarka stworzona dla urządzeń Apple, jeśli jesteś użytkownikiem Apple, będziesz mieć już zainstalowaną przeglądarkę na swoim iPhonie, iPadzie lub komputerze Mac. Safari oferuje szybkość i prywatność użytkownikom Apple.

Czego szukać w przeglądarce internetowej?

Przed wyborem przeglądarki internetowej należy zwrócić uwagę na pewne rzeczy: szybkość, bezpieczeństwo i prywatność.

Nie chcesz używać przeglądarki internetowej, która jest powolna jak ślimak lub przeglądarki, która po prostu zbiera wszystkie dane, które znajdą w ich rękach.

Korzystaj z szybkiej i przejrzystej przeglądarki, która usprawni przeglądanie, a także przeglądarek internetowych, które pomogą chronić Twoje dane przed modułami śledzącymi.

Najlepsze przeglądarki internetowe w 2022 roku

 1. Google Chrome — Najlepsza wszechstronna przeglądarka internetowa
 2. Opera — Najlepsza innowacyjna przeglądarka
 3. Microsoft Edge — Najlepsza alternatywa dla systemów Windows i Chrome
 4. Mozilla Firefox — Najlepsze do ochrony Twojej prywatności
 5. Vivaldiego — Najlepsza przeglądarka do dostosowywania
 6. Apple Safari — Najlepsze dla użytkowników Apple

1. Google Chrome

Najlepsza przeglądarka internetowa w Internecie (ogółem)

Google Chrome to doskonała przeglądarka, szybka i elastyczna, oferująca wysoką wydajność, szybkość i trwałość. Chrome został stworzony z myślą o szybkości i jest łatwą w obsłudze przeglądarką.

Cóż, z pewnością ma duży udział w rynku ze względu na wieloplatformowy i niesamowicie projektowy model. Przeglądarka Chrome przewyższyła wszystkie przeglądarki swoją szybkością i jest dostępna na wszystkich głównych platformach.

Chrome oferuje jedne z najlepszych funkcji dostępnych w przeglądarce internetowej, które zapewniają płynne przeglądanie, a dzięki integracji z kontem Google otrzymasz cały pakiet usług Google do łatwego użytkowania (dostępny tylko na komputerze).

Za pomocą konta Google możesz między innymi synchronizować swoją aktywność związaną z przeglądaniem i aktywne rozszerzenia. Możesz dostosować swoją przeglądarkę, instalując rozszerzenia i motywy.

Dzięki funkcjom, takim jak karta grupy Chrome, będziesz mógł pogrupować swoje przeglądanie w różne kategorie. Możesz grupować zakładki dla mediów społecznościowych, badań, filmów itp.

🔥 Zalecana:  Nowy model zamiany tekstu na obraz GigaGAN może generować obrazy 4K w 3,66 s

Chrome ma również tryb ciemny, który pozwala przyciemnić przeglądanie i zmniejszyć światło wpadające do oka.

Ich bezpłatny wbudowany menedżer haseł pomaga generować silniejsze hasła podczas tworzenia konta, hasło jest zapisywane w Chrome.

A jeśli zalogujesz się na swoje konto Google, zostanie ono automatycznie zapisane w haśle Google, a dostęp do niego będzie łatwy podczas korzystania z Chrome na urządzeniach mobilnych i komputerach. Możesz przeglądać swoje hasła w Google Chrome.

Wadą przeglądarki Google Chrome jest to, że zajmuje zbyt wiele zasobów (Ram Hungry).

Więc jeśli zdecydujesz się korzystać z Chrome, założę się, że Twój komputer lub telefon komórkowy to zrobi. Chrome jest dostępny na Androida, iOS, iPadOS, macOS, Linux, ChromeOS i Windows.

Zalety

 • Synchronizuje się na wielu urządzeniach
 • Łatwy w użyciu
 • Najszybsza przeglądarka internetowa
 • Menedżer haseł

Cons

 • Gromadzi dużo danych
 • Korzystaj z wielu zasobów

Użyj Google Chrome

2. Opera

Najbardziej innowacyjna przeglądarka internetowa

Opera to jedna z najlepszych przeglądarek internetowych w 2022 roku, z przejrzystym interfejsem, wbudowaną siecią VPN i trybem Turbo, który sprawia, że ​​powolne połączenia są bardziej użyteczne.

Mając wolne połączenie internetowe, Turbo kompresuje ruch internetowy, kierując go przez serwery Opery, co ma ogromny wpływ na szybkość przeglądania. Opera obsługuje wiele przydatnych dodatków do dodatkowych funkcji przeglądarki internetowej.

Interfejs użytkownika Opery jest ładny, co można stwierdzić zarówno w przypadku wersji na komputery stacjonarne, jak i mobilne, wszystko jest czyste, z dodatkowymi dodatkowymi funkcjami społecznościowymi, takimi jak Instagram, WhatsApp, Messenger i inne aplikacje społecznościowe.

Przeglądarka internetowa jest wyposażona w wiele wbudowanych funkcji, takich jak tryb oszczędzania baterii, który ma na celu dłuższe działanie urządzenia, wbudowana sieć VPN, która pomaga ukryć Twój adres IP, bezpłatny wbudowany bloker reklam i kryptowalutę portfel dla użytkowników kryptowalut itp.

Przeglądarka internetowa jest zbudowana na silniku Chromium firmy Google o otwartym kodzie źródłowym, co po prostu sprawia, że ​​​​Google czuje się dobrze.

Dzięki silnikowi opartemu na przeglądarce szybkość Opery jest zbliżona do szybkości Chrome i Edge, a także uzyskuje wszystkie dostępne funkcje i może korzystać ze wszystkich rozszerzeń z Chrome Web Store.

Opera też ma swoje Sklep z dodatkami które umożliwiają użytkownikom instalowanie rozszerzeń dodatkowych funkcji. Różnica między Operą a innymi przeglądarkami opartymi na silniku Chromium polega na wbudowanych funkcjach.

Jeśli lubisz zapisywać treści na później lub przeglądać różne media społecznościowe w tym samym czasie, Opera stworzyła dla Ciebie przestrzeń.

Ich wbudowane narzędzia społecznościowe pomogą Ci w prawidłowym przeglądaniu. Jeśli chcesz darmowego VPN podczas przeglądania, możesz użyć Opery, aby ukryć swój adres IP przed kolektorem danych.

Opera to jedna z najlepszych przeglądarek z najlepszymi funkcjami przeglądarki silnika Chromium. Opera jest dostępna na Androida, iOS, iPadOS, macOS, Linux, ChromeOS i Windows.

Zalety

 • Wbudowana sieć VPN
 • Wbudowane narzędzia społecznościowe
 • Wbudowany bloker reklam
 • Mniej zasobów systemowych

Cons

 • Nie ładuje poprawnie starych stron internetowych
 • Aktualizacje nie często

Użyj Opery

3. Microsoft Edge

Najlepsza alternatywa dla Windows i Chrome

Microsoft ustawia Edge jako domyślną przeglądarkę dla Windows 10, od otwierania linków i później. Edge jest przeznaczony wyłącznie dla systemu Windows i został stworzony z myślą o czytelnikach oraz z bardzo szybką i mnóstwem funkcji.

Edge jest podobny do Chrome, jedyną różnicą, jaką mają, są dodatkowe wbudowane funkcje Edge i wszystkie przejrzyste narzędzia do ochrony prywatności w przeglądarce internetowej.

Nowa przeglądarka Microsoft Edge zbudowana na silniku Chromium jest lepsza od poprzedniczki i szybsza. Wprowadzono również funkcje formalne do nowej przeglądarki.

Jest dostarczany z menedżerem haseł, blokerami reklam i nie tylko, które są dostępne na pulpicie. Możesz także użyć rozszerzenia Chrome w przeglądarce Edge.

Możesz zaimportować ustawienia Chrome do Microsoft Edge i uzyskać wszystkie dane przeglądania w przeglądarce internetowej.

Zobaczysz swoje hasła, zakładki i wszystko zaimportowane z Google Chrome. Edge zapewnia przejrzyste narzędzie do ochrony prywatności, które wyjaśnia sposób przeglądania.

Edge zapewnia stronę, która wyświetla trzy poziomy bezpieczeństwa podczas przeglądania: Podstawowy, Zrównoważony i Ścisły, z których każdy daje Ci kontrolę nad tym, jak chcesz wyglądać podczas przeglądania. Strona Uprawnienia witryny daje kontrolę nad tym, co mogą robić określone witryny.

Microsoft Edge współpracuje z Cortaną, inteligentnym asystentem AI dla urządzeń i aplikacji Microsoft.

Dzięki Cortanie możesz łatwo uzyskać dostęp do ulubionych witryn, listy lektur, historii, ostatnich pobrań i nie tylko. Pobierz przeglądarkę Microsoft Edge dla systemów Android, iOS, iPadOS, macOS i Windows.

Zalety

 • Synchronizuj na wielu urządzeniach
 • Szybki jak Chrome
 • Używaj niskich zasobów
 • Wyczyść narzędzia do ochrony prywatności
🔥 Zalecana:  Jak wysłać fałszywy obraz na żywo w Kik [Step-By-Step]

Cons

 • Brak Edge dla systemów Linux i Chrome OS
 • Niedostępne dla starszych komputerów

Użyj Microsoft Edge

4. Mozilla Firefox

Najlepsze dla bezpieczeństwa i prywatności

Mozilla Firefox powraca z niesamowitym nowym wyglądem, z naciskiem na prywatność i bezpieczeństwo, jest to najlepsza przeglądarka internetowa zapewniająca prywatność z silnym narzędziem bezpieczeństwa. Mozilla, firma macierzysta Firefoksa, poważnie traktuje prywatność i jest znacznie szczęśliwsza, gdy chroni ją poza zasięgiem, oferując szereg funkcji pomagających chronić Cię w Internecie.

Skupiając się na prywatności, jest wiele funkcji, które sprawią, że będziesz chciał korzystać z Firefoksa, przeglądarka internetowa ma funkcje ochrony przed śledzeniem, które ograniczają śledzenie Cię przez strony internetowe.

Firefox jest jedną z niewielu przeglądarek, które używają swojego silnika przeglądania (Quantum), a nie Chromium, co czyni go inną opcją niż inne przeglądarki internetowe.

Jeśli chcesz dodać więcej funkcji i dostosować przeglądarkę, możesz skorzystać z rozszerzeń i motywów Firefoksa. Chociaż w porównaniu z Google Chrome Firefox nie ma rozbudowanego pakietu rozszerzeń, ten dostępny wystarczy.

Firefox integruje się również z alertami o naruszeniu, które ostrzegają, jeśli Twój e-mail jest objęty naruszeniem danych. I pulpit nawigacyjny, który zawiera podsumowanie tego, jak Firefox chroni twoją prywatność.

Firefox nie ma problemu z twoją prywatnością, przeglądarka internetowa utrudnia osobom trzecim gromadzenie twoich danych. Funkcja dodana do przeglądarki umożliwiała logowanie bez hasła i automatyczne blokowanie modułów śledzących reklamy i pobieranie odcisków palców.

Obsługuje również synchronizację, jeśli utworzysz konto Mozilla, aby pomóc w synchronizacji haseł, zakładek i historii na różnych platformach. Pobierz Mozilla Firefox na Androida, iOS, iPadOS, Linux, macOS i Windows.

Zalety

 • Ochrona prywatności
 • Blokuje wyskakujące okienka
 • Niesamowicie elastyczny
 • Synchronizuj między platformami

Cons

 • Korzystaj z dużych zasobów systemowych
 • Niska prędkość w porównaniu z innymi przeglądarkami internetowymi
 • Brak biblioteki rozszerzeń w porównaniu z innymi

Użyj przeglądarki Mozilla Firefox

5. Vivaldiego

Najlepsza przeglądarka do dostosowywania

Obecnie dostępnych jest wiele przeglądarek internetowych, ale tylko kilka oferuje sposoby dostosowania wyglądu przeglądarki. Vivaldi został opracowany przez byłego założyciela Opery i chce zmienić wygląd przeglądarek internetowych, pozwalając każdemu tworzyć to, co mu się podoba. Przeglądarka internetowa to prawie wszystko dotyczące dostosowywania i funkcji zapewniających dobre wrażenia z przeglądania.

Vivaldi oferuje wiele funkcji, ponieważ korzysta z tego samego silnika Chromium, z którego korzysta większość najpopularniejszych przeglądarek, co oznacza, że ​​możesz także korzystać z innych rozszerzeń Chrome.

Ich funkcje odbiegają od zwykłej przeglądarki opartej na Chromium, która umożliwia użytkownikom klonowanie karty, opcję umożliwiającą zduplikowanie bieżącej karty. Wybierz wyświetlanie paska adresu u góry strony lub panelu bocznego.

Z funkcjami, które pozwalają przypiąć witrynę do paska bocznego i grupować karty, jeśli chcesz przeglądać określone tematy. Inne obejmują wbudowane blokowanie reklam, wbudowane blokowanie modułów śledzących, nowy bogaty w tekst Menedżer notatek i tryb przerwy. Możesz także przeglądać swoją historię na Vivaldi za pomocą formularza wykresu. Pobierz Vivaldi na Androida, Linuksa, macOS i Windows.

Zalety

 • Personalizacja w najlepszym wydaniu
 • Użyj rozszerzeń Chrome
 • Synchronizuje między urządzeniami

Cons

 • Brak aplikacji na iPhone’a lub iPada
 • Używaj dużo pamięci systemowej

Użyj Vivaldiego

6. Apple Safari

Najlepsza przeglądarka internetowa dla użytkowników Apple (Apple Ecosystem)

Użytkownikom Apple nie trzeba nawet przedstawiać, Safari jest już Twoją domyślną przeglądarką i jest fabrycznie zainstalowana, podobnie jak Chrome na urządzeniu z Androidem.

Przeglądarka Safari nie jest dostępna w innych systemach operacyjnych, jest dostępna tylko w ekosystemie Apple; iOS, iPadOS i macOS. W przeciwieństwie do najlepszych przeglądarek na tych listach, Apple Safari nie jest zbudowane na silniku Chromium, ale może się również pochwalić szybkością na komputerach Mac.

Apple Safari to nie tylko dobra przeglądarka internetowa zapewniająca płynną żeglugę, ale także skupiająca się na ochronie prywatności użytkowników, tak jak Firefox. Przeglądarka internetowa zapewnia wiele funkcji, które umożliwiają zapisywanie haseł, synchronizację między urządzeniami Apple za pomocą Apple ID, dodawanie rozszerzeń dla większej liczby funkcji i nie zużywa dużych zasobów systemowych.

Podobnie jak Firefox, Safari zawiera panel prywatności, który wyświetla wszystkie strony internetowe, które Cię śledziły, odkąd zacząłeś korzystać z przeglądarki internetowej. Na komputerze Mac możesz wyświetlić podgląd kart, aby wyświetlić stronę w małym polu.

Chociaż Apple Safari nie jest dostępne na urządzeniach innych niż Apple, przeglądarka ma duży udział w rynku po Google Chrome.

Więc jeśli nie używasz niczego innego niż produkty Apple i często korzystasz z Internetu, Safari będzie wystarczająco dobre, aby zsynchronizować twoje preferencje przeglądania i ustawienia na urządzeniach Apple.

Zalety

 • Zbudowany dla urządzeń Apple
 • Działa szybciej na komputerze Mac
 • Nie zużywa zasobów systemowych
🔥 Zalecana:  Najlepsze krzesło do gier na dywan [The Top 2 Reviewed]

Cons

 • Brak dostosowania
 • Tylko dla urządzeń Apple
 • Mała liczba rozszerzeń

Użyj Apple Safari

Która przeglądarka jest najczęściej używana na świecie?

Dostępnych jest wiele przeglądarek, z których większość jest wstępnie zainstalowana na komputerze stacjonarnym lub urządzeniu mobilnym.

Według licznik statystyk, najpopularniejszą i najczęściej używaną przeglądarką internetową na świecie jest Google Chrome, która ma udział w rynku na poziomie 64,34%, a następnie Apple Safari z 19,16% (ekosystem Apple). Nowa przeglądarka Microsoft Edge z 4,05%, następnie Mozilla Firefox z 3,41%, Samsung Internet z 2,85%, przeglądarka Opera z 2,07%, UC Browser z 0,84%, przeglądarka Android z 0,76%, a następnie Internet Explorer z 0,39% oraz inni.

Źródło: Globalne statystyki StatCounter — udział w rynku przeglądarek

Jak wybrać najlepszą przeglądarkę internetową

Wybór najlepszej przeglądarki internetowej jest dość łatwy, jeśli wiesz, czego chcesz i do czego zamierzasz używać przeglądarki internetowej. Jeśli szukasz prywatnego przeglądania online, istnieje przeglądarka, która może pomóc w zachowaniu prywatności Twoich działań online.

Jeśli szukasz szybkości i po prostu chcesz przeglądać sieć, są do tego odpowiednie przeglądarki.

W większości przypadków przeglądarka zainstalowana fabrycznie na Twoich urządzeniach nie wystarczy, ale w większości przypadków wystarcza osobom, które chcą po prostu surfować po Internecie. Android, iOS, Mac i Windows są dostarczane z fabrycznie zainstalowanymi przeglądarkami i są najlepsze we własnej grze. Nie musisz więc ciągle znajdować przeglądarek do użycia.

Większość użytkowników Apple trzyma się Safari, podobnie jak użytkownicy Androida z Chrome i użytkownicy Windows z Edge, Chrome lub Firefox. Wszystko sprowadzało się do tego, co chcesz z tym zrobić.

Unikalną cechą korzystania z przeglądarki wieloplatformowej jest to, że możesz rozpocząć przeglądanie na urządzeniu z Androidem i kontynuować na urządzeniu z systemem Windows lub iOS. Większość przeglądarek internetowych jest teraz wieloplatformowych, z wyjątkiem Apple Safari, która jest powiązana z ekosystemem Apple.

Czy muszę korzystać z VPN podczas przeglądania sieci?

Istnieją różne rzeczy, do których będziesz potrzebować VPN podczas przeglądania sieci, ale korzystanie z VPN nie jest koniecznością podczas przeglądania sieci. Potrzebujesz VPN tylko wtedy, gdy chcesz zachować anonimowość w Internecie i ominąć ograniczenia niektórych krajów lub uzyskać dostęp do określonego serwera.

Dostawca internetu i wszyscy, którzy próbują ustalić Twoją lokalizację, nie będą w stanie określić Twojej lokalizacji.

VPN to wirtualna sieć prywatna, która pomaga zachować anonimowość online przez zaszyfrowany tunel, który uniemożliwia dostawcom i komukolwiek dostęp do danych, z którymi wchodzisz w interakcję.

Dzięki VPN możesz uzyskać dostęp do treści, które nie są dostępne w Twoim kraju, ale pamiętaj, że korzystanie z VPN nie chroni Cię przed złośliwym oprogramowaniem internetowym. Możesz zostać narażony, jeśli wejdziesz na niewłaściwą stronę. Dlatego szukasz najlepszych aplikacji antywirusowych.

Kiedy musisz użyć VPN

W niektórych przypadkach konieczne będzie skorzystanie z usługi VPN w telefonie podczas przeglądania lub łączenia się z siecią publiczną. Nigdy nie wiesz, co kryje się za siecią, do której jesteś podłączony.

Jeśli jesteś w miejscu publicznym, któremu nie ufasz lub nie byłeś tam przed skorzystaniem z VPN, najlepszym rozwiązaniem jest anonimowe szyfrowanie przeglądania. Chcesz uzyskać dostęp do treści poza swoim krajem, potrzebujesz VPN, aby to ułatwić.

Google Chrome to najlepsza przeglądarka internetowa

Z wynikiem 63,63% nie powinieneś się dziwić, że najlepszą przeglądarką internetową jest Google Chrome. Możesz spierać się o swoją klawiaturę, jest mnóstwo dostosowań, funkcji i rozszerzeń, które pozwalają bezproblemowo przeglądać Internet i jest dostępna na wszystkich głównych platformach.

Ale przeglądarka ma problem, nie tylko zajmując ogromną część pamięci RAM, ale nie koncentruje się na prywatności. Cóż, są to inne przeglądarki, takie jak Mozilla Firefox, które chcą chronić twoją prywatność.

Jeśli nie chcesz korzystać z Chrome, są to również inne alternatywy, takie jak Microsoft Edge, Firefox i Opera. Te przeglądarki są dostępne na wszystkich głównych platformach. Jeśli korzystasz z urządzeń Apple, korzystanie z Safari to dobry wybór. Ale wszędzie Google Chrome działa dobrze, dlatego jest najlepszą przeglądarką internetową.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie