Najlepsze prywatne aplikacje do przesyłania wiadomości z lepszym szyfrowaniem

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze prywatne aplikacje do przesyłania wiadomości z lepszym szyfrowaniem

Jeśli martwisz się o swoją prywatność w Internecie, założę się, że powinieneś, ponieważ w tej chwili prywatność nie jest czymś, co możesz łatwo uzyskać, ale masz do tego prawo. Dzięki najlepszym aplikacjom do prywatnych wiadomości możesz zabezpieczyć wiadomość, audio, wideo i pliki.

Komunikacja jest bezpłatna i łatwa, ale rząd wkracza w nasze życie, dlatego należy zachować ostrożność i wybrać dobrą aplikację do szyfrowania wiadomości.

Dzięki wielu dostępnym obecnie zaszyfrowanym aplikacjom do czatu tajne wiadomości mogą ułatwić komunikację i powstrzymać szpiegów z dala od Twojego życia. Jeśli Twoja aplikacja do przesyłania wiadomości nie ma kompleksowego szyfrowania, Twoja prywatna wiadomość może zostać odczytana przez firmę i rząd.

Samo to może stanowić poważne zagrożenie dla Twojej prywatności w Internecie, a dane zebrane od Ciebie również będą na ich końcu. Korzystanie z prywatnej aplikacji do przesyłania wiadomości nie wystarczy do zabezpieczenia czatu, dlatego musisz chronić swoje urządzenie.

Innym sposobem ochrony w Internecie jest korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej, dzięki czemu metadane gromadzone przez niektóre firmy nie będą mogły Cię prześledzić.

Powinieneś wiedzieć, że VPN nie ochroni Cię przed złośliwym oprogramowaniem internetowym — dlatego też powinieneś zaopatrzyć się w aplikację antywirusową. Na szczęście zaszyfrowana aplikacja do przesyłania wiadomości to krok i wysiłek w celu prywatnego wysyłania wiadomości online.

Co to jest zaszyfrowana wiadomość?

W pełni zaszyfrowana wiadomość to zaszyfrowane dane, które mogą być odczytane tylko przez odbiorcę i nadawcę. Szyfrowanie pomaga odszyfrować wiadomości od nadawcy do odbiorcy. Szyfrowanie pomaga również zapobiegać ingerowaniu i zbieraniu prywatnych wiadomości przez osoby trzecie.

Najlepsze prywatne aplikacje do przesyłania wiadomości

Kilka aplikacji do przesyłania wiadomości domyślnie nie stosuje kompleksowego szyfrowania. Aby móc korzystać z tej aplikacji, musisz ją włączyć samodzielnie. Oto najlepsze prywatne aplikacje do przesyłania wiadomości na Androida, iOS, Windows i Mac.

1. Posłaniec sygnału

Od momentu wprowadzenia kontrowersyjnej polityki prywatności WhatsApp Signal odnotował ostatnio wzrost liczby użytkowników. Ta kochana aplikacja stała się jedną z najbardziej prywatnych aplikacji do przesyłania wiadomości, z których możesz dziś korzystać. Chociaż baza użytkowników nie jest jeszcze tak silna jak WhatsApp, ich tryb szyfrowania to bestia. WhatsApp używa tego samego protokołu szyfrowania co Signal.

Signal został polecony przez Elona Muska i innych czołowych ekspertów ds. bezpieczeństwa. I jest to obecnie jedna z najbardziej szanowanych aplikacji do prywatnych wiadomości. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie na iPhone’a, Androida, Maca i Windowsa.

Signal oferuje wiele funkcji, a aplikacja pozostaje open source dla innych ekspertów ds. Bezpieczeństwa, aby mogli zobaczyć i znaleźć luki w kodzie źródłowym. Ich metoda szyfrowania to WOW i jest to protokół szyfrowania używany przez większość aplikacji do przesyłania wiadomości.

Signal Messenger obsługuje czaty grupowe i umożliwia wysyłanie i odbieranie plików i zdjęć. Aplikacja zawiera znikającą wiadomość, która umożliwia usunięcie wiadomości wysłanych w określonym czasie.

Możesz także użyć aplikacji jako domyślnej aplikacji SMS. Powinieneś jednak wiedzieć, że Twój SMS nie zostanie zaszyfrowany, chyba że druga osoba również korzysta z Signal. Szyfrowanie działa, gdy zarówno ty, jak i dana osoba używasz Signal do wysyłania i odbierania SMS-ów.

system operacyjny: Windows, macOS, Linux, Android, iOS
Cena: Bezpłatny

2. Komunikator WhatsApp

Jedną z rzeczy, które uwielbiam w WhatsApp, jest jego bezproblemowa konstrukcja i dzienny status funkcji, ale zawsze są to informacje o lataniu WhatsApp, które mogą sprawić, że będziesz wyglądać jak zdobycz.

🔥 Zalecana:  Metatestowanie kompleksowego szyfrowania dla komunikatora Quest VR

WhatsApp to najpopularniejsza prywatna aplikacja do przesyłania wiadomości na świecie z ponad 2 miliardami użytkowników (to dużo użytkowników). WhatsApp to aplikacja do szyfrowania wiadomości, która umożliwia bezpieczne wysyłanie i odbieranie wiadomości poprzez usunięcie ingerencji stron trzecich.

Większość użytkowników uważa, że ​​WhatsApp nie ma kompleksowego szyfrowania i uważają, że Meta (formalnie Facebook) szpieguje ich wiadomości. Ale WhatsApp wyjaśnił, że nie mogą zobaczyć ani przeczytać Twojej wiadomości, ponieważ jest zaszyfrowana. WhatsApp używa tego samego protokołu Signal, który jest używany do szyfrowania swoich wiadomości.

Popularność WhatsApp daje mu przewagę nad innymi aplikacjami do przesyłania wiadomości, a jego przyjęcie wciąż sprawia, że ​​aplikacja się rozwija? Funkcje WhatsApp obejmują notatkę głosową, połączenie wideo, udostępnianie lokalizacji i plików, czaty grupowe i znikające wiadomości.

WhatsApp umożliwia łączenie się z wieloma kontaktami (większość z nich już korzysta z WhatsApp). Możesz także skorzystać z weryfikacji dwuetapowej, aby zabezpieczyć swoje konto WhatsApp. Utwórz kopię zapasową na Dysku Google, jeśli używasz Androida.

Jedynym problemem WhatsApp jest to, że nadal zbierają twoje metadane; który jest określany jako elektroniczny odcisk palca. WhatsApp udostępnił Twoje metadane Facebookowi. Te metadane obejmują Twoją lokalizację, adres IP, model urządzenia i inne. Jeśli martwisz się, że Twoje metadane zostaną zebrane przez Facebooka, możesz skorzystać z innych alternatyw dla WhatsApp.

system operacyjny: Windows, macOS, KaiOS, Android, iOS
Cena: Bezpłatny

3. Komunikator telegramu

Dzięki Telegram Messenger możesz bezpiecznie wysyłać i odbierać wiadomości, ale najpierw musisz włączyć Tajny czat. Model szyfrowania telegramu nie jest całkiem do przodu i albo aplikacja jest w pełni open source, oczywiście częściowo. Twierdzą jednak, że aplikacja do przesyłania wiadomości jest bezpieczna i prywatna, gdy włączony jest tajny czat.

Jeśli chcesz zachować prywatność swojego konta Telegram, włącz weryfikację dwuetapową, aby uniemożliwić komukolwiek dostęp do Twojego konta. Kompleksowe szyfrowanie telegramu nie jest domyślnie włączone, więc musisz włączyć tajny czat. Jeśli nie zaszyfrujesz czatu Telegram, Twoje dane będą przechowywane na serwerach Telegrama.

Funkcje telegramu obejmują kopie zapasowe czatu i znikające wiadomości (pozwalają na znikanie wiadomości po pewnym czasie). Grupa wsparcia aplikacji prowadzi czaty z maksymalnie 200 000 członków, przeszukuje dowolną grupę publiczną, tworzy kanały, dzwoni, loguje się za pomocą dowolnego urządzenia, a nawet przechowuje duże pliki na swoim serwerze.

Telegram używa swojego protokołu, MTProto, do szyfrowania wiadomości. Kod po stronie klienta dla Telegrama jest typu open source, podczas gdy kod po stronie serwera nie. Funkcje Telegramu zapewniają mnóstwo naklejek i przyklejanie odtwarzanych notatek audio u góry, a nawet prostą edycję wideo i zdjęć, której nie można pomylić z Telegramem. Po prostu aktywuj tajny czat przed użyciem.

system operacyjny: Windows, macOS, Linux, Android, iOS
Cena: Bezpłatny

4. Trójka

Większość aplikacji do przesyłania wiadomości z tej listy z domyślnym szyfrowaniem typu end-to-end jest bezpłatna, ale nie dotyczy to Threema. W przeciwieństwie do większości darmowych aplikacji do przesyłania wiadomości Threema oferuje płatną usługę, której najniższa cena zaczyna się od 1,55 USD. Threema to jedna z najlepszych aplikacji do przesyłania wiadomości, które chcą chronić Twoją tożsamość, a także umożliwiają anonimowe wysyłanie wiadomości.

🔥 Zalecana:  Google uruchamia PaLM API dla przedsiębiorstw w celu trenowania i łączenia modeli AI i Chatbotów

Aplikacja jest open source i była wielokrotnie testowana i kontrolowana przez ekspertów ds. bezpieczeństwa. Aplikacja nie pozwala na rejestrację przy użyciu numeru telefonu lub adresu e-mail, co zapewnia większą prywatność niż jakakolwiek aplikacja do przesyłania wiadomości tutaj. Threema generuje identyfikator, dzięki któremu możesz wysyłać wiadomości do innych użytkowników Threema.

Threema twierdzi, że dane użytkowników nie są przechowywane na ich serwerze, a wszelkie dane, które przez nie przechodzą, zostaną usunięte natychmiast po ich wysłaniu. Prywatna aplikacja szyfruje również Twoje filmy, połączenia i pliki obrazów oraz umożliwia tworzenie grup z użytkownikami, a także sprawdzanie codziennego statusu, takiego jak WhatsApp.

Jeśli szukasz aplikacji do prywatnych wiadomości bez używania danych do rejestracji na ich platformie i zachowania anonimowości, Threema to Twój zakład. Aplikacja do przesyłania wiadomości nie zbiera danych, ale jest po prostu ograniczona; zbierają twoje metadane.

system operacyjny: Android, iOS
Cena: Zacznij od 1,55 USD

5. Drut

Jedną z najlepszych prywatnych aplikacji do przesyłania wiadomości jest Wire, aplikacja oferuje bezpłatny i płatny plan. W przeciwieństwie do Threema, aplikacja do przesyłania wiadomości oferuje płatną i bezpłatną aplikację do przesyłania wiadomości, aby uzyskać pełne korzyści potrzebne do korzystania z ich płatnej usługi. Aplikacja zawiera wiele funkcji z kompleksowym modelem szyfrowania.

Szyfrowanie aplikacji obejmuje wszystkie Twoje wiadomości przesyłane między dowolnymi urządzeniami, szyfruje rozmowy wideo, zabezpiecza udostępnianie plików i wiele więcej. Posiada również samoniszczące się wiadomości, które z czasem usuwają wiadomości i pozwala ustawić blokadę dla aplikacji Wire.

Aplikacja do przesyłania wiadomości prywatnych przechowuje niektóre Twoje metadane, w tym znaczniki czasu i listy uczestników. Przechowują także dzienniki po stronie serwera przez maksymalnie 72 godziny „w celu ułatwienia rozwiązywania problemów, ulepszania usług i zapobiegania nadużyciom”, jak twierdzili.

system operacyjny: Windows, macOS, Linux, Android, iOS
Cena: Bezpłatnie i 9,50 USD

6. Apple iMessage

Apple ma aplikację do obsługi wiadomości błyskawicznych, która umożliwia użytkownikom wysyłanie wiadomości szyfrowanych od końca do końca. iMessage pozwala kontrolować, jak długo odbiorca widzi i czyta wiadomość. Samoznikająca wiadomość jest dostępna tylko dla tych, którzy mają iOS 10 lub nowszy. Usługa Apple iMessage jest dostępna tylko na urządzenia z systemem iOS, macOS i iPadOS.

Za pomocą iMessage możesz wysyłać dokumenty, filmy, obrazy i nie tylko. Jeśli chcesz prowadzić czat wideo, możesz skorzystać z Apple FaceTime. Jeśli używasz iMessage do wysyłania wiadomości do kogoś za pomocą urządzenia z Androidem, wiadomość nie będzie bezpieczna.

Aby ustawić wiadomości jako prywatne, osoba musi używać Apple iMessage. Każda zaszyfrowana wiadomość pozostaje na serwerach Apple przez 7 dni, zanim zostanie usunięta.

Podobnie jak w przypadku innych aplikacji do przesyłania wiadomości, Apple iMessage nadal ma swój udział w problemach. Tworząc kopię zapasową iMessage na iCloud, pamiętaj, że orzeczenie sądu może uzyskać twoje wiadomości, gdy są one zaszyfrowane na iCloud.

W iCloud klucz kontrolowany i używany przez Apple umożliwia dostęp do tych wiadomości. Jeśli nie chcesz, aby firma Apple miała dostęp do Twojej wiadomości, przestań tworzyć kopie zapasowe wiadomości w usłudze iCloud.

system operacyjny: macOS, iOS, iPadOS
Cena: Wolny | urządzenie Apple’a,

7. Komunikator Facebooka

Facebook, teraz Meta, stwarza problem zaufania dla swoich użytkowników, ale firma społecznościowa chce po prostu zbliżyć ludzi. Po problemie z aferą Cambridge Analytica i ujawnionymi dokumentami Facebooka.

🔥 Zalecana:  Wspierany przez Coinbase DeSo przedstawia MegaSwap, produkt „Stripe for Crypto”, o wartości ponad 5 milionów dolarów

Problemy z zaufaniem zmniejszają się, ale mimo wszystko aplikacja Facebook Messenger pozwala użytkownikom na prywatne rozmowy z pełnym szyfrowaniem. Ale musisz zezwolić mu na używanie prywatnych bezpiecznych wiadomości.

Tajna rozmowa pozwala każdemu korzystać z tej funkcji. Jest to ten sam kompleksowy model szyfrowania, z którego korzystają Signal i WhatsApp. Ale Signal i WhatsApp są dostępne domyślnie. Więc jeśli chcesz korzystać z Messengera, musisz aktywować tajną wiadomość konwersacji.

Messenger jest dostępny zarówno na telefony iPhone, jak i telefony z systemem Android, a dzięki swojej dużej popularności zapewnia wygodny sposób utrzymywania kontaktów z przyjaciółmi i rodziną. Aplikacja umożliwia znikanie wiadomości, znikanie wiadomości po określonym przez Ciebie czasie. Jeśli korzystasz z Facebooka, aby dowiedzieć się, jak możesz chronić swoje konto, napisaliśmy o tym artykuł.

system operacyjny: Windows, macOS, Android, iOS
Cena: Bezpłatny

Istnieją różne czynniki, które sprawiają, że aplikacja do przesyłania wiadomości jest prywatna i musisz o tym wiedzieć — istnieją czynniki, które określają, czy aplikacja do przesyłania wiadomości jest prywatna.

Zbieranie danych

Jeśli prywatna aplikacja do przesyłania wiadomości jest bezpieczna, powinno istnieć ograniczenie dotyczące sposobu, w jaki firma gromadzi dane klientów i użytkowników. Jednym z podstawowych czynników decydujących o tym, czy aplikacja do przesyłania wiadomości jest prywatna, jest ograniczenie gromadzenia danych.

Szyfrowanie ograniczyło sposób gromadzenia i przechowywania danych, ale niektóre najlepsze prywatne aplikacje do przesyłania wiadomości, takie jak Threema, Telegram, Messenger i WhatsApp, zbierają
Metadane.

Te metadane są powiązane z Tobą i są określane jako Twój elektroniczny odcisk palca. Metadane obejmują informacje, takie jak lokalizacja, adres IP, urządzenie, model telefonu, czas spędzony online i offline oraz inne. Jeśli chcesz uniemożliwić aplikacjom gromadzenie Twoich metadanych, możesz zamiast tego użyć VPN.

Szyfrowanie od końca do końca

Jedyną rzeczą wymaganą w przypadku aplikacji do wiadomości prywatnych jest szyfrowanie. Jeśli aplikacja do przesyłania wiadomości nie jest zaszyfrowana, nie jest bezpieczna, a zatem aplikacja nie jest prywatna. Przed użyciem aplikacji do przesyłania wiadomości sprawdź, czy ma ona pełne szyfrowanie.

Szyfrowanie zapewnia, że ​​odbiorca i nadawca mogą odczytać czat. Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że większość aplikacji do przesyłania wiadomości nie jest domyślnie wyposażona w szyfrowanie, więc jeśli chcesz korzystać z aplikacji do przesyłania wiadomości, musisz ją włączyć.

Żeby było jasne, jest to coś, czego nie zobaczysz nigdzie indziej lub czego ludzie ci nie powiedzą i to jest prawda. Nie ma to jak bezpłatna, a nawet płatna aplikacja, wszystkie aplikacje do przesyłania wiadomości zbierają takie lub inne dane. Może być powiązany z adresem e-mail, numerem telefonu lub metadanymi.

Musisz po prostu wybrać ten, z którym czujesz się najlepiej (prawda boli większość ludzi). Jednak wszystkie wymienione tutaj aplikacje do przesyłania wiadomości prywatnych nie mogą wyświetlać, czytać ani modyfikować Twojej wiadomości. Twoja wiadomość jest w 100% prywatna i żadna osoba trzecia nie ma do niej dostępu.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie