Najlepsze monitory 4K z wbudowanymi głośnikami

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze monitory 4K z wbudowanymi głośnikami

Użytkownicy komputerów na całym świecie podzielają powszechną potrzebę uaktualnienia do monitorów 4k z głośnikami. Niezależnie od tego, czy jesteś graczem, twórcą, pracownikiem biurowym czy zapalonym oglądaczem filmów – monitor 4K z głośnikami znacznie poprawi komfort użytkowania. Jednak biorąc pod uwagę szeroką gamę monitorów 4k dostępnych obecnie na rynku, skąd można wiedzieć, który jest najlepszy do jakich zastosowań?

Oto jak!

Przygotowaliśmy tę obszerną recenzję, starannie rozważając specyfikacje, zalety i wady niektórych z najlepszych monitorów 4K z głośnikami na rynku. Nasze najlepsze typy zostaną omówione tutaj, wraz z najlepszymi opcjami dla niektórych konkretnych specyfikacji. Więc jeśli obecnie szukasz uaktualnienia do monitora 4k z głośnikami, powinieneś zwrócić na to uwagę.

Najlepsze monitory 4K z głośnikami

Z-Edge U27P4K 27-calowy monitor do gier Ultra HD 4K,…

Monitor do gier BenQ MOBIUZ EX3210U 32″ 4K UHD…

Dell S2722QC 27-calowy monitor 4K USB-C — UHD (3840…

ASUS TUF Gaming VG289Q1A 28-calowy monitor, 4K UHD…

BenQ EW3280U Premium Monitor 32″ 4K UHD ze zdalnym…

Monitor komputerowy SAMSUNG S80A, 27 cali 4K,…

Z-Edge U27P4K 27-calowy monitor do gier Ultra HD 4K,…

Monitor do gier BenQ MOBIUZ EX3210U 32″ 4K UHD…

Dell S2722QC 27-calowy monitor 4K USB-C — UHD (3840…

ASUS TUF Gaming VG289Q1A 28-calowy monitor, 4K UHD…

BenQ EW3280U Premium Monitor 32″ 4K UHD ze zdalnym…

Monitor komputerowy SAMSUNG S80A, 27 cali 4K,…

Krawędź Z U27p4k

Naszym pierwszym wyborem najlepszych monitorów 4K z głośnikami jest przystojny Z-EDGE U27P4K. Jego estetyczna konstrukcja to tylko wierzchołek góry lodowej. Ten 27-calowy monitor do gier Z-EDGE jest w pełni wyposażony w wyświetlacz 4K UHD, panel IPS, technologię HDR10, jasność 300 cd/m2, kąt widzenia 178 stopni, czas reakcji 14 ms i częstotliwość odświeżania 60 Hz. W rezultacie zapewnia doskonałą przyjemność oglądania i najwyższej klasy funkcje do każdego celu.

Oprócz realistycznej jakości obrazu i wideo, to urządzenie oferuje również kompatybilność z bezpłatną synchronizacją i szereg wejść do połączeń, w tym USB, HDMI, DisplayPort, wyjście audio i DC 24 V. Podobnie jak inne monitory w tym artykule, ten jest wyposażony w zaawansowaną technologię ochrony oczu, która eliminuje zmęczenie oczu po wielu godzinach użytkowania. Jest również wyposażony w dołączoną podstawkę, która dodaje jeszcze więcej stylu konfiguracji.

Chociaż podstawa monitora ma tylko regulację nachylenia, użytkownicy mogą wybrać uchwyt ścienny VESA 100 x 100 mm w celu lepszego pozycjonowania. Nie jest dostarczany z pilotem, ale ma szereg praktycznych ustawień w menu. Nie ma też dotykowych przycisków do regulacji głośności, za to ma fizyczny przycisk do wyciszania głośników – ten przycisk znajduje się po prawej stronie monitora. Warto o tym pamiętać, ponieważ wbudowane głośniki tego urządzenia nie są zbyt dobre.

BENQ MOBIUZ EX3210U

Ten monitor BenQ Mobiuz zachwyca stylem i wygodą, co czyni go jednym z naszych najlepszych monitorów 4K z głośnikami. Jest to 32-calowy monitor 4K IPS, który sprawdza się we wszystkich polach, a jednocześnie świetnie wygląda z przodu z tyłu.

Oprócz eleganckiego wyglądu i panoramicznego ekranu, oferuje również częstotliwość odświeżania 144 Hz, czas reakcji 1 ms, rozdzielczość UHD i AMD Free Sync Premium Pro, zapewniając doskonałe wrażenia w grach. Ponadto ten monitor BenQ jest dobrze zbudowany z wysokiej jakości materiałów i posiada ergonomiczną podstawkę z trzema pozycjami.

Stojak umożliwia nachylenie w zakresie 5-15 stopni, obrót o 15-15 stopni i regulację wysokości w zakresie 100 m, co zapewnia dodatkowy komfort i elastyczność. Ten monitor oferuje tuner Light, technologię HDRi i korektor czerni do optymalizacji jakości obrazu w celu uzyskania jeszcze większej elastyczności.

Dzięki temu można go jeszcze bardziej dostosować do preferowanej konfiguracji rozgrywki. To urządzenie ma również 2.1-kanałowe głośniki wyposażone w technologię dźwięku Bongiovi DPS i dźwięk treVolo z pięcioma różnymi trybami.

Ale czekaj, to nie wszystko — otrzymujesz także pilota, układ mikrofonowy z redukcją szumów AI, technologię ochrony wzroku i wejścia HDMI/DisplayPort. Technologia HDRi oferuje szereg trybów dostosowywania, ale są one wyposażone w adaptacyjną jasność i chociaż może to brzmieć dobrze, spadek jasności może zahamować efekt HDR.

Dell S2722QC

Oto kolejny świetny wybór do konfiguracji z dwoma monitorami. Ten monitor firmy Dell zapewnia doskonały stosunek jakości do ceny dzięki wspaniałym funkcjom i wyposażonym funkcjom. Ten 27-calowy monitor 4K UHD, idealny do każdego zastosowania, dobrze zbudowany, z platynowo-srebrnym wykończeniem i teksturowanym tyłem, karmi oczy żywymi obrazami, wyraźnym tekstem i 1,07 miliarda kolorów. Ponadto jego antyodblaskowy ekran z cienką ramką z trzech stron ogranicza rozpraszanie uwagi, chroni oczy i pozwala na piękną konfigurację z dwoma monitorami.

Oferuje częstotliwość odświeżania 60 Hz, czas reakcji 8 ms, technologię bez migotania i wyświetlacz UHD zapewniający płynną rozgrywkę. Jest również wyposażony w dwa wbudowane głośniki o mocy 3 W i szereg opcji łączności, w tym wejścia, takie jak HDMI, DisplayPort, USB typu C (ładowanie i podłączanie), audio 3,5 mm i USB 3.2. Podstawa monitora jest elastyczna i stawia na pierwszym miejscu wygodę użytkownika, zapewniając regulację wysokości, nachylenia, obrotu i obrotu. Umożliwia również obrót ekranu o 90 stopni, ustawiając go w trybie portretowym.

Jeśli wolisz uchwyt ścienny zamiast podstawy monitora, ten monitor jest zgodny z uchwytem ściennym VESA. Fizyczne przyciski w prawym dolnym rogu monitora umożliwiają łatwe sterowanie menu ekranowym tego systemu. Należy zauważyć, że panele mogą być niespójne w konfiguracji z dwoma monitorami i trzeba będzie wprowadzić pewne korekty kolorów, aby były podobne. Wreszcie głośniki w tym systemie nie są zbyt imponujące – lepiej je wyłączyć i zamiast tego użyć głośników zewnętrznych.

ASUS TUF GAMING VG289Q1A

Monitor Asus TUF Gaming to nasz czwarty wybór najlepszych monitorów 4K z głośnikami. Urządzenia do gier Asus są ogólnie znane jako wytrzymałe, ale ten monitor to dodatkowy „TUF” – a za tę cenę to totalna kradzież. Ten 28-calowy monitor 4K IPS oferuje użytkownikom częstotliwość odświeżania 60 Hz, czas reakcji 5 ms oraz doskonałą jakość obrazu/wideo z oszałamiającymi kolorami i poziomami jasności. Ponadto jest w pełni wyposażony w HDR10, DCI-P3 i UHD, aby zapewnić imponującą rozdzielczość do gier i innych zadań.

🔥 Zalecana:  Mercari vs OfferUp — co jest najlepsze dla sprzedawców?

Ten monitor Asus oferuje również poprawę obrazu w ciemnych/jasnych scenach dzięki wzmocnieniu cienia. Jest kompatybilny z adaptacyjną synchronizacją/swobodną synchronizacją, ergonomicznie zaprojektowany, aby zapewnić regulację nachylenia/obrótu, i jest wyposażony w technologię ochrony oczu, która zapobiega zmęczeniu oczu po długotrwałym użytkowaniu. Jeśli wolisz montaż na ścianie, jest on również zgodny z uchwytem ściennym VESA 100 na 100 mm. Jeśli chodzi o łączność, jest wyposażony w porty HDMI 2.0, DisplayPort 1.2 i gniazdo słuchawkowe – ale nie ma portów USB.

Kolejną wielką zaletą tego monitora Asus TUF są cienkie ramki, dzięki czemu świetnie wygląda w konfiguracji z dwoma monitorami. Jest również wyposażony we wbudowane głośniki, które są wystarczająco dobre do minimalnego użycia w przypadku braku zewnętrznego głośnika. Należy jednak pamiętać, że podstawa monitora jest duża i wymagałaby znacznej przestrzeni na biurku. Należy również zauważyć, że HDR10 nie jest prawdziwym HDR – nadal wygląda doskonale, jak w reklamie, ale może to stanowić problem dla tych, którzy potrafią odróżnić. Zawsze jednak możesz zdecydować się na dostosowanie wyświetlacza zgodnie z własnymi preferencjami.

Najlepszy monitor do gier 4K z głośnikami

BENQEW3280U

Ten monitor BenQ to nasz najlepszy monitor 4K z głośnikami dla graczy. Wiele osób uważa, że ​​tylko gracze potrzebują rozdzielczości 4k – i choć to nieprawda, niektórzy gracze nie wyobrażają sobie grania bez rozdzielczości 4k. Ten 32-calowy monitor 4K jest dokładnie tym, czego potrzebuje każdy gracz i to za rozsądną cenę. Chociaż jest świetny dla graczy, jest również idealny do pracy biurowej, przesyłania strumieniowego itp.

Ma prostą, bezramkową konstrukcję i solidną konstrukcję z niesamowitą rozdzielczością 4K UHD i wyświetlaczem IPS, zapewniając najlepszą jakość obrazu, lepszą wydajność wideo, ostre szczegóły, żywe kolory i imponującą wyrazistość. Jest wyposażony w głośniki 2×2 W po obu stronach, subwoofer 5 W z tyłu i 5 trybów audio zasilanych przez DSP, które zapewniają doskonałą jakość dźwięku i eliminują potrzebę stosowania słuchawek lub zewnętrznych głośników. Możesz także łatwo regulować głośność za pomocą pokrętła głośności na dole ekranu i zapewniać dodatkową wygodę dzięki dołączonemu pilotowi, 5-kierunkowemu nawigatorowi, ukrytemu zarządzaniu kablami i zintegrowanemu uchwytowi VESA 100×100.

Wykazuje wszechstronność, zapewniając AUX, DisplayPort, USB-C i dwa wejścia HDMI. Łączność USB-C zapewnia szybki transfer plików, transfer wideo i zasilanie 60 W, które można wykorzystać do ładowania telefonu, tabletu lub laptopa. Priorytetem jest również zdrowie użytkownika dzięki technologii ochrony oczu HDR i filtrowi światła niebieskiego, aby zapobiec zmęczeniu oczu.

Ten monitor BenQ jest również zgodny z NVidia GSYNC, ma FreeSync i oferuje HDR 400 z trzema trybami oraz czujniki światła otoczenia, które wykrywają otoczenie i automatycznie dostosowują jasność ekranu.

Niestety, częstotliwość odświeżania tego monitora wynosi tylko 60 Hz – dla większości ludzi nie jest to wielka sprawa, ale jeśli grasz w szybkie i konkurencyjne strzelanki FPS, może tak być. Monitor nie obsługuje również VRR ani Dolby Vision, jego podstawka nie ma regulacji, a ustawień obrazu nie można edytować w trybie HDR.

Na koniec, jeśli już myślisz o sposobach korzystania z różnych trybów HDR, są też złe wieści w tym obszarze – tryby nie są zbyt imponujące, więc najlepiej po prostu zostawić je na „Wyświetl HDR”.

Pamiętaj, że czujniki światła otoczenia mogą działać nieprawidłowo i powodować problemy u niektórych użytkowników, a ponadto może się okazać, że nie można ich wyłączyć ani edytować w trybie HDR. Na szczęście możesz wyłączyć „Kontrast dynamiczny” w edytorze rejestru systemu Windows, aby rozwiązać ten problem.

Najlepszy monitor Samsung 4K z głośnikami

Monitor komputerowy SAMSUNG S80A

Dokładnie przejrzeliśmy niektóre monitory Samsung i naszym wyborem najlepszego monitora Samsung 4k z głośnikami jest Samsung S80A. Jeśli szukasz szczegółów, wyrazistości obrazu, ostrego tekstu i szerokiej gamy kolorów, ten 27-calowy monitor Samsung zapewnia to i więcej dzięki rozdzielczości 4K UHD, wyświetlaczowi IPS i HDR 10. Funkcja HDR 10 oferuje miliard kolory, z żywymi jasnymi i ciemnymi kolorami.

Nie tylko zapewnia fantastyczną jakość obrazu i wideo, ale także świetnie wygląda i jest dobrze zbudowany z cienką ramką i funkcjonalną konstrukcją.

Chociaż jego bezramkowa konstrukcja jest najwyższej klasy, jest również wyposażony w łatwo regulowaną podstawę, która umożliwia regulację wysokości, obrotu, pochylenia i obrotu. Dołączona podstawka to wygodny sposób korzystania z tego monitora. Możesz jednak również użyć uchwytu VESA, aby uzyskać doskonały wyświetlacz.

Oferuje również wszechstronność dzięki różnym opcjom połączeń, w tym DisplayPort, HDMI, USB-C, port audio i koncentrator USB 3.0. Podobnie jak recenzowany powyżej monitor BenQ, ten model oferuje również ładowanie i łączność z portem USB-C.

Dodatkowo zapewnia 90 W zasilania zamiast 60 W do ładowania laptopa i innych urządzeń. Jest również wyposażony w standardowe wbudowane głośniki, które zapewniają przyzwoity bas i dużą głośność.

Ten monitor Samsung jest wyposażony w adaptacyjne ustawienie eliminujące migotanie i tryb oszczędzania oczu. Te funkcje automatycznie dostosowują jasność i temperaturę barwową do otoczenia, aby uniknąć zmęczenia oczu.

Ponadto oferuje opcje zarządzania przewodami, obraz w obrazie/obraz po obrazie i wiele więcej w przystępnej cenie. Doskonale nadaje się również do codziennego użytku, pracy biurowej, projektowania i lekkich gier dzięki częstotliwości odświeżania 60 Hz.

Ten monitor oferuje wymaganą jasność od razu po wyjęciu z pudełka, jednak włączenie HDR na tym monitorze może go przyciemnić. Możesz wyłączyć HDR, „tryb oszczędzania oczu” i „oszczędzanie ekologiczne plus”, jeśli chcesz, aby był jeszcze jaśniejszy.

🔥 Zalecana:  Jak sprawdzić, kto zapisał Twój post na Instagramie

Nie jest również dostarczany z pilotem, ale możesz użyć elementów sterujących szybkiego dostępu monitora, aby dostosować jasność i głośność – a gdy używasz tego z komputerem Mac, możesz również zmienić je za pomocą aplikacji „Monitor Control” na komputerze Mac.

Najlepszy monitor 4K 144 Hz z głośnikami

ASUS ROG STRIX

Asus jest znany z oferowania monitorów i laptopów z jednymi z najlepszych projektów i specyfikacji dla graczy, i choć może to zabrzmieć niewiarygodnie – nie są one przeznaczone tylko dla graczy. Jeśli więc szukasz najlepszego monitora 4k 144 Hz z głośnikami – niezależnie od tego, czy jesteś graczem, czy nie – Asus ROG Strix to najlepszy wybór.

Ten monitor jest oszałamiający, starając się być minimalny. Chociaż jego konstrukcja przemawia do graczy i nie-graczy, oferuje również doskonałe funkcje dla obu grup.

Oferuje bogate/jasne kolory, wyraźny tekst i niesamowitą jakość obrazu/wideo dzięki technologii UHD, 4K IPS i DisplayHDR 400. Masz również gwarancję płynnej gry dzięki częstotliwości odświeżania 144 Hz, czasowi reakcji 1 ms i kompatybilności z G-SYNC.

Jest wyposażony w wejścia USB, USB 3.0, HDMI 2.0 i DisplayPort oraz kilka unikalnych funkcji, w tym; regulacja wysokości/obrotu/pochylenia, zarządzanie kablami, brak migotania, wbudowane światła LED i ochrona oczu z filtrem światła niebieskiego i powłoką przeciwodblaskową.

Przechodząc do tyłu tego monitora, zauważysz niesamowity projekt i oko Strix. To oko Strix zapewnia nastrojowe oświetlenie, którym można sterować za pomocą bezpłatnej aplikacji o nazwie „Skrzynia zbrojowni”. Zauważysz również, że przyciski sterujące monitora są starannie ułożone w rzędzie w prawym dolnym rogu.

Chociaż sięganie po te przyciski może być wyzwaniem w zależności od konfiguracji, mały joystick sterujący menu monitora ułatwia korzystanie z menu.

Możesz zauważyć lekki efekt halo wokół tekstu i obiektów, ale można to łatwo naprawić, wyłączając funkcję lokalnego przyciemniania. Również podstawa tego monitora jest dość duża – nie będzie problemu, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, ale jeśli go nie masz, będziesz musiał trochę przesuwać rzeczy.

Najlepszy 28-calowy monitor 4K z głośnikami

BENQ EL2870U

BenQ stał się popularną nazwą i nie powinno dziwić, że naszym najlepszym 28-calowym monitorem 4K z głośnikami jest monitor do gier BenQ EL2870U.

Począwszy od wyświetlacza i funkcji do gier – oprócz 28-calowego ekranu – ta maszyna oferuje czas reakcji 1 ms, rozdzielczość 4K UHD, HDR 10, zero migotania, niski poziom niebieskiego światła, bezpłatną synchronizację AMD i częstotliwość odświeżania 60 Hz. Dzięki temu monitorowi BenQ możesz liczyć na jasne kolory, ostry tekst, niesamowitą rozgrywkę i oszałamiającą jakość obrazu/wideo.

Ekran oferuje nie tylko dobrą jakość i przejrzystość, ale także mnóstwo przestrzeni do projektowania, wielozadaniowości, programowania, grania itp. Jest również wyposażony w technologię adaptacyjnej jasności, która dostosowuje jasność ekranu, aby poprawić komfort oczu. Ten system ma wbudowane głośniki, którymi można zarządzać, jeśli nie masz głośników zewnętrznych.

Posiada również stojak, który zapewnia doskonałe zarządzanie kablami. Ma jednak tylko regulację nachylenia, więc możesz wybrać inne opcje. Na szczęście ten monitor jest kompatybilny z uchwytem ściennym VESA 100 x 100 mm.

Jest kilka powodów, dla których pokochasz korzystanie z tego monitora, a jeśli z jakiegoś powodu tego nie zrobisz, jest on objęty trzyletnią gwarancją producenta.

Ten monitor BenQ może nie być najlepszy w konfiguracji z wieloma monitorami, ponieważ ma grube ramki. Chociaż nie wpływa to na funkcjonalność, jest decydującym czynnikiem w konfiguracji.

Również HDR w tym systemie może wydawać się dla niektórych wyblakły i niezadowalający. Monitor ma dwa ustawienia wstępne – HDR10 i HDR10 Cinema – zalecamy nieużywanie żadnego z nich, jeśli nie działają. Zamiast tego możesz używać systemu na standardowych ustawieniach z niestandardowymi zmianami.

Najlepszy zakrzywiony monitor 4K z głośnikami

Z-EDGE U24C

Jeśli szukasz oszałamiającego zakrzywionego monitora 4K, który sprawdza wszystkie pola, nie szukaj dalej niż monitor do gier Z-EDGE U24C. ‘

Ten 24-calowy zakrzywiony monitor 2800R jest imponujący w swojej cenie. Ma elegancką, trójstronną, prawie bezramkową konstrukcję, która znacznie poprawiłaby konfigurację z dwoma monitorami. Zapewnia doskonałe wrażenia podczas oglądania, pracy i grania, a jednocześnie zapewnia, że ​​Twoje oczy są rozpieszczane dzięki technologii ochrony oczu bez migotania/o niskim poziomie niebieskiego światła.

Ten monitor Z-EDGE jest lekki i oferuje rozdzielczość Full HD, częstotliwość odświeżania 75 Hz, czas reakcji 5 ms, szeroki kąt widzenia 178 stopni i nie tylko.

Ponadto zapewnia bogate kolory z kontrastem 3000:1, wyraźny tekst i zero smużenia/rozmycia ruchu/zacinania się — gwarantuje to niesamowite i wciągające wrażenia bez względu na to, do czego go używasz. Ten monitor oferuje również wejścia VGA, HDMI, wejście audio i wejście DC 12 V, ułatwiające podłączenie różnych urządzeń.

Dostajesz również dwa wbudowane głośniki, które zapewniają wystarczająco dobre wrażenia przestrzenne oraz podstawę z regulacją wysokości / nachylenia. Monitor jest również kompatybilny z innymi opcjami montażu. Jest dostarczany z dwoma śrubami do wspornika montażowego, ale jeden otwór na śrubę jest zakryty do połowy i nie można go użyć.

Może to być istotny problem lub nie, ale aby pomyślnie go zamontować, musisz kupić elementy dystansowe. Jeśli ustawisz go na biurku, pomocne będzie, jeśli nie będziesz go zbyt często przenosić.

Najlepszy 32-calowy monitor 4K z głośnikami

YEYIAN ODRAZ

Co jest takiego wspaniałego w Yeyian Odraz? Jest to nie tylko dobrze wyglądający 32-calowy bezramkowy monitor do gier, ale oferuje również nienaganną jakość obrazu/wideo w rozdzielczości 4K UHD HDR i imponujące wrażenia w grach dzięki częstotliwości odświeżania 60 Hz i czasowi reakcji 4 ms oraz G-sync/Free kompatybilność synchronizacji.

Yeyian może nie być jeszcze bardzo popularny, ale może stać się jedną z najlepszych marek dzięki ulepszonej produkcji pełnych funkcji monitorów, takich jak ten.

🔥 Zalecana:  Najlepsze promocje kart kredytowych Scotiabank w Kanadzie (2023)

Dzięki temu monitorowi masz gwarancję znacznie większej powierzchni na wszystko, czego zapragniesz. Jest tak samo świetny do gier, jak i do projektowania.

Monitor oferuje kilka bogatych kolorów ze współczynnikiem kontrastu 1000:1 i wejściami, w tym DisplayPort, HDMI, USB i audio. Ma również dwa wbudowane głośniki stereo, które są wystarczająco dobre do każdego zastosowania, oraz technologię Low Blue Light/Flicker-less dla maksymalnej ochrony oczu.

Decydując się na konfigurację, możesz wybrać dodaną podstawkę lub uchwyt ścienny VESA. Bezramkowa konstrukcja tego monitora pozwala również na sparowanie go z innymi w konfiguracji z wieloma monitorami – więc jeśli tego właśnie potrzebujesz, byłby to doskonały wybór dla Ciebie.

Inne godne uwagi funkcje tego monitora to panoramiczny współczynnik proporcji 16:9, 99% gama kolorów RGB, kąt widzenia 178 stopni, jasność 350 cd/m2 i niesamowita obsługa klienta. Jest również objęty trzyletnią gwarancją na części i robociznę, dożywotnią bezpłatną pomocą techniczną i gwarancją braku martwych pikseli po przybyciu.

Chociaż jest ich niewiele, istnieją pewne wady tego monitora. Nie ma żadnych zewnętrznych regulatorów głośności; musisz przejść do ustawień monitora, aby wyregulować głośność. Ponadto monitor można przetaktować do 144 Hz, ale wszystko powyżej 60 Hz może spowodować znaczny wzrost jego temperatury.

Czy monitory z wbudowanymi głośnikami są tego warte?

Tak, monitory z wbudowanymi głośnikami są tego warte. Wiele monitorów ma wbudowane głośniki, które generalnie brzmią dobrze. To, czy monitor z wbudowanymi głośnikami jest tego wart, zależy od tego, do czego potrzebujesz głośników.

Jeśli potrzebujesz głośników tylko do rozmów przez Skype lub Zoom, zajęć online, filmów lub podobnych rzeczy, niektóre wbudowane głośniki powinny wystarczyć. Jeśli jednak zależy Ci na jakości dźwięku i potrzebujesz doskonałej jakości dźwięku, z pewnością nie powinieneś liczyć na wbudowane głośniki.

Korzystanie z monitorów z wbudowanymi głośnikami ma kilka zalet. Po pierwsze, kosztuje mniej niż zakup zewnętrznych głośników. Podczas gdy zakup monitora z wbudowanymi głośnikami kosztowałby więcej niż jeden bez wbudowanych głośników, zakup monitora i zestawu głośników zewnętrznych byłby jeszcze droższy.

Alternatywnie możesz kupić parę dobrych słuchawek, jeśli potrzebujesz doskonałej jakości dźwięku, ale nie masz budżetu na zewnętrzne głośniki.

Czy warto kupić monitor do gier 4K?

Tak, warto kupić monitor do gier 4K do użytku profesjonalnego lub do gier na konsolę – w przeciwnym razie 1080p powinno działać dobrze.

Decyzja zależy od tego, co planujesz zrobić z tą funkcją. Różnica między monitorem 4K a 1080p polega na wyższej rozdzielczości. Podczas gdy granie w gry w wyższej rozdzielczości może wydawać się dobrym pomysłem, może nie być warte zakupu monitora 4K do gier na PC.

Wyższa rozdzielczość byłaby znacznie bardziej wymagająca i oczywiście znacznie obniżyłaby wydajność komputera. Używanie monitora 4K do gier na PC może być żywe i wyraźne, ale stracisz responsywność starego, dobrego 1080p.

Powinieneś dostać monitor 4K, jeśli priorytetem jest wyświetlanie i zabezpieczenie na przyszłość, monitor 1080p, jeśli najważniejsza jest dla Ciebie wydajność, oraz monitor 1440p, jeśli chodzi o wydajność i zabezpieczenie na przyszłość.

Czy monitory HDMI mają wbudowane głośniki?

Nie wszystkie monitory z portami HDMI mają wbudowane głośniki.

Kable HDMI mogą przesyłać dźwięk i obraz w wysokiej rozdzielczości. Jeśli monitor ma zarówno port HDMI, jak i wbudowane głośniki, dźwięk jest automatycznie odtwarzany przez głośniki monitora. Jeśli chcesz odtwarzać dźwięk przez zewnętrzne głośniki, możesz to zmienić w ustawieniach.

Jeśli monitor nie ma wbudowanych głośników, nadal możesz uzyskać dźwięk przez kabel HDMI za pomocą ekstraktora audio HDMI. Ekstraktor audio HDMI przekazuje dźwięk ze źródła do wyjścia, oddzielając komponenty audio i wideo, aby umożliwić odtwarzanie dźwięku przez inne urządzenie.

Jak uzyskać dźwięk z monitora bez głośników?

Aby uzyskać dźwięk z monitora bez głośników:

  1. Użyj przewodu HDMI:

Możesz uzyskać dźwięk przez kabel HDMI za pomocą ekstraktora audio HDMI. Do tego potrzebne będą zewnętrzne głośniki z gniazdem audio 3,5 mm. Ekstraktor audio HDMI przekazuje dźwięk ze źródła do wyjścia, oddzielając komponenty audio i wideo, aby umożliwić odtwarzanie dźwięku przez inne urządzenie.

Większość komputerów, które nie mają wbudowanych głośników, ma gniazdo wyjścia audio, dzięki czemu można użyć przewodu AUX do podłączenia monitora do zestawu kina domowego. Upewnij się, że wybrałeś źródło wyjściowe w ustawieniach monitora.

Możesz łatwo podłączyć monitor do bezprzewodowego głośnika przez Bluetooth. Jeśli komputer nie ma funkcji Bluetooth, można kupić przewód USB-Bluetooth.

Jest to przydatne dla graczy z monitorami, które nie mają wbudowanych głośników. Umożliwia to podłączenie konsoli do gier bezpośrednio do głośników zewnętrznych. Musisz upewnić się, że Twoja konsola ma port zgodny z tą metodą.

Ostatnia aktualizacja 06.06.2023 Jesteśmy partnerem Amazon.com, Amazon.co.uk i Amazon.in i zarabiamy na kwalifikujących się zakupach za pośrednictwem naszych linków bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.