Najlepsze miejsca do sprzedaży gier planszowych – ponad 10 legalnych opcji online i gotówkowych!

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze miejsca do sprzedaży gier planszowych – ponad 10 legalnych opcji online i gotówkowych!

Wieczory z grami planszowymi z przyjaciółmi lub rodziną mogą stworzyć niezwykle miłe wspomnienia i prowadzić do bardzo zabawnych nocy).

Ale jeśli jesteś taki jak ja, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoja kolekcja gier planszowych siedzi teraz w piwnicy i zbiera kurz.

Gry planszowe pojawiają się i znikają, a chociaż rodzinna noc z grami może być huczna, łatwo jest też pozwolić, aby używane gry planszowe leżały przez lata.

Tak więc, jeśli chcesz zarobić dodatkowe pieniądze i spróbować nowego zajęcia pobocznego, zawsze możesz spróbować sprzedawać gry planszowe za pieniądze.

Jeśli jesteś gotowy, aby zamienić swoją kolekcję gier w gotówkę, nasz przewodnik dotyczący sprzedaży używanych gier planszowych jest absolutnie dla Ciebie!

Jak sprzedawać gry planszowe — najlepsze opcje online

Zanim przejdziemy do sprzedawania gier planszowych za pieniądze, omówmy szybko, jakie czynniki wpływają na ceny gier planszowych.

Kiedy sprzedajesz używane gry planszowe, niektóre z najważniejszych czynników wpływających na cenę odsprzedaży obejmują:

 • Popyt: jeśli odsprzedajesz popularną grę planszową, łatwiej jest zarobić więcej pieniędzy niż na sprzedaży mniej popularnych gier, ponieważ możesz znaleźć więcej kupujących.
 • Stan: Sprzedaż używanych gier planszowych jest możliwa, ale gra musi być w przyzwoitym stanie. Potrzebujesz również wszystkich pionków i kart, a przynajmniej tyle, aby zapewnić pełną grywalność w grę.
 • Oryginalna sugerowana cena detaliczna: Drogie gry planszowe z ręcznie wykonanymi elementami i dużą ilością dzieł sztuki mają na ogół wyższą wartość odsprzedaży niż tanie gry planszowe.
 • Rzadkość: Jeśli gra planszowa, którą sprzedajesz, jest niezwykle rzadka lub poszukiwana przez kolekcjonerów, może to również zwiększyć cenę odsprzedaży.

Mając na uwadze te czynniki, przejdźmy do tego, jak możesz sprzedawać używane gry planszowe, aby zarobić dodatkowe pieniądze!

1. BoardGameGeek (Geek Market)

Geek Markmarketplace firmy BoardGameGeek (BGG) jest jednym z najpopularniejszych miejsc do sprzedaży gier planszowych, a także jest idealny, jeśli chcesz zarabiać w Internecie.

BGG jest jednym z wiodących forów i sprzedawców gier planszowych. Nic więc dziwnego, że możesz również sprzedawać używane gry planszowe na swoim rynku innym fanom gier planszowych.

Zostanie sprzedawcą na Geek Market jest również proste i wymaga trzech kroków.

 • Załóż bezpłatne konto BGG
 • Zweryfikuj swój adres email
 • Wystaw swoje gry planszowe na sprzedaż

Tworząc aukcję, podajesz informacje, takie jak cena, stan i szczegóły płatności. Gotówka i przelewy bankowe PayPal to dwie najpopularniejsze metody.

BoardGameGeek pobiera 3% prowizji od sprzedaży, ale zazwyczaj kupujący może zapłacić za wysyłkę, więc jest to opłacalny sposób sprzedaży gier planszowych.

Musisz skoordynować wszystko z kupującymi, co może zająć trochę komunikacji tam iz powrotem.

Ale Geek Market ma tysiące ofert z wieloma grami planszowymi, które sprzedają się od 20 do 100 USD, więc rynek jest ogromny.

2. eBay

Nic dziwnego, eBay to kolejny popularny sposób sprzedaży używanych gier planszowych online.

Jako jeden z największych rynków internetowych na świecie, ma to naprawdę sens; możesz po prostu utworzyć darmowe konto sprzedawcy w serwisie eBay, wystawić swoje stare gry planszowe i ruszać do wyścigu.

Stare gry planszowe dobrze sobie radzą w szczególności w serwisie eBay, a także inne przedmioty kolekcjonerskie, takie jak karty Pokemon, karty sportowe i karty Yugioh.

Serwis eBay oferuje również szeroki wybór gier planszowych na sprzedaż w dowolnym momencie, w tym gry strategiczne, klasyczne rodzinne gry planszowe i gry planszowe dla dzieci.

Możesz też zmusić kupujących do płacenia za wysyłkę Serwis eBay pobiera 12,35% opłaty za większość kategorii produktóww tym używane gry planszowe.

3. Amazon FBA

Jeśli chcesz skorzystać z zasięgu i logistyki e-commerce Amazon, FBA Amazona to kolejny świetny sposób na sprzedaż gier planszowych online.

🔥 Zalecana:  10 najlepszych ofert pracy online dla introwertyków (aby uciec od niepokoju społecznego)

Ta opcja jest również najlepsza, jeśli chcesz sprzedawać nowe gry planszowe, a nie używane, i chcesz zaangażować się w arbitraż detaliczny.

Oto jak działa Amazon FBA:

 • Utwórz konto sprzedawcy Amazon FBA
 • Kupuj gry planszowe online i w sklepie, aby odsprzedawać je na Amazon
 • Wysyłaj swoje gry planszowe do magazynów Amazon
 • Niech Amazon wysyła gry planszowe do klientów za każdym razem, gdy dokonujesz sprzedaży

Podstawowy plan sprzedawcy Amazon FBA pobiera opłatę w wysokości 0,99 USD za każdą dokonaną sprzedaż. Płacisz również opłaty za wysyłkę Amazon FBA i możesz zapłacić za usługi, takie jak przygotowanie paczki, aby upewnić się, że Twoje zapasy są odpowiednio zapakowane.

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie lubią Amazon FBA, ponieważ pozwala im skupić się na sprzedaży, podczas gdy Amazon zajmuje się logistyką i klientami.

Trudna część polega na tym, że musisz pozyskać gry planszowe do odsprzedaży, co oznacza, że ​​musisz znaleźć gry ze zniżką w porównaniu do normalnych cen.

Wielu detalicznych sprzedawców arbitrażu kupuje zapasy, gdy są one na wyprzedaży w sklepach takich jak Walmart lub Target, więc miej oko na to, gdzie można znaleźć tanie gry planszowe, w których można obracać z zyskiem!

4. Gry Szlachetnych Rycerzy

jak BoardGameGeek, Szlachetne gry rycerskie to kolejny sposób na sprzedaż używanych gier planszowych online za gotówkę.

W Noble Knight Games fajne jest to, że możesz sprzedawać różne gry planszowe, a także przedmioty kolekcjonerskie, miniatury, kości, karty oraz rzadkie i mało znane przedmioty.

Oto jak działa sprzedaż gier planszowych firmie Noble Knight Games:

 1. Wyślij swoją listę: Wyślij listę przedmiotów, które chcesz sprzedać na [email protected]. Dołącz informacje o stanie produktu, brakujących elementach i wszystko, co jest istotne.
 2. Uzyskaj wycenę: Noble Knight Games prześle Ci wycenę w ciągu kilku dni roboczych po otrzymaniu wiadomości e-mail.
 3. Wyślij swoje gry planszowe: Noble Knight Games zapewnia przedpłaconą etykietę wysyłkową w większości przypadków, jeśli zaakceptujesz wycenę i zechcesz sprzedać. Możesz także oddać swoje gry za gotówkę, jeśli mieszkasz w pobliżu sklepu w Madison w stanie Wisconsin.
 4. Dostać zapłatę: Otrzymujesz zapłatę w gotówce PayPal lub sprawdź, czy sprzedajesz online. Możesz także sprzedawać gry planszowe za gotówkę, jeśli pójdziesz do sklepu. Wreszcie, możesz również wybrać kredyt sklepowy jako opcję płatności.

Noble Knight Games nie akceptuje każdej gry planszowej. Ponadto przedmioty nie mogą być uszkodzone przez wodę, pleśń ani pachnieć dymem.

Pamiętaj też, że Noble Knight Games musi przynosić zyski, więc prawdopodobnie możesz zarobić więcej, sprzedając gry planszowe klientom bezpośrednio dzięki opcjom takim jak Geek Market lub eBay.

Jednakże, Noble Knight Games to prawdopodobnie szybszy sposób sprzedaży gier planszowych onlinea fakt, że płaci za wysyłkę, jest bonusem.

5. Mercari

Jeśli nadal zastanawiasz się, gdzie sprzedawać gry planszowe, Mercari to kolejna opcja online, która sprawia, że ​​wszystko jest bardzo proste.

Mercari to jedna z najpopularniejszych aplikacji do sprzedaży obok aplikacji takich jak Poshmark i platform handlowych, takich jak eBay.

Gry planszowe i zabawki są również bardzo popularnymi kategoriami na Mercari, co czyni go idealnym wyborem dla sprzedawców w tej kategorii.

Po pobraniu i zarejestrowaniu się w bezpłatnej aplikacji Mercari możesz wystawiać swoje gry planszowe na sprzedaż na jej rynku.

Mercari pozwala dodawać liczne zdjęcia i informacje o Twojej ofercie i jej stanie.

Możesz oferować bezpłatną wysyłkę na Mercari, ale zazwyczaj kupujący pokrywają koszty wysyłki.

Mercari pobiera 10% opłaty transakcyjnej, dzięki czemu jest tańsza niż eBay, co jest kolejną zaletą.

Otrzymujesz zapłatę za pośrednictwem przelewu bezpośredniego, a transakcja trwa zwykle około pięciu dni roboczych, zanim zostanie wyczyszczona i dotrze na Twoje konto.

🔥 Zalecana:  Ponad 10 najlepszych miejsc do sprzedaży znakomitych chińskich dań za gotówkę

Jeśli planujesz sprzedawać używane gry planszowe z Mercari, koniecznie przeczytaj nasz post na temat najlepszych sztuczek sprzedaży Mercari, aby uzyskać więcej sprzedaży!

6. BoardGameCo

Podobnie jak Noble Knight Games i BoardGameGeek, BoardGameCo to kolejny szybki sposób na sprzedaż gier planszowych online.

Proces sprzedaży jest również podobny do Noble Knight Games. Wystarczy, że wyślesz do BoardGameCo listę gier, które chcesz sprzedać wraz z informacją o stanie gry.

Stamtąd BoardGameCo odpowiada wyceną gotówki i kredytu sklepowego, jeśli jest zainteresowany kupnem używanych gier planszowych.

Fajne jest to, że BoardGameCo określa, czego należy się spodziewać po cytatach:

 • Gotówka: oczekuj od 25% do 50% wartości rynkowej gry, jeśli jest to coś, co BoardGameCo chce kupić.
 • Kredyt sklepowy: Uzyskaj dodatkowe 30% zwrotu.

BoardGameCo płaci za wysyłkę „dużych” zamówień, ale niestety nie określa, co kwalifikuje się jako duże zamówienie.

Jednak jednym z aspektów BoardGameCo, który jest idealny dla entuzjastów hobby, jest funkcja handlu.

Ten system przypisuje punkty różnym grom planszowym, a posiadane gry planszowe możesz wymieniać z BoardGameCo lub innymi graczami, aby zmienić swoją kolekcję.

Jeśli więc wolisz wypróbowywać nowe gry zamiast całkowicie sprzedawać swoje gry planszowe, ta funkcja zdecydowanie sprawia, że ​​warto wypróbować BoardGameCo.

Najlepsze miejsca do sprzedaży gier planszowych za gotówkę w Twojej okolicy

Jeśli chcesz sprzedawać gry planszowe online, powyższe rynki i sprzedawcy to doskonałe opcje do wypróbowania.

Ale jeśli zastanawiasz się, kto kupuje gry planszowe i gdzie możesz sprzedawać lokalnie za gotówkę, poniższe opcje są lepszym wyborem.

7. Rynek Facebooka

Trudno pokonać Facebook Marketplace w sprzedaży używanych gier planszowych za gotówkę.

Dzięki Facebook Marketplace możesz bezpłatnie sprzedawać gry planszowe osobom w Twojej okolicy. Wszystko, czego potrzebujesz, to konto na Facebooku, aby rozpocząć.

Tworzenie aukcji jest bardzo szybkie i zawiera zdjęcia, tytuł oraz opis tego, co sprzedajesz, oraz stanu, w jakim się znajduje.

Główną wadą sprzedaży na Facebooku jest to, że spotkasz się z wieloma targowaniami. Ponadto niektórzy kupujący mogą wyrazić zainteresowanie, a następnie zniknąć.

Jeśli jednak chcesz zmaksymalizować kwotę, jaką możesz uzyskać za swoją kolekcję używanych gier planszowych i chcesz gotówki, Facebook Marketplace jest najlepszym rozwiązaniem.

8. Wyprzedaż garażowa

Inną opcją sprzedaży gier planszowych za gotówkę jest zorganizowanie własnej wyprzedaży garażowej.

Teraz ta opcja jest najlepsza, jeśli masz dużo używanych gier planszowych do sprzedania lub innych towarów, takich jak odzież, książki, zabawki, a nawet meble.

Idealnie byłoby, gdybyś prowadził wyprzedaż garażową również w okresie ładnej pogody. Dobrym posunięciem jest też rozwieszanie ulotek w okolicy, aby ludzie wiedzieli, że organizujesz wyprzedaż garażową.

To nie jest moja preferowana metoda, ale hej, jeśli chcesz zrobić wiosenne porządki i sprzedać kilka rzeczy, których nie używasz w jeden weekend, wyprzedaż garażowa jest realną strategią.

Dodatkowe czytanie – Jak obracać rzeczy za pieniądze – Ponad 10 najlepszych metod.

9. Sklepy z grami planszowymi i hobby

Jeśli zastanawiasz się, gdzie w pobliżu można sprzedawać gry planszowe za gotówkę, spróbuj zabrać swoją kolekcję do lokalnego sklepu z grami planszowymi i hobbystów.

Wiele większych sklepów cały czas kupuje kolekcje ludzi. I chociaż jest to bardziej powszechne w przypadku kart kolekcjonerskich i figurek, niektóre sklepy mogą kupować od Ciebie gry planszowe.

Ponownie, podobnie jak Noble Knight Games, bądź przygotowany na trochę niskich piłek, ponieważ sklep również musi przynosić zyski!

Powinieneś także znać średnią sugerowaną cenę detaliczną gier, które sprzedajesz, i jaka jest Twoja najniższa cena, aby wiedzieć, jak negocjować.

10. OfertaW górę

Podobnie jak FB Marketplace, OfferUp to kolejna doskonała opcja sprzedaży gier planszowych ludziom w Twoim mieście, a nawet online.

🔥 Zalecana:  Jak zarobić darmowe środki w Google Play – 18 legalnych metod na rok 2023

Ludzie sprzedają wszelkiego rodzaju popularne przedmioty na OfferUp, takie jak odzież, elektronika, ale także zabawki dla dzieci, takie jak gry planszowe.

Utworzenie oferty zajmuje tylko minutę lub dwie, a Ty ustalasz własne ceny. Kupujący mogą wtedy skontaktować się z Tobą, aby wynegocjować cenę lub zadać pytania.

Zaletą OfferUp jest to, że ma wstępnie zatwierdzone miejsca spotkań, które znajdują się w pobliżu ruchliwych miejsc publicznych i posterunków policji, dzięki czemu możesz czuć się bezpiecznie, gdy spotkasz kupca na sprzedaż.

Sprzedaż jest całkowicie bezpłatna w przypadku sprzedaży osobistej za gotówkę. Jeśli sprzedajesz online za pośrednictwem OfferUp, płacisz 12,9% lub 1,99 USD opłat, w zależności od tego, która wartość jest wyższa, więc jest to zdecydowanie lepsze w przypadku sprzedaży osobistej.

Ale jeśli zastanawiasz się, gdzie sprzedawać gry planszowe i podoba Ci się pomysł Facebook Marketplace, OfferUp to świetna alternatywa do wypróbowania.

Dodatkowe czytanie – najlepsze aplikacje, takie jak OfferUp.

11. Pchle targi

Ostatnim sposobem sprzedaży używanych gier planszowych jest sprzedaż ich na pchlim targu.

Podobnie jak wyprzedaż garażowa, ta opcja jest prawdopodobnie najlepsza, jeśli masz dużą kolekcję do sprzedania lub sprzedajesz także inne „geekowskie” towary, takie jak figurki, przedmioty kolekcjonerskie i karty kolekcjonerskie.

Należy również pamiętać, że pchle targi pobierają od sprzedawców opłaty za wynajem stołuwięc możesz szukać od 100 do 300 USD lub więcej, w zależności od popularności pchlego targu.

Jest to jednak gwarantowany sposób na uzyskanie stałego ruchu pieszego w Twojej kolekcji gier planszowych, więc koszt wynajmu może być tego wart!

Dodatkowe czytanie – najlepsze rzeczy do zastawienia za dodatkową gotówkę.

Wskazówki dotyczące sprzedaży gier planszowych

Teraz, gdy znasz najlepsze miejsca do sprzedaży gier planszowych, oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać, aby proces przebiegał płynnie.

 1. Poznaj swoją cenę: Jak wspomniano, przed przystąpieniem do negocjacji powinieneś również znać bezwzględnie najniższą cenę, za jaką chcesz sprzedać swoją kolekcję gier planszowych.
 2. Zrób swoje badania: przeczytaj, za co inni sprzedają te same gry planszowe i jak stan wpływa na ceny. Pomaga to w konkurencyjnych i rozsądnych cenach podczas sprzedaży na różnych rynkach.
 3. Zawsze bądź szczery: Marnujesz czas, jeśli jesteś nieuczciwy, ponieważ klienci albo odeślą twoje gry planszowe i odmówią zapłaty, albo zostawią ci negatywne recenzje online. Krótko mówiąc, im więcej informacji możesz przekazać ludziom o swoich grach planszowych, tym lepiej.
 4. Weź pod uwagę szybkość kontra wypłata: Sprzedaż gier planszowych w witrynach takich jak BoardGameCo i Noble Knight Games jest szybka, ale zazwyczaj zarabia się mniej niż w przypadku sprzedaży bezpośredniej klientom. Zastanów się więc, ile czasu chcesz poświęcić na ten boczny zgiełk, a następnie wybierz opcję, która ma sens.

Końcowe przemyślenia

Mam nadzieję, że nasz poradnik jak sprzedawać używane gry planszowe pomoże Ci zlikwidować swoją kolekcję za łatwe, darmowe pieniądze.

Masz również wiele opcji między rynkami internetowymi a osobistą sprzedażą gotówkową, więc nie bój się wypróbować kilku możliwości.

Powodzenia w sprzedaży!

Chcesz wypróbować inne pomysły na poboczne zabawy? Wymeldować się: